Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Stratégia & Tippek > Hódító Kézikönyv
Register Stats Members List Today's Posts

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 07-11-2007, 12:39
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default 14.02. Pusztítás

Mire jó, mikor célszerű ezt alkalmaznom? Ki ellen? Milyen felépítéssel lehetek sikeres?
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
Sponsored Links
  #2  
Old 07-14-2007, 17:57
tdomo's Avatar
tdomo tdomo is offline
Member
 
Join Date: Nov 2006
Location: Bécs
Posts: 999
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

A pusztítás katonai akció, siker esetén, katonáid lerombolják az ellenfél épületeinek bizonyos számát. Alulról ütve a támadás során több épületet pusztítasz. Alkalmazni akkor érdemes, ha nem probléma az, hogy az ellenfeled lejjebb kerül a pontlistában. Nagy kárt olyan csoportokban lehet vele okozni, ahol a nyersanyag nagyon drága, így a visszaépítés sokba kerül. Az elpusztított épületekben lakó egységek a következő körváltásnál elhagyják az ellenfél seregét, így ha nincs a gépnél az illető, a kár még nagyobb lesz.
__________________
Pain is temporary, Glory is forever.

csokis-keksz (#410152)
tiramisu (#394553)
Reply With Quote
  #3  
Old 07-25-2007, 11:21
Serg Serg is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 916
Activity: 2%
Longevity: 99%
Default

A Pusztitás a leghatékonyabb katonai akció ha hosszú háborúban veszünk részt illetve figyelmeztetésnek is tökéletes .Alkalmazása:főleg hadi országok tudják alkalmazni a felépítésükből adódóan,de ha az ellenfél nagyon kitámad akkor alkalmazhatja bárki.Előnyei:A sikeres támadásod rontja az ellenfél katonai morálját,a sajátodat növeli. Az ellenfél katonai mágikus és tolvajlási védelme meggyengül mert az elpusztított épületekből el kell adnia(vagy különben elmennek)az egységeket és ha ujra építi tulórában 9 körig(illetve orknál 7 körig) jobban támadható,ha a nyersanyag drága komoly anyagi veszteségeket is okoz.
Reply With Quote
  #4  
Old 07-25-2007, 18:48
Valezius Valezius is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Veresegyház
Posts: 3,662
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Nagyon fontos:
Ezt az akciót csak akkor tudod elindítani, hogyha rendelkezel elegendő pénzzel és gabonával.
Ezért ha a körváltás előtt néhány másodperccel akarod indítani a sereget (ahogy ajánlatos), akkor ellenőrizd, mert nem lesz időd korrigálni!
__________________
A szenvedélyem
Reply With Quote
  #5  
Old 07-26-2007, 10:29
LordYsolt LordYsolt is offline
Junior Member
 
Join Date: Dec 2006
Location: ---
Posts: 94
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Ha egy szövetségi háborúban (ami biztosan elhúzódik) használod a pusztítást akkor lehetőleg ne a varis v. a tolis orit támadd ezzel a móddal, mivel ezek az orik ha alád kerülnek a pontlistában több mint 2 körre akkor ők még ugyanolyan intenzitással tudnak rád ártózni v. tőled lopni. Ám neked kisebb esélyed lesz hadisként a visszavágásra. Ezzel a módszerrel az ellenfél hadis oriját szokták eltávolítani a többiek közeléből, ezzel gyengítve a szövetség támadó és védekező potenciálját
Am mint minden katonai akcio a korulmenyektol fugg es a te kezedben all h alkalmazod e vagy sem

Last edited by LordYsolt; 08-02-2007 at 11:48.. Reason: Finomitottam rajta 1 kicsit
Reply With Quote
  #6  
Old 07-26-2007, 11:04
Serg Serg is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 916
Activity: 2%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by LordYsolt View Post
Ha egy szövetségi háborúban (ami biztosan elhúzódik) használod a pusztítást akkor lehetőleg ne a varis v. a tolis orit támadd ezzel a móddal, mivel ezek az orik ha alád kerülnek a pontlistában több mint 2 körre akkor ők még ugyanolyan intenzitással tudnak rád ártózni v. tőled lopni. Ám neked kisebb esélyed lesz hadisként a visszavágásra. Ezzel a módszerrel az ellenfél hadis oriját szokták eltávolítani a többiek közeléből, ezzel gyengítve a szövetség támadó és védekező potenciálját
Ezzel vitatkoznék egy kicsit:egy jó hadis aki szöviben van akár 2 sereggel is befér lefelé a varishoz vagy a tolishoz(egy jó szöviben az ellen tolisnak nincs készülije tehát nem jelent problémát) ellenben a hadi orit nem ütöm magam alá csak akkor ha már a katmorálja annyira lent van hogy nem jelent kockázatot.Tehát hadis ellen csak addig pusztitok amíg felettem marad az elpusztított épületek ujraépítése nélkül is.
Reply With Quote
  #7  
Old 07-26-2007, 11:49
Redback's Avatar
Redback Redback is offline
Member
 
Join Date: Jun 2007
Location: Nyíregyháza
Posts: 2,975
Activity: 0%
Longevity: 92%
Default

Quote:
Originally Posted by Serg View Post
Ezzel vitatkoznék egy kicsit:egy jó hadis aki szöviben van akár 2 sereggel is befér lefelé a varishoz vagy a tolishoz(egy jó szöviben az ellen tolisnak nincs készülije tehát nem jelent problémát) ellenben a hadi orit nem ütöm magam alá csak akkor ha már a katmorálja annyira lent van hogy nem jelent kockázatot.Tehát hadis ellen csak addig pusztitok amíg felettem marad az elpusztított épületek ujraépítése nélkül is.
Én akkor is szoktam pusztítani amikor 3-4 sereggel be tudok ütni az ellenhez,mert akkor szinte tuti hogy 3-4 körrel alám kerül.
__________________
Redológia (#455305) [1/A] [SZK]

Non omnis moriar (#701164) [3/G]
Reply With Quote
  #8  
Old 07-27-2007, 10:43
-Ede- -Ede- is offline
Member
 
Join Date: May 2007
Location: Hungary, JNSz, Törökszentmiklós
Posts: 251
Activity: 0%
Longevity: 92%
Default

Quote:
Originally Posted by LordYsolt View Post
Ha egy szövetségi háborúban (ami biztosan elhúzódik) használod a pusztítást akkor lehetőleg ne a varis v. a tolis orit támadd ezzel a móddal, mivel ezek az orik ha alád kerülnek a pontlistában több mint 2 körre akkor ők még ugyanolyan intenzitással tudnak rád ártózni v. tőled lopni. Ám neked kisebb esélyed lesz hadisként a visszavágásra. Ezzel a módszerrel az ellenfél hadis oriját szokták eltávolítani a többiek közeléből, ezzel gyengítve a szövetség támadó és védekező potenciálját
ezzel egy kicsit én is vitatkoznék, csak én egészen mással
az igaz h a tolis orit nem szabad pusztítani, mert 4-5körről majdnem ugyan olyan hatékony, viszont egy csoportban ahol nagyok a távolságok, egy varisnak igen is 5-6kör már nagy hátrányt jelent(jobban csökken a készülije, és az addigihoz képest kevesebbet bír ártózni)
Reply With Quote
  #9  
Old 08-02-2007, 00:10
Serg Serg is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 916
Activity: 2%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by -Ede- View Post
ezzel egy kicsit én is vitatkoznék, csak én egészen mással
az igaz h a tolis orit nem szabad pusztítani, mert 4-5körről majdnem ugyan olyan hatékony, viszont egy csoportban ahol nagyok a távolságok, egy varisnak igen is 5-6kör már nagy hátrányt jelent(jobban csökken a készülije, és az addigihoz képest kevesebbet bír ártózni)
Most beszéltük meg hogy a tolisnak nincs készülije a varisnak meg annyira lepüföltük a hadi morálját hogy lassan gömbölni se tud tehát üthető mindkettő és ha ők már 3-4 körre vannak rossz morállal akkor püfölhetjük a hadisokat is büntetlenül...
Reply With Quote
  #10  
Old 08-02-2007, 00:20
LotR LotR is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Magyarország; Budapest
Posts: 933
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

ezek már szerintem szituációk és taktikák kérdése...

Spec én szeretem ,ha a hadikat messzebbre tudjuk tessékelni....
a tolis ,varis meg maradhat közelbe, h legyen honnan foglalni a végén
__________________
LotR
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply

Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 15:44.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu