Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Stratégia & Tippek
Register Stats Members List Today's Posts

Stratégia & Tippek Stratégiák megbeszélései, tippek, trükkök az egyes fajokhoz, személyiségekhez

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 08-11-2006, 12:23
Skeazer Skeazer is offline
Junior Member
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 20
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default Ork

ezt a topicot azért nyitottam mer láttam egy másik topicban hogy felmerült a kérdés ork. azt szeretném kérdezni hogy mi az a taktika és felállás ami a legjobb lenne az ork fajjal:kezdet és folytatás véleményeket várom
Reply With Quote
Sponsored Links
  #2  
Old 08-11-2006, 12:51
solven solven is offline
Member
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 255
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

hát, az ork a legtöbbek szerint egy nagyon nehezen játszható faj (akik az ellenkezőjét állítják, azok még vagy nem játszottak vele, vagy egyedül voltak a csopiban)

már egy páran belebuktak a dologba

szerintem az a lényeg, hogy egy ork ne legyen MF, mert azt az átlagosnál könnyebben kapja szét egy szövi, úgyhogy kellenek mögé más orik, akik visszarengetnek, vagy visszalopnak ha kell, mert az orkot vagy sokan regetik és lopják, ha pdeig rágyúr tolira és varira, akkor pedig seregben lesz gyengébb

szóval MF-ként senkinek sem ajánlom az orkot
__________________
A Fair play olyan luxus, amit háborúban nem engedhet meg magának az ember.
Reply With Quote
  #3  
Old 08-11-2006, 13:00
Skeazer Skeazer is offline
Junior Member
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 20
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

kösz hogy válaszoltál de a varizással nekem nem lesz gondom a katonákkal kicsit nagyobb baj lesz mer ugye a varik elveszik a helyet 4k varival nem sokan rengetnek meg azonban 2k kati még beüthető megpróbálok minnél hamarabb többet összeszedni ha kell varit eladni bontani és kati helyére de abban eggyetértek hogy nem lehet orkkal egyedül menni ez a 4k vari is csak ideiglenes megoldás amíg lesz szövim mer akkor 2-3k -t tartok meg többit eladom és veszek helyette pacit vagy íjjat
Reply With Quote
  #4  
Old 08-11-2006, 13:14
solven solven is offline
Member
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 255
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

ja, meg ne tarts sok tekit, vagy ha igen, akkor legyen olyan híred a csopiban, hogy a kutya se mer még meggömbözni se
__________________
A Fair play olyan luxus, amit háborúban nem engedhet meg magának az ember.
Reply With Quote
  #5  
Old 08-11-2006, 13:20
Skeazer Skeazer is offline
Junior Member
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 20
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

eggyetértek egy orknak annyi tekije legyen hogy írja és amint kész eladja de szerintem a laki tekiket meg lehet hagyni mer ha vki lop és minden 0 kivéve a laki teki mer az száz szerintem arra nem pazarolja a készültséget a toli viszont kell némi pénz hogy egy támadás előtt legyen hadi teki bőven
Reply With Quote
  #6  
Old 08-11-2006, 14:21
Bogár Bogár is offline
Member
 
Join Date: Mar 2006
Location: Csíkszereda
Posts: 1,312
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Skeazer
kösz hogy válaszoltál de a varizással nekem nem lesz gondom a katonákkal kicsit nagyobb baj lesz mer ugye a varik elveszik a helyet 4k varival nem sokan rengetnek meg azonban 2k kati még beüthető megpróbálok minnél hamarabb többet összeszedni ha kell varit eladni bontani és kati helyére de abban eggyetértek hogy nem lehet orkkal egyedül menni ez a 4k vari is csak ideiglenes megoldás amíg lesz szövim mer akkor 2-3k -t tartok meg többit eladom és veszek helyette pacit vagy íjjat
4k varival? hány hekin? 200-on túl sok az, 400-on már a félelf tolisok, a varisok meg az elfek is rengetnek. templomból meg kocsmából ~10-10% kell. ezeket az arányokat lehet még tologatni, de a kettő összesen ne legyen sokkal több 20%-nál, de kevesebb sem...
__________________
"To be
the eyes
and ears
and conscience
of the Creator of the Universe,
you fool.
"

Reply With Quote
  #7  
Old 08-11-2006, 14:27
Bogár Bogár is offline
Member
 
Join Date: Mar 2006
Location: Csíkszereda
Posts: 1,312
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Skeazer
eggyetértek egy orknak annyi tekije legyen hogy írja és amint kész eladja de szerintem a laki tekiket meg lehet hagyni mer ha vki lop és minden 0 kivéve a laki teki mer az száz szerintem arra nem pazarolja a készültséget a toli viszont kell némi pénz hogy egy támadás előtt legyen hadi teki bőven
a lakiteki meg a haditeki mindenképpen maxon kell legyen. a többit meg ahogy akarod. ha nincs semmi komolyabb háború, szerintem kell a mágia meg a toliteki is. mindig van 1 gyengébb ország, akitől lehet lopkodni.

úgy-e csak viccelsz, hogy orkkal könyvtáraid vannak? max az elején tartsál, amíg megírod a szükséges tekiket, azután nincs mese, le kell bontani.
__________________
"To be
the eyes
and ears
and conscience
of the Creator of the Universe,
you fool.
"

Reply With Quote
  #8  
Old 08-11-2006, 14:29
Massza Rex Massza Rex is offline
Member
 
Join Date: Jul 2006
Location: Bp
Posts: 848
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Jó az ork annak, aki sokat szeret támadni, és nem annyira zavarja, hogy rendszeresen rengetik, lopják, szárazvihar tombol mindig, stb.

Ha nyugisabb hadi életet akarsz, akkor óriás, vagy gnóm.

Ork szvsz csak kiélezve a legjobb hadis, de ilyen állapotban eléggé megviseli a vari és toli ártó...

Egy jó szövi pedig bármiylen Mf-t szétkap, hiába minden.
Kő-papír-olló elv miatt...
No meg szöviben izgalmasabb is a játék, valaki valakit mindig megtalál és akkor mehet a bosszú...
Hisz az egész úgy kezdődött, hogy ők visszalőttek...
Reply With Quote
  #9  
Old 08-11-2006, 15:37
exair exair is offline
Member
 
Join Date: Aug 2006
Location: Ecser
Posts: 219
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

orkkal csak lo felallast ajanlom 70% barakkal ugy hogy amint visszaer a sereged menj a kovetkezore utni... ha a csopi tetejen vagy mar, akkor szepen kezdhetsz mntzni az 1000 korig es mesz tovabb a kovetkezo csopiba
Reply With Quote
  #10  
Old 08-11-2006, 16:07
Synkel Synkel is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,191
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by exair
orkkal csak lo felallast ajanlom 70% barakkal ugy hogy amint visszaer a sereged menj a kovetkezore utni... ha a csopi tetejen vagy mar, akkor szepen kezdhetsz mntzni az 1000 korig es mesz tovabb a kovetkezo csopiba

Elfelejtettél ajánlani hozzá pár pénzes ismit, akik fedezik ezt a bulit 200 hekin 6k ork lóval átütsz bárkit, de 400-on már kiröhögnek vele, és onnan még messze a csopi teteje

Szerintem orkot úgy an bloc hanyagold. Majd ha elértél A-ba egész jókat lehet vele bulizni. Igaz, én elég komoly orkellenző vagyok
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 12:49.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu