Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Általános beszélgetés Hódítós témákban
Register Stats Members List Today's Posts

Általános beszélgetés Hódítós témákban Hódítós témák, amik máshova nem férnek

View Poll Results: Földleadás gátlása (részleteket találsz a 19. oldalon, lap alján)
Minimum föld 5 5.00%
Minimum föld + az újrázás után is megmaradó minimum föld 5 5.00%
Minimum föld + az újrázás után is megmaradó minimum föld + baráti mallusz 51 51.00%
Anarchista csoportba áthelyezés 22 22.00%
J.K.SZ. bejelentő 26 26.00%
Újrázási lehetőségek lekorlátozása 14 14.00%
Földvesztés 20 20.00%
Katonai morál romlása 16 16.00%
Gyújtogatás erősödése 20 20.00%
Multiple Choice Poll. Voters: 100. You may not vote on this poll

Closed Thread
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #251  
Old 05-31-2007, 08:30
Alba Alba is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pápa
Posts: 749
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Értem.
mondjuk 1800 hekin vgayok 5 be.
a fellépési maxom lesz 600 a minimumom meg 1500. Kicsit furcsa így ranézésre hogy a maxom nagyobb mint a minimum...
Sponsored Links
  #252  
Old 05-31-2007, 08:49
Reni Reni is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 572
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Arrakis View Post
Szándékoltan titkos, mindenkinek a magánügye, hogy mire szavaz, pláne egy ilyen tényleg kényes témában.

Reni, A... félreértelmezed a játékot, az pont arról szól, hogy küzdj, hogy a sikerekért megszenvedj, onnan nem kell lépni, mert a top elleni csata mindig egy igazi kihívás.
Évek óta ez egy kiválló motiváció sokak számára.
Próbáld meg ebből a szemszögből megközelíteni a dolgokat

Én is játszom 'A'-ban, igaz még csak a középmezőnyben, de semmi kifogásom ellene, hogy ha ott földet adok le/akarnék leadni, ugyannúgy érintsenek a szabályok, mint más csoportokban lévőket. .. és szerintem a földleadás megakadályozására hozandó szabálynak semmi köze melyik csoportban vagy. Igenis ugyanúgy kell szankcionálni, próbálni megakadályozni és büntetni az ilyen lehetőségeket minden csoportban. Az hogy az 'A' a játék végcélja még nem indokolja, hogy enyhébben legyenek ott kezelve/ellehettelenítve az ott szabálytalankodók/szabálytalankodni akarók. Épp ezért ez az érved nem elfogaható számomra. Csak mert az 'A' csoport a játék végcélja kezeljük enyhébben az ott játszókat? Eddig is a szabálytalankodás visszaszorítására/büntetésére hozott szabályok egyaránt súlytottak mindenkit és ez így igazságos. Épp ezért javaslom a hármas illetve négyes pontot, mert azt következetesen minden csoportban be lehetne vezetni, bár fogalmam sincs, ha az ötös pontot nézem, hogy lehetne valamiről bebizonyítani, hogy szándékos leadás vol vagy sem....szóval inkább a hármas lenne életszerűbb. Hidd el Arra próbálok mindenkit vonatkoztatva nézni a dolgokat, és még elfogult sem vagyok, mert egyik topban sem képviseltetem magam, (angolban viszont minden topban termelgetek jópár hónapig) és haragosom sincs egyikben sem....de ez a topik a földleadás megakadályozásáról/büntetéséről szól és akik ebben ártatlanok azok már had ne legyenek sújtva és ha nekik ott van lehetőségük termelni, had termeljék meg a pénzt a játékukhoz, épp elég amit összepiróznak naponta visszaépítgetni Az meg hogy mennyi az elég, te is tudod....nincs olyan hogy elég, ez mindig a céloktól függ, ha én eltervezem, hogy igenis nem tamagocsizni akarok hanem háborúzni mindenkivel aki az utamba keveredik, sok milliárdra van szükség hozzá, amit kötve hiszem, hogy 2 háború között kilehetne termelni.....és ha esetleg még olyan ambícióim is vannak, hogy az 'A' topba felküzdjem magam, azt viszont a saját bőrömön tapasztalom már most, hogy bizony még kellett volna néhány hónapot valahol termelgetni .. Egyébként a földleadás megakadályozására szóló szabályokat nem is kötném hekiszámhoz, mert kishekin is ugyanúgy megtörténnek ezek szabályszegések, mint nagyon, és azok az egyének is ugyanúgy vétettek a szabályok ellen. Ennek megakadályozására kiváló a baráti malusz, és az már egyszer ki is lett találva, bevált, le is van programozva.....szerintem még ez iktatható be leghamarabb a játékba.

Last edited by Reni; 05-31-2007 at 08:54..
  #253  
Old 05-31-2007, 09:02
lacqa lacqa is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Göd
Posts: 430
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Alba View Post
Értem.
mondjuk 1800 hekin vgayok 5 be.
a fellépési maxom lesz 600 a minimumom meg 1500. Kicsit furcsa így ranézésre hogy a maxom nagyobb mint a minimum...
eléírjuk hogy "felvihető" maximális föld, és akkor nem lesz annyira zavaró, vagy legalábbis megmagyarázható lesz
  #254  
Old 05-31-2007, 09:04
Xeper Xeper is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pécs/Bp
Posts: 2,240
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Alba View Post
Értem.
mondjuk 1800 hekin vgayok 5 be.
a fellépési maxom lesz 600 a minimumom meg 1500. Kicsit furcsa így ranézésre hogy a maxom nagyobb mint a minimum...
Azt nem furcsállod, hogy a következő szintet kisebb földön kezded mint az előzőt befejezted?

Én a 3,7 -re voksolok (kiegészítve a 4,5 -tel, de azok szerintem alapvető dolgok a játékmenetet érintő javaslatok mellett). A 3. verziót már többen kifejtettétek, hogy miért jó, egyetértek vele, nehezíti a JKSZes földelést.
A 7. verzió kérdéses, nem tartozik szorosan ehhez a témához, de egy másik problémát megoldana: a nagy hekin való termelést. Azért kérdéses, mert ha a 3. verzió beváltja a hozzá fűzött reményeket, akkor nem lesz több ország, amelyik csalással jutna föl magasra, és úgy már aki feljut, teljesen jogosan ücsörög ott ahol van, nem is olyan nagyon elérhetetlenül akár (ha senki nem JKSZel, akkor nem tud annyira elszakadni mint most). Azért lenne létjogosultsága, mert ha valaki akármilyen szabályosan is, de feljut, utána létrejöhet egy határőrség, akik ugyanúgy védik, mint a mostaniakat a távolság, tehát megintcska csalás. Márcsak az a kérdés maradt, hogy a határőrséget kellene valahogy kiszűrni, vagy megoldani azt, hogy a topos termelőnek ne legyen hosszú távon érdekében fennnmaradni. A jelenlegi verziók közül a 7. a hosszú távú érdekeket sérti, azért jelöltem

Természetesen a topkörökhöz kötött megszorítások az A alatti csoportokra vonatkozzanak, ami nem ilyen jellegű, az pedig az A-ra is (bejelentő, áthelyezés stb )

kiegészítés: azért nem szavaztam az újrázás bekorlátozására, mert ha a top termelés megszűnik, csalások kiszűrésre kerülnek, akkor mindenkinek ugyanakkora esélye lesz megtermelni a vagyonát, semmi előnye nem lesz senkinek, ha valaki rászánja az 500 kört egy vagyon duplázásra, tegye, évek munkája fog bene feküdni a milliárdokban.
__________________
"A tanult szerencsét hívják tudásnak"
Eben a mondatba három hiba van.

Last edited by Xeper; 05-31-2007 at 09:24..
  #255  
Old 05-31-2007, 09:30
Arrakis Arrakis is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 630
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Alba View Post
Értem.
mondjuk 1800 hekin vgayok 5 be.
a fellépési maxom lesz 600 a minimumom meg 1500. Kicsit furcsa így ranézésre hogy a maxom nagyobb mint a minimum...
Nem értem a problémát, attól, hogy 1800 hekis vagy, 1500 a minimumod, még le tudsz bontani 600 hekire, ha lépsz, nem?
A dolog lényege, hogy ha kapsz 1800on 5 ütést, és lecsúszol 1499re, akkor ténylegesen nem tudsz fellépni, hiába vagy 600 heki, tehát a lépési határ felett.
  #256  
Old 05-31-2007, 09:41
Alba Alba is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pápa
Posts: 749
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

És a mimum hektar bevezetése csak a fellépési maimum felett lenne vagy minden esetben?
Tegyük fel van vki 600 hekin lépni akar de beverik 2-3 szor es beesi k miumum alá nem tud lépni. Muszaly neki a minimum fólé menni. Ilyen esetben miert jó a minimum?
  #257  
Old 05-31-2007, 10:03
Kutyuleee's Avatar
Kutyuleee Kutyuleee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest
Posts: 2,965
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Alba View Post
És a mimum hektar bevezetése csak a fellépési maimum felett lenne vagy minden esetben?
Tegyük fel van vki 600 hekin lépni akar de beverik 2-3 szor es beesi k miumum alá nem tud lépni. Muszaly neki a minimum fólé menni. Ilyen esetben miert jó a minimum?
a lépés határ alatt általában könnyen visszaüti magát az ember a minimumra tehát nem nagy probléma, amúgy meg 600heki alatt mondok egy példát, (pontosan ilyet láttam 2hete) a szövetséged elvan szépen a topban, aztán jön egy rész, jééé tele szabissal és lusták vagyunk fedezni,vagy éppen csak nem tudunk beütni senkit. egyik tag kilép és jééé 15sereggel beütötték mert az a galád ijjastúl ment ki támadni egy orira,ezt akadályozná meg a baráti malusz, emmellett ha a lépéshatár közelében történik ez akkor már közel sem olyan biztos hogy könnyü visszamásznia.de a minimum föld leginkább a lépés határ felettieket hivatott gátolni, lépés határ alatt pedig a baráti malusz, ez a 2 együtt jó, mert lentebb a minimum földet könnyen visszaszerzedű
__________________
Az élet olyan mint 1 simson, ha nem megy be kell rúgni



  #258  
Old 05-31-2007, 18:20
-Fegya-'s Avatar
-Fegya- -Fegya- is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,590
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Szavaztam a 3,4,5-re.
A 3-t tartom a leghatékonyabbnak a földleadás ellen.
A 4 most is létezik. JKSZ-ért anarch jár, ne szüntessük meg.
Az 5-re azért szavaztam, mert jó lenne, ha lenne lehetőség a feltűnő nem ellenem irányuló JKSZ jelentésére.

A 6,7,9-t támogatom, mert jobban tetszene egy olyan játék, ami nem elsősorban a vagyonról szólna, de ezek mögött nem feltétlenül van JKSZ és ez egy JKSZ topic.
__________________
Egér a sajton... (#3744)
  #259  
Old 05-31-2007, 19:20
Arwyl szelleme's Avatar
Arwyl szelleme Arwyl szelleme is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Mezőberény vagy Ildeenél Szegeden :-)
Posts: 861
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

A 3. pont miért rakja rendbe a most fennálló helyzetet nem értem.
Aki MOST ott van fenn, azt nem fogja lekényszeríteni onnan! (azaz lépésre)

Az meg hogy kötött országokon keresztül is kapja az ember a szövimaluszt hülyeségnek tartom.
__________________
Egy: törj az égig!
Kettő: tarts ki végig!
Három: nevess, ha fáj!
Négy: üss, ha muszáj!
Öt: tartsd a várat!
Hat: védd a társad!
Hét: tiéd a hit!
Nyolc: a zászlót vidd!

Egészséges Fejbőr : Skinhead nyolcparancsolat
  #260  
Old 05-31-2007, 19:37
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Arwyl szelleme View Post
A 3. pont miért rakja rendbe a most fennálló helyzetet nem értem.
Aki MOST ott van fenn, azt nem fogja lekényszeríteni onnan! (azaz lépésre)

Az meg hogy kötött országokon keresztül is kapja az ember a szövimaluszt hülyeségnek tartom.
Miert, Te szivesen utod a szovid masik orijat a Te masik oriddal?
__________________
Remedy
Sponsored Links
Closed Thread


Currently Active Users Viewing This Thread: 5 (0 members and 5 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 17:19.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu