Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Elvetett javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

Elvetett javaslatok Könyörtelen leszek, de ami téma egész biztosan nem lesz, azt átmozgatom ebbe a topicba.

 
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #21  
Old 01-27-2006, 09:35
Senki's Avatar
Senki Senki is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Café of Broken Dreams
Posts: 1,690
Activity: 0%
Longevity: 99%
Arrow

Quote:
Originally Posted by Ati
Ha pedig nem akarsz első lenni, akkor a 20. helyről is gond nélkül fel tudsz lépni a következő szintre, függetlenül attól, hogy "a csúnya gonosz top kitámadott 23 körre".
Itt nem arról van szó hogy ő kijön 23 körre.... hanem esély sincs a revansra, és van olyan csoport ahol a 23 se elég szintlépésre.... (bár most került oda több ország...)
na meg arról, hogyha hozzá akarok érni a fél csoport le akar szedni... mindegy, végülis parttalan a vita, mert ezt nem lehet megakadályozni, és az mnt rendszere se nagyon javítható, eltekintve az olyan apróságoktól, mint amit bpeet felvetett.
Sponsored Links
  #22  
Old 01-27-2006, 09:37
Kisbér Kisbér is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 1,313
Activity: 0%
Longevity: 99%
Cool

Quote:
Originally Posted by Senki
Najó, azért egyfajta ellenszenvet is táplálok az mntsek felé: pl nem olyan rég egy olyannal találkoztam, hogy 28. voltam, felettem az összes emberrel mntje volt, ő volt a csoportban a 2. és másfélszer akkora területen volt, mint én. De mivel senki nem verhette volna be ezért kijött rám 25 körre leverni. Én se tolival se varival nem értem semmit, mert ilyan távból ugyan be lehet ütni még, de a teljítményük 0, azaz még egy embert se bírnak elhozni, vagy semmi mást. a sereget meg el is lehet felejteni, mert nekem nincs mnt-m az egész csoporttal.
Tényleg elgondolkozok azon, hogy vajon megérdemelted-e azt a 28. helyet...
25 köröd volt rá, hogy kivédd a támadást... Nem hiszem, hogy olyan nagyon nehéz lett volna. Akkora területen már inkább a termelésre mennek az orik. Ha ő mf volt, akkor akkor is 2x1,4x-esen tudott támadni, tehát mondjuk 3x annyival, mint amennyit te ki tudnál alap esetben védeni.
Ha Te mf vagy, nyilván bukó, de még mindig van 25 köröd, hogy ideiglenesen, vagy hosszabb távra szövizz valakivel... Viszont ha nem, tehát szöviben vagy, simán kifogod...
Megaztán legrosszabb esetben mi történt? Vesztettél 25-50 hekit?! Nem tétel...
Tehát nem értem a sírást...
  #23  
Old 01-27-2006, 09:39
Kisbér Kisbér is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 1,313
Activity: 0%
Longevity: 99%
Smile

[quote=Senki]Itt nem arról van szó hogy ő kijön 23 körre.... hanem esély sincs a revansra, és van olyan csoport ahol a 23 se elég szintlépésre.... (bár most került oda több ország...)
na meg arról, hogyha hozzá akarok érni a fél csoport le akar szedni... [quote]

Akkor először szedd le a fél csoportot, aztán menj rá
So einfach
  #24  
Old 01-27-2006, 09:45
Senki's Avatar
Senki Senki is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Café of Broken Dreams
Posts: 1,690
Activity: 0%
Longevity: 99%
Arrow

Quote:
Originally Posted by Kisbér
Megaztán legrosszabb esetben mi történt? Vesztettél 25-50 hekit?! Nem tétel...
Tehát nem értem a sírást...
megérdemeltem-e? hmm.... jó kérdés... annyi barakknyi sereget nehezen védesz ki, amekkora hekin vagy... de sebaj. én nem azt sérelmezem, hogy 23 hekit elvitt (annyi volt, amúgy) ehez ennek semmi köze. nem tudtok elszakadni a föld méretétől? ha 400 hekit visz akkor meg fú, ez de gonosz?? Arról van szó, hogy ezt eljáttsza, aztán amikor szólok neki, hogy ebből még lesz revans ott, ahol nem vagyok tehetetlen helyzetben jönnek a komolyabb játékosoktól az üzenetek hogy mitt képzelek magamról, hogy bosszút akarok állni...
ja, és a csoport akkor 119 fős volt úgy 60% meg még szabin is... azért voltam MF mert a régi szövim széthullott, okokat ne kérdezz, és a dipoba meg 2 bejegyzés volt, mindkettő mntzni akaró hulla oritól.... szövizz be itt. 25 kör az 12,5 óra... azaz ennyi időd van találni egy szinte kihalt csoportban szövit...
Szóval itt maga a tény, hogy lever úgy hogy esélyed sincs, ezt te szóváteszed, akor keménykedik, hogy azért tudja megcsinálni mert ő jó játékos te meg nem vagy az, aztán amikor kilátásba helyezed hogy lezongárázod rajta ezt a művet ott ahol meg is tudod tenni akkor meg jönnek nagy nevek befenyíteni téged hogy szeva, ő a barátom ne akarj belekötni. de velük is csak LESZ később szövibe, most NINCS.... ez a zavaró, és itt kezd el gondolkodtatni a sok MNT, meg hogy akkor ezzel mit tudsz kezdeni....

Last edited by Senki; 01-27-2006 at 09:49..
  #25  
Old 01-27-2006, 10:36
Half's Avatar
Half Half is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 582
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Hát ezért lenne jó a toplista javaslatom ami azért pl. azt is mutatja, hogy nem mindegy, hogy hova jutsz nulla gazdasági alapozással vagy az,hogy lent tőltesz 2 hónapot minden csoportban termelsz pár hónapot és úgy lépkedsz.
Van aki nem élvezi ezt a játékot és ezt is kikéne küszöbölni.
nem mindenki akar termelni egész játék alatt
__________________
I like to fall on my face.
  #26  
Old 01-27-2006, 10:44
LotR LotR is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Magyarország; Budapest
Posts: 933
Activity: 0%
Longevity: 99%
Thumbs down

Szerintem elég szélsőségesen látod a dolgokat!
Ennyierővel a varis varázslattal mért nem hozhat el tekercset?
Válasz: azért mert ő varázsló és nem tolvaj
Nagy különbség van szerintem a gömbölés és egy térkapu között.
MNT megkötése után általában nem gömböli az ember a másikat, ha a varázsló mégis unatkozik, hadd tegye nem árt vele semmit, és nem nyujt annyi infot a gömb MNT után mint egy épület lista.
Ráadásul azaz érv hogy esetleg változott a szövetsége és megtudd ki van vele elég gyenge.
Tegyük fel változott:
1. eset nem bántanak ami logikus mivel egy szövetségesével nem vagy mnt-ben.
2. eset bánt akivel nincs mnt-d(kizárt, mert nem hülye senki) , szétkapjátok anélkül ,hogy a szövetségesei tudnának bármit is tenni, vagy megegyeztek kárpótlásban.
3. eset Te szövetségesed bántja és akkor jogosan mondhatod a másik szövetség vezérének bocsi nem tudtunk róla( vagy mégis? ,mert akivel nincs mnt-d arra nyithatsz TKp-t, és rajta keresztül máris megtudhatod hogy kinek a szövetségébe tartozik), mért nem jelezte a vezéretek a változást...

Nem látok olyan esetett amikor indoloható lenne a tolvaj akció MNT után, mert ugye nem azért kötöd hogy infot szerezhes békés körülmények között, és utána folytathasd a háborut...

Egyszóval szerintem felesleges, sőt undorító lenne ha egy szövetség MNT-be burkolózva épület listákhoz jutna büntetlenül.

Másszóval ha támogatásra kerül, csakis a szövetségesi lista megszerzésére legyen lehetőség, semmi másra!!!

LotR
  #27  
Old 01-27-2006, 10:50
Kisbér Kisbér is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 1,313
Activity: 0%
Longevity: 99%
Red face

Quote:
Originally Posted by Senki
megérdemeltem-e? hmm.... jó kérdés... annyi barakknyi sereget nehezen védesz ki, amekkora hekin vagy... de sebaj. én nem azt sérelmezem, hogy 23 hekit elvitt (annyi volt, amúgy) ehez ennek semmi köze. nem tudtok elszakadni a föld méretétől? ha 400 hekit visz akkor meg fú, ez de gonosz?? Arról van szó, hogy ezt eljáttsza, aztán amikor szólok neki, hogy ebből még lesz revans ott, ahol nem vagyok tehetetlen helyzetben jönnek a komolyabb játékosoktól az üzenetek hogy mitt képzelek magamról, hogy bosszút akarok állni...
Továbbra sem értem, hogy ezt miért kell neki bejelenteni...? Ez szerintem tipikus kezdői/zérő diplomáciai hozzáállás
Ha 23 hekit vitt, akkor durván 600 hekin vagy Te, ő meg 1200-on. ha van zséd, akár egy elffel is megteheted azt, hogy szépen felfedezel 1100 hekire, majd szarrágyilkolod varival, meg tolival...
Majd miután ezt megcsináltad, felvilágosítod, hogy ez azért a 23 hekiért volt

600 Hekiről felfedezni 1060 hekire összesen 29.471 katonába kerül. Ha elf vagy, akkor csak 20.629 kattancsba. Mondjuk ha abban a csoportban 15k a katona a piacon, akkor ez 300 millába került...
Tehát továbbra sem tétel feljutni oda, és megbosszulni a rajtad ejtett csorbát Minden csak pénz kérdése, és elszántság...

Tehát nem értem a problémádat

Ő hidd el ugyanúgy megküzdött azért, hogy a top20-al mntje legyen...
  #28  
Old 01-27-2006, 10:56
Kisbér Kisbér is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 1,313
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

És azért azt se felejtsük el, ha nem férsz be hozzá, akkor ugrik a tolvajaid 5%-a!!!
Míg ha nem sikerül egy gömb, akkor max. buktál 1% készültséget
  #29  
Old 01-27-2006, 11:01
Senki's Avatar
Senki Senki is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Café of Broken Dreams
Posts: 1,690
Activity: 0%
Longevity: 99%
Arrow

Kisbér: hát az arányok másfélék voltak, és a felfedezés se lett volna horribilis dolog, de hát már szintet léptem és döcögök ott felfele többet szükségtelen mondanom.
Mondom hogy itt a tény a sértő nem a kár mértéke.... Na meg a hozzáállása. De zárjuk le a vitát erről, mert ahogy Ati megmondta, az ilyenek kirszűrésére nem lehet ésszerű szabályt alkotni.
*lemaradt ennyi: hogy vajon mit csinál a top ott? termel netán? szóval itt a gazdasági fölény sajna egyértelmű.... de ez a hátránya ha nem akarsz szövivel szenvedni *
  #30  
Old 01-27-2006, 11:15
Kisbér Kisbér is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 1,313
Activity: 0%
Longevity: 99%
Talking

Quote:
Originally Posted by Senki
... Mondom hogy itt a tény a sértő nem a kár mértéke.... Na meg a hozzáállása. De zárjuk le a vitát erről, mert ahogy Ati megmondta, az ilyenek kirszűrésére nem lehet ésszerű szabályt alkotni.
*lemaradt ennyi: hogy vajon mit csinál a top ott? termel netán? szóval itt a gazdasági fölény sajna egyértelmű.... de ez a hátránya ha nem akarsz szövivel szenvedni *
Továbbra sem értem, hogy neked az miért fáj, hogy bebetonozta magukat a top20?
Próbálj benn lenni a top20-ban az A-ban
Úgyanezt fogod tapasztani...
A különbség az, hogy ott nem tudsz bekerülni, itt pedig be tudtál volna, ha igazán akartál volna
Sponsored Links
 


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 00:29.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu