Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megvalósult javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #11  
Old 08-15-2006, 14:54
Senki's Avatar
Senki Senki is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Café of Broken Dreams
Posts: 1,690
Activity: 0%
Longevity: 99%
Exclamation

Ati ebben valóban nincs igazad, a védelem legyen legalább akkora mint a piachasználat minimum ideje. vagy 7 kör a piac limit is, vagy 24 a védelem is. Pl óriás voltam én is több varival és orkra váltottam A-ban. Azért nem B-ben épültem át, mert még a lépésem napján is próbáltak leszedni a helyemről, amit ha átépülök, tuti nem úsztam volna meg... Így viszont az 1/A-ban kellet 50% barakkról áthúzni 60%< barakkszámra és sereget cserélni... persze nem sikerült, hiszen egységeket nem lehet áthúzni a rakin.... az mentett meg hogy elit+íjas voltam.
Reply With Quote
Sponsored Links
  #12  
Old 08-15-2006, 19:02
Cece Cece is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Vajdaság
Posts: 855
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Okéokéoké
Valmilyen szinten mindenkinek igaza van.
Pl előfordulhat az is, hogy a B-ben bekap pár mészárt és szökni kell.
Szabizni nem akar, mert igéretek + stb, hogy törlésig leszel verve + hiába szabizol úgyis megvárunk blablabla... Szal egyetlen megoldáa az A-ba való fellépés, ha adottak a feltételek.
Nos megtörténhet, hogy nem várja fent senki és nincs olyan szövetség a környéken aki szivesen látná, de az úr/hölgy játszni szeretne, ezért alapít egy szövit. Lassan lejár a védelme, de piac az nix és a előző cstepaté miat kissé zétzilált oriját nem tudja rendbehozni.
Most itt mondhatnák egyesek, hogy miért nem vásárolt az előző szinten?
Mondjuk mert tekije sok volt a piacon, kp + kevés az oriban. Nem tudta eladni a tekit, nem lett pénz az ellenség lovai + körönként a várfalakon fényesítik a patáikat.
Nahpl ilyen is lehet
Reply With Quote
  #13  
Old 08-15-2006, 19:09
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Sőt olyan is lehet, hogy az 5. szinten védelem alól kijöve azonnal leütik.

Azt azért ne feledd, hogy az A-ban megvan az az előnye, hogy ha fellép, és teszemazt menekülve lépett fel, ahogy írtad, akkor szövetségen kívül maradva egy kicsit összeszedje, hogy mit is akar, kikkel akar itt játszani.

Abban egyetértek, hogy ilyne menekülős fellépés után az 1 fős szövetség alapítása nem a legnyerőbb ötlet, no de onnan is bármikor vissza tud jönni, az A lenti régióiban lehet a legjobban megerősödni.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #14  
Old 08-15-2006, 19:25
Cece Cece is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Vajdaság
Posts: 855
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Ha az 5. szinten leütik az szerintem jó
A tapasztalt játékosok tudják, hogy miért ... könnyű anyagi megerősödés, nem kopnak a tekercsek stb. Szóval ott vannak kombinációk.

Viszont, ha valaki heteket + hónapokat szenved, hogy egy csoport csúcsára kerüljön, nem biztos, hogy minden vágya az lenne, hogy a következő csopiban amint kijön a védelem alól megszabadítsák jónéhány hektártól

Most ne szóljatok le, de tudomásom szerint ha valaki SZK, akkor a piackorlátozási ideje sem fogy... de erre nem merek megesküdni, mert nem olvastam + nem is próbáltam. Ezzel azt akarom mondani, hogy gondolkodási ideje van ugyan, de valóban csak semmi egyebet nem tud tenni, csupán gondolkodni illetve egy jószivű klánt keresni, amelyik hajlandó rendbeszedni a szénáját
Reply With Quote
  #15  
Old 08-15-2006, 20:47
Synkel Synkel is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,191
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Sőt olyan is lehet, hogy az 5. szinten védelem alól kijöve azonnal leütik.

Azt azért ne feledd, hogy az A-ban megvan az az előnye, hogy ha fellép, és teszemazt menekülve lépett fel, ahogy írtad, akkor szövetségen kívül maradva egy kicsit összeszedje, hogy mit is akar, kikkel akar itt játszani.

Abban egyetértek, hogy ilyne menekülős fellépés után az 1 fős szövetség alapítása nem a legnyerőbb ötlet, no de onnan is bármikor vissza tud jönni, az A lenti régióiban lehet a legjobban megerősödni.

Nekem ez esetleg jó megoldás lehet, meg sok másnak is aki tapasztaltabb A-s-nak számít.
off: félreértés ne essék, két hónapja vagyok A-ban, nem vagyok tapasztalt off

Aki újoncként lép fel, annak utolsó gondolata lesz, hogy eleve szk kezdjen, és szép lassan felkészüljön önmaga megvédésére. Ami azt illeti, mikor felléptem, én se voltam egészen tisztában az szk-s szabályokkal... Másrászt meg még tapasztaltnak is ügyeskedni kell rendesen, hogy be tudja magát védeni.
Hacsak nem elf orival lépsz fel B-ben szinte lehetetlen átépíteni az A-s követelményeknek megfelelően, ráadásul A-ban az egész építés lényegesen olcsóbb
Reply With Quote
  #16  
Old 08-15-2006, 22:02
Arwen's Avatar
Arwen Arwen is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: New York
Posts: 309
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Cece View Post
Okéokéoké
Valmilyen szinten mindenkinek igaza van.
Pl előfordulhat az is, hogy a B-ben bekap pár mészárt és szökni kell.
Szabizni nem akar, mert igéretek + stb, hogy törlésig leszel verve + hiába szabizol úgyis megvárunk blablabla... Szal egyetlen megoldáa az A-ba való fellépés, ha adottak a feltételek.
Nos megtörténhet, hogy nem várja fent senki és nincs olyan szövetség a környéken aki szivesen látná, de az úr/hölgy játszni szeretne, ezért alapít egy szövit. Lassan lejár a védelme, de piac az nix és a előző cstepaté miat kissé zétzilált oriját nem tudja rendbehozni.
Most itt mondhatnák egyesek, hogy miért nem vásárolt az előző szinten?
Mondjuk mert tekije sok volt a piacon, kp + kevés az oriban. Nem tudta eladni a tekit, nem lett pénz az ellenség lovai + körönként a várfalakon fényesítik a patáikat.
Nahpl ilyen is lehet
Sztem A-ba nem ajánlatos menekülni.
Rakja ki a piacra a tekijét, ha abban tartja a pénzét, és szabizzon.
Aztán ha eladta, akkor bevásárol és szintet lép. Miért kell ezért szabályt módosítani?
Nem kötelező egyből klánba lépni, adjon fel hirdetést, majd csak talál szövit, ha alapítani nem akar.
Reply With Quote
  #17  
Old 08-15-2006, 22:46
Cece Cece is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Vajdaság
Posts: 855
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Arwen View Post
Sztem A-ba nem ajánlatos menekülni.
Rakja ki a piacra a tekijét, ha abban tartja a pénzét, és szabizzon.
Aztán ha eladta, akkor bevásárol és szintet lép. Miért kell ezért szabályt módosítani?
Nem kötelező egyből klánba lépni, adjon fel hirdetést, majd csak talál szövit, ha alapítani nem akar.
Ööö.. említettem, hogy mi van, ha nem szeretne szabizni, hanem játszani szeretne?
Vagy mi van, ha nem tekiben van a pénze, hanem olyan cuccban, aminek hely kell és kedvezőtlen piacmozgások miatt nem tudja eladni?
Ez a helyzet akár napokig fennálhat és mire sikerülne eladni a dolgokat lehet, hogy az országában keletkezett kár fedezésére sem elég.
Szándékosan nem foglaltam konkrétan állást a javaslat mellett/ellen, ugyanis azért van itt, hogy átrágjuk a dolgot, esetleg hasznos javaslatokkal támasztjuk alá a módosítás szükéségességét/szükségtelenségét
Reply With Quote
  #18  
Old 08-15-2006, 22:54
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 8%
Longevity: 99%
Default

Ez van súgóban, de ezt biztos sokan ismerik:

"FONTOS! A legfelső szinten nem él a kezdeti 72 órás védelem!!! Minden új ország 7 körös védelemmel kezd, a 8. körben már támadható, és ő maga is támadhat.

Mint ahogyan azt már máshol is említettük, a legfelső szinten teljesen más jellegű küzdelem folyik, mint lentebb."

Ha más jellegű a küzdelem, akkor miért nincs lehetőség másként játszani ezt a küzdelmet? Jó ötletnek tartanám, ha a 8. körtől lenne piacozási lehetőség...
Reply With Quote
  #19  
Old 08-15-2006, 22:58
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 8%
Longevity: 99%
Default

Sztem egy szavazáson elsöprő lenne a piaclehetőség mellett voksolók száma. Bár ez sokat nem számítana, gondolom, menne a felejtős kategóriába....
Reply With Quote
  #20  
Old 08-16-2006, 00:05
Csocsó's Avatar
Csocsó Csocsó is offline
Member
 
Join Date: Jul 2006
Location: Szombathely
Posts: 115
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Szavazás fölösleges....

Ez a változtatás csak az esélyek kiegyenlítésére szolgálna hogy ne legyen hatalmas különbség a frissen fellépett ori és a már régóta a csoportban lévő orik között.
Ellenzője nem hiszem h nagyon lenne Atin kívűl, bár ez pont elég...sőt sok is

A többi csoportban is azért jár a 72körös védelem hogy a frissen fellépett ori tudjon alkalmazkodni a csoporthoz. Pont a legnehezebb csoportban kerülnek hátrányba az újjonnan fellépett orik!
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Szintlépés előtti fajváltás. Mland Segítség 37 03-16-2007 17:42


All times are GMT +1. The time now is 09:35.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu