Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Általános beszélgetés Hódítós témákban
Register Stats Members List Today's Posts

Általános beszélgetés Hódítós témákban Hódítós témák, amik máshova nem férnek

View Poll Results: Földleadás gátlása (részleteket találsz a 19. oldalon, lap alján)
Minimum föld 5 5.00%
Minimum föld + az újrázás után is megmaradó minimum föld 5 5.00%
Minimum föld + az újrázás után is megmaradó minimum föld + baráti mallusz 51 51.00%
Anarchista csoportba áthelyezés 22 22.00%
J.K.SZ. bejelentő 26 26.00%
Újrázási lehetőségek lekorlátozása 14 14.00%
Földvesztés 20 20.00%
Katonai morál romlása 16 16.00%
Gyújtogatás erősödése 20 20.00%
Multiple Choice Poll. Voters: 100. You may not vote on this poll

Closed Thread
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #361  
Old 06-03-2007, 21:02
laziga's Avatar
laziga laziga is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 361
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Kutyuleee View Post
Engem bárki könnyen meggyőz arról hogy letegyek a 7-9 pontokról. Ehez csak annyit kell tennie hogy leír egy megvalósitható tervet amivel le lehetne ütni azt a top országot ami szerepel témában minden fajta jksz nélkül. nem sablonos beirásokkal hogy 50k paci, vagy az üsd le. ha vki ír nekem egy megoldást amivel leszedi a majnem 3x akkora országot jksz nélkül.
Na most a következő a helyzet nem véletlen ment messzire azé hogy ne lehessen leszedni. Ugye?
Van egy pár ori ami azé ezt szeretné, megoldás bevárod őket mint én tettem és elindultok egymás hátán felfele. És jé nem hogy leszededd de akár tovább is haladhatsz sőt ha a topnak van esze halad veled tovább.
Ja ugye senki nem gondolja hogy ezt el is kell részletesen magyarázni és ugye nem csak akkor lehet haladni ha ugyan abba a körbe van fedezés mint az ütés max kicsit igy lasabb. Nekem ilyen lassu volt nem azé mert muja vagyok hanem mert nem mindig van annyi ori hogy lehessen haladni mert legtöbben ugye csak termelnek és lépnek tovább igy időnként megrekedtem és mikor jöttek ujjak akkor tudtam tovább haladni.

valaki irta hogy 5k topkör bőven elég azalatt mennyit terlmelsz na nekem 5 k kör kevés volt utolérni a nagyokat. De azé csak sikerült. De mert valaki nem hajlandó ennyi időt munkát vipet áldozni azé nem kell át irni a játékot.

Last edited by laziga; 06-03-2007 at 21:11..
Sponsored Links
  #362  
Old 06-03-2007, 21:11
Arrakis Arrakis is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 630
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by rexa View Post
Engem is meg lehet győzni...
Legyen gyújtás de csak addig míg leszedhető távolságba nem kerül
Utána ha tudja védje meg magát...
Etej, és ha visszaépíti magát?
Amit mondasz, az logikailag hibás.. mert üres terület, plusz a rajta lévő nép is pont, tehát ha ugyanannyi ponton van egy olyan ori, amit legyújtottak, meg egy olyan ori, melyet nem, akkor elméleti lehetősége sincs a gyújtósnak arra, hogy legyen annyi barakkja, mint a másiknak. Minél nagyobb, annál kevesebb lesz, mert annál több pont, amit le kell rajta gyújtani. Azt számolgattam, hogy ha már 2k hekivel nagyobb, akkor csak feleannyi serege/barakkja lehet, mint a nem gyújtásosnak, ugyanolyan pontértéken.
Másrészt ha nem osztasz szét napi 2 * 15 milliót, akkor a morálja 0 lesz, a katmorálja pedig 50 - 58% közötti.

Last edited by Arrakis; 06-03-2007 at 22:29..
  #363  
Old 06-03-2007, 21:15
Arrakis Arrakis is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 630
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by laziga View Post
Na most a következő a helyzet nem véletlen ment messzire azé hogy ne lehessen leszedni. Ugye?
Van egy pár ori ami azé ezt szeretné, megoldás bevárod őket mint én tettem és elindultok egymás hátán felfele. És jé nem hogy leszededd de akár tovább is haladhatsz sőt ha a topnak van esze halad veled tovább.
Ja ugye senki nem gondolja hogy ezt el is kell részletesen magyarázni és ugye nem csak akkor lehet haladni ha ugyan abba a körbe van fedezés mint az ütés max kicsit igy lasabb. Nekem ilyen lassu volt nem azé mert muja vagyok hanem mert nem mindig van annyi ori hogy lehessen haladni mert legtöbben ugye csak termelnek és lépnek tovább igy időnként megrekedtem és mikor jöttek ujjak akkor tudtam tovább haladni.

valaki irta hogy 5k topkör bőven elég azalatt mennyit terlmelsz na nekem 5 k kör kevés volt utolérni a nagyokat. De azé csak sikerült. De mert valaki nem hajlandó ennyi időt munkát vipet áldozni azé nem kell át irni a játékot.
Légyszíves ezt a tündérmesét máshol add elő
Jöttek új orik, s nem első dolguk volt szép hosszú fedezés után, hogy leütöttek a francba?
És ha ők 4. helyig tudtak csak fedezni, akkor Te utánna hogy fedeztél mégis feljebb?
Vagy aki feljött, az mindig mindenkit leütött, csak Téged hagytak ott, mert szimpatikus voltál nekik, ugye?
Ja, nem... Feljöttek, majd Te a morálromlásos oriddal agyonverted őket, s elvetted a földjüket...
Inkább azt írd le hány földleadás, vagy felfed határ növelés révén jutottál oda

"megoldás bevárod őket mint én tettem és elindultok egymás hátán felfele"
Igen? Bevárod őket, és? Ott vagytok egy helyen, hogy mentek feljebb? Ja hogy egymás hátán, értem Ezt hívják felfed határ növelésnek, ami elvileg szabálytalan.

Másolj be légyszi egy pontlistát az első 10 oriról abból a csopiból, ahol vagy..
Aztán mindenki mosolyoghat egy jót

Last edited by Arrakis; 06-03-2007 at 22:15..
  #364  
Old 06-03-2007, 21:56
Arwyl szelleme's Avatar
Arwyl szelleme Arwyl szelleme is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Mezőberény vagy Ildeenél Szegeden :-)
Posts: 861
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Arra: ők csak védik a nagy orijukat. Ne várd tőlük hogy olyan ötletet támogassanak ami a saját orijaik ellen szól! Egyiknek sincs fingja se, hogy fordított esetben hogy szedné le azt a bizonyos nagy orit.

"Legyen gyújtás de csak addig míg leszedhető távolságba nem kerül."
Hacsak a bemásolt példénál maradunk:
340k értékű az ori: ~7k heki
Legyen 20% ház benne, a gyújtás miatt; faj: törpe
~1400 házban ~100k nép van
ha az összes ház felgyúlad és az összes nép elment (nem számolom az üreseken élő 8at se!) akkor is kb 40k értéket esik az ori!
Azaz 120k-ra van a 2. és 300-ra az 1!!

Komolyan mondom, nem hiszem el, hogy ilyen szájbarágósan le kell írjam, hogy megértsétek mire találtam ki a földvesztést!!
__________________
Egy: törj az égig!
Kettő: tarts ki végig!
Három: nevess, ha fáj!
Négy: üss, ha muszáj!
Öt: tartsd a várat!
Hat: védd a társad!
Hét: tiéd a hit!
Nyolc: a zászlót vidd!

Egészséges Fejbőr : Skinhead nyolcparancsolat
  #365  
Old 06-03-2007, 22:07
Arrakis Arrakis is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 630
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Persze, azt nem is várom, de hogy értetlenkednek, mint ha nem is tudnák miről szól a történet

1. tényleg nem tudják... inkább nem kommentálnám.
2. tudják, ez esetben felesleges nem érteni miért leszedhetetlen egy fényévekre levő ori.

Mondjuk a földvesztés, és a minimum heki ötlete egymást kicsit kizárja, mert ha min alá csökken az orija, pl 5. szinten, s nem kis számos, akkor az egyetlen lehetőség a törlés.
  #366  
Old 06-03-2007, 22:13
rexa
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Quote:
Originally Posted by Arwyl szelleme View Post
Arra: ők csak védik a nagy orijukat. Ne várd tőlük hogy olyan ötletet támogassanak ami a saját orijaik ellen szól! Egyiknek sincs fingja se, hogy fordított esetben hogy szedné le azt a bizonyos nagy orit.

"Legyen gyújtás de csak addig míg leszedhető távolságba nem kerül."
Hacsak a bemásolt példénál maradunk:
340k értékű az ori: ~7k heki
Legyen 20% ház benne, a gyújtás miatt; faj: törpe
~1400 házban ~100k nép van
ha az összes ház felgyúlad és az összes nép elment (nem számolom az üreseken élő 8at se!) akkor is kb 40k értéket esik az ori!
Azaz 120k-ra van a 2. és 300-ra az 1!!

Komolyan mondom, nem hiszem el, hogy ilyen szájbarágósan le kell írjam, hogy megértsétek mire találtam ki a földvesztést!!
és ha minden ház felgyullad lehet reggeltől estig lehet nézni a nem termelő törpét
de jó, hogy itt vagy és okosakat magyarázol
még lécci világosíts tovább
  #367  
Old 06-03-2007, 22:31
Arrakis Arrakis is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 630
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by rexa View Post
és ha minden ház felgyullad lehet reggeltől estig lehet nézni a nem termelő törpét
de jó, hogy itt vagy és okosakat magyarázol
még lécci világosíts tovább
1. nincs megtiltva neki az építés
2. az üres földön is van lakosság

S ha már törpe, akkor a nyersanyag adott.
De lehet bankos is, akkor is termel.
  #368  
Old 06-03-2007, 22:59
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Vésd View Post
semmi köze ezekhez amiket leírtál, megnyugodhatsz
egyszerűen csak kíváncsi vagyok, hogy miért a topos orik szúrják a szemed?
most offolok egy kicsit
akkor nyissunk topikot, hogy a piac mint utalási lehetőség szünjön meg pl.
másik pl. szk-s ori ne piacozhasson (hallom a felhördölést)
és még sorolhatnám napestig a nyilvánvalót
és bocs az offolásért

és tényleg várom, hogy mien módon szüntetjük meg a topos orikat
nem is tud, csak 5x.... :P
__________________
Remedy
  #369  
Old 06-04-2007, 05:09
laziga's Avatar
laziga laziga is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 361
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Arrakis View Post
Légyszíves ezt a tündérmesét máshol add elő
Jöttek új orik, s nem első dolguk volt szép hosszú fedezés után, hogy leütöttek a francba?
És ha ők 4. helyig tudtak csak fedezni, akkor Te utánna hogy fedeztél mégis feljebb?
Vagy aki feljött, az mindig mindenkit leütött, csak Téged hagytak ott, mert szimpatikus voltál nekik, ugye?
Ja, nem... Feljöttek, majd Te a morálromlásos oriddal agyonverted őket, s elvetted a földjüket...
Inkább azt írd le hány földleadás, vagy felfed határ növelés révén jutottál oda

"megoldás bevárod őket mint én tettem és elindultok egymás hátán felfele"
Igen? Bevárod őket, és? Ott vagytok egy helyen, hogy mentek feljebb? Ja hogy egymás hátán, értem Ezt hívják felfed határ növelésnek, ami elvileg szabálytalan.

Másolj be légyszi egy pontlistát az első 10 oriról abból a csopiból, ahol vagy..
Aztán mindenki mosolyoghat egy jót
5/u nézd meg és hol tilos a ez amit leitram? Mitöl szabálytalan amikor én elindultam akkor még Szecsáék ültek oda fent és érdekes módon sose akar senki leütni mindenki szól hogy jönne termelgetni lehetünke békében.
Van hogy többen jönnek fell ilyenkor ha van legalább 4 ember hogy tovább menjünk simán megyünk is minden jksz nélkül mert, ha hiszed, ha nem, ha felfogod ha nem mindenki tudja hogy müködik amibe te sátáni JKSZ-t látsz az már rég nem igényel megbeszélést . SZálj már le onnan a mennyekböl és gondold újra minek megbeszélni valamit ami nyílt titok ha meg nem kell össze beszélni akkor nem jksz. Szóval az egész egy unatkozó ember fáradt marhasága vagy lustasága?

Last edited by laziga; 06-04-2007 at 05:11..
  #370  
Old 06-04-2007, 06:08
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by laziga View Post
5/u nézd meg és hol tilos a ez amit leitram? Mitöl szabálytalan amikor én elindultam akkor még Szecsáék ültek oda fent és érdekes módon sose akar senki leütni mindenki szól hogy jönne termelgetni lehetünke békében.
Van hogy többen jönnek fell ilyenkor ha van legalább 4 ember hogy tovább menjünk simán megyünk is minden jksz nélkül mert, ha hiszed, ha nem, ha felfogod ha nem mindenki tudja hogy müködik amibe te sátáni JKSZ-t látsz az már rég nem igényel megbeszélést . SZálj már le onnan a mennyekböl és gondold újra minek megbeszélni valamit ami nyílt titok ha meg nem kell össze beszélni akkor nem jksz. Szóval az egész egy unatkozó ember fáradt marhasága vagy lustasága?
Ugy latom, nem vagy tisztaban a dolgokkal, en a helyedben inkabb befognam a szam, mielott repulok anarchba. Aki direkt megengedi, hogy beussek, az jkszezik, es anarchban a helye. Ennyi...
Mas kerdes, hogy ezt hogy lehet bizonyitani, de mivel pl Te sajat magad bevallod, en mar raknalak is at :P
__________________
Remedy
Sponsored Links
Closed Thread


Currently Active Users Viewing This Thread: 4 (0 members and 4 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 15:06.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu