Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu
  #411  
Old 09-17-2013, 08:08
Lord Belward's Avatar
Lord Belward Lord Belward is offline
Junior Member
 
Join Date: Dec 2010
Location: Budapest
Posts: 92
Activity: 0%
Longevity: 73%
Default

Azon kívül, hogy ez a Sárkinak hatalmas erekciót fog okozni, van valami konkrét értelme is?

Nem akarok vitatkozni a fejlesztésről, és azért nem szóltam hozzá a külsőn eddig, mert az elején reméltem, hogy valaki úgyis leoffolja a Sárkit.

De, azért na. Eddig benne volt a játékban az a kockázat, hogy éjjel ütöttek. Erre volt az éjjeli távol, hogy felkeltünk, vagy valaki maradt éjjelre.

Már csak azt nem értem, hogy mit várunk ettől. Több játékost? Kérem, amikor a facebook tili-toli játékban semmi munka és pikkpakk győzelem van, akkor ide nem fognak regisztrálni tömegesen, mert mondván "éjjel van szabi". A maradék játékos megtartása? Aki éjjel aludt, az vagy olyan stratégiát választott, vagy benyelte a dolgot...
__________________
Ne kívánd ellenséged halálát, segíts neki, hogy önmaga kívánja azt!

--
Belward the Shadowdancer (#276362) [1/A] ,
Reply With Quote
Sponsored Links
  #412  
Old 09-17-2013, 11:28
Sequator's Avatar
Sequator Sequator is offline
Member
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 128
Activity: 0%
Longevity: 77%
Default

A többi fajnak is jó ha szabi alatt nem kopnak a feltett faji varázslatának a körei.
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Sequator For This Useful Post:
  #413  
Old 09-17-2013, 13:24
none none is offline
Member
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,135
Activity: 0%
Longevity: 87%
Default

Quote:
Originally Posted by Dave View Post
Szerintem a korábbi érvelés jogos. Ez a faji sajátosság.

Ha lejár a könyvtárkulcsod szabi alatt, mennyivel vagy hátrányban????

ahogy szerinted nem fair, hogy fent marad, az ugyanúgy nem fair, hogy nem marad fent...

amúgy meg nem elméleti dolgokon kéne lovagolni. Elég sokat játszottam elf-fel, és bármikor szabira mentem, a seregeimet kiraktam piacra eladásra... nem úgy hogy visszajöjjön, hanem eladásra!!!

szóval akár lejár, akár nem, úgyse látjátok. Akinek van egy csöpp esze, az ugyanígy csinálja. Szóval amin most problémáztok, az kezdő játékosokkal fordul elő max, azokat meg ne legyen már gond felmérni, ha egyszer akarsz tőlük valamit...

Ahogyan valaki plusz infót bárkiról csak akkor tud szerezni, amikor az éppen aktív, ugyanúgy az elf se fedje fel magát, mert szabizik... A teljes stratégiája az elfnek azon alapszik, hogy van egy olyan varázslata ami fantomsereg!

mondjuk ha meg lehetne variálni, hogy 72 kör után fogyjon, az már más


mivel az egész szabi reform azért lett kitalálva, hogy több aktív játékos legyen. De ha az én orim felfedődik a 8 körös szabi alatt, akkor megint egy olyan hátrányban vagyok, ami nem segíti elő, hogy kihasználjam a rövid szabit ,így megint mélyfagyasztásban tartom az országomat...

tehát semmi haszna nincs az újításnak. a rövid szabi az aktív játék része, ezért szerintem ne legyen a játék menetére kihatással
Eladod? pl átlagon aluli az íj ára, de te eladod, hogy nyaralás után felét vehesd vissza? logikus.. akinek esze van így csinálja
Másik eset.. pl 20k hekin van egy elfed, de te eladod az íjat, hogy csorogj?
Ugyan úgy plusz infót kapsz másról is, ha szabizik.. pl addig csak pár íjat hagyott bent szabin meg bejön a lova, vagy Aban üres az ori szabin meg lesz benne ló..
A te oridat nem érinti, te írtad Meg ugye az okosakat sem, mert ők eladják az íjat

Nem fair, hogy pl 1 körre felteszi egy elf a faji varázslatot és az védi akár hetekig..
Ha csak éjjelre szabizik, erőltesse fel 8 körre..(egy elfne azért ez össze szokott jönni pár próba után) Hosszabb szabin eddig sem volt ezzel semmi gond..
__________________
same old song..
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to none For This Useful Post:
  #414  
Old 09-17-2013, 13:25
none none is offline
Member
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,135
Activity: 0%
Longevity: 87%
Default

Quote:
Originally Posted by Takanohana View Post
Csatlakozom.

Ha a könyvtárkulcs, tükörvarázs, stb leesik szabi alatt, nincs semmi jelentősége, mert nincs mi ellen védenie, megteszi ezt a szabi. Elfnek miért legyen hátrány a többi fajjal szemben, ha szabin van?
Elfnek miért legyen ilyen előnye a többi fajjal szemben?
__________________
same old song..
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to none For This Useful Post:
  #415  
Old 09-17-2013, 13:51
Lacka's Avatar
Lacka Lacka is offline
Junior Member
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 47
Activity: 0%
Longevity: 80%
Default

Quote:
Originally Posted by none View Post
Elfnek miért legyen ilyen előnye a többi fajjal szemben?
Ez csak a korábbi helyzethez képest tűnik előnynek. Szabadság alatt megáll az országban az idő, akkor miért fogyna a varázslat is. Ha tudni akarom, mit tartogat az elf, akkor vannak arra taktikai megoldások, és a játék eleve a taktikáról szól, nem pedig az ilyen kiskapukról, és végre az egyik ilyen bezáródni látszik.
Egyébként a piacos érveléssel nem feltétlenül értek egyet, teljesen mindegy, hogy az egységet az elf piacra teszi, vagy sem, mit lehet meglátni, mit nem. Egyszerűen az elv működhet most helyesen. Ha van az orin varázslat, akkor is lesz, amikor visszajön, legyen ez akár fantom, akár szárazság. Ha aktív a gnóm könyvtárkulcsa 8 körig, mikor szabizik, akkor is 8 körös lesz, mikor visszajön, vagyis nem kell megint fárasztani a varázslókat. Teljesen rendjén van, mert úgy csöppen vissza a játékba, ahogy hagyta.
Megjegyzem, valószínűleg könnyebb/gyorsabb lenne megcsapni az elfeket, ha szabi alatt felfedné a játékuk egy részét a fantom hiánya, ennek én is örülnék, de ettől még nem érezném fair jelenségnek.
Reply With Quote
  #416  
Old 09-17-2013, 14:34
Sequator's Avatar
Sequator Sequator is offline
Member
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 128
Activity: 0%
Longevity: 77%
Default

Quote:
Originally Posted by none View Post
Elfnek miért legyen ilyen előnye a többi fajjal szemben?
Szerintem semmilyen előnye sincs. Legalábbis ami a faji varit illeti. A fantomsereg csak egy blöff. Amint megvan az elf éplistája kb semmit se ér a faji varija. Ellentétben pl. a könyvtárkulcsos gnómot nem tudod kitekizni egy éplista megszerzése után.
Reply With Quote
  #417  
Old 09-17-2013, 16:01
none none is offline
Member
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,135
Activity: 0%
Longevity: 87%
Default

Quote:
Originally Posted by Sequator View Post
Szerintem semmilyen előnye sincs. Legalábbis ami a faji varit illeti. A fantomsereg csak egy blöff. Amint megvan az elf éplistája kb semmit se ér a faji varija. Ellentétben pl. a könyvtárkulcsos gnómot nem tudod kitekizni egy éplista megszerzése után.
nem teljesen igaz, mert honnan tudod egy tanyás elfről, hogy van-e benne sereg? lehet ép alapján nem férek be, de igazából meg 6-8 sereg bemegy
__________________
same old song..
Reply With Quote
  #418  
Old 09-17-2013, 16:04
none none is offline
Member
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,135
Activity: 0%
Longevity: 87%
Default

Quote:
Originally Posted by Lacka View Post
Ez csak a korábbi helyzethez képest tűnik előnynek. Szabadság alatt megáll az országban az idő, akkor miért fogyna a varázslat is. Ha tudni akarom, mit tartogat az elf, akkor vannak arra taktikai megoldások, és a játék eleve a taktikáról szól, nem pedig az ilyen kiskapukról, és végre az egyik ilyen bezáródni látszik.
Egyébként a piacos érveléssel nem feltétlenül értek egyet, teljesen mindegy, hogy az egységet az elf piacra teszi, vagy sem, mit lehet meglátni, mit nem. Egyszerűen az elv működhet most helyesen. Ha van az orin varázslat, akkor is lesz, amikor visszajön, legyen ez akár fantom, akár szárazság. Ha aktív a gnóm könyvtárkulcsa 8 körig, mikor szabizik, akkor is 8 körös lesz, mikor visszajön, vagyis nem kell megint fárasztani a varázslókat. Teljesen rendjén van, mert úgy csöppen vissza a játékba, ahogy hagyta.
Megjegyzem, valószínűleg könnyebb/gyorsabb lenne megcsapni az elfeket, ha szabi alatt felfedné a játékuk egy részét a fantom hiánya, ennek én is örülnék, de ettől még nem érezném fair jelenségnek.
elf és a taktika?
szerintem jó volt ez úgy ahogy volt.. saját és ártó vari is lement.. gondolom elffel tolod, ha ennyire izzadsz a dolog miatt, de a vihar is marad rajtad nem csak a saját vari..
__________________
same old song..
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to none For This Useful Post:
  #419  
Old 09-17-2013, 16:08
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 12%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by none View Post
szerintem jó volt ez úgy ahogy volt.. saját és ártó vari is lement..
Nem tartanám jó ötletnek, hogy rám tettek 6 kör vihart, akkor gyorsan elmegyek 6 kör szabira, majd visszajövök, és már nyoma sincs.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #420  
Old 09-17-2013, 16:30
Takanohana Takanohana is offline
Member
 
Join Date: Aug 2008
Location: Budapest
Posts: 279
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Quote:
Originally Posted by none View Post
Elfnek miért legyen ilyen előnye a többi fajjal szemben?
Elfnek miért volt eddig hátránya a többi fajjal szemben?

Bármelyik más faj faji variját nézed, azt a szabi kiváltja. Leesik a könytárkulcs, a szieszta, a tükörvarázs? Nincs gond, mert szabi alatt úgysem lopható, ártható, támadható az ország. Egyedül az elfet érte eddig hátrány a szabi alatt leeső faji vari miatt.

Ezzel nem előnybe kerül az elf, hanem megszűnik az eddigi hátránya.
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Takanohana For This Useful Post:
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Figyelmeztetések bevezetése Ati A fórumról... :) 25 01-25-2008 18:31
A Gyermekvasút nyomában - éjszakai Ati 2007-es túrák 1 09-01-2007 21:48
Vallas mint tenyezo bevezetese vagy nem? Madzin Elvetett javaslatok 41 04-01-2007 20:50
ELŐZETES: újítások bevezetése Ati Fontos bejelentések 0 02-19-2007 14:42
éjszakai támadás Lara Baba Általános beszélgetés Hódítós témákban 127 02-03-2007 20:35


All times are GMT +1. The time now is 06:23.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu