Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Segítség
Register Stats Members List Today's Posts

Segítség Ha elakadtál, és nem tudod hogyan indulj, vagy hogyan tovább, írd meg a kérdésed itt, és a tapasztaltabb játékosok segítenek.

Closed Thread
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 10-12-2011, 10:47
Odin's Avatar
Odin Odin is offline
Junior Member
 
Join Date: Oct 2011
Posts: 25
Activity: 0%
Longevity: 68%
Default A saját piac értékesebbé tétele

Feldobok egy témát a saját piacról, mivel sztem a funkcióját nem tölti be, azokat más épületekkel is simán lehet hozni. Szóval lehetne egy olyan előnye, hogy ahány százalékon áll, annyi %-al olcsóbban tudnál vásárolni a piacon, vagy egy bizonyos % elérése után egyel több belépést kapnál. ?
Sponsored Links
  #2  
Old 10-12-2011, 10:49
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 5%
Longevity: 100%
Default

"A piacnak a foglalkoztatottságban van nagy szerepe, mivel minden más épületnél több embert foglalkoztat: szám szerint 50-et. A többi épület csak 15-öt, valamint a házak egyet sem."

Ennyi a piac épület funkciója, nem több.
__________________
Hódító * Queosia
  #3  
Old 10-12-2011, 11:00
Merengő Merengő is offline
Member
 
Join Date: Aug 2007
Location: Komárom
Posts: 1,545
Activity: 0%
Longevity: 91%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
"A piacnak a foglalkoztatottságban van nagy szerepe, mivel minden más épületnél több embert foglalkoztat: szám szerint 50-et. A többi épület csak 15-öt, valamint a házak egyet sem."

Ennyi a piac épület funkciója, nem több.
szerintem ezt ő is tudja, csak ö9tletként felhozta, mi lenne ha több funkciója lenne
  #4  
Old 10-12-2011, 16:20
vityu vityu is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Tihany
Posts: 4,640
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Quote:
Originally Posted by Odin View Post
Feldobok egy témát a saját piacról, mivel sztem a funkcióját nem tölti be, azokat más épületekkel is simán lehet hozni. Szóval lehetne egy olyan előnye, hogy ahány százalékon áll, annyi %-al olcsóbban tudnál vásárolni a piacon
Ez de kemény lenne. Felhúznánk A-ban gyorsan vagy 50% piacot egy olyan országba, amit nem nagyon lehet megközelíteni, és az összes befolyó pénzt ő pakolná el tartalékba. Azt hiszem, hogy így is a kisebb országok vannak hátrányban a tartalékképzés terén. Ne fokozzuk.
__________________
BorzalmakVárosa (#199867) 1/A Black Dragon (#3270)
  #5  
Old 10-13-2011, 09:47
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by vityu View Post
Ez de kemény lenne. Felhúznánk A-ban gyorsan vagy 50% piacot egy olyan országba, amit nem nagyon lehet megközelíteni, és az összes befolyó pénzt ő pakolná el tartalékba. Azt hiszem, hogy így is a kisebb országok vannak hátrányban a tartalékképzés terén. Ne fokozzuk.
Az nemleges irany jo, az erv es a pelda rossz. En inkabb bevennek egy x hektaros orszagot x piaccal (leverik, hat leverik) , es mindent ingyen venne. Nesze neked nagy orszagok elonye, ez 1 hektaron is mukodne... :P
__________________
Remedy
  #6  
Old 10-13-2011, 11:25
Odin's Avatar
Odin Odin is offline
Junior Member
 
Join Date: Oct 2011
Posts: 25
Activity: 0%
Longevity: 68%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
"A piacnak a foglalkoztatottságban van nagy szerepe, mivel minden más épületnél több embert foglalkoztat: szám szerint 50-et. A többi épület csak 15-öt, valamint a házak egyet sem."

Ennyi a piac épület funkciója, nem több.
Tudom, de ahogy írtam ezt más épületekkel is simán lehet hozni.
Pl: ha kevés a foglalkoztatottság, legfeljebb lebontok házat és építek mondjuk barakkot, így kisakkozhatom a 98%-os foglalkoztatottságot és nyertem még barakkot is.
Ezért gondoltam, hogy lehetne valami más funkciója is. Lehet a %-os olcsóbb vásárlás nem jó, de kaphatna plusz belépést vagy valami mást, ezért dobtam fel, hátha jönnek más ötletek is.
  #7  
Old 10-18-2011, 09:14
Lord Belward's Avatar
Lord Belward Lord Belward is offline
Junior Member
 
Join Date: Dec 2010
Location: Budapest
Posts: 92
Activity: 0%
Longevity: 73%
Default

Quote:
Originally Posted by Odin View Post
Tudom, de ahogy írtam ezt más épületekkel is simán lehet hozni.
Pl: ha kevés a foglalkoztatottság, legfeljebb lebontok házat és építek mondjuk barakkot, így kisakkozhatom a 98%-os foglalkoztatottságot és nyertem még barakkot is.
Ezért gondoltam, hogy lehetne valami más funkciója is. Lehet a %-os olcsóbb vásárlás nem jó, de kaphatna plusz belépést vagy valami mást, ezért dobtam fel, hátha jönnek más ötletek is.
100 piac, és ingyen vásárlok?
200 piac és Ati fizet nekem?

Az jó, én támogatom, hogy Ati fizessen nekem, legalább befolyna egy kis talált pénz a klánba.

Fix emberhiánnyal is lehet üzemeltetni országot, csak jól kell beállítani az intézőt, és oda kell figyelni, hogy mi nem működik.
__________________
Ne kívánd ellenséged halálát, segíts neki, hogy önmaga kívánja azt!

--
Belward the Shadowdancer (#276362) [1/A] ,
  #8  
Old 10-18-2011, 09:55
Odin's Avatar
Odin Odin is offline
Junior Member
 
Join Date: Oct 2011
Posts: 25
Activity: 0%
Longevity: 68%
Default

Quote:
Originally Posted by Lord Belward View Post
100 piac, és ingyen vásárlok?
200 piac és Ati fizet nekem?

Az jó, én támogatom, hogy Ati fizessen nekem, legalább befolyna egy kis talált pénz a klánba.

Fix emberhiánnyal is lehet üzemeltetni országot, csak jól kell beállítani az intézőt, és oda kell figyelni, hogy mi nem működik.
Ez a %-os kedvezmény látom megmozgatja a fantáziát és sokaknak pörög már a dollárjel a szemükben mint Dagobert bácsiéban de ne erre hegyezzük ki a kérdést. A pluszbelépés is olyan nagy előnyt jelentene, csak hogy legyen értelme, mert szerintem a kezdőkön kívül senki nem tart piacot. Vagy tévedek Belw? )
  #9  
Old 10-18-2011, 10:29
Lord Belward's Avatar
Lord Belward Lord Belward is offline
Junior Member
 
Join Date: Dec 2010
Location: Budapest
Posts: 92
Activity: 0%
Longevity: 73%
Default

Quote:
Originally Posted by Odin View Post
Ez a %-os kedvezmény látom megmozgatja a fantáziát és sokaknak pörög már a dollárjel a szemükben mint Dagobert bácsiéban de ne erre hegyezzük ki a kérdést. A pluszbelépés is olyan nagy előnyt jelentene, csak hogy legyen értelme, mert szerintem a kezdőkön kívül senki nem tart piacot. Vagy tévedek Belw? )
Én foglaltam már A-ban piacot.
De most Piac kontra barakk? Inkább lemondok egy belépésről és inkább tartok egyel több barakkot.
__________________
Ne kívánd ellenséged halálát, segíts neki, hogy önmaga kívánja azt!

--
Belward the Shadowdancer (#276362) [1/A] ,
  #10  
Old 10-18-2011, 11:22
Odin's Avatar
Odin Odin is offline
Junior Member
 
Join Date: Oct 2011
Posts: 25
Activity: 0%
Longevity: 68%
Default

Quote:
Originally Posted by Lord Belward View Post
Én foglaltam már A-ban piacot.
De most Piac kontra barakk? Inkább lemondok egy belépésről és inkább tartok egyel több barakkot.
Ja, lehet neked nem éri meg, de esetleg más felépítésű országnak jól jöhet. Vagy akkor maradjon meg a kezdőknek, ha mástól nem kapnak tanácsot az épületekre vonatkozóan, lassan csak rájönnek maguktól is. Bár ez az A-s piacfoglalás ellentmond ennek!
Sponsored Links
Closed Thread


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
MNT átláthatóbbá tétele Rotcsa Megbeszélések 29 08-02-2011 22:33
Saját ház Gomba4444 Segítség 5 08-16-2009 11:24
Klánbalépések csökkentése, klánütések könnyebbé tétele Remedy Megvalósult javaslatok 519 03-18-2008 17:20
Erőd avagy támadók játszhatóvá tétele Valezius Elvetett javaslatok 0 07-29-2007 14:59
A klánsorszám kattinthatóvá tétele Hunor a sirály Megvalósult javaslatok 10 04-22-2007 13:03


All times are GMT +1. The time now is 02:12.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu