Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu
  #331  
Old 10-31-2012, 12:24
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 6%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Padlócsempe View Post
Az átlag tekercsmennyiséget ha átszámítjuk aranyra, szerintem ott is kijön 1 yard orinként
Lehet, hogy még több is.

Mi kell ahhoz, hogy a tekercseket védd a tolvajok ellen? Fel kell áldoznod érte a fajt (muszáj gnómnak lenned). Kell lennie elég rúnádnak, kell lennie elég varázslódnak, kell lennie elég készültségednek, és folyamatosan figyelned kell arra, hogy fent legyen a faji varázslat. Nagy területen még így is minden külső hatás nélkül is csökken.

Mi kell ahhoz, hogy a pénzt nagy területen bevédd a tolvajok ellen? A területed egy teljesen elenyésző kis részére egyszer fel kell építened pár bankot, amivel aztán soha többet nem kell foglalkoznod. Mindegy milyen fajjal vagy. Mindegy mennyi a készültséged. Mindegy mennyi a varázslód. Mindegy, hogy belépsz-e naponta X alkalommal, vagy sem.

Szerintem a pénzt sokkal kisebb erőfeszítésbe telik bevédeni nagy területen, mint a tekercseket.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
Sponsored Links
  #332  
Old 10-31-2012, 12:37
Padlócsempe Padlócsempe is offline
Member
 
Join Date: Jan 2009
Location: Budapest
Posts: 773
Activity: 0%
Longevity: 83%
Default

Eltér a véleményem: Mi kell ahhoz, hogy a tekercsemet bevédjem és még gyarapodjon is nagy arányban? Gnóm faj, helytartó és hogy 3 naponta ránézzek az orimra.

Nekem ez sem tűnik soknak és így még gyarapodik is a vagyonom.

Több időt és energiát fektetek egyetlen ütésbe 1/A-ban, mint 4000 környi tekercsírásba 5-ös szinten.
Pedig a másodikkal 2 milliárdnyi vagyont halmazok fel. Amit szintről szintre vihetek magammal tekercsként, és akár minden szinten leújrázhatnám és még 2 yardnyi vagyonom lenne. És soha nem kell attól félnem, hogy ellopják vagy elfosztják. Sőt, én még a kopásfigyelést is meg szoktam spórolni.


Nekem teljesen mindegy, hogy a bank lesz átlopható, a könyvtárkulcs, vagy 100-szoros férőhelyet kap a félelf, szóval ezeket azért írom, mert elég fals dolog, hogy a tekercsírás egy hősi folyamatnak van beállítva, ami szorgalmat, erőfeszítést és figyelmet igényel.

Nincs így. A legunalmasabb, legkevesebb idő és energiabefektetést igénylő, legprimitívebb folyamat, amivel hatalmas, védhetetlen vagyonok vannak létrehozva.

Én örülök ha marad, írogatom továbbra is a tekiket, és kezdem vagyonokkal az ötödik szintet, így aztán a kezdőknek vagy közepes játékosoknak végképp nem lesz esélye, a félelf pedig sosem fog tudni érdemben vagyont lopni.
__________________
Padlócsempe (6) (#216127) [4/L]
Csempe (3) (#396380) [1/A]
Padlófütés (2) (#560612) [3/G]
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Padlócsempe For This Useful Post:
  #333  
Old 10-31-2012, 13:01
Pirostraktor Pirostraktor is offline
Member
 
Join Date: Sep 2012
Posts: 137
Activity: 0%
Longevity: 63%
Default

Ez az egész tekercs és banktéma egy kétélű penge. Igen, unfair, ahogy a bankok és a KK véd, de gondoljatok bele a változás mit vonna maga után?

Még többen tartanák a tekit a piacon, még többen tartanák a pénzt a piacon, és akkor ebből szerintetek épp a félelf profitálna??? Nem, csak a mostani helyett a kufár lesz a divatos, és mindenki a piacon fogja tölteni a játékidőt.

A kinttartott tekercsek és pénz pedig kevesebb seregcserét von maga után, ami kevesebb akciót és még unalmasabb játékot jelentene. De ez csak privát vélemény, remélem megcáfoltok.
__________________
'We know what we are, We know what we are.
Champions of Europe, We know what we are!'
Reply With Quote
  #334  
Old 10-31-2012, 13:05
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 6%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Padlócsempe View Post
Eltér a véleményem: Mi kell ahhoz, hogy a tekercsemet bevédjem és még gyarapodjon is nagy arányban? Gnóm faj, helytartó és hogy 3 naponta ránézzek az orimra.
Valamelyik téma nemrég egy kicsit elkanyarodott abba az irányba, hogy fel lehet-e "törni" egy tekercsíró gnómot. Aki 3 naponta néz be, azt simán. Ő lesz az első, akinek feltörik a könyvtárkulcsát.

Ennek ellenére úgy érzem, hogy ez maximum 200 hektáron jelenség, még akkor is, ha felsőbb csoportról van szó. 1000 hektár fölött én nem sok tekercsíró gnómmal találkoztam, aki csak 3 naponta néz rá az országára.

Quote:
Originally Posted by Padlócsempe View Post
Több időt és energiát fektetek egyetlen ütésbe 1/A-ban, mint 4000 környi tekercsírásba 5-ös szinten.
Egyetértek. De most nem 5. szintről beszélünk.

És akkor most ide akartam tenni egy statisztikát arról, hogy oké, hogy 5. szinten milyen sok a gnóm, de feljebb ez hogy csökken. Aztán egy ilyen statisztika kerekedett belőle: 5. szinten az országok több mint 20%-a gnóm. 4. szinten ez felugrik 25%-ra. 3. szinten még tovább: 32%-ra. 2. szinten egy kis visszaesés 30%-ra, és csak 1. szinten csökken le jelentősebben 11%-ra.

Ezzel szemben a minimum 20 bankkal rendelkező országok aránya szintenként: 5. szint: 3,6% (itt még a legjelentősebb a területi aránya ennyi banknak). 4. szint: 11%, 3. szint: 20%, 2. szint: 27%, 1. szint: 52%.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #335  
Old 10-31-2012, 13:36
Takanohana Takanohana is offline
Member
 
Join Date: Aug 2008
Location: Budapest
Posts: 279
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

a kérdés, hogy a könyvtárkulcshoz, vagy a bankokhoz kellene-e hozzányúlni ahhoz, hogy a félelf haszonszerző tolilehetőségei bővüljenek, szerintem nem is kérdés.

- a kulcs csak a gnóm tekijeit védi, a bank minden faj pénzét.
- tekercseket nagyobb mennyiségben nem muszáj az országban tartani semmilyen játékstílus mellett, pénzt igen.

az, hogy a gnómmal lehet 200 hekin tulajdonképpen 100%-os biztonságban tekercset írni akármeddig, ez olyan lehetőség, amivel mindenki élhet. személy szerint nekem nem szimpatikus, (ennyi erővel ad abszurdum azt is be lehetne vezetni, hogy 5. szinten vip körökért pénzt kapjon bárki, az eredmény ugyanaz lenne, és nem tamagocsizna az ember fél évig unatkozva). más kérdés, hogy ez hogy hat a kezdő országok megtartására, de az nem ez a topic.
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Takanohana For This Useful Post:
  #336  
Old 10-31-2012, 13:46
Merengő Merengő is offline
Member
 
Join Date: Aug 2007
Location: Komárom
Posts: 1,545
Activity: 0%
Longevity: 91%
Default

én ezt a félelf átlopja a bankokat dolgot úgy tudnám elképzelni, hogy a faji varázslata vagy megváltozna vagy kibővülne egy olyan funkcióval, hogy ellenfélre tudna varázsolni (nevezzük ezt bárhogyan) egy olyan varázslatot, amitől nem védik annyira a bankok a pénzt. szerintem ezzel pont a felvetett ötlet valósulna meg mert fentebbi csoportokba van annyi pénz az országokban, hogy megérje miatta használni a félelfet. ez a varázslat kerülhetne akár 10% készültségebe és csak akkor sikerül ha 3szoros a varierő (ezek a számok csak példák) és pl azzal is meg lehetne variálni a dolgot, hogy több sikeres varázslatnál töb %-a lesz lopható a pénznek. jobban mondva kevesebbet véd a bank.. ilyesmit tudnék elképzelni ha mindenképpen az a cél, hogy a bank átlopható legyen. szerintem az nem járható út, hogy minden faj részéről meg lehessen tenni, hiszen a cél a több félelf a fentebbi csoportokban.
Reply With Quote
  #337  
Old 10-31-2012, 14:02
Pirostraktor Pirostraktor is offline
Member
 
Join Date: Sep 2012
Posts: 137
Activity: 0%
Longevity: 63%
Default

Quote:
Originally Posted by Merengő View Post
ha mindenképpen az a cél, hogy a bank átlopható legyen. szerintem az nem járható út, hogy minden faj részéről meg lehessen tenni, hiszen a cél a több félelf a fentebbi csoportokban.
Csak ha ez nem lesz érvényes minden tolis beállítottságú országra, akkor jönnek az emberszimpatizánsok, hogy akkor milesz az emberrel... Elvileg a súgó alapján a félelf a halált is kikéne tudja lopni a másikból. Ehez képest nevetséges a jelenlegi helyzete.
__________________
'We know what we are, We know what we are.
Champions of Europe, We know what we are!'
Reply With Quote
  #338  
Old 10-31-2012, 14:13
Merengő Merengő is offline
Member
 
Join Date: Aug 2007
Location: Komárom
Posts: 1,545
Activity: 0%
Longevity: 91%
Default

Quote:
Originally Posted by Pirostraktor View Post
Csak ha ez nem lesz érvényes minden tolis beállítottságú országra, akkor jönnek az emberszimpatizánsok, hogy akkor milesz az emberrel... Elvileg a súgó alapján a félelf a halált is kikéne tudja lopni a másikból. Ehez képest nevetséges a jelenlegi helyzete.
én nem szertetném ha A ban egy elf egy gnóm vagy egy ork felhúzna egy 15% kocsmát 15% templomot és lelopná az elfek miatt a végletekig kiélezett orkomat. ha ki akarja lopni vállalja be a félelfet. ezért nem lenne jó a kollektív változtatás.
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to Merengő For This Useful Post:
  #339  
Old 10-31-2012, 15:29
Barbara Barbara is offline
Junior Member
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 63
Activity: 0%
Longevity: 82%
Default

Quote:
Originally Posted by Merengő View Post
én nem szertetném ha A ban egy elf egy gnóm vagy egy ork felhúzna egy 15% kocsmát 15% templomot és lelopná az elfek miatt a végletekig kiélezett orkomat. ha ki akarja lopni vállalja be a félelfet. ezért nem lenne jó a kollektív változtatás.
Ennek szerintem senki sem örülne. A fajivarihoz kötés erre pont jó megoldás, ahogy írtad is.
Mondjuk ha tudna lopni a félelf én nem az orkokat tekinteném vele elsődleges célpontnak, hanem az elfeket. 10k pont a lopási határ, ezen belül lehet gondolkodni. Ahonnan még hozok valamit, oda egy ork simán bebont 2 körre és akkor nettó veszteség az egész.
Jelenleg ha valaki elfként vagy termelőként (vagy élőhalottként - nem vicc) kocsmát tart, akkor nem azért tartja, hogy lopni tudjon vagy tőle ne lopjanak, hanem azért, hogy ütés nélkül is meglegyen a 95% katmorál. A fő funkciója még véletlenül sem kerül elő sokszor, ezen biztos változtatna egy jó feles.

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Mi kell ahhoz, hogy a tekercseket védd a tolvajok ellen? Fel kell áldoznod érte a fajt (muszáj gnómnak lenned). Kell lennie elég rúnádnak, kell lennie elég varázslódnak, kell lennie elég készültségednek, és folyamatosan figyelned kell arra, hogy fent legyen a faji varázslat. Nagy területen még így is minden külső hatás nélkül is csökken.
A bankok átlopásának esélye fajivarihoz kötéssel ezen logika alapján még következetes is lenne. Ahhoz, hogy lophass fel kell áldoznod a fajt, mert félelfnek kell lenned. Kell hozzá elég varázsló és rúna, hogy felrakd a fajivarit, kell hozzá készültség (fajivari, térkapu, lopás) és ugyan nem kell folyamatosan fent lennie a varinak, de cserébe be is kell férned tolvajokkal és 10k ponton belül kell lenned... ja és persze az sem árt, ha a célpontnak van bent készpénz az országában
Reply With Quote
  #340  
Old 10-31-2012, 16:07
Surranohalal's Avatar
Surranohalal Surranohalal is offline
Member
 
Join Date: Oct 2012
Location: Up The Irons!
Posts: 222
Activity: 0%
Longevity: 63%
Default

Quote:
Originally Posted by RastArtist View Post
Tessék szépen megszámolni, hogy hány gnóm van. Akiktől tekercset nem lehet elhozni, a pénzüket védi a bank, nyersanyagot nem termelnek, rúna sincs náluk szinte.

A kép nincs manipulálva, ...
de manipulálva van. 9510 pontos közegről csináltad, ennyi.
máshol meg tudok olyat mutatni hogy 24ből 22 zombi. és?
tegyük hozzá ha 3 millánál többet látod egy tekiíró gnómnál már megy is a 4 sereg és voilá pénz elhozva (akár felessel is beverem 4x)

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Néhány beírással előrébb írtam egy statisztikát arról, hogy márpedig bőven van mit lopni A-ban. Az, hogy a bankok védik, az egy dolog. Ezért is született a téma arról, hogy 0,0001%-nyi bank ne védje le azt a 4 milliárd aranyat.

Akárhány téma indul erről, ezek valahol egy közös pontba mind összefutnak.
5% területnyi bank védje a pénz 90%-át és ez legyen a max (kereskedőnél 95% ugye)
4 yardból még mindig 20 millánként hoz az ember kereskedő ellen.
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Surranohalal For This Useful Post:
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Szövetségi fórum vissza olvashatóságának könnyítése Rotcsa Elvetett javaslatok 11 06-05-2010 13:58
A felfrissülés mennyi mozgáspontot tölt vissza? Fanatixxx Segítség 4 03-17-2010 06:06


All times are GMT +1. The time now is 21:24.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu