Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Általános beszélgetés Hódítós témákban
Register Stats Members List Today's Posts

Általános beszélgetés Hódítós témákban Hódítós témák, amik máshova nem férnek

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #12481  
Old 10-09-2012, 12:17
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Mors View Post
esetleg azért nem tud 1 kört várni, mert nem 70-80k pont távban kíván csapódni
Ezt gondold at ujra...
__________________
Remedy
Reply With Quote
Sponsored Links
  #12482  
Old 10-09-2012, 13:16
Mors Mors is offline
Junior Member
 
Join Date: Oct 2012
Posts: 24
Activity: 0%
Longevity: 63%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
Ezt gondold at ujra...
Köszönöm a hasznos javaslatot, bár át szoktam, mielőtt írok. Arra akartam utalni, hogy tudtommal a kláncsata később zajlik mint az egyéni, ezért ha van egy célpontom, aki épp klántámad, szeretnék beérni még 5-10k pont különbségnél, nem pedig ütés után 70k különbségnél. Ha ez nem így van, akkor mea culpa - visszaszívtam.

Ez esetben, talán azért nem akart várni még egy kört, mert álmos volt, és el akart menni aludni

Azt viszont továbbra sem tudtuk meg a hozzászólásodból, hogy mi a bajod ezzel a típusú hiénával ami megkülönbözteti az - egyébként általad is művelt -"klasszikus" típustól?
Reply With Quote
  #12483  
Old 10-09-2012, 14:26
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Mors View Post
egyébként általad is művelt -"klasszikus" típustól?
Ezt megis honnan veszed, ha szabad kerdeznem? Szerintem cirka 6 eve nem csinaltam egy hienat sem, szoval erdekelne, miert irsz ilyeneket...

(Persze, mint irtam, ezek utan nem lesznek gatlasaim)

A masikhoz pedig: semmi sem garantalja, hogy egyaltalan kimennek, semmi sem garantalja, hogy beutnek...

Ez egy olyan tipusu hienas viszketegseg, amit nem tudok hova tenni.
__________________
Remedy

Last edited by Remedy; 10-09-2012 at 14:29..
Reply With Quote
  #12484  
Old 10-09-2012, 14:37
Padlócsempe Padlócsempe is offline
Member
 
Join Date: Jan 2009
Location: Budapest
Posts: 773
Activity: 0%
Longevity: 83%
Default

Egy ráállás elég sokba tud kerülni, szóval valószínű, hogy kimegy a támadó klán, az adott szituációt felmérve pedig kb. 99%-ban biztosak lehettek benne, hogy támadni fogunk. És mivel a Big Gunról volt szó így 99%-ban biztosak lehettek benne hogy be is ütünk

Ha egy körrel később indul a hiéna, akkor az ütés után ha 50-60-70k pontra vagy, simán elfokozhatsz. (És erre is láthattak akár példát tőlünk)

Ez a támadásuk szemfülesebb volt, mint egy átlag hiéna, aki mondjuk krónikázott. De utólag meg is bűnhődtek érte
__________________
Padlócsempe (6) (#216127) [4/L]
Csempe (3) (#396380) [1/A]
Padlófütés (2) (#560612) [3/G]
Reply With Quote
  #12485  
Old 10-09-2012, 15:27
Mors Mors is offline
Junior Member
 
Join Date: Oct 2012
Posts: 24
Activity: 0%
Longevity: 63%
Default

Remy; tehát akkor 6 éve nem voltak gátlásaid a hiénával kapcsolatban, aztán 6 évig voltak, aztán attól nem szűntek meg, hogy az a 7 ember, akivel együtt mentek most fel, közülük 5 csinálja amikor tudja (nyilván velük is szoktad közölni amikor dumcsiztok, h micsoda hiénás viszketegségeik vannak) - attól viszont megszűntek, hogy itt a fórumon pár ember ember hiéna miatta sírással "vádolt"

vaaaagy..esetleg valami oknál fogva egyszerűen úgy gondolod, h a ti hiénáitok, az okos, az nemes, az tudás, az dicsőség, ha más hiánázik, az meg mekkora hitvány gyenge dolog, azt bárki meg tudja csinálni.

A "nem biztos h kimennek" kapcsán csempe kolléga szerintem leírta a lényeget, ha egy klán ugrik 200k pontot, milliós nagyságrendeknél pont 500pontal a felette lévő klán mellé, akkor sztem eléggé biztosos, h ott támadás lesz. Ha mondjuk van némi infóm a támadott klánról, azt is tudhatom, h az be fog menni.

Általában egyébként az emberkék nem viszketegségekből szoktak dolgokat csinálni ebben a játékban, hanem mert valamilyen előnyt remélnek tőle. Ti sem támadási viszketegségből támadtok, mert azt 80k ponton is kiválóan lehet, hanem azért, mert feljebb akartok jutni. Nos vélhetően az "innovatív hiénáitoknak" is volt a célja illetve a klasszikus hiénáknak is ez, akár nálatok vannak, akár az általad oly mélységesen megvetett ellenséges hiénákról van szó.

Ezt kellene csupán belátnod, mert az álláspontodat megvédened továbbra sem sikerült.
Reply With Quote
The Following 4 Users Say Thank You to Mors For This Useful Post:
  #12486  
Old 10-09-2012, 16:58
Hex's Avatar
Hex Hex is offline
Member
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,626
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Quote:
Originally Posted by Padlócsempe View Post
Egy ráállás elég sokba tud kerülni, szóval valószínű, hogy kimegy a támadó klán, az adott szituációt felmérve pedig kb. 99%-ban biztosak lehettek benne, hogy támadni fogunk. És mivel a Big Gunról volt szó így 99%-ban biztosak lehettek benne hogy be is ütünk

Ha egy körrel később indul a hiéna, akkor az ütés után ha 50-60-70k pontra vagy, simán elfokozhatsz. (És erre is láthattak akár példát tőlünk)

Ez a támadásuk szemfülesebb volt, mint egy átlag hiéna, aki mondjuk krónikázott. De utólag meg is bűnhődtek érte
Big Gun már nincs, még ha később erre is fogjátok átkeresztelni a klánt, már nem ugyan az lesz. Amúgy grat a klánütéshez.

Hiénához hozzászólva: én megvoltam egész jól A-ban egy darab hiéna nélkül is, mindenki maga dönti el, hogyan játszik, de ha sok hiéna belegondolna, hogy azért az a bátorság, ha hiéna nélküli ütésekkel érsz fel magas hekire, nem az, hogy egy szinte védtelen országot támadsz. De hála istennek a legtöbb hiéna mohó és ez miatt le lehet reagálni a dolgot, igaz sok egység vesztéssel, de A-ban a föld a legfontosabb

Quote:
Originally Posted by Mors View Post
Azt viszont továbbra sem tudtuk meg a hozzászólásodból, hogy mi a bajod ezzel a típusú hiénával ami megkülönbözteti az - egyébként általad is művelt -"klasszikus" típustól?
Nem akarom Remyt védeni, mert nincs szüksége rá, de én még nem láttam hiénázni. alsóbb szinten sokáig voltunk egy szöviben, plusz az a véleményem, hogy addig van/lenne Remy ellen szerencséd, míg mondjuk egy az egyben harcolnál vele, mert így kevesebb földet buknál, de elbuknál ellene. Ha netán egyszer téged hiénázna, akkor pontosan kiszámolná, hogy hány sereggel fog beférni és az nagyon fájna neked. És elhiheted, hogy nem aprózná el.

Last edited by Hex; 10-09-2012 at 17:06..
Reply With Quote
  #12487  
Old 10-09-2012, 17:05
--zozo-- --zozo-- is offline
Banned
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 10
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Te voltál az aki ide futott egyből a klánráállás hiénázáskor. S most is azon kattogsz hogy nem tudod hova tenni.. Pont olyan az a hiénázás is mint a másik, aki szemfüles az megragadja az alkalmat.. hol sikerrel, hol anélkül.

Egyértelmű volt hogy nem várja meg a csapódást mert ti a nagy fokozó mesterek simán fokoztok a millió támadókból és védőkből.

Sírni pedig nem sírtam hanem Csempe pökhendi hozzászólásara reagáltam, hogy álljon már meg a menet.. amikor titeket hiénáznak egyből háborogtok és erkölcstelennek tartjátok, de amikor ti akkor máris helyzet megragadásáról van szó.
Reply With Quote
  #12488  
Old 10-09-2012, 17:48
Mors Mors is offline
Junior Member
 
Join Date: Oct 2012
Posts: 24
Activity: 0%
Longevity: 63%
Default

Quote:
Originally Posted by Hex View Post
Ha netán egyszer téged hiénázna, akkor pontosan kiszámolná, hogy hány sereggel fog beférni és az nagyon fájna neked. És elhiheted, hogy nem aprózná el.
Engem konkrétan nem hiénázott, de 2 szövitársamnak volt szerencséje, igaz nem hozzá, hanem 4 másik emberkéhez abból a csapatból kb olyan 15-20 sereggel, amiből 6-8 ment be és a nagy tagkülönbség miatt viszonylag olcsón megúszták. A hozzászólásod többi részével nagyjából egyetértek, viszont azt megjegyzem, hogyha miközben felmegyek 10k hekire, 2-3k-t lehiénáznak rólam, akkor lehet h viszonylag kevés marad a kezdeti "moralitásból" és énis ugyanezt fogom csinálni. Mert nem feltétlenül van mindenkinek többezer yard tartaléka, vagy nagyobb szövi a háta mögött (pl egy ilyen 100k-s ugráshoz, ami megvédhet a hiénák ellen, 2k hekin cirka egy hónap termelés szükséges) és ha egy frissen felkerült ori mondjuk fogja magát és muszájból 5-6 hónap alatt kitermeli azt, ami a jelenlegi topba menetelhez szükséges, akkor ha utána kap 1-2 ilyet, kétlem, h ne csinálná ugyanazt.

btw olyan 8 évvel ezelőtt játszottam egy darabig, na akkor egyszer se hiénáztam, csak akkor ugye 4k volt a top és 10% az elf, ma meg kicsit feljebb a top és olyan 60% az elf
Reply With Quote
  #12489  
Old 10-09-2012, 18:08
Padlócsempe Padlócsempe is offline
Member
 
Join Date: Jan 2009
Location: Budapest
Posts: 773
Activity: 0%
Longevity: 83%
Default

Pökhendi volt hát, mert levertünk a gyerekről 4000 hekit, és utána azt lesi hogy mit csatázunk mással. Semmi köze hozzá.

És még ha lenne is: a hiéna a játék része. Semmi erkölcstelenséget nem látok benne. Ha elfem lenne sokat hiénáznék, orkként általában a hiéna másik oldalán vagyok. Tudok ellene védekezni, és ha még sem sikerül, akkor csak annyi történik, hogy pont oda kerülök a hiéna alá, és bizony ő lesz a következő célpontom.

De a stílusomon szerintem meglátszik, hogy idegesít, hogy ahelyett, hogy akiket legyőzünk, azt tervezgetnék, hogy legközelebb felveszik a kesztyűt, inkább idejönnek osztani az észt.

A Black Dragon meg ne féljen már annyira a Big Gun névtől
__________________
Padlócsempe (6) (#216127) [4/L]
Csempe (3) (#396380) [1/A]
Padlófütés (2) (#560612) [3/G]
Reply With Quote
  #12490  
Old 10-09-2012, 18:25
Hex's Avatar
Hex Hex is offline
Member
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,626
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Quote:
Originally Posted by Padlócsempe View Post
A Black Dragon meg ne féljen már annyira a Big Gun névtől
Nem félünk egy névtől, hiszen nem mi töröltünk egy régi klánt

no megyek filmet nézni majd valamikor re
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 8 (0 members and 8 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 15:07.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu