Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megbeszélések
Register Stats Members List Today's Posts

Megbeszélések Itt lehet felvetni a javaslatokat, gondolatokat

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #151  
Old 01-05-2014, 21:36
Merengő Merengő is offline
Member
 
Join Date: Aug 2007
Location: Komárom
Posts: 1,545
Activity: 0%
Longevity: 91%
Default

Quote:
Originally Posted by olvastar View Post
Mert nem hoditozol, hanem forgatsz egy rubikkockat.
Am hamarabb regiztem mint te megtanultad a szorzotablat.
Ha mar a piszkalgatasnal tartottunk, gondoltam megjegyzem
azt nem értem Ati ezt miért nem moderáltad ki az én első hozzászólásomat meg rögtön kiszedted... én semmi piszkálgatást nem írtam ti magatok mondtátok, hogy nem voltatok még A ban és minden egyes hsz-ben bizonyítjátok is, hogy nem túl sokat játszottatok eddig. számomra ez nem farokméregetés ki mennyit játszott ki milyen játékos... amiről beszéltek csak sokkal nagyobb káoszt és "nem játszok továbbot" eredményezne.

Quote:
Originally Posted by Takanohana View Post
Amit írsz, az teljesen érthető, és korrekt. Annyit tennék csak hozzá, hogy a játék jelenlegi formájában egyre belterjesebbé válik, leginkább a régi nagyok játszótere, akik már talán csak rutinból nyomják, nem akarják veszni hagyni a sok éven át felhalmozott zsét, ill. a sok szemes orikat. Egy 8-10 szemes ország, ha lefordul B-ből, milyen kihívás újra felmennie? Becsukott szemmel csinálja meg. Új játékosok alig jönnek, vagy gyorsan lekopnak.
számomra nem kielégítő indok az, hogy nem fair, hogy aki régóta játszik annak több pénze van. mikor kezdte ő is ugyan annyin állt mint te és mindenkinek lehetősége van megteremteni azokat a körülményeket amivel ő rendelkezik. ha meg szerinted gyerek játék egy 9szemes orival elsőnek lenni 2 hétig akkor mellébeszélsz. hányszor próbáltad már? már egy 5-6 szemest is nehéz bent tartani a top-ba mondjuk B-ben ha nem mnt-zel végig mindenkivel.
Reply With Quote
Sponsored Links
  #152  
Old 01-05-2014, 21:54
olvastar olvastar is offline
Junior Member
 
Join Date: May 2010
Posts: 38
Activity: 0%
Longevity: 76%
Default

Quote:
Originally Posted by Merengő View Post
számomra nem kielégítő indok az, hogy nem fair, hogy aki régóta játszik
Szoval szerinted az "ugy gondolom h kellene valami korlat, amit a kezdok is el tudnak erni belathato ido alatt, igy a regen regisztraltak nem tesznek behozhatatlan elonyre szert." nem helyes? Ezzel nem ertesz egyet?
Reply With Quote
  #153  
Old 01-05-2014, 21:55
Takanohana Takanohana is offline
Member
 
Join Date: Aug 2008
Location: Budapest
Posts: 279
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Quote:
számomra nem kielégítő indok az, hogy nem fair, hogy aki régóta játszik annak több pénze van. mikor kezdte ő is ugyan annyin állt mint te és mindenkinek lehetősége van megteremteni azokat a körülményeket amivel ő rendelkezik. ha meg szerinted gyerek játék egy 9szemes orival elsőnek lenni 2 hétig akkor mellébeszélsz. hányszor próbáltad már? már egy 5-6 szemest is nehéz bent tartani a top-ba mondjuk B-ben ha nem mnt-zel végig mindenkivel.
1. nem azt mondtam, hogy nem fair, hanem azt, hogy az újakat eltántorítja, a régieknek meg unalmas
2. nem, azt mondtam, hogy a top-ban bent tartani, hanem azt, hogy felmenni.

esetleg elolvashatnád, amire válaszolsz.
Reply With Quote
  #154  
Old 01-05-2014, 22:19
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 9%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Takanohana View Post
1. kiderül ciklusról ciklusra, hogy ki tud játszani, adott időn belül a nulláról meddig tud eljutni
2. új játékos is élvezi, mert nem indul behozhatatlan hátrányból, ill. elég kivárnia a következő apokalipszist, és máris egy szintről indul a többiekkel.
Fordulás után ez történik itt is...

Személyes tapasztalat:
Már jó pár kört mentem úgy, hogy nem várt lenn készen a pénz, mint anno, mikor csináltam 5ösön orit, hogy legyen lé fordulás után...
Hidd el, tapasztalat, nem minden a pénz, 50 millákkal mentünk fel max hekire...

Attól, hogy itt egy(két) barom most berágott vkire (rám esetleg? ) és kitalál sok hülyeséget, még nem fog tudni játszani is...

Ehhez a játékhoz alsó három szinten két dolog kell sztem, hogy sikeres legyél: aktivitás és tudás (esetleg utóbbi már nem is)

Újabb személyes tapasztalat: hiába van meg nálunk a tudás (sztem), ha már nincs akkora aktivitás. Nem is tudom, mikor voltam hónapokat szabin...

Ez a játék akkor is különleges marad számomra, ha már nem fogok játszani vele, mert nem fordul elő az az eset, hogy nyomod hetekig és egy éjjel lenulláznak mindent (travian). Nah, az aztán az élmény, pedig ott korlátozott a piac


Nah, kb. ennyi...
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Pool For This Useful Post:
  #155  
Old 01-05-2014, 23:16
olvastar olvastar is offline
Junior Member
 
Join Date: May 2010
Posts: 38
Activity: 0%
Longevity: 76%
Default

Quote:
Originally Posted by Pool View Post
Fordulás után ez történik itt is...

Személyes tapasztalat:
Már jó pár kört mentem úgy, hogy nem várt lenn készen a pénz, mint anno, mikor csináltam 5ösön orit, hogy legyen lé fordulás után...
Hidd el, tapasztalat, nem minden a pénz, 50 millákkal mentünk fel max hekire...


Ez a játék akkor is különleges marad számomra, ha már nem fogok játszani vele, mert nem fordul elő az az eset, hogy nyomod hetekig és egy éjjel lenulláznak mindent (travian). Nah, az aztán az élmény, pedig ott korlátozott a piac


Nah, kb. ennyi...
Ergo lehet a jatekot jatszani tartalekok nelkul is? Zsir! Kezdtem megilyedni mert mindenki az ellenkezojet probalta bizonyitani, es azt hittem en emlekezm rosszul. Koszonom

A nullara fordulas nem nullara fordulas, akinek nem inge, az vegye le magarol.

felig Off:
A travi tok jo pelda, mert ha benn allnanak a "tartalekok" az oriban, akkor azt ki lehetne piszkalni egy-egy "kibuzazas" utan. Igaz nem lenne olyan mint com8on mikor Ivant 5x buzaztak ki a szerver alatt, es mar rutinbol huzta fel 2 nap alatt a 15bjet 20ra de attol meg el lehet indulni.
Reply With Quote
  #156  
Old 01-06-2014, 01:04
Merengő Merengő is offline
Member
 
Join Date: Aug 2007
Location: Komárom
Posts: 1,545
Activity: 0%
Longevity: 91%
Default

Quote:
Originally Posted by olvastar View Post
Ergo lehet a jatekot jatszani tartalekok nelkul is? Zsir! Kezdtem megilyedni mert mindenki az ellenkezojet probalta bizonyitani, es azt hittem en emlekezm rosszul. Koszonom

A nullara fordulas nem nullara fordulas, akinek nem inge, az vegye le magarol.

felig Off:
A travi tok jo pelda, mert ha benn allnanak a "tartalekok" az oriban, akkor azt ki lehetne piszkalni egy-egy "kibuzazas" utan. Igaz nem lenne olyan mint com8on mikor Ivant 5x buzaztak ki a szerver alatt, es mar rutinbol huzta fel 2 nap alatt a 15bjet 20ra de attol meg el lehet indulni.
hódítóban is ki el lehet venni bárkinek a tartalékát még ha piacon tárolja akkor is... időigényes sok figyelés kell hozzá de bőven megoldható.
Reply With Quote
  #157  
Old 01-06-2014, 10:10
hunekike2 hunekike2 is offline
Junior Member
 
Join Date: Jun 2013
Posts: 6
Activity: 0%
Longevity: 59%
Default

A piac nem raktárat a legegyszerübben énszerintem úgy lehet megoldani, ahogy szinte minden más fejlesztés volt, egyszerűen.
Lássuk mik a problémák a piaccal amik a valóságban is előfodulnak.

A piacon lévő egységek nem esznek!!!
ha nem esznek az országomban elmennek a lakosaim, ha a piacon vannak akkor biztos valaki más eteti őket, amiért nem kell fizetnem!?

A megírt tekercsek az országomban kopnak időarányosan ahogy használja azt az országom, de ha kirakom a piacra valahogy megáll felettük az idő, de mégiscsak telik, mert x idő múlva visszahozzák őket, és újra kopni fognak.

Ezek azok a legfontosabb témák szerintem, amiket érinteni kellene.

Persze ez felvet egy két másik kérdést is, hogy a lakosok esznek, a kiképzett katonák szintén esznek, de amíg képzem őket és "tanulnak" közben nincs szükségük élelemre. Valamint ha otthon vannak és nincs háborús időszak, akkor a moráljuk csökken.
Ami jelenleg van, hogy nincs otthon katona és a katonai morál 95% környékén van, majd megveszem/visszaveszem őket piacról és a kiéheztetett katonák akik nem kellettek, jó morállal szállnak harcba.

Javaslat: a piacon lévő katonákat ugyanúgy el kelljen látni mint ha otthon lennének. zsold+gabona+morálváltozás+ahogy a csatába vezető úton hulljanak el belőlük mivel mennek valahova és lehet vissza is fognak jönni tehát visszafele is.
Képzésen lévő katonákat szintén etetni kelljen.
a piacon lévő tekercsek pedig kopjanak, mivel használatban vannak szállításkor ugyanúgy mint amikor az országomban vannak duplán kopjanak, egyszer kiérkezéskor, egyszer meg amikor visszahozzák eladatlanul. Ezt szintspecifikusnak tartanam, ötödik szinten 1% 4. en 1,5% 3. on 2%, 2.on 2,5%, a császári szinten 5%.
nyersanyag piacra való termeléskor ugyanúgy mint ha karavánon küldeném valahogy csökkenhetne ki és hazafele szállításkor
piac épület plusz funkciója, minden működő piac területarányosan elfoglalt %ban 10%al csökkenti ezen veszteségeket(a katonák ellátását nem befolyásolja)maximum 50%ig, kufár személyiség+10%.

Miért látom azt, hogy ezekre szükség van?
ki használta már célnak megfelelően a szárazság varázslatot 1. szinten?
kinek van mezőgazdaság tekercse elfeken kívűl használatban az 1. szinten?
a hozzuk vissza a felest az A nak témából lett változtatásba bekerült a tanyamalusz eltörlése a felesnél ez valóban számítana ott jelenleg?
Az orkok spec varija számít valamit a játékban, hogy a katonai egységek kevesebb élelmet fogyasztanak?
Az élőhalott mint faj a férőhelyén+katonai egységerőn kívűl kívűl számít valamit A ban(mert ugye a betegség nem gond, nyersi mint a pelyva a piacon, építünk kórházat, kirakjuk a katonákat piacra, majd ha kell fokozunk be lakost elv van életben)?
Ja tekercskopásra visszatérve 1/A szinten eltörölném a 200hekiig nem kopik a tekercs szabályt, vagy az onnan való kiesést hoznám be ha az ország X körig az utolsó 30%ban van(bár ez utóbbi egy idő után drasztikusan csökkentheti a csoportlétszámot tehát nem biztos, hogy jó ötlet, vagy valami változtatás kell benne)

Tudom ez így alapjaiban változtatja meg a játékot, de rengeteg változtatás azért lett behozva mert az életképtelen országok nem illenek bele ebbe a világba(gondolok itt a korház lakosságnövelő szerepére tanyafreeként).
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to hunekike2 For This Useful Post:
  #158  
Old 01-06-2014, 13:02
GenXter GenXter is offline
Member
 
Join Date: Jul 2009
Location: Dorog
Posts: 172
Activity: 0%
Longevity: 80%
Default

Neked tényleg fogalmad mi folyik felsőbb szinteken...
Fogadni merek rá hogy A-ban nem is voltál vagy ha voltál nem volt tartalékod
Etess már 10milla katit- lovat és ijjat egy oriban amik a piacon vannak
Nincs értelme gyüjtögetni,mert a teki elkopik ,a nyersit is szép lassan elveszik,nagyobb tételeknél több megy a kukába mint amit termelsz naponta
Nem térek ki a többi hülyeségre amiket írtál,javaslom , hogy tanulj még pár évet .

Last edited by GenXter; 01-06-2014 at 13:06..
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to GenXter For This Useful Post:
  #159  
Old 01-06-2014, 17:04
olvastar olvastar is offline
Junior Member
 
Join Date: May 2010
Posts: 38
Activity: 0%
Longevity: 76%
Default

Quote:
Originally Posted by Merengő View Post
hódítóban is ki el lehet venni bárkinek a tartalékát még ha piacon tárolja akkor is... időigényes sok figyelés kell hozzá de bőven megoldható.
Ha ez ennyire egyszeru lenne, mint ahogy megirtad, akkor hogy lehet az, h nem ugy kezdtek hozza A/1ben egy szovetseg leveresehez h kijatszatok a tartalekait.

AMugy meg mindig a korul forgunk, h ti szeretnetek azzal elonyt h ti regebben ott vagytok ahol. (Illetve van is nektek) AMi amugy tok jo, de valaki elmondana nekem milyen megfontolasbol van a 4milliard max belove? (Azon kivul, h eppen annyi fer bele 32 bitbe)
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to olvastar For This Useful Post:
  #160  
Old 01-06-2014, 17:21
olvastar olvastar is offline
Junior Member
 
Join Date: May 2010
Posts: 38
Activity: 0%
Longevity: 76%
Default

Quote:
Originally Posted by hunekike2 View Post
A piacon lévő egységek nem esznek!!!
...
A megírt tekercsek az országomban kopnak időarányosan ahogy használja azt az országom, de ha kirakom a piacra valahogy megáll felettük az idő, de mégiscsak telik, mert x idő múlva visszahozzák őket, és újra kopni fognak.
...
Javaslat: a piacon lévő katonákat ugyanúgy el kelljen látni mint ha otthon lennének. zsold+gabona+morálváltozás+ahogy a csatába vezető úton hulljanak el belőlük mivel mennek valahova és lehet vissza is fognak jönni tehát visszafele is.
Képzésen lévő katonákat szintén etetni kelljen.
a piacon lévő tekercsek pedig kopjanak, mivel használatban vannak szállításkor ugyanúgy mint amikor az országomban vannak duplán kopjanak, egyszer kiérkezéskor, egyszer meg amikor visszahozzák eladatlanul. Ezt szintspecifikusnak tartanam, ötödik szinten 1% 4. en 1,5% 3. on 2%, 2.on 2,5%, a császári szinten 5%.
nyersanyag piacra való termeléskor ugyanúgy mint ha karavánon küldeném valahogy csökkenhetne ki és hazafele szállításkor
piac épület plusz funkciója, minden működő piac területarányosan elfoglalt %ban 10%al csökkenti ezen veszteségeket(a katonák ellátását nem befolyásolja)maximum 50%ig, kufár személyiség+10%.
Megmondom az oszintet, mielott felvetettem a javaslatot, ez is megfordult a fejemben. Az igazsag az, h ezzel tenyleg megoljuk a piacot, ott, h aki termeleni szeretne, az keptelen, csak ha vedtelen tamadasokkal szemben.
Termelj felesleget! Ez jo.
Ki tudod tenni a piacra. Ami megint jo.
De ha el kell latni oket, akkor az nem felesleg, az neked is kell (jol jon). igy nem teszed ki.
Viszont az h valami reszesedest kapjon a piacvezeto az szerintem jarhato ut, hogy igenis legyen felesleged, amit kiteszel a piacra.
Ha igy atgondolod a dolgot, szerintem te magad is rajossz, mint en h a lo masik oldalara kerultunk.
Nem a felesleggel van a baj, az rendben van. Azzal van a problema, h olyan szintu felesleget lehet felhalmozni idovel, ami gatolja az uj jatekosok eletben maradasat, igy hosszu tavon a hodito halalahoz vezet.

Hogy egy ketsegbeesett bankart idezzek:
Ha minden COBOL programozot nyugdijaznak, ki fogja karban tartani a bankrendszert (COBOL az 50+ eves programozo nyelv, es KB sehol nem tanitjak, de a banki tranzakciok alapkove)
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
1/A közös raktár -Fegya- Megvalósult javaslatok 69 01-28-2011 17:38
Piac mint raktár változtatása (avagy jó ez így) Kutyuleee Általános beszélgetés Hódítós témákban 44 01-16-2008 01:18
Raktár reform volt eredetileg, de most már mindenről van benne szó Tyborrex Általános beszélgetés Hódítós témákban 93 08-25-2007 23:31
05.06. Raktár Ati Hódító Kézikönyv 5 07-24-2007 16:59
Piac Diki Elvetett javaslatok 0 01-08-2007 12:43


All times are GMT +1. The time now is 12:16.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu