Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Elvetett javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

Elvetett javaslatok Könyörtelen leszek, de ami téma egész biztosan nem lesz, azt átmozgatom ebbe a topicba.

 
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #11  
Old 02-13-2006, 14:22
director
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Post

Quote:
Originally Posted by aúú
Atis, senki nem mondta, hogy ez milliárdokba kerül...:) Van igen, olyan szint, ahol annyiba kerül és van olyan szint, ahol pár millából meg lehet úszni, egy 600 hekis ori újra építését... és abban mi a taktika, hogy arra apellálok, hogy elmegyek megütni valakit full sereggel, beütöm, majd bontok mindent és újra építek, ő meg hiába jön vissza (akár úgy is, hogy szembe jön és 1 körrel később beütne), akkor se visz semmit... a pénznek eleve kimagasló szerepe van a játékban, de ezzel az opcióval igazából lehetne üthetetlen orit is csinálni...
azért ez így nem működik, kivéve ha szeretnéd hogy az egész sereged elmenjen.. mivel ha hazaérnek még nem lesz barakk:) (jó, feltéve hogy normális távolságra támadtál:))

egyébként nem örülnék ha ezt kivennénk a játékból.. akinek megéri erre költeni, az csinálja:)
Sponsored Links
  #12  
Old 02-13-2006, 14:29
aúú's Avatar
aúú aúú is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 993
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

De ez így működik...
Igaz a kint lévő sereg el fog menni (a többi megy a piacra), de néha ez jóval olcsóbb mint az, hogy újra összeszedj annyi hekit amit amúgy leütnének rólad... és akkor még azt se vettem hozzá, hogy ha leütnek akkor pld szövben messzire kerülsz a társaidtól, ami hosszú távon biza a szövi halálát is jelentheti (egy ilyen trükkel lecsapják a seregesek közül az egyiket és onnantól erősen legyengül a szövi)...
Ráadásul, az nem lehet érv, hogy ha ő milliárdokat költ rá, akkor had csinálja, hisz akár egy támadás előkészítésénél (pld seregcsere) is el lehet milliárdokat költeni és akkor ő feleslegesen dobálta ki a pénzt...
  #13  
Old 02-13-2006, 14:32
director
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Post

Quote:
Originally Posted by aúú
De ez így működik...:)
Igaz a kint lévő sereg el fog menni (a többi megy a piacra), de néha ez jóval olcsóbb mint az, hogy újra összeszedj annyi hekit amit amúgy leütnének rólad... és akkor még azt se vettem hozzá, hogy ha leütnek akkor pld szövben messzire kerülsz a társaidtól, ami hosszú távon biza a szövi halálát is jelentheti (egy ilyen trükkel lecsapják a seregesek közül az egyiket és onnantól erősen legyengül a szövi)...
Ráadásul, az nem lehet érv, hogy ha ő milliárdokat költ rá, akkor had csinálja, hisz akár egy támadás előkészítésénél (pld seregcsere) is el lehet milliárdokat költeni és akkor ő feleslegesen dobálta ki a pénzt...
azt írtad hogy full sereggel támadsz, nem? akkor az egész el is megy:)

még cukibb, ha úgy támad vissza, hogy akkor érjen hozzád, mikor felépülnek újra az épületek.. így már nincs időd visszapiacolni sem, és befér akárhány sereg:)

igen, ő is feleslegesen dobálta, meg te is. ez egy ilyen játék, a pénz könnyen jön, könnyen megy;))
  #14  
Old 02-13-2006, 14:41
aúú's Avatar
aúú aúú is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 993
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by director
azt írtad hogy full sereggel támadsz, nem? akkor az egész el is megy
még cukibb, ha úgy támad vissza, hogy akkor érjen hozzád, mikor felépülnek újra az épületek.. így már nincs időd visszapiacolni sem, és befér akárhány sereg
igen, ő is feleslegesen dobálta, meg te is. ez egy ilyen játék, a pénz könnyen jön, könnyen megy)
Igen, full sereg, de pld ez egy szövi esetében ugyibár nem azt jelenti, hogy minden ki is megy. Lehet ez pld úgy, hogy némi védelem is marad csalogatónak...
Egyébként hiába támad vissza akkor mikor az épületeid beérnek, mert:
1. szövi segítséget így is be tudsz hívni (azt nem részletezném hogy, hisz nem olyan bonyolult...)
2. a sereg előbb ér be mint az épület, tehát előbb beüt, majd nem visz semmit, aztán beérnek az épületeid... elvileg (Atis javíts ki, ha erre rosszul emléxem).
  #15  
Old 02-13-2006, 14:43
director
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Post

Quote:
Originally Posted by aúú
Igen, full sereg, de pld ez egy szövi esetében ugyibár nem azt jelenti, hogy minden ki is megy. Lehet ez pld úgy, hogy némi védelem is marad csalogatónak...:)
Egyébként hiába támad vissza akkor mikor az épületeid beérnek, mert:
1. szövi segítséget így is be tudsz hívni (azt nem részletezném hogy, hisz nem olyan bonyolult...)
2. a sereg előbb ér be mint az épület, tehát előbb beüt, majd nem visz semmit, aztán beérnek az épületeid... elvileg (Atis javíts ki, ha erre rosszul emléxem).
1. na ja, de egyszerűbb egy kicsit akkor, ha nem bontogatsz, hanem csak simán behívsz védeni:)))
2. előbb ér be az épület
  #16  
Old 02-13-2006, 15:00
aúú's Avatar
aúú aúú is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 993
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Hát régen csináltam már épületes kombót, így erre nem emléxem pontosan, de nekem úgy rémlik, hogy az épületek a csata után érnek be (pld a torony és barakk miatt)...
  #17  
Old 02-13-2006, 15:04
director
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Post

Quote:
Originally Posted by aúú
Hát régen csináltam már épületes kombót, így erre nem emléxem pontosan, de nekem úgy rémlik, hogy az épületek a csata után érnek be (pld a torony és barakk miatt)...
az egyik legelső dolog körváltáskor, hogy beérnek az épületek:)
gondolj arra pl , hogy a képzett katonák sem mennek el, ha még abban a körben felépül a barakk..
és a sereg pedig a képzés után érkezik.
ergo.. :)
  #18  
Old 02-13-2006, 15:05
Arwyl's Avatar
Arwyl Arwyl is offline
Banned
 
Join Date: Jan 2006
Location: Mezőberény-Debrecen
Posts: 46
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Tegyük rendbe a dolgokat:
Itt most arról van szó, hogy van 1 elf ori aki nem tud feljebb fedezni, és ha leütik akkor sem tudja visszafedezni a területét. Ezért ebben az esetben nincs olyan ár ami meg ne érne neki az hogy ne veszítsen földet.
Mindegy, tudja mindenki hogy miről/kiről van szó csak megint megy a melébeszélés.
  #19  
Old 02-13-2006, 15:53
aúú's Avatar
aúú aúú is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 993
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Arwyl, én tudom, hogy te kiről beszélsz, de én nem miatta vetettem fel ezt a témát, hanem mert tényleg kicsit irreálisnak tartom, hogy lehet megüthetetlen orit csinálni szinte bármelyik szinten... tehát itt semmiképpen se személyeskedjünk, te se!
Ez itt a megbeszélő, a dühöngő arrébb van...
  #20  
Old 02-13-2006, 15:57
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by aúú
Arwyl, én tudom, hogy te kiről beszélsz, de én nem miatta vetettem fel ezt a témát, hanem mert tényleg kicsit irreálisnak tartom, hogy lehet megüthetetlen orit csinálni szinte bármelyik szinten... tehát itt semmiképpen se személyeskedjünk, te se!
Ez itt a megbeszélő, a dühöngő arrébb van...
Attól, hogy ezt valaki egyszer megcsinálja, ne nevezzük megüthetetlen országnak. Ezt folyamatosan nem tudod csinálni.
Sponsored Links
 


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 14:23.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu