Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Általános beszélgetések > Egyéb
Register Stats Members List Today's Posts

Egyéb Minden, ami máshova nem fér

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1771  
Old 11-23-2011, 23:19
szamóka's Avatar
szamóka szamóka is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,146
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Redback View Post
Tudod, 40 emelt infó és 20 emeltmatek tétel mellett nem lesz könnyű dolgom tanulni 20-20 magyar, angol és töri tételt
Nem olyan vészesek a humán tárgyak, anno a 96-os foci EB alatt kellett (volna...) szóbelire készülnöm. A törivel(4) és a magyarral(3) túlteljesítettem minden várakozásomat. A kihúzott tételekre már nem is emlékszem, de arra határozottan, hogy a fent említett két tárgy "tanulása" közben remekül szórakoztam a skót-angol, francia-spanyol és orosz-német meccseken.
__________________
קפוד!
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to szamóka For This Useful Post:
Sponsored Links
  #1772  
Old 11-24-2011, 05:48
papp2 papp2 is offline
Member
 
Join Date: Dec 2010
Location: -----
Posts: 153
Activity: 0%
Longevity: 73%
Default

Quote:
Originally Posted by vityu View Post
Azt a betyárját, István, erről innen kell tudomást szereznem???? Hát sok boldogságot és örömöt a kis harcoshoz!!! A feleségednek pedig kitartást, mert a testvéremet látva a szülés után, nem könnyű dolog!

Hát nem is tudok mit írni!!! Gratulálok!!! Tiszta szívemből!

Köszönöm a jókívánságokat V mester.
Remélem belőle is jó hódítós válik majd ))))
Reply With Quote
  #1773  
Old 11-24-2011, 16:09
kistigris's Avatar
kistigris kistigris is offline
Member
 
Join Date: Jan 2011
Location: Nyíregyháza
Posts: 236
Activity: 0%
Longevity: 72%
Default

Quote:
Originally Posted by Redback View Post
Tudod, 40 emelt infó és 20 emeltmatek tétel mellett nem lesz könnyű dolgom tanulni 20-20 magyar, angol és töri tételt
Honnan is tudhatnám
__________________
"Tiszteld őseidet,mert rajtok keresztül nyertél életet és örököltél Istent és Hazát."
Wass Albert
Reply With Quote
  #1774  
Old 11-24-2011, 18:14
Dus Dus is offline
Member
 
Join Date: Apr 2007
Location: Budapest
Posts: 2,382
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by Redback View Post
Tudod, 40 emelt infó és 20 emeltmatek tétel mellett nem lesz könnyű dolgom tanulni 20-20 magyar, angol és töri tételt
Öhm. Tavaly érettségiztem. A töri vicc volt. Tanulás nélkül, totál alap logikával ötös lett. Írásbeli is, szóbeli is. Magyart négyesre hoztam: írásbeli tényleg csak szövegértés és szövegalkotás. Szóbeli ott már érdekesebb, de könnyen összekaparható az a négyes (erre szintén semmit nem tanultam az égvilágon).

Matek emelt szóbeli pedig alig számít be. 35 pont a 150-ből. 80%-ra tudod akkor is, ha csak az írásbelire készültél fel.

Infóról nem tudok nyilatkozni.
Reply With Quote
  #1775  
Old 11-24-2011, 18:28
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Dus View Post
Öhm. Tavaly érettségiztem. A töri vicc volt. Tanulás nélkül, totál alap logikával ötös lett. Írásbeli is, szóbeli is. Magyart négyesre hoztam: írásbeli tényleg csak szövegértés és szövegalkotás. Szóbeli ott már érdekesebb, de könnyen összekaparható az a négyes (erre szintén semmit nem tanultam az égvilágon).

Matek emelt szóbeli pedig alig számít be. 35 pont a 150-ből. 80%-ra tudod akkor is, ha csak az írásbelire készültél fel.

Infóról nem tudok nyilatkozni.
Miazhogy logikaval? Manapsag tesztet kell irni, vagy mi? Amugy a helyedben nem lennek buszke arra, hogy semmit sem tanultal ra... Bar biztos el voltal foglalva a lefele kezek nyomogatasaval, vegulis ertheto.

Sajnalom, ha erre halad a mai fiatalsag.
__________________
Remedy
Reply With Quote
The Following 4 Users Say Thank You to Remedy For This Useful Post:
  #1776  
Old 11-24-2011, 18:42
Dragi's Avatar
Dragi Dragi is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,361
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
Miazhogy logikaval? Manapsag tesztet kell irni, vagy mi? Amugy a helyedben nem lennek buszke arra, hogy semmit sem tanultal ra... Bar biztos el voltal foglalva a lefele kezek nyomogatasaval, vegulis ertheto.

Sajnalom, ha erre halad a mai fiatalsag.
4 év tanulmányait nem lehet 1-2 hónap alatt a fejbe sűríteni véleményem szerint És én mindig is utáltam tanulni
de az Angolt 5-re hoztam magyar 4, töri 3, föci 3
matek 2

megjegyzem a töri tanárom 5 év alatt összesen 2 db 5-st osztott ki. Szóval én azt annyira nem tartom reálisnak de mindegy megkaptam hogy nem a tudásomat jelöli az érettségi töri hármas ...
__________________
Claívsolais (3) (#379234)



"Jobban szeretem, ha mindenki utál, mintsem színészkednem kelljen bárki szeretetéért...."

"Sose szakítsd félbe ellenfeled, ha az éppen egy hibát követ el." -Bonaparte Napoleon

Régen a férfinak meg kellett ölnie a sárkányt, hogy elvehesse a szüzet. Ma már nincsenek szüzek, és a sárkányt kell elvenni...
Reply With Quote
  #1777  
Old 11-24-2011, 19:14
vityu vityu is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Tihany
Posts: 4,640
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
Miazhogy logikaval? Manapsag tesztet kell irni, vagy mi? Amugy a helyedben nem lennek buszke arra, hogy semmit sem tanultal ra... Bar biztos el voltal foglalva a lefele kezek nyomogatasaval, vegulis ertheto.

Sajnalom, ha erre halad a mai fiatalsag.
Igen, a történelem az úgy áll most össze, hogy van egy feladatos rész, meg egy esszés rész. Amikor én csináltam nevetséges volt. 88%-ot hoztam úgy, hogy a feladatosban összesen 2 pontot vesztettem, a többit meg 2 esszénél buktam el.

Hozzátenném, hogy a történelem írásbelire én sem tanultam. Csak a bioszt vettem nagyon komolyan, mert nekem az kellett. Szóbelinél szintén a bioszra mentem rá. Az volt 2 hét, a többi összesen 2 nap.

Az eredmények meg bebizonyították, hogy egy szóval se kellett volna többet tanulnom, csak angolra:

Biosz: 90% - 5-ös, max pont
Magyar: 81% - 5-ös
Angol: 78% - 4-es
Történelem: 82% - 5-ös
Matek: akkor volt a botrány, hogy kiszivárgott a feladatlap. Nem írtam újra, mert nem kellett a felvételimhez, elfogadtam a 2-est, amit az év végiből megadtak. Sajnos, mert utólag megcsináltam, 4-es lett volna, úgy, hogy tőlem kevesebb hülye embert láttam életemben matekból

Az érettségi úgy, ahogy van, nevetséges. A régi rendszerben a magyar biztosan nem volt az, mert engem azon elrántottak volna, mert sose volt jó tanárom, nem igényelte, hogy tanuljuk a magyart. De bevezették az érvelést, amihez semmi más nem kell, mint az, hogy tisztában legyél az irodalommal, de nem a költők/írók életével, és nem is az elemzésekkel.

Nekünk valami olyan volt az érvelés, hogy hogyan változott a nők helyzete az irodalomban. 3,5 oldalt rizsáztam róla. Helyesírásilag hibátlan, tartalmilag 87%. A szövegértés rontotta le, mert olyan hosszú volt a szöveg, hogy nem volt időm befejezni a feladatokat, pedig nem olvasok lassan.
__________________
BorzalmakVárosa (#199867) 1/A Black Dragon (#3270)
Reply With Quote
  #1778  
Old 11-24-2011, 19:31
Dus Dus is offline
Member
 
Join Date: Apr 2007
Location: Budapest
Posts: 2,382
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
Miazhogy logikaval? Manapsag tesztet kell irni, vagy mi? Amugy a helyedben nem lennek buszke arra, hogy semmit sem tanultal ra... Bar biztos el voltal foglalva a lefele kezek nyomogatasaval, vegulis ertheto.

Sajnalom, ha erre halad a mai fiatalsag.
Igen, csomó eldöntendő kérdés volt az érettségiben, vagy igaz/hamis típusúak. "Ezazhogy" logikával. De két perc alatt utána tudtál volna nézni.

Az, hogy kifejezetten az érettségire nem tanultam külön, az nem jelenti azt, hogy amúgy nem tanultam rá. És igen, büszke vagyok arra, hogy ötös a töri érettségim.

A hozzászólásod maradék része pedig a "köszönjük Emese" kategória. A matekkal voltam elfoglalva, amiből az emeltem nem véletlen lett 99%.

Én egyáltalán nem sajnálom, hogy arra halad a mai fiatalság, hogy azt tanulják, ami érdekli őket, és ami szükséges egyetemre is, és amiből később meg akarnak élni. Engem őszintén szólva hidegen hagy, hogy mi történt az ókorban, meg, hogy milyen fals teóriákat gyártottak az évek folyamán, amit ma tanítanak nekünk végül. A matematika jobban megfogott.

Last edited by Dus; 11-24-2011 at 19:33..
Reply With Quote
  #1779  
Old 11-24-2011, 19:38
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Dus View Post
Tanulás nélkül

(erre szintén semmit nem tanultam az égvilágon).
Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
Amugy a helyedben nem lennek buszke arra, hogy semmit sem tanultal ra...
Quote:
Originally Posted by Dus View Post
És igen, büszke vagyok arra, hogy ötös a töri érettségim.
Ha mar tanulni nem megy, ertelmezni a leirtakat talan meg lehetne probalni. Esetleg a stiluson is meg lehetne probalni csiszolni, mert igy igen hamar bele fogsz szaladni par pofonba akar virtualisan az egyetemen, akar fizikailag egy kocsmaban. (Ha ott is koszonjuk Emesezel...)
__________________
Remedy
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Remedy For This Useful Post:
  #1780  
Old 11-24-2011, 19:48
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 8%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
Ha mar tanulni nem megy, ertelmezni a leirtakat talan meg lehetne probalni. Esetleg a stiluson is meg lehetne probalni csiszolni, mert igy igen hamar bele fogsz szaladni par pofonba akar virtualisan az egyetemen, akar fizikailag egy kocsmaban. (Ha ott is koszonjuk Emesezel...)
Hej, ha eccer ott söröznék
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 00:40.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu