Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Általános beszélgetés Hódítós témákban
Register Stats Members List Today's Posts

Általános beszélgetés Hódítós témákban Hódítós témák, amik máshova nem férnek

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #12681  
Old 11-20-2012, 11:54
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Viszont egy tenyleg jotanacs mindenkinek: A negativ hozzaallas igenis art, altalaban is, es itt is.

Ha ugy erzed, nincs eselyed, es elore feladod a harcot, mar a harc elott vesztettel.
__________________
Remedy
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Remedy For This Useful Post:
Sponsored Links
  #12682  
Old 11-20-2012, 12:21
Kutyuleee's Avatar
Kutyuleee Kutyuleee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest
Posts: 2,965
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by vityu View Post
Tehát akkor ha én, tegyük fel meg akarom előzni a bajt klánban, és tegyük fel van 3milla egységem a full mellett, és rá akarok menni a Tisztítótűzre, akkor simán nyerhetek jó stratégiával, mert nem számít, hogy nekik mennyi tartalékuk van... Tehát nem számít, hogy az ellenfélnek mondjuk 10 millió egysége van elérhető áron a piacon, többfajta egységben, amivel védést, szembetámadást is meg lehet csinálni... 3millió egységgel még csak le se tudom fogni, mert a jelenlegi árakon 3millió egységet fel lehet venni csak a bent tartott pénzből.
Bocsánat akkor az én memóriám kopott csak meg, és rosszul emléxem, hogy te már legalább 2-3 ilyen klánon gázoltál át. a jó stratégiába szerintem beletartozik az is, hogy felkészült legyél a védő oldalról is. tehát 3milla egységgel a piacon azt jelenti, hogy durván 2milla helyetek van a klánban (legalábbis így van 2,5x annyi egységed...) ebben a helyzetben bőven elégnek kell lennie csak a kp-nak arra,hogy bármit megtegyél... 4-5x nagyobb hekin, meg már más a helyzet az egységekkel, ott már a te felelőséged, hogy úgy kezeld a piacot, hogy ne csorogj, de jó része mindig elérhető legyen számodra, vagy legalábbis az ellenfél ne érhesse el a sajátjait, csak olyan áron, hogy feladja a mobilitását (ne maradjon kp-je bent pl...)
de ez meddő vita így.
__________________
Az élet olyan mint 1 simson, ha nem megy be kell rúgni



Reply With Quote
  #12683  
Old 11-20-2012, 12:38
Reaktor Reaktor is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 470
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by vityu View Post

Jól példázza pl a Zoli és Peti (Medieval lords) harc, ami lezajlott. Nem tudok részleteket, nem kérdeztem. Kiment Zoli 2 sereggel, Peti védte, majd visszament 2 sereggel, Zoli védte, majd beverte 2 sereggel Petit.
A lehetőség adott volt az ellenállásra, de ehhez szerintem egy ország pénze kevés. A piacon biztosan ott volt minden eshetőségre a saját támadó/védő/ló/íj/elit, amivel ezt meg lehetett csinálni.
Ha el lehet mondani az eseményeket....

Annál az akciónál nem volt semmilyen piackontroll, és szerintem nagy része volt a szerencsének is az események alakulásában.
__________________
Jó Reggelt, jó Mészárlást!
Reply With Quote
  #12684  
Old 11-20-2012, 12:45
Wolfi Wolfi is offline
Member
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 205
Activity: 0%
Longevity: 79%
Default

Szerintem meg nem kell itt egyik részről sem magyarázkodni, sem fölösleges dolgokon élcelődni! Majd mi megmutatjuk, hogy kevesebből is lehet jól harcolni, ha meg mégsem jön össze akkor mi van??? akkor így jártunk de legalább megpróbáltuk kifolyatni a "Gun vérét" )) Legyen résen mindenki az események alakulását figyelve lassan közeleg az idő...
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to Wolfi For This Useful Post:
  #12685  
Old 11-20-2012, 13:13
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Mi mutatjuk meg hogy kell kevesebbol harcolni a csunya top 1 klan ellen, aki mar vagy feleve fenn ucsorog es termel nyugiban... Fujj!

Majd nekiadjuk az egysegek felet a voroskeresztnek...
__________________
Remedy
Reply With Quote
The Following 3 Users Say Thank You to Remedy For This Useful Post:
  #12686  
Old 11-20-2012, 13:23
Wolfi Wolfi is offline
Member
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 205
Activity: 0%
Longevity: 79%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
Mi mutatjuk meg hogy kell kevesebbol harcolni a csunya top 1 klan ellen, aki mar vagy feleve fenn ucsorog es termel nyugiban... Fujj!

Majd nekiadjuk az egysegek felet a voroskeresztnek...
Csúnya Remy rossz Remy
de azért adtam egy tetszettet Te is tedd azt kérlek
Reply With Quote
  #12687  
Old 11-20-2012, 13:29
Merengő Merengő is offline
Member
 
Join Date: Aug 2007
Location: Komárom
Posts: 1,545
Activity: 0%
Longevity: 91%
Default

Quote:
Originally Posted by Kutyuleee View Post
Bocsánat akkor az én memóriám kopott csak meg, és rosszul emléxem, hogy te már legalább 2-3 ilyen klánon gázoltál át. a jó stratégiába szerintem beletartozik az is, hogy felkészült legyél a védő oldalról is. tehát 3milla egységgel a piacon azt jelenti, hogy durván 2milla helyetek van a klánban (legalábbis így van 2,5x annyi egységed...) ebben a helyzetben bőven elégnek kell lennie csak a kp-nak arra,hogy bármit megtegyél... 4-5x nagyobb hekin, meg már más a helyzet az egységekkel, ott már a te felelőséged, hogy úgy kezeld a piacot, hogy ne csorogj, de jó része mindig elérhető legyen számodra, vagy legalábbis az ellenfél ne érhesse el a sajátjait, csak olyan áron, hogy feladja a mobilitását (ne maradjon kp-je bent pl...)
de ez meddő vita így.
akár hogyan számolom nálam 2 milla helynél a 3 milla egység az csak 1,5-ös szorzó nem 2.5-ös.

mire elég a kp ekkora hekin? kb lófaszra de ezt neked kéne a legjobban tudni ha volt nagy országod .. és ha szerinted 300-400k-s egységráfokozásoknál nem számít a tartalék akkor teljesen más játékot játszunk.

én úgy gondolom 30% tartalék 60% stratégia 10% szerencse a játék kb.
Reply With Quote
  #12688  
Old 11-20-2012, 13:30
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Wolfi View Post
Csúnya Remy rossz Remy
de azért adtam egy tetszettet Te is tedd azt kérlek
Hat en akartam, de nem szeretem a verem folyva latni...

Majd kovetkezoleg...
__________________
Remedy
Reply With Quote
  #12689  
Old 11-20-2012, 13:30
Surranohalal's Avatar
Surranohalal Surranohalal is offline
Member
 
Join Date: Oct 2012
Location: Up The Irons!
Posts: 222
Activity: 0%
Longevity: 63%
Default

igen is számít hogy 2,5x egység van vagy 100x. mert pl jön xy bever, utánafokozok visszahozom. én megcsinálom pl 5x ő meg megcsinálja 40x.
ezt tudva az ember utána se fokoz 1x se.

személy szerint csak azért vagyok szabin mint remyék szoktak alsóbb csoportban volt mikor egy szövi rájukmászott: "egyik tag épp nem ér rá" :

és nem kell túlspirázni a dolgokat szerintem, pl ha fele hekire vernek sem okoz gondot visszajönni... tény biztos vannak akiket lelkileg megtör már egy ütés is

de erről szól a játék. fölös nagyobb legyen a szócsata mint az igazi..
Reply With Quote
  #12690  
Old 11-20-2012, 13:31
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Merengő View Post
én úgy gondolom 30% tartalék 60% stratégia 10% szerencse a játék kb.
Ki van zarva.

Szerintem riveren mindig van legalabb 1 outom, hogy az ellenfelre epp raesik egy muhold.
__________________
Remedy
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to Remedy For This Useful Post:
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 5 (0 members and 5 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 04:10.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu