Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Segítség
Register Stats Members List Today's Posts

Segítség Ha elakadtál, és nem tudod hogyan indulj, vagy hogyan tovább, írd meg a kérdésed itt, és a tapasztaltabb játékosok segítenek.

Closed Thread
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #31  
Old 05-11-2009, 16:21
Ildee Ildee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2009
Location: Szeged & Budapöst
Posts: 1,140
Activity: 0%
Longevity: 83%
Default

Értem mit írsz, de vegyük pl azt az esetet mikor kicsi a csoport létszám, és azért pusztítasz, rengetsz hogy a szövidnek is 2 kör legyen valaki ne 8 meg 10, ebbe mi a nem fair? Az hogy az ember harcol a földért?
Sponsored Links
  #32  
Old 05-11-2009, 16:25
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Ildee View Post
Értem mit írsz, de vegyük pl azt az esetet mikor kicsi a csoport létszám, és azért pusztítasz, rengetsz hogy a szövidnek is 2 kör legyen valaki ne 8 meg 10, ebbe mi a nem fair? Az hogy az ember harcol a földért?
A "teljes játékát tönkreteszem, csak azért, hogy a 3 tekercsét el tudjam hozni" jellegű támadások határozottan a "nem fair" kategóriába tartoznak.

Ha közelebb akar a szövetségesed kerülni, akkor felfedez, vagy leütöd neki a célpontot, stb. Az értelmetlen pusztításoknak nem szabad ilyen célt szolgálniuk.
__________________
Hódító * Queosia
  #33  
Old 05-11-2009, 16:42
Ildee Ildee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2009
Location: Szeged & Budapöst
Posts: 1,140
Activity: 0%
Longevity: 83%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
A "teljes játékát tönkreteszem, csak azért, hogy a 3 tekercsét el tudjam hozni" jellegű támadások határozottan a "nem fair" kategóriába tartoznak.

Ha közelebb akar a szövetségesed kerülni, akkor felfedez, vagy leütöd neki a célpontot, stb. Az értelmetlen pusztításoknak nem szabad ilyen célt szolgálniuk.
Ha leütöm, akkor még messzebb kerül a szövim, a fedezés pedig tamagocsi dolog szerintem.

Én nem 3 db tekercsről beszéltem hanem hekiről, és nem 3 dbról, hanem 50ről. 100 fős csoportban, ahol kb a fele szabin van és ahol olyan is volt hogy a legközelebbi ország 8 körre esett mindannyiunknak és nem vagyok hajlandó 8 körre kitámadni, főleg ha egység sincs a piacon

És szerintem azon múlik az egész,hogy az ellen hagyja e magát, ha az ellen eltűri, hogy ezt tegyük, nem szabizik, nem üt vissza, nem bont le, vagy ilyesmi, akkor így járt.

Nem vicces kedvemben csinálom ezeket, pusztán harcolok a földért.
  #34  
Old 05-11-2009, 16:53
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Ildee View Post
És szerintem azon múlik az egész,hogy az ellen hagyja e magát, ha az ellen eltűri, hogy ezt tegyük, nem szabizik
Az akcióidnak nem lehet célja, hogy bárki szabadságra menjen. Ha szabadságra kényszerül az ellenfél, akkor az egy tökéletes jelzés arra, hogy amit csináltál, az már sok.

Ha bármilyen akcióval az egyetlen cél, hogy szabadságra, törlésre, újraindításra kényszeríts bárkit is, akkor az a játékstílus nem összeegyeztethető a Hódítóval.
__________________
Hódító * Queosia
The Following 2 Users Say Thank You to Ati For This Useful Post:
  #35  
Old 05-11-2009, 16:56
Ildee Ildee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2009
Location: Szeged & Budapöst
Posts: 1,140
Activity: 0%
Longevity: 83%
Default

Nem érted miről beszélek, nekem a földön kívül egyéb célom nincsen, na mindegy meggyőztél, és most "fair" leszek és megyünk földre.
  #36  
Old 05-11-2009, 17:04
none none is offline
Member
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,135
Activity: 0%
Longevity: 87%
Default

Quote:
Originally Posted by Ildee View Post
Értem mit írsz, de vegyük pl azt az esetet mikor kicsi a csoport létszám, és azért pusztítasz, rengetsz hogy a szövidnek is 2 kör legyen valaki ne 8 meg 10, ebbe mi a nem fair? Az hogy az ember harcol a földért?
ha kicsi a csoport kimehetsz 8 körre is úgyse kisér senki..
__________________
same old song..
  #37  
Old 05-11-2009, 17:14
Ildee Ildee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2009
Location: Szeged & Budapöst
Posts: 1,140
Activity: 0%
Longevity: 83%
Default

Quote:
Originally Posted by none View Post
ha kicsi a csoport kimehetsz 8 körre is úgyse kisér senki..
Ha kísérne se ütne be senki, nem az a baj hanem hogy hullik a sereg.
  #38  
Old 05-11-2009, 17:25
Pali papa's Avatar
Pali papa Pali papa is offline
Member
 
Join Date: May 2007
Location: Budapest VII ker.
Posts: 522
Activity: 0%
Longevity: 92%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post

Ha mindezt azért teszed, mert előtte 500 hektárt leütött Rólad, vagy ellopta az összes tekercsedet, akkor már egészen más a helyzet, ilyenkor nem fogod kapni a maluszt, egészen addig, amíg a bosszú emberi keretek között marad.

De nem kell hozzá ilyen látványos előzmény sem, egy normál adok-kapok típusú háborúban sem érzel belőle semmit.
Szóval akkor, ez a módosító figyeli, hogy a másik próbált-e valamit tenni ellenem? Ha igen, akkor nem működik; ha nem, akkor csökkenti az eredményességet?

__________________
Légy kedves gyermekeiddel, hiszen ők választják ki neked a szociális
otthont.


http://s1.sfgame.hu/index.php?rec=67834 Az én kicsi varázslóm...
  #39  
Old 05-11-2009, 17:27
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Pali papa View Post
Szóval akkor, ez a módosító figyeli, hogy a másik próbált-e valamit tenni ellenem? Ha igen, akkor nem működik; ha nem, akkor csökkenti az eredményességet?

Röviden összefoglalva igen. Ennél azért bonyolultabb, hiszen ha egyszer megtámadott, akkor az örökös mészárlás továbbra sem fér bele bosszúként. De ilyenkor nagyobb a "tűréshatára".
__________________
Hódító * Queosia
  #40  
Old 05-11-2009, 23:43
Tsobi's Avatar
Tsobi Tsobi is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest, XV. kerület
Posts: 5,633
Activity: 15%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Röviden összefoglalva igen. Ennél azért bonyolultabb, hiszen ha egyszer megtámadott, akkor az örökös mészárlás továbbra sem fér bele bosszúként. De ilyenkor nagyobb a "tűréshatára".
S olyan esetben mi a helyzet,hogy ha a célpont minden nap nyit rám egy TK-t,miközben én ütlegelem,viszont egyéb ellenséges akciója nincs? Szerintem ez kiegyenlíti a mérleget.. nincs igazam?
__________________



A nemzetvédő katona, a nemzettartó paraszt, a nemzetépítő munkás, a nemzetvezető értelmiségi, a nemzetmegtartó nő és a nemzet halhatatlanságának záloga, a magyar ifjúság hitvallása:
Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet, de elfáradni soha!


„Extra Hungariam non est vita ; si est vita, non est vita.”


Sponsored Links
Closed Thread


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Zsákmány-pusztítás Synkel Segítség 13 03-12-2008 15:49
Mészárlás? alma Segítség 4 12-12-2007 18:07
14.02. Pusztítás Ati Hódító Kézikönyv 11 08-02-2007 23:54
14.04. Mészárlás Ati Hódító Kézikönyv 9 07-25-2007 21:05
Mészárlás karesz6 Segítség 16 12-27-2006 06:50


All times are GMT +1. The time now is 12:48.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu