Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Elvetett javaslatok

Elvetett javaslatok Könyörtelen leszek, de ami téma egész biztosan nem lesz, azt átmozgatom ebbe a topicba.

 
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #91  
Old 11-16-2012, 13:34
Takanohana Takanohana is offline
Member
 
Join Date: Aug 2008
Location: Budapest
Posts: 279
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Itt olyan javaslatok hangzottak el, hogy a mástól ellopott árut el se lehessen adni a piacon.
ne haragudj, de ezt hol olvastad? tőlem biztos nem.

már miért ne lehetne eladni bármit is a piacon?? ha lopott a toli 2000 tekercset, kiteszi piacra és veszít ezzel 100 db tekercset. a többi meg elkel.

a javaslat célja pl. az, hogy a nagy vagyonok ne maradjanak rejtve a toli elől. most ami piacon van, az számára nem létezik.

a játék is pörgősebb lenne, ha nem lehetne kockázat nélkül ülni a vagyonon, hanem vagy piacon tartja az ember, de akkor fogy közben, vagy felhasználja. és mire szoktak az emberek vagyont felhalmozni? a későbbi haladás finanszírozására. hát azt most kénytelen lenne előbbre hozni.
Sponsored Links
  #92  
Old 11-16-2012, 13:36
Mors Mors is offline
Junior Member
 
Join Date: Oct 2012
Posts: 24
Activity: 0%
Longevity: 63%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Emiatt a mondat miatt nem hiszem, hogy a tolvaj országokat még nehezebb helyzetbe kellene például hozni, amikor másik témában pont az ő életképességük javítása a cél. Itt olyan javaslatok hangzottak el, hogy a mástól ellopott árut el se lehessen adni a piacon.

Van-e bármi OKA és ELŐNYE a javaslatnak? Ha nincs, akkor nem érdemes vele foglalkozni.
Csökkentené a tartalék szerepét. Jelenleg (legalábbis olyan csoportokban, ahol van cucc a piacon) ha elég tekercset írtam/újrázgattam, akkor egy jóféle hadiorkos szövivel leverek bárkit, akkor is ha egyébként kevésbé vagyok aktív, vagy a támadásaim felét elrontom, mert ha egységnyi idő alatt mondjuk harmadakkora kárt is okozok, mint amennyit elszenvedek, ha tízszer több a pénzem, mint az ellenfélnek, akkor egyszerűen neki idővel elfogy, nekem meg nem

Ha ez így jó, és nincs igény ezen változtatni, akkor nincs értelme a piachoz hozzányúlni. A tolvajokon szerintem se segítene, ugyanis sereggel pillanatnyilag sokkal könnyebb a benttartott tartalékot elvinni.
  #93  
Old 11-16-2012, 13:48
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,196
Activity: 12%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Takanohana View Post
ne haragudj, de ezt hol olvastad?
Témanyitó üzenet:

Quote:
Originally Posted by RastArtist View Post
minden portékának maximum x%-át lehessen kitenni egyszerre a piacra, ha az egy bizonyos mennyiségnél nagyobb. A példa kedvéért legyen 20%. Ez vonatkozna seregre, tekercsre, nyersre, tehát mindenre.
__________________
Hódító * Queosia
  #94  
Old 11-16-2012, 14:11
Pirostraktor Pirostraktor is offline
Member
 
Join Date: Sep 2012
Posts: 137
Activity: 0%
Longevity: 63%
Default

Ati azt hiszem te is beleesel abba a hibába, hogy egy javaslat előtti országot állítassz szembe egy javaslat utánival. Ha a 20%os szabály miatt leszűkülne a tartaléktartás piacon, akkor egy toli sem lopna el akkora mennyiséget, hogy az ne essen bele a végső mennyiség 20%ába.

Nyersnél igen, de épp erre írtam egy csíszoló hsz-t, hogy annak kb 50%-a legyen piacolható. Ilyen verzióban pedig életképes.

Előnyök: -kisebb időráfordítás a tartalékokra.
-Mivel nincs full seregcsere, ezért a barakk-torony arány is változna, tehát a kevésbé militáris fajok sem lennének olyan könnyen beüthetőek.
-Jobban kijönnének a maluszok és az előnyök.
-Több tudást és aktivitást igényelne.
-Tolisoknak lenne amit lopniuk. És a szövinek is hasznára válnának. Bővebben a hátrányoknál.
-Termelők nem lennének ennyire supportolva.
-A nagyobb méretű seregcseréhez érdemesebb több templomot tartani, mert ugyebár a templomban több vari fér, így növekszik a 20% mértéke. Ez színesebb játékkörnyezethez vezetne.
-200 hekis krónikások felszámolása

Hátrányok: -a jelenlegi tartalékcentrikus rendszer eldobása. Emiatt meg kell oldani a pénzvisszatérítést azoknak, akik hónapokig vagy évekig keményen dolgoztak ezen tartalékok felhalmozásáért.(Erre javasoltam a segélyként való megkapást)
-valószínűleg a nehezebb termelési körülmények miatt felkúsznának az árak(visszakanyarodás az előnyökhöz, hogy a toli hasznosabb lenne a szövinek, megérné etetni, védeni stb.)
-döntésképtelenség A-ra vonatkozóan. Én javasoltam, hogy a full seregcsere legyen egy újabb kiváltság a császári csoportnak, de itt ütköztek a vélemények, mert elvileg nem születhet A-n kívüli változtatás, de egy ilyen módosítás megölné ott a játékot és csak az elfeken segítene.
__________________
'We know what we are, We know what we are.
Champions of Europe, We know what we are!'
  #95  
Old 11-16-2012, 16:08
RastArtist RastArtist is offline
Member
 
Join Date: Aug 2011
Location: Debrecen
Posts: 173
Activity: 0%
Longevity: 69%
Default

Egy megfigyelés:

Ha a javaslat életbe lépne,

-Ha nem tudok 6 millió tekercset piacon tartani, akkor megírni sem fogom, mert túl gyorsan kopik. Ergo, nem ebben tartom a pénzem. Annyi lesz benn, amennyi szükséges. A tolvaj ebből fog lopni, ezt a mennyiséget pedig el is tudja adni.

-Nyersben képtelenség nagy vagyont tartani, hacsak nem 50% raktáros országgal játszik az ember. Így megint nem lehet akkora mennyiségeket lopni, ami eladhatatlan lenne.

-Egységben sem tudom tartani a pénzem, és ezt egyébként sem tudja lopni a tolvaj.

-Tehát PÉNZ-ben kell tartanom a pénzem...

Ami a bökkenő, hogy ha ez jelentős mértékben lopható lenne, tényleg mindenki toli lenne, borulna a jelenleg is romokban lévő egyensúly.

Viszont ha nem lenne lopható, akkor meg a tolik ugyanúgy életképtelenek lennének, mivel annyit sem tudnának lopni, mint eddig. Viszont lefosztani meg elég könnyű őket.

-Esetleg, minden szövi tartana egy tolit, akinél tarthatják a szövetség vagyonát. De ez meg azért nem tetszik, mert minden tolit le lehet lopni ha rákészül az ember, illetve teljesen megölnék az MF-eket. Így is kvázi lehetetlen MF-ként játszani, hát ha még pénze sem lehet szerencsétlennek.
  #96  
Old 11-16-2012, 16:16
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,196
Activity: 12%
Longevity: 100%
Default

Nem sikerült meggyőzni arról, hogy ez miért más, mint a teljesen jól működő piac hazavágása.

Nem érzem problémának, hogy mindig tudsz a piacon venni árut, és nem látom, hogy mennyivel lenne jobb, ha ezt nem tehetnéd, mert senki nem tenne a piacra semmit. A piaci felvásárlások is megszűnnének, így mégnehezebb lenne pénzhez jutni.

Én úgy látom, hogy egy ilyen módosítással se lopni nem lehetne rendesen, se pénz nem lenne, a piac is üres lenne, ebből adódóan érdemben háborúzni se lehetne. Még 5. szinten se, ahol pedig eddig könnyű volt pótolni minden veszteséget. A javaslat után már ez sem lenne könnyű. Én így látom.
__________________
Hódító * Queosia
The Following 2 Users Say Thank You to Ati For This Useful Post:
  #97  
Old 11-16-2012, 16:20
RastArtist RastArtist is offline
Member
 
Join Date: Aug 2011
Location: Debrecen
Posts: 173
Activity: 0%
Longevity: 69%
Default

Quote:
Originally Posted by Takanohana View Post
a topicnyitóban szereplő javaslatot nem támogatom, túl drasztikus, de itt van helyette egy másik, ami a piacot kicsit megreformálná.

a piacra kiérkező áruk, javak mennyiségéből a kereskedő kezelési költségként x %-ot levon. az x megegyezés kérdése, én 1-5 %-ig bármit el tudok képzelni.

ez simán megideologizálható, hisz Juszufék jelenleg tök ingyen szállítják oda-vissza az árut, raktározzák és közvetítenek két játékos között. csoda, miből élnek meg.

ezen kívül a sokat hangoztatott szlogen: "a piac nem raktár" valamelyest értelmet nyerne.
mert ugye aki valóban kereskedik, az vásárláskor semmit nem veszít, eladáskor pedig egy minimális %-ot. pl 5 % esetén 1000 lovat akar eladni, veszít belőle 50-et.
aki viszont rendszeresen, nagy mennyiséget tárol a piacon, az többet is bukik vele, esetenként is (nagyobb mennyiségnek nagyobb a százaléka), és a rendszeresség miatt pedig főleg.

a játékmenetre is kedvező hatása lehet, nagy vagyonok felhalmozása továbbra is könnyen megoldható lenne (tekercsírás 200-on), de a vagyon biztonságban tartása már áldozatokkal járna. esetleg többen is tartanák a tartalékot, vagy legalább egy részét az országban, mint a piacon, ami a tolizásnak jót tenne.
Ezzel nem csak azt érnénk el, hogy még több gnóm lenne? Mert ha piacon nem tudom tartani, akkor nem választok lopható fajt. Most is ezért rengeteg a gnóm.
  #98  
Old 11-16-2012, 17:37
Pirostraktor Pirostraktor is offline
Member
 
Join Date: Sep 2012
Posts: 137
Activity: 0%
Longevity: 63%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Nem sikerült meggyőzni arról, hogy ez miért más, mint a teljesen jól működő piac hazavágása.

Nem érzem problémának, hogy mindig tudsz a piacon venni árut, és nem látom, hogy mennyivel lenne jobb, ha ezt nem tehetnéd, mert senki nem tenne a piacra semmit. A piaci felvásárlások is megszűnnének, így mégnehezebb lenne pénzhez jutni.

Én úgy látom, hogy egy ilyen módosítással se lopni nem lehetne rendesen, se pénz nem lenne, a piac is üres lenne, ebből adódóan érdemben háborúzni se lehetne. Még 5. szinten se, ahol pedig eddig könnyű volt pótolni minden veszteséget. A javaslat után már ez sem lenne könnyű. Én így látom.
Rendben, van benne ráció és nyilván jobban ismered a játékot sokunknál, úgyhogy én piacos témákkal nem nyúzom tovább senki idegeit De abban remélem egyetértünk, amit előzőleg írtam, hogy az a probléma aminek az orvoslására született a javaslat, az létező és komoly gond.
__________________
'We know what we are, We know what we are.
Champions of Europe, We know what we are!'
The Following User Says Thank You to Pirostraktor For This Useful Post:
  #99  
Old 11-16-2012, 19:55
Merengő Merengő is offline
Member
 
Join Date: Aug 2007
Location: Komárom
Posts: 1,545
Activity: 0%
Longevity: 91%
Default

Quote:
Originally Posted by Pirostraktor View Post
Rendben, van benne ráció és nyilván jobban ismered a játékot sokunknál, úgyhogy én piacos témákkal nem nyúzom tovább senki idegeit De abban remélem egyetértünk, amit előzőleg írtam, hogy az a probléma aminek az orvoslására született a javaslat, az létező és komoly gond.
az első hozzászólásod ami tetszik a témában
  #100  
Old 11-16-2012, 21:19
Pirostraktor Pirostraktor is offline
Member
 
Join Date: Sep 2012
Posts: 137
Activity: 0%
Longevity: 63%
Default

Quote:
Originally Posted by Merengő View Post
az első hozzászólásod ami tetszik a témában
Örülök Van egy másik, ami már nem annyira fog....

Ugyanezen az elvi síkon elindultam, hogy közelebb húzni a felépítéseket, hogy jobban kijöjjön a fajok és a tudás közti különbség. Ez talán még radikálisabb a piacosnál és bonyolultabb is.

Onnan indultam ki, hogy bányáknál megvannak a lelőhelyek. Épületeknél is lehetne valami hasonló, hogy a 'talajviszonyok X barakk építését teszik lehetővé'. Ez fajonként és hektáronként változna.

Így minden fajnak lenne egy max limitje egy bizonyos hektáron az adott épületekből, a terület %os eloszlása szerint. Ezt kéne kidolgozni, ha tetszik az alapötlet esetleg. De így egy középarányos minden fajból hasraütésszerűen: max ház 20%, max barakk 30-35%, max raki 10-15%, max templom 20%, max kocsma 20% és így tovább.

Mivel hekiméret alapján változnának a %ok, ezért azt is lehetne, hogy ahogy növekszik az orid egyre nagyobb építési szabadságot kapj. Így ez a kezdőknek is segítség lehetne, mert ha látja, hogy a fajával 200 hekin 40 templomot tarthat, akkor nem fog 1 templommal szaladgálni, tehát egy probléma megoldódna.

Ezáltal a könyvtár is limitálva lenne, tehát a 200 hekin 100+könyvtár jelenség is megszűnne. Újabb előny.

Tornyokra is vonatkozna, így a totálkemper elfek is visszavevődnének kicsit. +1 előny

Továbbá nem befolyásolja a seregcserét, csak a sereg méretét és a sereg összeállításának arányait. (Maradna a jelenlegi)

Ez még nagyon kezdetleges és csak most pattant ki a fejemből, de az alapkoncepcióhoz mit szóltok, érdemes-e tovább dolgozni rajta?
__________________
'We know what we are, We know what we are.
Champions of Europe, We know what we are!'
Sponsored Links
 


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Ötlet a 2/D-s kék számos fordulásához! Arden Általános beszélgetés Hódítós témákban 177 08-21-2007 19:56
Egy kis ötlet a fellépés szabályainak módosítására mlvik Általános beszélgetés Hódítós témákban 63 07-01-2007 17:20
Ötlet (: Fusio A fórumról... :) 16 06-13-2007 00:12
Egy távoli ötlet:D Kutyuleee Általános beszélgetés Hódítós témákban 11 05-02-2007 21:12
Ötlet ami lehet hogy hülyeség:D Szürkegandalf Elvetett javaslatok 3 01-29-2006 10:47


All times are GMT +1. The time now is 15:38.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu