Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Általános beszélgetés Hódítós témákban
Register Stats Members List Today's Posts

Általános beszélgetés Hódítós témákban Hódítós témák, amik máshova nem férnek

View Poll Results: Kiterjedjen e a fosztogatás a raktárakban szereplő összes árúra?
Igen 24 46.15%
Ne 28 53.85%
Voters: 52. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #11  
Old 02-06-2007, 21:02
Cece Cece is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Vajdaság
Posts: 855
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Synkel View Post
Ott a szó
Szét lett offolva és indokolatlanul lett elvetve.
Ez nem javaslat mint mondtam ... álltalános beszélgetés.
Reply With Quote
Sponsored Links
  #12  
Old 02-06-2007, 21:03
Dragi's Avatar
Dragi Dragi is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,361
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Cece View Post
Ez az 5let nem kimondottan a 200hekis orikra lenne hangolva
Mi van? Csak nem termelő vagy az A-ban, a többi oriddal + törpincs?

Szép az, hogy mindenki a nem-re szavaz csak kár, hogy 99%uk nem tudja megindokolni miért.
indoklás a nem mellett: Nyersi kell lopj vagy vegyél a piacon ennél jobbat mit szeretnél ? a szükségleteidet több féle módon ki tudod elégíteni pl. lefosztasz egy gazdag orit és abból a pénzből veszel nyersit. lelopsz egy törpincset vagy egy hullát aki 160 bányával lófrál

De nem vagyok semmi rossz elrontója győzz meg hogy miért lenne ez jó ?
__________________
Claívsolais (3) (#379234)



"Jobban szeretem, ha mindenki utál, mintsem színészkednem kelljen bárki szeretetéért...."

"Sose szakítsd félbe ellenfeled, ha az éppen egy hibát követ el." -Bonaparte Napoleon

Régen a férfinak meg kellett ölnie a sárkányt, hogy elvehesse a szüzet. Ma már nincsenek szüzek, és a sárkányt kell elvenni...
Reply With Quote
  #13  
Old 02-06-2007, 21:03
Kutyuleee's Avatar
Kutyuleee Kutyuleee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest
Posts: 2,965
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Cece View Post
Synk, ha nagyon akarod foszthatunk azt is
Nah ne mááááár. Ne mond nekem, hogy a gabonárt + a rúnáért mész fosztani. Inkább a morálért + a pénzért, de rosszul esne, ha mindez mellé társúlna némi kavics, fa + agyag aminek a piaci ára akár 10K arany is lehet darabonként?
mondjuk ha egy oriban van 200k rúna akkor azért is szivesen beköszönök hozzá én azért ellenzem, mert akkor meg mi értelme van a tolizásnak ha hadi akcióval mindent eltudunk hozni? és ez óriási hátrányba hozná a tolisokat...
ebbe gondolj bele... egy hadis ígyis nagyon sokat hoz egy fosztással... ha tényleg fosztani megy rá, és nem csak azért hogy a morálját szinten tartsa, viszont ebben az esetben meg megelégszik a 2-300karanyal meg 1-2k gabonával. ha meg ennyire hiányzik neked a nyersi akkor tarts sok tolit meg kocsmát és lopkodj a gyengéktől...
vagy ha tényleg mindent akarsz fosztani akkor meg joval kevesebb legyen a fosztási %
csak gondolj bele, te kitámadsz vkit fosztani 1 sereggel, mondjuk visszakisér 5el kapsz 2pusztitot és 3fosztást és nem maradt semmid... főleg ha nincs tartalékod... 3fosztással a pénzed nagyrészének csak integethetsz ahogy ebben az esetben a nyersidnek is ami volt rakin... ha nincs tartalékod áruld már el miből épitesz újjá???
és mondjuk mf is vagy...
__________________
Az élet olyan mint 1 simson, ha nem megy be kell rúgni



Reply With Quote
  #14  
Old 02-06-2007, 21:05
Penya Penya is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Kistelek
Posts: 621
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Synk a tolisok is teljesen véletlen lopnak, mert nincs benne az épüllistában h mennyi tekije meg mennyi nyersije van a raktárban, ez gyenge ellenérv. A furcsaságra h rosszul néz ki: az h néz ki mikor 1 (ill 2) tolival ellopok többszáz hullát, az h néz ki h a törpéknek van lovasuk, stb. A hódító nem a realitásról szól, ez még inkább lenne reáis mint egysmás.
Reply With Quote
  #15  
Old 02-06-2007, 21:06
Penya Penya is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Kistelek
Posts: 621
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Dragon,Szamár :)) View Post
indoklás a nem mellett: Nyersi kell lopj vagy vegyél a piacon ennél jobbat mit szeretnél ? a szükségleteidet több féle módon ki tudod elégíteni pl. lefosztasz egy gazdag orit és abból a pénzből veszel nyersit. lelopsz egy törpincset vagy egy hullát aki 160 bányával lófrál

De nem vagyok semmi rossz elrontója győzz meg hogy miért lenne ez jó ?
ÖÖö tolis vagy teki kell akkor lopj nyersit és vegyél belőle tekit, ugyanmár. Varis vagy kell pénz? Aranyalma! Na persze
Reply With Quote
  #16  
Old 02-06-2007, 21:07
Penya Penya is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Kistelek
Posts: 621
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Annyit még hozzátennék h sztem ennek külön akció dukálna, igazuk van azoknak akik úgy vélik h sok férne bele egy hadiakcióba jogosulatlanul, de ha lenne egy csak rakifosztás az már más lenne
Reply With Quote
  #17  
Old 02-06-2007, 21:08
Dragi's Avatar
Dragi Dragi is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,361
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Penya View Post
ÖÖö tolis vagy teki kell akkor lopj nyersit és vegyél belőle tekit, ugyanmár. Varis vagy kell pénz? Aranyalma! Na persze
Varis vagy kell pénz ? Nyúzd a hadisokat meg a tolist
__________________
Claívsolais (3) (#379234)



"Jobban szeretem, ha mindenki utál, mintsem színészkednem kelljen bárki szeretetéért...."

"Sose szakítsd félbe ellenfeled, ha az éppen egy hibát követ el." -Bonaparte Napoleon

Régen a férfinak meg kellett ölnie a sárkányt, hogy elvehesse a szüzet. Ma már nincsenek szüzek, és a sárkányt kell elvenni...
Reply With Quote
  #18  
Old 02-06-2007, 21:10
Cece Cece is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Vajdaság
Posts: 855
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Dragon,Szamár :)) View Post
indoklás a nem mellett: Nyersi kell lopj vagy vegyél a piacon ennél jobbat mit szeretnél ? a szükségleteidet több féle módon ki tudod elégíteni pl. lefosztasz egy gazdag orit és abból a pénzből veszel nyersit. lelopsz egy törpincset vagy egy hullát aki 160 bányával lófrál

De nem vagyok semmi rossz elrontója győzz meg hogy miért lenne ez jó ?
Akkor én ezt megfordítom:
Nincs pénzed? Tarts bányát és add el a nyersit. Tartani tolit egy hadisnak? Te miről beszélsz?
Te elvárod egy hadistól, hogy annyi tolit tartson, amivel lopni tud magának nyersit? Játszottál már hadiorival?
Reply With Quote
  #19  
Old 02-06-2007, 21:17
Cece Cece is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Vajdaság
Posts: 855
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Kutyuleee View Post
mondjuk ha egy oriban van 200k rúna akkor azért is szivesen beköszönök hozzá én azért ellenzem, mert akkor meg mi értelme van a tolizásnak ha hadi akcióval mindent eltudunk hozni? és ez óriási hátrányba hozná a tolisokat...
ebbe gondolj bele... egy hadis ígyis nagyon sokat hoz egy fosztással... ha tényleg fosztani megy rá, és nem csak azért hogy a morálját szinten tartsa, viszont ebben az esetben meg megelégszik a 2-300karanyal meg 1-2k gabonával. ha meg ennyire hiányzik neked a nyersi akkor tarts sok tolit meg kocsmát és lopkodj a gyengéktől...
vagy ha tényleg mindent akarsz fosztani akkor meg joval kevesebb legyen a fosztási %
csak gondolj bele, te kitámadsz vkit fosztani 1 sereggel, mondjuk visszakisér 5el kapsz 2pusztitot és 3fosztást és nem maradt semmid... főleg ha nincs tartalékod... 3fosztással a pénzed nagyrészének csak integethetsz ahogy ebben az esetben a nyersidnek is ami volt rakin... ha nincs tartalékod áruld már el miből épitesz újjá???
és mondjuk mf is vagy...
Jah... tényleg nagy hátrányba kerülnének. Azért kerül annyiba a nyersi amennyibe mert a tolisok így is rettentő nagy hátrányban vannak
Ugyan már.
megjegyezném, hogy hülyeség hogy a tolisok kerülnének hátrányba. a termelők igen ez egyértelmű, de a tolisok miért? Hiszen neki nem mindegy hogy a haditól lopja vagy a termelőtől?
Vagy itt van a kutya elásva? A hadival szemben van némi kockázata is a lopásnak? Ejjnye
Lopjak a gyengéktől? Persze... a G,B, A csopik csak úgy hemzsegnek a gyenge oriktól. Nem az 5. szineten lenne ez jó (ahol a nyersi egyébként is olcsó normális körülmények között).
Amit a 2pusztiról írtál annak ehhez semmi köze. Ha nincs tartalékod teljesen mindegy fosztanak e vagy sem. Nemtom hány raki kéne, ahhoz hogy geleférjen a nyersi ami az építéshez kell, úgyhogy az a foszti se nem oszt nem szoroz.

A gyengébbek kedvéért mondom: Továbbra sem 200hekiről beszélek

Last edited by Cece; 02-06-2007 at 21:24.. Reason: Bővítés
Reply With Quote
  #20  
Old 02-06-2007, 21:25
Kutyuleee's Avatar
Kutyuleee Kutyuleee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest
Posts: 2,965
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Cece View Post
Akkor én ezt megfordítom:
Nincs pénzed? Tarts bányát és add el a nyersit. Tartani tolit egy hadisnak? Te miről beszélsz?
Te elvárod egy hadistól, hogy annyi tolit tartson, amivel lopni tud magának nyersit? Játszottál már hadiorival?
pont ebben van az értelmetlenség... nem hiszem hogy azon a 3-4kocsmán múlik hogy elég erős hadis vagy-e... és pont ezért elég pár toli... 1, sok hulla van akitől lehet nyersit is szedni... 2, elég ha csak egy picivel van több tolid mint egy
kiélezett hadisnak, és már is azoktól lopod el...
az hogy külön fajta fosztás legyen a rakifosztás, végülis már életképesebb, bár sztem ez a részleg most jó így ahogy van, mert had legyen a tolik kiváltsága hogy nyersit ne vennie vagy termelnie kelljen, hanem lopjon... toli lényege hogy ami erővel nem megy, megy ésszel... de ha minden megy erővel akkor hol az ész?
Ezzel megszünne a tolik életképessége, és teljesen eltünne az a kaszt... ha elmagyarázod miért érné meg ezekután is tolival lennie bárkinek is ha mindenből többet hozhatsz hadival és értelmesen kifejted akkor támogatom
(se termelő, se tolis nem vagyok) csak sztem így van egyensúlyban most, mert egyik kaszt se emelkedik ki igazán a többiből is mindegyikre szükség van egy jó szöviben... nem A-ra gondolok ahol mindenki hadis szinte...
__________________
Az élet olyan mint 1 simson, ha nem megy be kell rúgni



Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Klán MNT kibővítése! Kisbér Elvetett javaslatok 4 12-05-2006 11:51
A fosztogatás hatékonysága... Woodstock Elvetett javaslatok 167 04-04-2006 22:32
Fosztogatás eredménye vonos82 Segítség 31 03-02-2006 20:20


All times are GMT +1. The time now is 12:04.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu