Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megbeszélések
Register Stats Members List Today's Posts

Megbeszélések Itt lehet felvetni a javaslatokat, gondolatokat

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 07-19-2012, 14:49
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 9%
Longevity: 99%
Default Tekercskopás jelzése

Nagyon sokszor le lett írva, hogyan is lehet ezt kiszámolni, de mindig találkozom a kérdéssel a fórumokon.
Ha már piaci áru le van írva percre pontosan, mikor érkezik, akkor esetleg ezt is lehetne jelezni a Tanácsadók oldalon a Tudományoknál 1 mondattal.

pl. Tekercseid következő kopása X kör múlva történik.

vagy vmi hasonló. nem tudom milyen munkával járna ez, de
kezdő vagy lusta játékosoknak hasznos lenne

ennyi...
Reply With Quote
Sponsored Links
  #2  
Old 07-19-2012, 17:09
Pumi
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Quote:
Originally Posted by Pool View Post
Nagyon sokszor le lett írva, hogyan is lehet ezt kiszámolni, de mindig találkozom a kérdéssel a fórumokon.
Ha már piaci áru le van írva percre pontosan, mikor érkezik, akkor esetleg ezt is lehetne jelezni a Tanácsadók oldalon a Tudományoknál 1 mondattal.

pl. Tekercseid következő kopása X kör múlva történik.

vagy vmi hasonló. nem tudom milyen munkával járna ez, de
kezdő vagy lusta játékosoknak hasznos lenne

ennyi...

Szerintem a kezdő és lusta emberek meg vegyenek erőt magukon és logikázzák ki ha érdekli őket.
Reply With Quote
  #3  
Old 07-19-2012, 17:12
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

A betaban csillag jelzi, ha a maximum ala fog kopni, ennel bovebb infot szerintem jobb is, ha nem ad a jatek. Kezdoknek ez boven eleg, aki meg sok tekerccsel akar zsonglorkodni, az meg tapasztalja ki.
__________________
Remedy
Reply With Quote
  #4  
Old 07-19-2012, 19:49
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 9%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Pumi View Post
Szerintem a kezdő és lusta emberek meg vegyenek erőt magukon és logikázzák ki ha érdekli őket.
Végül is így is fel lehet fogni, de kényelmi funkciónak jó. Mint a piaci téma, nem mindegy, hogy hajnal 3kor vagy 4kor kell felkelni kirakni ami hazatér...
sztem...

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
A betaban csillag jelzi, ha a maximum ala fog kopni, ennel bovebb infot szerintem jobb is, ha nem ad a jatek. Kezdoknek ez boven eleg, aki meg sok tekerccsel akar zsonglorkodni, az meg tapasztalja ki.
nekem sose volt sok tekercsem, nem is lesz, szóval nem érint...
de segítségképp azért jól jöhet bárki számára...
sok felesleges dolog van már...
pl. a tekercs% is ott van már, pedig azért illik fejből tudni mennyi ami kell, nem?
Reply With Quote
  #5  
Old 07-19-2012, 20:31
Takanohana Takanohana is offline
Member
 
Join Date: Aug 2008
Location: Budapest
Posts: 279
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Nem hiszem, hogy az ötlet rontaná a játékélményt, és kezdő játékos megtartó hatása is lenne esetleg.
Reply With Quote
  #6  
Old 07-19-2012, 21:02
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 3%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Takanohana View Post
kezdő játékos megtartó hatása is lenne esetleg.
Ezt kifejtenéd? Szerintem a kezdő játékosok ezzel semmire nem mennek.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #7  
Old 07-19-2012, 21:06
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 9%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Ezt kifejtenéd? Szerintem a kezdő játékosok ezzel semmire nem mennek.
Azért ez nem így van, mert ha már tudja, mit jelent a max teki, meg mivel járhat, ha ez hiányzik, amikor kell, akkor igenis hasznos dolog...
sztem
Reply With Quote
  #8  
Old 07-19-2012, 21:22
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 3%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Pool View Post
Azért ez nem így van, mert ha már tudja, mit jelent a max teki, meg mivel járhat, ha ez hiányzik, amikor kell, akkor igenis hasznos dolog...
sztem
Tudja, hogy mit jelent a max teki. Tudja, hogy mivel jár a hiánya. Jelezve van neki, hogy mindjárt leesik a max alá.

Mennyivel jár jobban, ha PONTOSAN tudja, hogy mikor fog kopni, és csak akkor vesz/lop/akármi tekercset, mintha ugyanezt mondjuk 4 körrel előbb teszi?

Nem tudok olyan helyzetet elképzelni, amikor ki kell centizni, hogy valamit márpedig abban a körben kell csinálnia egy kezdő játékosnak, amikor kopik.

Egy dolgot tudok elképzelni: a sokmillió tekerccsel rendelkező országokat, nekik jól jöhet, de egyfelől ők nem kezdők, másfelől ki tudják ők is számolni, hogy mikor fog kopni, harmadfelől ha nem akarnak számolgatni, és nem is tudják mikor kopik, akkor is megoldják, hogy amint visszajött piacról, rögtön eladják. Negyedfelől pedig ilyen helyzetben én kifejezetten örülök a kopásnak, hiszen rendeltetéstől eltérően használnak ezek az országok funkciókat.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #9  
Old 07-19-2012, 21:32
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 9%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Tudja, hogy mit jelent a max teki. Tudja, hogy mivel jár a hiánya. Jelezve van neki, hogy mindjárt leesik a max alá.

Mennyivel jár jobban, ha PONTOSAN tudja, hogy mikor fog kopni, és csak akkor vesz/lop/akármi tekercset, mintha ugyanezt mondjuk 4 körrel előbb teszi?

Nem tudok olyan helyzetet elképzelni, amikor ki kell centizni, hogy valamit márpedig abban a körben kell csinálnia egy kezdő játékosnak, amikor kopik.

Egy dolgot tudok elképzelni: a sokmillió tekerccsel rendelkező országokat, nekik jól jöhet, de egyfelől ők nem kezdők, másfelől ki tudják ők is számolni, hogy mikor fog kopni, harmadfelől ha nem akarnak számolgatni, és nem is tudják mikor kopik, akkor is megoldják, hogy amint visszajött piacról, rögtön eladják. Negyedfelől pedig ilyen helyzetben én kifejezetten örülök a kopásnak, hiszen rendeltetéstől eltérően használnak ezek az országok funkciókat.
Már írtam, hogy nekem sose volt sok tekim és nem is lesz...
Szóval nekem nem lényeges, ha kukába kerül, az sem...

De csak 1 kérdés:
Miért jó az annak a sok 10 millió egységet piacon tartónak, hogy lássa azt, mikor jön meg pontosan a cucca, mint az, ha vkinek több milla tekije az oriban van és akkor rakja, ki, amikor kell?
Nem mindegy, hogy kirakom reggel és megjön holnap délre, mint ki kell raknom éjjel és megjön majd hajnalra...
De mégeccer, tőlem akár felejtős is lehet...
Reply With Quote
  #10  
Old 07-19-2012, 21:37
Takanohana Takanohana is offline
Member
 
Join Date: Aug 2008
Location: Budapest
Posts: 279
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Ezt kifejtenéd? Szerintem a kezdő játékosok ezzel semmire nem mennek.
Kezdő játékosok is elég hamar rájönnek, hogy pénz nélkül nehéz boldogulni. Termel, lop, foszt, elkezd felhalmozni. Tanácsolják neki, vagy magától rájön, hogy ha a javait az országban tartja, akkor az nincs biztonságban, ott a piac. Tekercseket vesz, kiteszi, ha visszajönnek, megint kiteszi, persze nem azonnal, hisz kezdő, nem lép be minden órában. Mikor már sokadjára kopik be a visszajött tekercs, esetleg elmegy a kedve, és feladja.

Persze ki tudná számolni, nem nagy kunszt, de ha amúgy sem titkos, egy kis számolással bárki megoldja, akkor mi az akadálya, hogy a játék maga számolja ezt ki?

Épp elég bonyolult ez a játék egy kezdőnek, még az alapvető dolgok is, ezért ahol lehet, (és egyébként a játékélményt nem rontja) én örülnék minden olyan könnyítésnek, kényelmi funkciónak, amivel a játékmenet kicsit egyszerűbbé válik.
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Takanohana For This Useful Post:
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Tekercskopás jelzése a tanácsadókban Ati Megvalósult javaslatok 50 04-30-2015 16:44
Tekercskopás Pool Általános beszélgetés Hódítós témákban 76 08-01-2011 09:38
Események jelzése Trotil Megvalósult javaslatok 38 04-30-2007 20:32
Tekercskopás Életfa#2 Elvetett javaslatok 29 12-07-2006 15:00
Párbaj jelzése főmenüben Pool Megvalósult javaslatok 53 10-15-2006 21:11


All times are GMT +1. The time now is 07:48.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu