Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Általános beszélgetések > PC (hardver, szoftver, játékok stb.)
Register Stats Members List Today's Posts

PC (hardver, szoftver, játékok stb.) Minden, ami számítógép. Kedvenc játékod megbeszélése, segítségkérés hardverügyben stb.

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 01-27-2007, 09:09
Cece Cece is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Vajdaság
Posts: 855
Activity: 0%
Longevity: 99%
Lightbulb Window 98 telepítése már meglévő oprendszer mellé

Jav: Windows

Gondoltam indítok egy témát "Álltalános problémák szoftverek telepítésével és használatával" címen, de rá kellett jönnöm, hogy nem egy bomba 5let, mivel az idő során túlságosan összekuszálódnának a szálak és semmit sem lehetne megtalálni. Ezért inkább, csak így 1 porblémára koncentrálok és ha lessz másik, akkor új topic... már amennyiben szabad így

Nos az én problémám az lenne, hogy telepítenem kéne a Microsoft Windows 98 SE oprendszert a számítógépemre. A valódi probléma az, hogy már fent van az Xp a gépemen és szeretném, ha fent is maradna.
Nos a kérdés az lenne, hogy hogyan az XP mellé? Nem tudok honnan hozákezdeni
Ha megtudja találni valaki a leírást linkelje be, vagy nagyvonalakban le tudja vázolni (amennyiben le lehet vázolni) a startot megköszönném
Reply With Quote
Sponsored Links
  #2  
Old 01-27-2007, 10:48
Smooth Scroller Smooth Scroller is offline
Member
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 772
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

a leg1szerubb, ha 1 masik vinyora (40-50 giga alattira) csak azt telepited fel, es arrol bootolsz be amelyik rendszer eppen kell.
Reply With Quote
  #3  
Old 01-27-2007, 10:54
Cece Cece is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Vajdaság
Posts: 855
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Smooth Scroller View Post
a leg1szerubb, ha 1 masik vinyora (40-50 giga alattira) csak azt telepited fel, es arrol bootolsz be amelyik rendszer eppen kell.
Kössz, de ez nam az amire nekem szükségem van.
Evvel az erővel elhozhatnám a haver vinyoját is, mert neki fent van...
De nem. Nekem kell mind a kettő eccerre
Reply With Quote
  #4  
Old 01-27-2007, 11:04
Smooth Scroller Smooth Scroller is offline
Member
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 772
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

nem egeszen. a haver vinyojan levo win98 jol kiborulna nalad az uj hardverek miatt. en igy hasznalom. van 1 xp-s vinyom es 1 win98-as boot. (meg 1 rakat vack. )
Reply With Quote
  #5  
Old 01-27-2007, 11:22
tdomo's Avatar
tdomo tdomo is offline
Member
 
Join Date: Nov 2006
Location: Bécs
Posts: 999
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by Cece View Post
Kössz, de ez nam az amire nekem szükségem van.
Evvel az erővel elhozhatnám a haver vinyoját is, mert neki fent van...
De nem. Nekem kell mind a kettő eccerre
Nem tudom mit értesz azon, hogy egyszerre. Egy partícióra úgyse tudod feltenni őket.
Reply With Quote
  #6  
Old 01-27-2007, 11:28
Cece Cece is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Vajdaság
Posts: 855
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by tdomo View Post
Nem tudom mit értesz azon, hogy egyszerre. Egy partícióra úgyse tudod feltenni őket.
Nem is akarom. A kérdés az többek közöt, hogy le e tudok választani a D-ről + 1 partíciót újrahózás nélkül. Van egy bizonyos progi, ami csinál ilyet.
Ha nem láttál még ilyet levázolom
3 partíció kell. az egyiken az Xp, másikon a 98 a 3.on meg az adat.
Amikor indítod a gépet van egy kb 3másodperced, ahol tudsz 2opció közül választani. Nálam az egyik az Xp a máski a DOS.
Nos a DOS helyére kellene, hogy menjen a win98. Elméletileg meg tudom csinálni, csak még nem próbáltam.

Nem arra gondoltam, hogy a C-n lessz 2windóz eccerre
Szal remélem érted. A PC indításakor tudod kiválasztani melyik induljon.
Reply With Quote
  #7  
Old 01-27-2007, 11:33
tdomo's Avatar
tdomo tdomo is offline
Member
 
Join Date: Nov 2006
Location: Bécs
Posts: 999
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by Cece View Post
Nem is akarom. A kérdés az többek közöt, hogy le e tudok választani a D-ről + 1 partíciót újrahózás nélkül. Van egy bizonyos progi, ami csinál ilyet.
Ha nem láttál még ilyet levázolom
3 partíció kell. az egyiken az Xp, másikon a 98 a 3.on meg az adat.
Amikor indítod a gépet van egy kb 3másodperced, ahol tudsz 2opció közül választani. Nálam az egyik az Xp a máski a DOS.
Nos a DOS helyére kellene, hogy menjen a win98. Elméletileg meg tudom csinálni, csak még nem próbáltam.

Nem arra gondoltam, hogy a C-n lessz 2windóz eccerre
Szal remélem érted. A PC indításakor tudod kiválasztani melyik induljon.
Szerintem ezt így simán meg lehet csinálni. A dosban is le tudsz választani partíciót ha kell mégegy, de van kattingatós verzió a Partition Magic is. Abban már nem vagyok biztos, hogy a win98 a boot agentbe hogyan kerül bele. Vagy installálás közben automatán, vagy később kell-e beleírni kézzel.
Reply With Quote
  #8  
Old 01-27-2007, 11:33
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Cece View Post
Nem is akarom. A kérdés az többek közöt, hogy le e tudok választani a D-ről + 1 partíciót újrahózás nélkül. Van egy bizonyos progi, ami csinál ilyet.
Le, de en ezt egyaltalan nem ajanlom, eddig csak rosszat hallottam rola. ( tonkrement minden adat, stb.)

En ugy csinalnam hogy elmentenem a fontos dolgokat, letorolnek mindent, letrehoznam a 3 particiot, filerendszerekre persze figyelve, feltolnam egyikre a win98at, aztan az xpt, megmondva hogy ne frissitse fel, es akkor tippem szerint menni fog egyszerre. Olvass utana
__________________
Remedy
Reply With Quote
  #9  
Old 01-27-2007, 11:45
Cece Cece is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Vajdaság
Posts: 855
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
Le, de en ezt egyaltalan nem ajanlom, eddig csak rosszat hallottam rola. ( tonkrement minden adat, stb.)

En ugy csinalnam hogy elmentenem a fontos dolgokat, letorolnek mindent, letrehoznam a 3 particiot, filerendszerekre persze figyelve, feltolnam egyikre a win98at, aztan az xpt, megmondva hogy ne frissitse fel, es akkor tippem szerint menni fog egyszerre. Olvass utana
Rendben és köszi. Majd kérdezősködöm még itt ott
Reply With Quote
  #10  
Old 01-27-2007, 12:19
karesz6 karesz6 is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Location: Szeged
Posts: 361
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by Cece View Post
Jav: Windows

Gondoltam indítok egy témát "Álltalános problémák szoftverek telepítésével és használatával" címen, de rá kellett jönnöm, hogy nem egy bomba 5let, mivel az idő során túlságosan összekuszálódnának a szálak és semmit sem lehetne megtalálni. Ezért inkább, csak így 1 porblémára koncentrálok és ha lessz másik, akkor új topic... már amennyiben szabad így

Nos az én problémám az lenne, hogy telepítenem kéne a Microsoft Windows 98 SE oprendszert a számítógépemre. A valódi probléma az, hogy már fent van az Xp a gépemen és szeretném, ha fent is maradna.
Nos a kérdés az lenne, hogy hogyan az XP mellé? Nem tudok honnan hozákezdeni
Ha megtudja találni valaki a leírást linkelje be, vagy nagyvonalakban le tudja vázolni (amennyiben le lehet vázolni) a startot megköszönném
Sztem nem tudod megúszni a formázást. A legjobb tudomásom szerint az eddigi partíciók szétverése nélkül max logikai partíciót tudsz csinálni arról meg nem igazán bootol a windows. De azt hiszem hogy 1 aprtíción elmegy mindkettő ha egymásra telepíted őket. Akkor is megkérdi majd hogy mit akarsz indítani. Nekem így volt fent egy win 2000 meg egy xp. De ez egy más story (valamiért nem tudtam elindítani a win xp telepítőjét, felhuztam egy 2000 et és ha abból indítottam feltelepült... máig nem tudom miért). Ebből én csak az egyiket használtam. Ha mindkettőt használtam akkor szétrombolták egymást záros határidő alatt a közös mappák miatt.
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 08:10.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu