Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Általános beszélgetések > Szabadidő, Sport > Túrák > 2006-os túrák
Register Stats Members List Today's Posts

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 05-20-2006, 20:25
Goldy's Avatar
Goldy Goldy is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,166
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default Tavaszi túra 50

avaszi túra 50 (45?)

Még pénteken lementünk Bajára, az utazás így jöt ki a legoptimálisabbra. Szállást nagyon jó helyen a rajtól pár száz méterre kaptunk. Bajai "autós városnézés" után sikeresen elfoglaltam a szobát, majd a gondoknéni segítségével már vmivel könnyebben kijutottam a társamért a vasutállomásra. Közös pizzázást rendeztünk ami újabb városnézzésel fenyegetett de elég hamar hazataláltunk:)

Reggel elég kényelmesre vettük a figurát így 7 óra helyett fél 8:35-kor rajtoltunk el a gyalogos kategoria 2. és 3. nevezettjeként /a túrán külön volt kerékpáros és futó kategória/. Az első megdöbbenés a szigetről kivezető hídon ért minket ahol először jobban szemügyre vettük az itinert amin a meghirdetett 12 órás szintidő helyett 10 óra szerepelt. /ez inkább engem döbbentett meg mert előttem a Csepel 50-es túrám lebegett ahol 11 és fél óra alatt értem be szintén sík terepen, azzal tisztában voltam hogy társam Melasz simán lenyomja ennél rövidebb idő alatt is ha akarja:)/ Az első ponton ami egyben visszafelé az utolsó is volt megkérdeztük hogy ez tévedés-e? Azt a választ kaptuk hogy igazából fogalmuk sincs de ha ez van ráírva akkor biztos ennyi de ennyi alatt simán meg lehet csinálni /kételkedés fogott el/. Aláírták az itinert és indultuk tovább. Próbáltam minél gyorsabb tempóban haladni magamhoz képest hogy azért nehogy már ne legyen meg a szintidő hamár kurtára szabták.
A második probléma az itinerrel az volt hogy se az nem derült ki hogy hány ellenörző pont is van se az hogy azok egymástól milyen távolságra vannak. Csak egy szöveges ismertető volt ami alapján aránylag jól lehetett követni az utat és egy térkép ami a városból kijutást tudta segíteni.
Így általában a pontőröknél próbáltuk a hiányzó információkat beszerezni kisebb sikerrel.
Az út első szakasza a dunai gáton vezetett, a táj gyönyörű volt a nap kellemesen sütött. Ezen a szakaszon 3 EP-volt minegyiken volt ellátás csoki, narancslé, narancs, víz. Az 5. pont volt a fordító itt teát is kaptunk. Az itiner szerint itt voltunk féltávnál, érzéseink szerint viszont ez nemhogy 25 de talán 20km se volt, és a menetidő se stimmelt. Az kizárt hogy ekkora távot 3 és fél óra alatt megtegyek.... A 6. pont talán még 100 méterre se volt az 5.-től de jó volt a pontok elhelyezésében hogy eltévedés megakadályozása szempontjából jó helyen voltak. A szokásos merre menjünk a következő pontig és az milyen messze van kérdésünkre, továb a kéken a hídig majd rá a hídra a kápolna felé választ kaptuk. Ez az egy hely volt ahol le kellett fordulni egy útról és nem volt EP. Híd megvan kápolna kipipálva, mikor elrobog melletünk egy ismerős futanetes topictárs, köszönés, örülés csevely a következő pontig ami már nem volt túl messze, itt elváltunk és ő robogott tovább:)
Kezdett nagyon meleg lenni, beletörődve hogy a csatorna töltésen árnyék az nem lesz csak leültünk az útszélre egyet sütizni, és a bakancsomtól megválva edzőcipőre vedlettem:) A töltésen sajnos már nem olyan szép a táj mint a gáton és vhogy egyre kellemetlenebbűl süt a nap, 2 EP és a 2.-nál azt mondják hogy a cél már csak 5km hihetetlen... ez biztos nincs 50km de de állítják annyi...
Egyszer csak előtűnik a Duna híd barátnőm megjegyzi ez számára kicsit kiábrándító hogy ilyen hamar vége van, de nagyon hamar nagyobb jókedvre derül mikor az EP-n fűzfasípot kapunk ajándékba. Az egyik pontőr faragta míg várták a résztvevőket. Nagyon köszönjük neki, ez a szép gesztus sokat lendített a hangulatunkon:) Ami amúgy sem volt rossz:)
No ennél a pontnál a talpam viszont közölte hogy neki elege lett, nagyon hirtelen jött elő ez az érzés, nem is értem hogyan. Előtte pár percel még semmi bajom majd hirtelen belassulok és at utolsó másfél-2 km 1 óra alatt lett meg.
Végül is 15:10-re értünk be. Ez nincs 50km... Újra megkérdezzük azt mondják 47... A célban ott a futanetes Bajai topictárs szerinte sincs 50 ő 46-ra tippeli:) Kiülünk az udvarra zsíros kenyret eszünk és teázva beszélgetünk majd 2 órán át, közben mindenki beér és a szervezők ránksózzák a maradék ellátmányt is:) ad libitum teaés zsíroskenyér fogyasztás:))) jutott haza a kulacsba is mármint tea.:)

A túra nagyon szép volt, az ellátás majdnem tökéletes /én az odafele tartó szakasz frissítéseit inkább a visszafele szakaszra tettem volna/, pontőrök kedvesek, segítőkészek bár némelyik tájékozatlan volt
Én azt mondhatom hogy egy szép és élvezetes könnyű túra volt:), de méltatlanul kevés induló volt rajta:( /gyalogos+futó kategoriában összesen 9-en indultunk/
Köszönjük hogy mi ott lehettünk köztük!:)
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 08:43.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu