Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Általános beszélgetés Hódítós témákban
Register Stats Members List Today's Posts

Általános beszélgetés Hódítós témákban Hódítós témák, amik máshova nem férnek

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #721  
Old 11-14-2012, 11:18
RastArtist RastArtist is offline
Member
 
Join Date: Aug 2011
Location: Debrecen
Posts: 173
Activity: 0%
Longevity: 69%
Default

Quote:
Originally Posted by Dave View Post
Ez a gép ország szerintem nem jó... ezt hogy érted? unlimited tekercs meg nyersi?? meg föld?? vagy hogy? azt kitekizni fél nap, 3 orinak. 3-an rátalálnak, és pár kör elteltével sehol nincs a vagyona, megy minden a régiben. attól nem fogják a kezdőket békénhagyni, mert ugye tekiből sosem elég...
a kezdők meg ugye nem férnek oda ezt te is tudod... hogy egy 3. felet is előtt leszed egy nem kezdő, mint egy kezdő. tehát nekik ettől nem lesz több és jobb... amint elfogynak a javak a császári orikból újra előveszik a kezdőket... ezzel is a tapasztaltabb játékosok fejlődését segítenénk csak. tehát megnőne a szakadék...
Az előbb már írtam, de valamiért eltűnt a hozzászólásom. o.O

Szóval, ahogy én elképzelem a császár/gépi orit.

A 'sokan lopják és meggazdagodnak belőle' dolog nem valósulhatna meg, mert mint mondottam volt, nem lenne nála nagy vagyon.
Benn tartana 5-10-15% tekercset, ami folyamatosan termelődne. Így nem tudnál sokat lopni belőle, 10-20-30 tekercsre azért kevés normál játékos pályázik... Egy kezdőnek viszont hasznos, mivel az elején még az is gyorsan növeli a %okat.

Föld.: Ez is egyszerű. Végtelen föld most is van 200 hekin, a 100 védővel rohangáló kezdők személyében. Akiket a morál miatt is rendszeresen püfölnek.
Ha a gépi országot leverik, akkor egyszerűen visszafedez, de maximum 200 hektárig. Így a normál játékosok -akiknek van egy kis lelkiismeretük- ezeket püfölnék a kezdők helyett.

Nyers: Hasonló a tekihez. Lenne X bánya, kevés raktárral. Így egy kevés nyers mindig elhozható tőle, ami a kezdőnek még pont jó, de egy normál játékosnak már hasztalan.

De nem is az lenne a célja ennek, hogy a kezdők ezeken az országokon gazdagodjanak meg. Hanem, hogy küldetések alkalmával kipróbálják a hadi-toli-vari akciókat. És ha már akcióznak, legalább egy kis jutalom is jár érte. Ezzel is motiválva őket, és sikerélményt adva nekik.

A hódító-kvíz is ugyanezt szolgálná. 100 drágakőért vagy 50 tekercsért nem biztos, hogy sűrűn válaszolgatnál rájuk, de egy kezdő még igen. És ha téved, akkor megjelenne a helyes válasz, ezzel is tanítva őket.
Pl.: Mi történik ha egy ember fajú országon ártó varázslatot alkalmazol, de nagyobb az ő mágikus védőértéke, mint a te támadóértéked?
És akkor lenne 3 választási lehetőség.

Ezzel az alapvető hibákat is el lehetne kerülni, mint például a hadi akcióhoz való térkapu nyitást, a miért vagyok beteg mikor nem is hullát ütöttem, stb.
Manapság az emberek lusták olvasni, főleg ha akkora terjedelemről van szó, mint a hódító súgója/kézikönyve. De ha 'jutalomfalatokkal' motiváljuk őket... több esély van rá. És így kevesebb csalódás is éri őket.
Reply With Quote
Sponsored Links
  #722  
Old 11-14-2012, 19:40
Surranohalal's Avatar
Surranohalal Surranohalal is offline
Member
 
Join Date: Oct 2012
Location: Up The Irons!
Posts: 222
Activity: 0%
Longevity: 63%
Default

A kezdőkkel a legnagyobb baj hogy fogja magát és fedez, mire kijön a védből 240 hekin van...
Én letiltanám a felfedezést első 7 nap vagy első beverésig

De vmi kvíz jó lenne
Reply With Quote
  #723  
Old 11-14-2012, 20:22
vityu vityu is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Tihany
Posts: 4,640
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Quote:
Originally Posted by Surranohalal View Post
A kezdőkkel a legnagyobb baj hogy fogja magát és fedez, mire kijön a védből 240 hekin van...
Én letiltanám a felfedezést első 7 nap vagy első beverésig

De vmi kvíz jó lenne
Miért ne fedezzen? Mást nem tud csinálni a védelem alatt. Inkább kitölteni kell az időt a védelem alatt, nem még kevesebb lehetőséget adni nekik.
__________________
BorzalmakVárosa (#199867) 1/A Black Dragon (#3270)
Reply With Quote
  #724  
Old 11-14-2012, 20:25
Surranohalal's Avatar
Surranohalal Surranohalal is offline
Member
 
Join Date: Oct 2012
Location: Up The Irons!
Posts: 222
Activity: 0%
Longevity: 63%
Default

Quote:
Originally Posted by vityu View Post
Miért ne fedezzen? Mást nem tud csinálni a védelem alatt. Inkább kitölteni kell az időt a védelem alatt, nem még kevesebb lehetőséget adni nekik.
mert sokszor 242 hekin kijön boldogan 50 varival, 20 tolival, és 20 védővel
aztán kevésbé lesz boldog...
Reply With Quote
  #725  
Old 11-14-2012, 20:47
vityu vityu is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Tihany
Posts: 4,640
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Quote:
Originally Posted by Surranohalal View Post
mert sokszor 242 hekin kijön boldogan 50 varival, 20 tolival, és 20 védővel
aztán kevésbé lesz boldog...
Ez viszont nem a lehetőségek elvételét kell magával vonzza, hanem új lehetőséget adását. Amikor én kezdtem, én is fedeztem a védelem alatt. Miért? Mert nem volt másra lehetőségem. Nem sokáig boldogítja az ember az írás alatt lévő tekercs, és a képzés alatt lévő egység.
__________________
BorzalmakVárosa (#199867) 1/A Black Dragon (#3270)
Reply With Quote
  #726  
Old 11-14-2012, 21:04
Surranohalal's Avatar
Surranohalal Surranohalal is offline
Member
 
Join Date: Oct 2012
Location: Up The Irons!
Posts: 222
Activity: 0%
Longevity: 63%
Default

Quote:
Originally Posted by vityu View Post
Ez viszont nem a lehetőségek elvételét kell magával vonzza, hanem új lehetőséget adását. Amikor én kezdtem, én is fedeztem a védelem alatt. Miért? Mert nem volt másra lehetőségem. Nem sokáig boldogítja az ember az írás alatt lévő tekercs, és a képzés alatt lévő egység.
igen ebben teljes mértékben igazad van, ez a kvízes ötlet, meg a küldetések nekem ezért például kifejezetten tetszik.
még ha nem lenne semmi haszna számomra akkor is csinálnám pedig nem tartom magam kezdőnek, de nekem roppant unalm az első 72 óra minden szinten

ha nem is letiltani kellene, de lehetne egy-két értesítő, figyelmeztető szöveg azokra az elején ami a kezdőknek gondot okoz.

pl "Ezen az oldalon fedezhetsz. Ha túl hamar mész nagyobb hektárra, akkor erősebb országok közé kerülsz. Javasoljuk előbb töltsd fel az országot a jelenlegi hektáron, és ha már meg tudod védeni magad akkor használd ezt a menüpontot!"

esetleg bekapott támadásnál: a védelem gerincét elsősorban íjászok képzése és őrtornyok építése adja. amennyiben támadások érik az országodat, ezt a kettőt érdemes erősíteni.

bekapott tekilopásnál:
országodat tolvajok fosztogatják. amennyiben tekercseid meg szeretnéd tartani javasoljuk "ezt, azt, amazt. pl ha gnóm ide lehet írni azt is hogy legyen folymaatos a kkulcs. ehhez ez meg ez kell."

stb
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Surranohalal For This Useful Post:
  #727  
Old 11-19-2012, 09:00
Akira Akira is offline
Junior Member
 
Join Date: Oct 2012
Posts: 23
Activity: 0%
Longevity: 63%
Default

Huhh... nagy nehezen átpörgettem ezt a topikot.

Egy apró észre vétellel élnék:

Tudjuk kik alkotják az "új" játékosokat?

Kik ők? Mik ők? Hány évesek? Honnan ismerik ezt a játékot? Ismerőstől, baráttól vagy egy bannerről hallottak róla? Tetszik nekik-e a játék, ha igen akkor miért? Ha nem, akkor mi nem tetszik benne? Milyen hasonló játékot ismernek, amit jobbnak vagy épp rosszabnak tartanak. Ugyan ezt megkérdezhetném a "régi" jmotorosoktól is.

Eléggé "viccesnek" tartom, hogy a célközönségről semmit nem tudni. Így az igényeikről sem lehet sem. Már megbocsássatok, de így akarjátok itt tartani őket? Mintha egy fuldokló háta mögé dobnátok 10m-rel a mentőövet...

Az egyik legtöbb okot, amit a topikban találtam Ati szavaival élve "...a vizualitás hiányára vezetem vissza." Nem a legfőbb ok de ez is közre játszik, igen. Jó példa erre a Facebook Hódító. Ahol nemhogy egy rendes cover sincs berakva, de a profil kép is egy a honlapról "kép mentése más néven" letolt low resolution jpg, amiben a "Hódító" felirat két vége le van vágva. 14 éve amikor én kezdtem a játékot internet elé kerülni is nagy szám volt, akkor nem volt nehéz rátalálni a játékra, de most böngészés közben sehol sem futok bele (sok másikba igen). Ezt és az előzőt is ide véve a legjobb jóindulattal is "managment fail"-nek titulálhatom.
*Tudom, hogy apróság, de az ördög is a részletekben rejlik.*

A másik dolog ami feljött, az a játék statikussága. Ami szintén elüt minden más játéktól amikkel eddig találkoztam. Itt nem tapasztalható a lineáris lassulás folyamata. Ez a már sokat említett gyors kezdés majd tapasztalatszerzés és fejlődés folyamata, ami egy minnél magasabbra jutsz annál lassab és nehezebb folyamatban teljesedik illetve kellene, hogy kiteljesedjen. Figyelembe véve mindazt, hogy a játék körökre osztott és ezt "gyorsítani" igen nehéz feladat. De erre már úgy fest kialakulóban van egy megoldás, amit mindenképp sikerként könyvelek el.

Ati ezt személyesen neked címezném:
Ha összehoznál egy közvélemény kutatást, amit minden főország megkapna -és jobb esetben mindenki ki is töltené- releváns adatokhoz jutnál kik is játszák ezt a játékot, hány évesek, mit szeretnek benne, mit nem stb.
*Ezek az adatok közel sem egyenértékűek a friss regelésekkel vagy a napi fórum hozzászólások számával.*

Kicsit visszakanyarodva a grafikus megjelenésre. A telómon (okos teló de közel sem felső kategóriás) Mass Effect 3-al játszok, amit kerek 1$-ért vettem, zombikat ölök, hd filmeket nézek és könyveket olvasok. Csak tényleg nagyon ritkán hódozok rajta, mert "nem esik kézre" nekem. A Hód marad a pc-én vagy a laptopon. De ott még több stílusában hasonló vagy épp különböző de mindenképp megjelenésben gazdagabb játék van, ami sajnos kivétel nélkül übereli a Hódot. Félre értés ne essék, a Hódnak is oda adom azt az 1$-t vipben. De azért van összehasonlítási alapom, hogy mit kapok érte. Ár- érték arányból nézve szomorúan de nyugodtan kijelenthetem, hogy a Hódító, mint "Entertainment Website" borzalmasan elavult és drága, ahoz képest amit nyújtani tud "piacon" másokkal szemben.


Én midezeket nem szemrehányásként írtam, én NEM tudnék még egy ettől 100x-ta gyengébb játokot se készíteni. Se végzettségem, se affinitásom, se tudásom nincs hozzá. Viszont kijelenthetem, hogy én egy vagyok azok közül akiket itt kell tartani, akikre vigyázni kell függetlenül attól, hogy nem ma kezdtem.

A hibát nem ott kell keresni, hogy lelopják szegény kezdőt és elveszik a kedvét...
Reply With Quote
  #728  
Old 11-20-2012, 19:38
Garfield2's Avatar
Garfield2 Garfield2 is offline
Junior Member
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 17
Activity: 0%
Longevity: 77%
Default

Quote:
Originally Posted by Surranohalal View Post
igen ebben teljes mértékben igazad van, ez a kvízes ötlet, meg a küldetések nekem ezért például kifejezetten tetszik.
még ha nem lenne semmi haszna számomra akkor is csinálnám pedig nem tartom magam kezdőnek, de nekem roppant unalm az első 72 óra minden szinten

ha nem is letiltani kellene, de lehetne egy-két értesítő, figyelmeztető szöveg azokra az elején ami a kezdőknek gondot okoz.

pl "Ezen az oldalon fedezhetsz. Ha túl hamar mész nagyobb hektárra, akkor erősebb országok közé kerülsz. Javasoljuk előbb töltsd fel az országot a jelenlegi hektáron, és ha már meg tudod védeni magad akkor használd ezt a menüpontot!"

esetleg bekapott támadásnál: a védelem gerincét elsősorban íjászok képzése és őrtornyok építése adja. amennyiben támadások érik az országodat, ezt a kettőt érdemes erősíteni.

bekapott tekilopásnál:
országodat tolvajok fosztogatják. amennyiben tekercseid meg szeretnéd tartani javasoljuk "ezt, azt, amazt. pl ha gnóm ide lehet írni azt is hogy legyen folymaatos a kkulcs. ehhez ez meg ez kell."

stb
Ezek valóban jó ötletek, mert pl amikor kezdtem, ugyan ott volt a súgó, de az első napokban igencsak tömény olvasnivaló az, örültem, hogy a menükben kiismerem magam Aztán mikor már volt vagy 200 varim (meg védő, támadó, íjász, ló meg elit is ), elkezdtem nagy bőszen kristálygömbözni. Egyrészt nem sikerült, másrészt volt aki zokon vette a kíváncsiságomat, plusz gondolom jókat kacarásztak a piacaimon is Ja, meg beállítottam magamat szöv. vezérének, hogy majd jól megijednek ha látják, hogy én vezér vagyok, elf-kereskedő voltam
Szóval valban nagy segítség lenne a menükhöz ilyen 1-2 mondatos tanácsokat beilleszteni.
Reply With Quote
  #729  
Old 11-21-2012, 11:03
RastArtist RastArtist is offline
Member
 
Join Date: Aug 2011
Location: Debrecen
Posts: 173
Activity: 0%
Longevity: 69%
Default

Quote:
Originally Posted by Garfield2 View Post
Szóval valban nagy segítség lenne a menükhöz ilyen 1-2 mondatos tanácsokat beilleszteni.
Ilyen most is van, a képernyő jobb felső sarkában lévő kis kérdőjel formájában. Ha arra kattintasz, akkor behozza a menühöz kapcsolódó súgó részletet. Még arról is van videó, hogy mit-hol találsz. Annyit talán tehetnénk, hogy a súgókban már megszokott kis fehér négyzetekbe írhatnánk pár tippet, kifejezetten kezdők részére.

Akira: A hódító nem egy új játék, majdhogynem egy idős az internettel (költői túlzás). Na meg mivel -szerencsére(!)- nem olyan lehúzó, pénzsajtoló játék, mint kollégáinak túlnyomó része, gondolom keret sincs egy átfogó reklámhadjáratra. De nem is lenne ez nagy baj, mert a legjobb reklám mindig a haver ajánlata marad. Csak jó lenne itt tartani az embereket, akik majd mesélnek a haverjaiknak.
Reply With Quote
  #730  
Old 01-26-2014, 18:29
Takanohana Takanohana is offline
Member
 
Join Date: Aug 2008
Location: Budapest
Posts: 279
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Feléleszteném kicsit ezt a topicot.

A játék bonyolult, nem lehet úgy belevágni, hogy haver mondott róla pár tippet, aztán go. Még a súgó és a kézikönyv végigböngészése is csak arra jó, hogy elrettentse a jelentkezőt. Belevág tehát "kioróbálom, aztán meglátjuk" alapon, aztán meg abbahagyja. Ezen nemigen lehet segíteni, ez a játék ilyen és kész, legfeljebb a régóta feldobott tutorial segíthetne esetleg.

Ellenben a másik ok, amiért kezdő játékos hamar abbahagyja, mikor szembesül azzal, hogy behozhatatlan hátrányban van sokakkal szemben. És itt nem a játéktudásra gondolok, hanem a pénzre és a szemekre. A reakciókat előre tudom: ő is tud pénzt termelni/fosztani/lopni, éljen vele, ő is szerezhet sok szemet, csak rajta áll, stb. Ez mind igaz, de kezdő játékos nem ezt gondolja, hanem azt, hogy esélyem sincs ilyenek ellen, abbahagyom.

Ezen viszont lehetne segíteni, drasztikusan is, finomabban is.

1. Zandagort. Másik topicban már utaltam rá, hogy volt egy online stratégiai játék, amivel játszottam anno, annak az volt az érdekessége, hogy bármeddig eljuthattál, alig voltak határok (pl. szövetség korlátlan tagból állhatott), de időnként (kb évenként, de nem pontosan) váratlanul lenullázódott minden. Mindenki mindent elölről kezdett.
Előnyei: a) nagy javak felhalmozása felesleges volt, (úgyis elveszik) a termelt/szerzett pénzt mindenki befektette, nem ült rajta,
b) kezdő játékos sem került behozhatatlan hátrányba, kiderülhetett, hogy azonos feltételek mellett ki a jobb játékos.
Hátrányok: Hódítóban bevezethetetlen a régiek ellenállása miatt, de egyébként nem is lenne igazságos, ott ugyanis mindenki tudta, hogy mi az ábra, míg itt abban a tudatban halmozunk, hogy az meg is marad.

2. Leforduló játékosok a 4. szintre forduljanak.
Előnyei: kezdő játékosoknak az 5. szint lenne a sandbox, vagy akár a tutorial maga, hozzá hasonló játéktudással és főleg anyagiakkal rendelkezők között játszhatna.
Hátrányai: a) gyakorlottabb játékosoknak kiesne egy szint (ezt szerintem túlélnék azért)
b) előfordulhatna, hogy régi gyakorlott játékos azért regisztrál új országot, hogy a kezdők között vigéckedjen (de ezt nem feltételezem senkiről)
c) kezdők az 5. szintről egyből a mélyvízbe esnek, (de ez most is így van,az 5. szint nekik mélyvíz), és addig is végigvisz egy szintet, gyakorlatot szerez, kicsit halmoz is, kedvet kap, nehezebben töröl remélhetőleg.

Az 1. inkább gondolatkísérlet (azért érdemes eljátszani vele, mert ugye hányszor merül fel pl. klánszinten, hogy behozhatatlan előny az x éve nyugodt termeléssel összeszedett háttér, nullázással egyből kiderülne, mi az igazság), a 2.-ben én speciel látnék fantáziát, bár nem gondoltam végig minden oldalról az esetleges hatásokat, csak felvetettem ötletként, mint új játékosokat megtartó lehetőséget.
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Takanohana For This Useful Post:
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Élőhalottas elmélkedő topic pancser játékosok számára [HTPA]GeeForce Általános beszélgetés Hódítós témákban 114 05-28-2008 10:40
A variorik kati moráljának megtartása werden Stratégia & Tippek 33 11-29-2007 18:22
Nagyobb klánok!(Törzsek) Alucard Elvetett javaslatok 3 07-21-2006 22:57
Arénába nagyobb nyeremény Harcosok Elvetett javaslatok 1 07-10-2006 18:11


All times are GMT +1. The time now is 06:03.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu