Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megvalósult javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1071  
Old 12-05-2013, 04:50
Ghosti's Avatar
Ghosti Ghosti is offline
Member
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 281
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Quote:
Originally Posted by Dave View Post
Szerintem nehezen lesz túlerős...
most 1 félelf 1 kör alatt tud 17 toliakciót végrehajtani. Ha azt veszük, 1 szövifelmérés, 1 éplista. 15 tekilopással egy maxos orkról lelop mindenből 3k tekit kb... azt el tudja adni hirtelen átlagos 2000-es árfolyamon. 5 fajta teki x 3k darab x 2k áron = 30 milla arany bevétel.
En mar a 17 akciot is sokallom, es abbol 2 nem szovi felmeres es eplistazas, mert azt mar megcsinalta elotte. Aztan ha van egy jo varisuk lehuzza a keszulidet es akkor mar nem csak a felelf hanem a tobbi tolvajuk is befer. Kozbe szaraz, vihar, rengetes stb.. Mikor szalltal szembe utoljara egy olyan szovivel aki verre ment a tolikkal?

Quote:
A következő 6-8 körben mondjuk pihen a feles, hogy visszajöjjön a készülije.
En meg olyan felelfet nem lattam aki 8 orat pihent akciok kozbe.

Quote:
A következő 6-8 körben 1 ork szövisegítséggel akár 4 mészárlást is végre tud hajtani. Attól függ, hogy hány hein vagyunk, ez már elég fájdalmas veszteség...
Jo akkor nezzuk a hadi veszteseget. 3K tekercs + amit majd ellop minden 4-5 oraban, amit ugye egy ork nem ir hanem piacrol kell potoljon, ha mar orkot valaszt mindenki. A felgyujtott es lerengetett epuleteket vissza epiteni, szaraz miatt kajat potolni, es ha mar tul nagy az ember hiany a vihar miatt a nepet potolni. Es ez csak egy ori, mert ugye lehet a kovetkezo 17 akcio a torped ellen megy, vagy aki van veled.

4 meszarlast? lassuk csak, kiuritem magam es szovijeim tamado sereget teljesen, hogy a szembe jovo sereget mar ne tudjuk kiserni. Mit gondolsz csak egy oda vissza az egesz? Ilyenkor napokig tart a haboru. Kibirnad mint ork?

Quote:
netán 2 földszerzés. ugrik 11% földje a felesnek... 30 millából kb 0 hektáron se fedezel egy maxosat...
Mar miert fedezne? A szovijei viszik tamadni 0 seregert kap foldet. Szerintem te csak azt nezed ha egy felelf belop 1 orszagot azt felre all. Ezzel nekem sincs semmi problemam. De szerintem igen sulyos karokat ugy az orszagba mint anyagilag mar most is tud okozni, akkor adjuk meg neki, hogy meg jobban menyjen. Az utolso ilyen rank tamadas soran ami valamikor az ev elejen volt, a 4 napi haboru egy ilyen szovi ellen felelt 50 milliardunkat a G top kezdete korul.

Quote:
most akkor melyik van óriási fölényben????.
A felelf, mert akarhogy utod, stb O meg mindig tud tolizni es ha nincs penzed sereg cserekre stb felejcsed el.


Quote:
Csak vegyük az alapokat??? Egy valamire való szöviben most 2 hadis, 1 hadis-varis óriás v. gnóm, és 1 hadsi-tolis gnóm v. törpe...

Miért van ez?? Mert senki nem tart egy esetleges tolvajos támadástól, mert röhögve visszaveszed azt a 20k tekit , amit lelop.. pénzhez ugye nem fér hozzá... katonát öljön? 20k-s seregből leöl 3-4k sereget. Szintén visszaveszed a piacról azonnal....

De egy feles nem tarthat bent sok KP-t, mert bármikor lefosszák. Az ellen mi véd? Szerintem pedig jelenleg elég egyoldalúan a hadsereg van kiélezve... Pedig fontos lenne, hogy legyen alternatíva a sereg megbénítására.
Ti szerintem meg nem lattatok vagy nem tapasztaltatok egy igazi felelfet, ezert beszeltek igy. De varjal majd eljon az ideje alad allok eggyel Meglassuk ki birja tovabb. Egyedul az Aba van az hogy nem tartunk a tolvajoktol. De ott nincs is mit lopni mert meg tekercs is csak akkor kell mikor akciozol.
__________________
H: Ghostship/Csak egy maradhat... koszonom minden tagnak a tobb mint 10 evi elmenyeket
Q: Crystal Angel/Herbicid against mimosae tobb mint 35K hirnev utan feloszlottunk, koszi Laszlo az elmenyeket



http://csak-egy-maradhat.com/
Reply With Quote
Sponsored Links
  #1072  
Old 12-05-2013, 05:47
Takanohana Takanohana is offline
Member
 
Join Date: Aug 2008
Location: Budapest
Posts: 279
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Ghosti!

Értem én a full ork szövik problémáját, de hát nem olyan nehéz ám a megoldás, be kell venni a szövibe egy felest. Amit meg tud csinálni a csúnya feles ellened, te is megteheted majd. Ha változnak a körülmények, alkalmazkodni kell. Kényelmes dolog tekercset írni hónapokig, aztán full hadis szövivel végigverni a csoportot szinte kockázat nélkül. Feles van előttem? 10 sereggel földeljük le, mire észbe kap, már olyan messze vagyunk tőle, hogy semmit nem tud csinálni.

Van most feles a szövidben? Persze. hogy nincs. Kinek kell feles a szövibe. Lopni úgyse tud semmit, gyenge hadilag, a felderítést gnóm vagy törpe simán elvégzi, és még hadis is közben. Semmi olyan előnye nincs, amiért beválasztanák, csak visszahúzza a szövit. Na hátha ez változik valamit.

Ha a változtatás életbe lép, attól nem lesz játszhatatlan a Hódító. Lehet, hogy a megszokottól kicsit más játékstílust kíván a helyzet, miért baj ez?
Reply With Quote
The Following 3 Users Say Thank You to Takanohana For This Useful Post:
  #1073  
Old 12-05-2013, 06:17
Ghosti's Avatar
Ghosti Ghosti is offline
Member
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 281
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Quote:
Originally Posted by Takanohana View Post
Ghosti!

Értem én a full ork szövik problémáját, de hát nem olyan nehéz ám a megoldás, be kell venni a szövibe egy felest. Amit meg tud csinálni a csúnya feles ellened, te is megteheted majd. Ha változnak a körülmények, alkalmazkodni kell. Kényelmes dolog tekercset írni hónapokig, aztán full hadis szövivel végigverni a csoportot szinte kockázat nélkül. Feles van előttem? 10 sereggel földeljük le, mire észbe kap, már olyan messze vagyunk tőle, hogy semmit nem tud csinálni.

Van most feles a szövidben? Persze. hogy nincs. Kinek kell feles a szövibe. Lopni úgyse tud semmit, gyenge hadilag, a felderítést gnóm vagy törpe simán elvégzi, és még hadis is közben. Semmi olyan előnye nincs, amiért beválasztanák, csak visszahúzza a szövit. Na hátha ez változik valamit.

Ha a változtatás életbe lép, attól nem lesz játszhatatlan a Hódító. Lehet, hogy a megszokottól kicsit más játékstílust kíván a helyzet, miért baj ez?
mert a sereg ellen lehet vedekezni, latom a pirosat, meg a szovimnek sem kell bennt lenni, kuldom en a segitcseget, tolvaj ellen nincs vedelem csak ami az oridba van es sokallom a 17x es olest

tevedsz ha azt hiszed 4 ork egyutt tudna lenni mert nem tudnanak megelni

hogy nincs felelf? akkor ti mind toli orszagok lehettek, epp tegnap szallitottam le egyet magamrol, kuld el privibe, hogy melyik orszagodba kuldhetem a zoldet hogy mennyit tudott elvinni egy nehany napos orimbol csodalkozni fogsz, sot kaprazni fog a szemed es nem azon amit elvitt, hanem hogy volt nekem mar ennyi! Mert ahogy elnezem a problema hogy nem tudtok penzt csinalni, megoldas nektek lopjuk el azoktol akik tudnak.

nem azt mondtam, hogy jatszhatatlan lessz, hanem hogy majd ne csodalkozzatok rajta hogy mi lessz, aztan azon sem hogy mit fognak majd ellenuk csinalni a hadisok, hiszen a kozepkorba ugye a kezuket levagtak ha elkaptak a tolvajokat...

aztan te is megteheted hogy irsz tekercset 6 honapig, atepited az orit es leutsz mindenkit, teged mi allit le ebben? Vagy abba hogy szembe szalj a hadisokkal, hogy ne tudjak csak vegig verni a csoportot

Majd kuld el zoldbe azt a 10 utest amivel lefoldelted a felelfet
__________________
H: Ghostship/Csak egy maradhat... koszonom minden tagnak a tobb mint 10 evi elmenyeket
Q: Crystal Angel/Herbicid against mimosae tobb mint 35K hirnev utan feloszlottunk, koszi Laszlo az elmenyeket



http://csak-egy-maradhat.com/
Reply With Quote
  #1074  
Old 12-05-2013, 11:29
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ghosti View Post
mert a sereg ellen lehet vedekezni, latom a pirosat, meg a szovimnek sem kell bennt lenni, kuldom en a segitcseget, tolvaj ellen nincs vedelem csak ami az oridba van es sokallom a 17x es olest
Az új változtatásokkal a feles nem 17x tud majd ölni, hanem 33x, azt is ugye dupla hatásfokkal, tehát olyan, mintha most 66x tudna egyszerre akciózni.
__________________
Remedy
Reply With Quote
  #1075  
Old 12-05-2013, 12:58
none none is offline
Member
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,135
Activity: 0%
Longevity: 87%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
Az új változtatásokkal a feles nem 17x tud majd ölni, hanem 33x, azt is ugye dupla hatásfokkal, tehát olyan, mintha most 66x tudna egyszerre akciózni.
Talán olvass vissza is néha
Nem tud 33-szor ölni..
__________________
same old song..
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to none For This Useful Post:
  #1076  
Old 12-05-2013, 14:11
none none is offline
Member
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,135
Activity: 0%
Longevity: 87%
Default

Quote:
Originally Posted by Ghosti View Post
En mar a 17 akciot is sokallom, es abbol 2 nem szovi felmeres es eplistazas, mert azt mar megcsinalta elotte. Aztan ha van egy jo varisuk lehuzza a keszulidet es akkor mar nem csak a felelf hanem a tobbi tolvajuk is befer. Kozbe szaraz, vihar, rengetes stb.. Mikor szalltal szembe utoljara egy olyan szovivel aki verre ment a tolikkal?



En meg olyan felelfet nem lattam aki 8 orat pihent akciok kozbe.



Jo akkor nezzuk a hadi veszteseget. 3K tekercs + amit majd ellop minden 4-5 oraban, amit ugye egy ork nem ir hanem piacrol kell potoljon, ha mar orkot valaszt mindenki. A felgyujtott es lerengetett epuleteket vissza epiteni, szaraz miatt kajat potolni, es ha mar tul nagy az ember hiany a vihar miatt a nepet potolni. Es ez csak egy ori, mert ugye lehet a kovetkezo 17 akcio a torped ellen megy, vagy aki van veled.

4 meszarlast? lassuk csak, kiuritem magam es szovijeim tamado sereget teljesen, hogy a szembe jovo sereget mar ne tudjuk kiserni. Mit gondolsz csak egy oda vissza az egesz? Ilyenkor napokig tart a haboru. Kibirnad mint ork?



Mar miert fedezne? A szovijei viszik tamadni 0 seregert kap foldet. Szerintem te csak azt nezed ha egy felelf belop 1 orszagot azt felre all. Ezzel nekem sincs semmi problemam. De szerintem igen sulyos karokat ugy az orszagba mint anyagilag mar most is tud okozni, akkor adjuk meg neki, hogy meg jobban menyjen. Az utolso ilyen rank tamadas soran ami valamikor az ev elejen volt, a 4 napi haboru egy ilyen szovi ellen felelt 50 milliardunkat a G top kezdete korul.



A felelf, mert akarhogy utod, stb O meg mindig tud tolizni es ha nincs penzed sereg cserekre stb felejcsed el.




Ti szerintem meg nem lattatok vagy nem tapasztaltatok egy igazi felelfet, ezert beszeltek igy. De varjal majd eljon az ideje alad allok eggyel Meglassuk ki birja tovabb. Egyedul az Aba van az hogy nem tartunk a tolvajoktol. De ott nincs is mit lopni mert meg tekercs is csak akkor kell mikor akciozol.
Azért ez túlzás.. régen is voltak tolik, csak lassan egyre inkább hadis irányba ment a játék plusz egyre kevesebb lett a játékos és szépen kikoptak.. Régen simán sikerült megoldani a harcot, ha az ellenfél egyik tagja toli volt.. persze változtatni kell a jelenleg megszokott játékodon.. de ettől még nem fog a feles megoldhatatlan problémát jelenteni..
Az utóbbi években már csak hadival/haditolival játszottam, de régen játszottam felest is.. lehet a felessel be tudsz gyilkolni 5-6 körről (plusz az egyre kisebb csoportlétszám mellett egyre inkább megnő a helyezéskülönbségből adódó védelem..), de attól még mindig elég könnyű célpontnak fog számítani.. igaz a játékosfogyással már kevésbé fordul az elő, hogy 2-3 ütés után végigveri a fél csoport a felest, és 1 nap alatt elveszti a területe egyharmadát..
Szerintem, ha kicsit megerősödik a félelf és elszaporodik a jobb szövikben is, mint negyedik tag, az színesíti a játékot, és nem pedig elvesz belőle..
De az erősítések ellenére is, a félelf egy nehezen játszható faj marad..
__________________
same old song..
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to none For This Useful Post:
  #1077  
Old 12-05-2013, 17:10
Takanohana Takanohana is offline
Member
 
Join Date: Aug 2008
Location: Budapest
Posts: 279
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Quote:
Originally Posted by Ghosti View Post
Mert ahogy elnezem a problema hogy nem tudtok penzt csinalni, megoldas nektek lopjuk el azoktol akik tudnak.
Elbeszélünk egymás mellett. Te mindent a hadi szemével nézel. Nem véletlenül idéztem be pont ezt tőled. Mert ugye a javak ellopása mocskos, szemét dolog, nem is ember, aki ilyet tesz. A hadi pénzt csinál, a toli meg ehhez lusta, inkább ellopja. Ezzel szemben a toli fedezi a földet, a hadi meg elrabolja tőle. De ez már teljesen rendben van, ilyen a játék, miért nem hadi országgal játszik a buta feles, akkor vissza tudná ütni a földet.

Gondolom, az lenne az ideális, ha a toli és vari akciókat csak infoszerzésre korlátoznánk. Akkor lenne csak jó világ, mindenki termelne egy darabig zavartalanul, hisz nincs lopás, aztán elindulna felfelé egyenes, tiszta, szép harcokkal, nincs ám sunyi lopkodás, meg ártózás csak becsületes ütésváltások.

Ahogy elnézem az 1/A pont e felé halad ezerrel, nincs is már szinte ország benne. Meg akció sem nagyon. Legalább a lentebbi csopikban legyen kicsit több élet.
Reply With Quote
  #1078  
Old 12-05-2013, 22:06
rocchess rocchess is offline
Junior Member
 
Join Date: Jun 2013
Location: Nyíregyháza
Posts: 79
Activity: 0%
Longevity: 59%
Default

a tolvajkodás ellen is lehet reagálni! le kell vinni a készülijét!
én is jártam igy,egy szövi több mint 10 napig folyamatosan ártózott,hogy ne tudjak lopni
Reply With Quote
  #1079  
Old 12-06-2013, 03:14
Ghosti's Avatar
Ghosti Ghosti is offline
Member
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 281
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Quote:
Originally Posted by Takanohana View Post
Elbeszélünk egymás mellett. Te mindent a hadi szemével nézel. Nem véletlenül idéztem be pont ezt tőled. Mert ugye a javak ellopása mocskos, szemét dolog, nem is ember, aki ilyet tesz. A hadi pénzt csinál, a toli meg ehhez lusta, inkább ellopja. Ezzel szemben a toli fedezi a földet, a hadi meg elrabolja tőle. De ez már teljesen rendben van, ilyen a játék, miért nem hadi országgal játszik a buta feles, akkor vissza tudná ütni a földet.
Te nem ertesz meg engem. Igen a hadi szempontjabol nezem mert azt gyakjatok, de nekem volt is es van is mas orim ami nem hadi, sot..anno jo regen az ember volt a kedvencem Maskulomben nem a hadis csinalja a nagy penzeket a szovibe.

Azt nem erted masokkal egyutt, hogy egy felelf tul eros tolvaj mar most is legyen az lopas, oles, gyujtogatas vagy barmi. Az a problematok, hogy gyenge a hadival szembe, akkor nem az lenne az idealis megoldas, hogy legyen erosebb vedelme a hadi ellen, hogy nehezebben legyen utheto? Mostmar remelem erti mindenki.

Quote:
Gondolom, az lenne az ideális, ha a toli és vari akciókat csak infoszerzésre korlátoznánk. Akkor lenne csak jó világ, mindenki termelne egy darabig zavartalanul, hisz nincs lopás, aztán elindulna felfelé egyenes, tiszta, szép harcokkal, nincs ám sunyi lopkodás, meg ártózás csak becsületes ütésváltások..
Persze, hogy nem idealis ha csak egyfajta jatszhato. En azzal nem ertek eggyet amin valtoztatni akartok.

Quote:
Ahogy elnézem az 1/A pont e felé halad ezerrel, nincs is már szinte ország benne. Meg akció sem nagyon. Legalább a lentebbi csopikban legyen kicsit több élet.
Az A ide nemigen hozhato fel, ott mas a jatek, amig az also szinten egy bizonyos mennyisegu fold fole nincs ertelme menni, az Aba minden a foldert megy, es persze ha valaha valaki is oda jut, megprobalni megdonteni a tront. Na most mivel mar evek ota senki nem tudta ezt eredmenyesen megtenni akkor ugye mindjart mindenki leall az ottani jatekkal, bepakolja a beton elfet, hogy tudjon alul forogni azt annyi. Ezert nincs eleg orszag Aba. Meg mindig azt tartom, hogy lustak vagyunk harcolni, es ebbe engem is beleertve, mert utobbi idoben en sem igen harcoltam.
__________________
H: Ghostship/Csak egy maradhat... koszonom minden tagnak a tobb mint 10 evi elmenyeket
Q: Crystal Angel/Herbicid against mimosae tobb mint 35K hirnev utan feloszlottunk, koszi Laszlo az elmenyeket



http://csak-egy-maradhat.com/
Reply With Quote
  #1080  
Old 12-06-2013, 05:39
Takanohana Takanohana is offline
Member
 
Join Date: Aug 2008
Location: Budapest
Posts: 279
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Quote:
Originally Posted by Ghosti View Post
Az a problematok, hogy gyenge a hadival szembe, akkor nem az lenne az idealis megoldas, hogy legyen erosebb vedelme a hadi ellen, hogy nehezebben legyen utheto?
De. Jó lenne. Csak ettől nem lesz hasznosabb, kívánatosabb tagja egy szövinek.

Egyébként régebben az elf pont ilyen volt, aztán a hadisok miatt kellett kiherélni, mert akkor meg az volt a baj, amit most javasolsz.
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 3 (0 members and 3 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Szövetségi fórum vissza olvashatóságának könnyítése Rotcsa Elvetett javaslatok 11 06-05-2010 13:58
A felfrissülés mennyi mozgáspontot tölt vissza? Fanatixxx Segítség 4 03-17-2010 06:06


All times are GMT +1. The time now is 23:01.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu