Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megvalósult javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #21  
Old 08-16-2006, 09:44
Arwen's Avatar
Arwen Arwen is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: New York
Posts: 309
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Cece View Post
Ööö.. említettem, hogy mi van, ha nem szeretne szabizni, hanem játszani szeretne?
Vagy mi van, ha nem tekiben van a pénze, hanem olyan cuccban, aminek hely kell és kedvezőtlen piacmozgások miatt nem tudja eladni?
Ez a helyzet akár napokig fennálhat és mire sikerülne eladni a dolgokat lehet, hogy az országában keletkezett kár fedezésére sem elég.
Szándékosan nem foglaltam konkrétan állást a javaslat mellett/ellen, ugyanis azért van itt, hogy átrágjuk a dolgot, esetleg hasznos javaslatokkal támasztjuk alá a módosítás szükéségességét/szükségtelenségét
Aki nem tudja magát megvédeni, és diplomáciai érzéke sincs a problémát megoldani, annak nincs keresnivalója A-ban.
Reply With Quote
Sponsored Links
  #22  
Old 08-16-2006, 11:39
Senki's Avatar
Senki Senki is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Café of Broken Dreams
Posts: 1,690
Activity: 0%
Longevity: 99%
Talking

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Sőt olyan is lehet, hogy az 5. szinten védelem alól kijöve azonnal leütik.

Azt azért ne feledd, hogy az A-ban megvan az az előnye, hogy ha fellép, és teszemazt menekülve lépett fel, ahogy írtad, akkor szövetségen kívül maradva egy kicsit összeszedje, hogy mit is akar, kikkel akar itt játszani.

Abban egyetértek, hogy ilyne menekülős fellépés után az 1 fős szövetség alapítása nem a legnyerőbb ötlet, no de onnan is bármikor vissza tud jönni, az A lenti régióiban lehet a legjobban megerősödni.
Ati, igen 5. szinten 72, de 144 kör se elég hogy telerakjad az orid, de ott nem is buksz 5-600 hektárt...

egy kérdés: az első 24 körben nem piacozhatsz nem?

SZK alatt nem telik a kör.... tehát akkor 24 körig ha megveszel se piacozhatsz, márpedig hiába tudod mit akarsz, B-ben nem épülhetsz át A-ban meg hiába teszed, nem tudod megvenni a sereged. Ráadásul hiába voltál B-ben 50% feltti barakkarányú hadi, A-ban ennyivel is simán kiröhögnek...
7 kör alatt át se épülsz ráadásul... én azt támogatnám hogy 12 kör védelem, hogy fel tudjon készülni A-ra és a többi is megnézhesse utána hogy mit hozott ki valamint a 12 kör után piacolhasson is, mert egységek mindenképp kellenek.


amúgy aki felmenekül, az mindenképp valamilyen szinten vagy készületlen a lépésre, vagy eleve nem volt elég erős ott ahonnét lépett, az ilyet szinte mindig elkapják fentebb is, hacsak nem az előre eltervezett lépés előtti percekben támadják meg... (velem is volt ilyen, hogy szintlépésre készültem minden rendben volt, csak várni akartam délutánig hogy az egész szövi egyszerre lépjen, és előtte távoloztam, aztán láttam hogy jön felém sereg... felléptem előle, a többiek meg 4 órával később jöttek, de ez azt hiszem nem az az eset volt amikor igazán menekülés lett volna a szintlépés )

Last edited by Senki; 08-16-2006 at 11:41..
Reply With Quote
  #23  
Old 08-16-2006, 14:33
Synkel Synkel is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,191
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Én nem feltétlen menekülésről beszéltem. Hozzánk az ork nem menekülve érkezett, mégis beverték. egyszerűen arról van szó, hogy a rakiból vehetsz ki nyersit átépíteni az orit, de sereget nem, hogy legyen benne elegendő védelem.
A B-ben 36% barakkal dolgozó gnóm fellép, beáll orknak, átépít 50% barakkra, de csak 36%-a van íjakkal kibélelve, azon meg röhögve átmegy A-ban bárki. És mivel a szembemenésnek még a lehetősége is el van véve tőle, akár az elfek is bepróbálhatják különösebb kockázat nélkül...

Azért 36% barakkot írtam ,mert megnéztem, nekem annyim van B-ben gnómmal, és nem számítok gyengének.
Reply With Quote
  #24  
Old 08-16-2006, 15:19
Senki's Avatar
Senki Senki is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Café of Broken Dreams
Posts: 1,690
Activity: 0%
Longevity: 99%
Arrow

Syn, egyről beszélünk
Reply With Quote
  #25  
Old 08-16-2006, 15:55
Csokibácsi Csokibácsi is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,442
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Arwen View Post
Aki nem tudja magát megvédeni, és diplomáciai érzéke sincs a problémát megoldani, annak nincs keresnivalója A-ban.
Hidd el, sokan kihagynák az A-t (főként akik még soha nem jártak ott, így nincsenek tisztában az erőviszonyokkal), ha nem lenne kötelező.
Érvekkel alátámasztott konstruktív javaslatoddal szemben nem lehet vitába szállni.
__________________
Sorry, this account has been suspended
Reply With Quote
  #26  
Old 08-16-2006, 16:55
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Csokibácsi View Post
Hidd el, sokan kihagynák az A-t (főként akik még soha nem jártak ott, így nincsenek tisztában az erőviszonyokkal), ha nem lenne kötelező.
Ez kb olyan, mintha valaki a főszörnyet nem akarná legyőzni, mert az túl erős, de azért fogjuk rá, hogy sikeresen végigjátszotta a játékot...
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #27  
Old 08-16-2006, 17:01
Csokibácsi Csokibácsi is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,442
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Ez kb olyan, mintha valaki a főszörnyet nem akarná legyőzni, mert az túl erős, de azért fogjuk rá, hogy sikeresen végigjátszotta a játékot...
Pedig a főszörnyek leamortizálása a legnagyobb móka
__________________
Sorry, this account has been suspended
Reply With Quote
  #28  
Old 08-16-2006, 22:22
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 8%
Longevity: 99%
Default

Nagyapám azt mondta, sok beszéd pipafüst, elszáll. Várható változás ebben az ügyben, vagy sem? Az illetékestől kérdezem, ki is az?
Reply With Quote
  #29  
Old 08-16-2006, 23:56
Cece Cece is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Vajdaság
Posts: 855
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Arwen View Post
Aki nem tudja magát megvédeni, és diplomáciai érzéke sincs a problémát megoldani, annak nincs keresnivalója A-ban.
Aham... szóval ezek szerit vari, toli, termelő ne menjen az A-ba?
Ezek ugyanis a hadisok ellen aligha tudják megvédeni magukat.
Az álitásod 50%-a egyáltalán nem áll meg, a diplomáciai érzékben TALÁN van némi igazság. Ne feledd azonban, hogy attól még, hogy valaki kevésbé kommunikativ illetve nincs érzéke a diplomáciához simán végigjátszhatja a játékot ahogy bárki más. Az már megint egy külön téma, hogy ez a fajta stílus mennyire élvezetes. Ennek már köze nincs a topichoz, ezért
részermről téma off.

Last edited by Cece; 08-17-2006 at 00:03..
Reply With Quote
  #30  
Old 08-17-2006, 06:09
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by LiverPool View Post
Nagyapám azt mondta, sok beszéd pipafüst, elszáll. Várható változás ebben az ügyben, vagy sem? Az illetékestől kérdezem, ki is az?
Azt hiszem, hogy erre már válaszoltam, had ne kelljen naponta ugyanazt leírnom.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Szintlépés előtti fajváltás. Mland Segítség 37 03-16-2007 17:42


All times are GMT +1. The time now is 17:47.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu