Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megvalósult javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #381  
Old 11-08-2012, 13:55
Takanohana Takanohana is offline
Member
 
Join Date: Aug 2008
Location: Budapest
Posts: 279
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Quote:
Originally Posted by Dave View Post
Az alapvető probléma itt (ahogy visszaolvastam) a félelf faj szükségtelensége.
Tehát kézenfekvő a megoldás: tegyük szükségessé, elengedetlenné.
Gondolok itt arra, hogy bizonyos tolvaj akciókat kizárólag felesek végezhessenek: haszonszerző tolvajakciók és ártó tolvajakciók. Így egy összetettebb szöviháborúnál szinte elengedhetetlen lenne.
Információt bárki szerezhessen a másikról, de támadó tolvajakció legyen faji sajátosság...
Ez bizony elég nagy marhaság. Akkor ugyanilyen logika mentén haszonszerző és ártó hadi akciókat meg csak az ork hajthasson végre??? Ártó vari akciókat meg csak az óriás???

Lehet ezt a témát masszírozni akármeddig, a vége mindig csak ugyanaz.

A feles azért nem életképes, mert
1. nincs mit lopnia,
2. amit mégis el tud lopni, azt keményen meg tudják torolni rajta,
3. infoszerző akcióit meg pl gnóm simán elvégzi helyette egy szöviben.

a 3. ponttal nyilvánvalóan nem lehet mit kezdeni, nem lehet az infoszerző toliakció a feles monopóliuma
2. pont felmerült már nem egyszer, hogy legyen erősebb a feles védelme. nem jó irány, ha kicsit erősebb, azzal nem ér semmit, ha sokkal erősebb, akkor a hadisok játéka lesz ellehetetlenítve. (lásd herélés előtti elf)
1. pont ez marad megoldásnak, faji sajátosságként lehetővé kell tenni a felesnek az eredményesebb haszonszerző toliakciókat. ettől persze még megtorolják rajta, de így már jobban megéri felessel lenni, és szövi is valszeg szívesebben befogadja, pénzt hoz a szövinek, a megtorlás ellen meg védjék meg a társai.
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to Takanohana For This Useful Post:
Sponsored Links
  #382  
Old 11-08-2012, 14:27
RastArtist RastArtist is offline
Member
 
Join Date: Aug 2011
Location: Debrecen
Posts: 173
Activity: 0%
Longevity: 69%
Default

Tehát amire szüksége van a felesnek:
-Lopható értékek.
-Lehetőség a revansra.(Egyes ártó akciók feltuningolása, lásd pl.:Katonagyilok)
-Ennivaló.
-Védelem?

Én még mindig nem értek egyet azzal, hogy a feles védelmét erősítsük. Egy olyan faj ami lealázza a hadisokat mind mágia, mind tolvajlás terén... nyugodtan elkönyvelheti, hogy a hadi védelme papír vékony.

A kajára már született pár jó ötlet. Pl.:A katonáknak szükséges élelem X%-át összelopják maguknak a tolvajok. Amolyan szupermarkotány feeling.(És legalább egyedi tulajdonság lenne, ami bele illik a játékképbe.)

A lopható értékek...a legnehezebb kérdés. Könyvtárkulcshoz nem nyúlhatunk hozzá, maradnak a bankok. Mivel ez már önmagában elég komplex kérdés, külön topic is van róla.

A revansra való lehetőség...A gyújtás tökéletes, nem vitás. Na de a katonagyilok? A vihar, tűzlaszti, szárazság? Persze, lehet velük taktikázni. Még a tűzgolyónak is van alternatív felhasználási módja. De ettől még a hatásfoka egy vicc. Éles helyzetben biztos nem használnám el tűzlabdázásra a készültségemet.
Reply With Quote
  #383  
Old 11-08-2012, 14:53
Tsobi's Avatar
Tsobi Tsobi is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest, XV. kerület
Posts: 5,633
Activity: 16%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by RastArtist View Post
Tehát amire szüksége van a felesnek:
-Lopható értékek.
-Lehetőség a revansra.(Egyes ártó akciók feltuningolása, lásd pl.:Katonagyilok)
-Ennivaló.
-Védelem?
Mi az, hogy kaja kell neki? Ha valaki éhezik, akkor tanyát épít. Ha valaki nem tudja vállalni a tanyák nélküli játékot (lásd: sírsz), akkor játsszon tanyával.

Ha a feles át tudna lopni a Raktárkulcson, a Könyvtárkulcson és a Bank-okon, hasznos tagjává válhatna a hódtársadalomnak. Ezek mértékének a megállapítása kellene, hogy a fő vonal legyen, mert ez a legkényesebb kérdés.
__________________



A nemzetvédő katona, a nemzettartó paraszt, a nemzetépítő munkás, a nemzetvezető értelmiségi, a nemzetmegtartó nő és a nemzet halhatatlanságának záloga, a magyar ifjúság hitvallása:
Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet, de elfáradni soha!


„Extra Hungariam non est vita ; si est vita, non est vita.”


Reply With Quote
  #384  
Old 11-08-2012, 14:59
Takanohana Takanohana is offline
Member
 
Join Date: Aug 2008
Location: Budapest
Posts: 279
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Quote:
Originally Posted by Tsobi View Post
Ha a feles át tudna lopni a Raktárkulcson, a Könyvtárkulcson és a Bank-okon, hasznos tagjává válhatna a hódtársadalomnak.
Már alig várom, hogy Hex neked is elmagyarázza, hogy egyszerűen csak lusta vagy tekercset írni fél évig 200 hekin
Reply With Quote
  #385  
Old 11-08-2012, 15:01
RastArtist RastArtist is offline
Member
 
Join Date: Aug 2011
Location: Debrecen
Posts: 173
Activity: 0%
Longevity: 69%
Default

Quote:
Originally Posted by Tsobi View Post
Mi az, hogy kaja kell neki? Ha valaki éhezik, akkor tanyát épít. Ha valaki nem tudja vállalni a tanyák nélküli játékot (lásd: sírsz), akkor játsszon tanyával.
Egy félelf életképtelen tanyásan. És mivel az ötödik szint kivételével -de már néha ott is- elég húzós áron megy a gabona, képtelenség fenntartani az országot. Főleg mivel egyenlőre lopni sem tud mit, amiből a kajához szükséges tömérdek pénzt előteremtené.

(Bár lehet én vagyok eltévedve. Mutatnál kérlek egy félelf éplistát ami tanyás, és rendelkezik elegendő tolvajjal-varázslóval és védelemmel? Mondjuk 600 vagy 1000 hekin.)

Szerk.:Közben rájöttem, hogy te a lopást szeretnéd erősíteni, amiből telne neki gabonára. Elnézést a butaságomért, elbambultam.
Reply With Quote
  #386  
Old 11-08-2012, 19:02
Dave Dave is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 307
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Merengő View Post
ekkora hülyeséget rég olvastam. a félelfet akarjuk erősíteni vagy a többi fajt gyengíteni?
a kettő ugyanaz

A feles mindenkinhez képest erősebb lesz
vagy
mindenki gyengébb lesz a a feleshez képest

mi a különbség???

és ha bármilyik is bejön, mi lesz pl gnóm vs óriás? változatlan.

tehát mindegy meliyk végét nézzük a végeredmény ugyanaz!
Reply With Quote
  #387  
Old 11-08-2012, 19:11
Dave Dave is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 307
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Takanohana View Post
Ez bizony elég nagy marhaság. Akkor ugyanilyen logika mentén haszonszerző és ártó hadi akciókat meg csak az ork hajthasson végre??? Ártó vari akciókat meg csak az óriás???
miért kell rögtön sarkítani a dolgokat. ilyenről szó nem volt. sőt azt sem mondtam, hogy az én javaslatom úgy jó ahogy van, hanem ez egy alternatíva...
nem a félelf fajnak olyan előnyöket kell adni, ami másnak nincs meg . Mivel a félelf tolizsra van kitalálva logikus, hogy ott kell nézelődni, hogy mivel lehet felturbózni...
nem klel rögtön hülyézni, teljesen logikus gondolat... nem a kész végeredményt írtam le és nem is kőbe vésve.
Reply With Quote
  #388  
Old 11-08-2012, 21:06
Akira Akira is offline
Junior Member
 
Join Date: Oct 2012
Posts: 23
Activity: 0%
Longevity: 63%
Default

Szomorúan tapasztalom azt, hogy ha valaki előáll egy ötlettel -függetlenül milyenségétől- egyből kiforgatják és lefikázzák mígnem személyeskedésbe torkollik az egész... off vége

Nekem van aktív feles országom, az én tapasztalataim mondhatni "frissek".
Éplistát nem rakok be, mert erősen a környezethez igazítom.

Amit tapasztalok:

Pénz:
- a bankos témát nem említeném
- a könyvtárkulcsot sem
- a sziesztát sem
- ha törpöt lopok (raktárkulcs ide vagy oda) szinte semmi nem jön, mindene a piacon van. Max a képzésemhez elegendő fegyót tudom összeszedni, némi kaját meg ha szerencsém van annyi drággakövet amiből tudok morált javítani. Ugyanis a sok lopás simán csinál három piros nyilat lefelé.
- kevés a feles (ember 0) lopható távon belül és a tekit se úgy adják, hogy meggazdagodhatnék belőle. (szar a piac is hozzá)
- hulla... pff említésre se méltó.
- hébe-hóba belefutok egy elfbe vagy egy orkba akiket simán tekizhetek.
Ennyit az anyagiról. A nyugodt esős vasárnap délutáni vegetációhoz elgendő pénzt tudok így összeszedni. De ha jön a vihar...

Harc:
... a mészárt fedezni csak abból a tartalékból tudom, amit pár könnyelmű gnómtól szereztem. (Nem nagy mennyiségről van szó)
- az elbontogatás egy ideig működik de drága is és néha azért aludnom is kell. Reggelente néha vörös az ég alja :S
- mf vagyok és a szöviknél van általában vari aki szépen rendre mérgez (jobb esetben) de általábban felfed. A kezeimet így megkötik.
- ha még is tudok revansot adni akkor: a gyilok az nevetségges (főleg ha a sereg útban van felém), a teki vagy jön vagy nem, a gyújtás sem sokat ér mert közelebb kerül az ellen (persze magas hekin azért bosszantó tud lenni).


Most a lényeg:

Előnyök

a tolvajok készültsége kevésbé csökken akciónként, Ez király: pipa
az információszerző varázslatok 10%-kal kevesebb rúnát igényelnek,hááát nem vergődök a földön az örömtől.
védőereje 10%-kal magasabb,Ez is: pipa
felfedezéskor 20%-kal magasabb eséllyel talál bányákat, Ez hülyeség...
a tolvajlás és lakáshelyzet területén elérhető maximum 40%, Ez is pipa
a tolvajlási tudománytekercsek írása 50%-kal olcsóbb.Ez is hülyeség...

Hátrányok:

a tanyák termelése 10%-kal kevesebb, Kényelmetlen de megoldható
az adóbevétel 10%-kal alacsonyabb, Ez vicc
a támadóerő 10%-kal alacsonyabb, Hullát simán ütök ha kitámad, de ki nem?
a támadó varázslatok 30%-kal több rúnába kerülnek, annyira nem releváns
a tudománytekercsek írása 10%-kal drágább. Ez is vicc

Az Árnyak csak annyira jó, hogy spórolhatok egy kevés tolvajt, így kaját is. Mindig csak annyi tolvaj van amennyi szükséges az átlopásokhoz.

Én nem érzem szükségét a hadi úton történő plusszolásnak. A hullákat és az átlag kocsmás óriásokat koppintom. Az ork és gnóm seregeket csak ha balfaszok. De ennek ez a rendje. Igyekszem távolról intézni a dolgaimat.
Ami gond, hogy a tolvajakciók (egy konfliktusnál) szinte semmit nem érnek. Most sokan lehet nevetni fognak, de a gyújtást kivéve mindegyik másikat akár 100%-al hatékonyabban* is el tudnám képzelni: gyilkolást, raktár lopást, tekizést még az emberrablást is. Sőtt azt értem, hogy a varik mérgezhetnek és fel is fedhetnek, de én miért csak ölni tudom őket? Pedig egy alapos rengetés után én is szívesen felfedném az ellen varijait csak, hogy örüljön (bár ez az igény fajtól független).

Szívem szerint inkább emberrel lennék, de nem vagyok annyira mazo, hogy a jelenlegi állapotában bevállalljam akár 5ik szinten is. De mindkét faj csak akkor élheti reneszánszát ha együtt emelkednek vissza.

*ezt akár napszakhoz is lehetne kötni: pl éjszakai órákban poweresebbek a tolvajok. GTM rulez

Last edited by Akira; 11-08-2012 at 21:09..
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Akira For This Useful Post:
  #389  
Old 11-08-2012, 21:19
cmaster333 cmaster333 is offline
Junior Member
 
Join Date: Dec 2011
Location: Kaszony
Posts: 28
Activity: 0%
Longevity: 67%
Default

Quote:
Originally Posted by Akira View Post
a varik mérgezhetnek és fel is fedhetnek, de én miért csak ölni tudom őket? Pedig egy alapos rengetés után én is szívesen felfedném az ellen varijait csak, hogy örüljön (bár ez az igény fajtól független).
Ezzel egyetertek mondjuk...
Reply With Quote
  #390  
Old 11-08-2012, 21:33
Surranohalal's Avatar
Surranohalal Surranohalal is offline
Member
 
Join Date: Oct 2012
Location: Up The Irons!
Posts: 222
Activity: 0%
Longevity: 63%
Default

igazából számoltam egy haditoli éplistát feleshez és ha a kajamalusz nem lenne simán lecserélném a gnómot rá felsőbb szinteken..

az nem előnyös hogy napszakhoz legyen kötve az erősödés, bár nekem édes mind1 hánykor akcióznék
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 2 (0 members and 2 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Szövetségi fórum vissza olvashatóságának könnyítése Rotcsa Elvetett javaslatok 11 06-05-2010 13:58
A felfrissülés mennyi mozgáspontot tölt vissza? Fanatixxx Segítség 4 03-17-2010 06:06


All times are GMT +1. The time now is 14:41.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu