Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megvalósult javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #301  
Old 10-30-2012, 14:10
Barbara Barbara is offline
Junior Member
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 63
Activity: 0%
Longevity: 82%
Default

Quote:
Originally Posted by Pirostraktor View Post
Én amondó vagyok, hogy amíg legalább 2. csoportig nem használható a feles, addig tárgytalan az A-s dolog. Eleve, akkor lenne értelme, ha a 10k-s szabály módosulna, addig esélytelen.
Jó lenne olyan megoldást találni, ami nem kezeli külön játékként az 1/A-t.
Olyan szempontból mondjuk ott is használható a javaslat, hogy fellépek B-ből, 15% kocsmával végigéplistázom a fél csoportot a klánomnak, majd 500 kör vergődés után újrázok és más fajra váltok.

+5% védelemmel nagyjából egy szinten lehetne egy valamennyit termelő törpével. Ha ehhez lopni is tudna érdemben mondjuk legalább feleannyit, mint amit egy ilyen törpe termel, akkor számításba véve, hogy simán tud éplistát szerezni, esetleg gömbölni a környékről, sokkal használhatóbb lenne hosszú távon.

Quote:
Originally Posted by Pirostraktor View Post
Ugyanúgy üthető, csak van esélye védekezni. (Mellesleg 33%os a védelmi növekedése, én meg 30%al írtam, úgyhogy nem nagy kunszt...
A 7,5 a 15-nek akármi történjék is, az 50%-a marad. Visszafele ne kezdjünk el számolni, mert úgy a gnóm lakáshelyzeti 50%-a is csak 33%.
Az üthetőség meg relatív, akit be akarnak be is fognak ütni. Attól, hogy félelffel valaki le akar állni visszacsapdosni nála (hadilag) sokkal erősebb országoknak még nem kéne még egy fajt elvinni hadisabb irányba. A lopkodáshoz nem kell 15% barakk tele lóval. Az a hiénázáshoz kell, semmi más értelmét nem látom.
Ha valaki védeni akarja a földjét hadizzon vagy játsszon elffel.

Tegyük fel alkalmas lenne a válaszcsapásra. Mit érne el vele? Nem hangzott el korábban egy olyan érv, hogy ha ütőtávra van rég rossz? Ha a lopások mellett akár csak egyszer is megpróbálkozna visszaütni kereshetné is az újragombot.
Engem biztos nem tartana vissza 15% barakknyi egység, hogy pörögjek rajta sereggel. Egy átlag hadis még azzal együtt is úgy ütné be, hogy a félelf kísérése is simán pattanjon...

Quote:
Originally Posted by Pirostraktor View Post
Etesd meg őket
H a 15%-ból mondjuk 4,5%-nyi tanyát húzna fel valaki, még mindig több, mint 10%-nyi templomra futná és egy darab kenyérrel nem kell többet etetni, mint addig. Lehet, hogy tévedek, de 20-25% templommal és ekkora tolierővel sok lenne a jóból.
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Barbara For This Useful Post:
Sponsored Links
  #302  
Old 10-30-2012, 14:29
Takanohana Takanohana is offline
Member
 
Join Date: Aug 2008
Location: Budapest
Posts: 279
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

ha azt az irányvonalat erőltetjük, hogy a feles védelmét kell erősíteni, hogy ne legyen haddal olyan könnyen üthető, akkor létrehozzuk a kiherélés előtti elfet, amire majd megint a kiherélés vár.
mert akkor majd az lesz, hogy szegény hadisok összeszedik minden erejüket, hogy leüssék a felest, erre az könnyedén szarrá gyújtja őket 5-6 körről alulról, és ez tönkreteszi a játékot.
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Takanohana For This Useful Post:
  #303  
Old 10-30-2012, 14:53
Barbara Barbara is offline
Junior Member
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 63
Activity: 0%
Longevity: 82%
Default

Quote:
Originally Posted by Tsobi View Post
Egy általános, mindenkinek szóló kérdést tennék fel, remélem minél többen válaszolnak rá: milyen Fél-elf éplistával szoktatok játszani? Elegendő csak százalékos arányban megadni, akár privát üzenetben is.

Nagyon csodálkozom a rengeteg azt taglaló hozzászólást, amiben a feles üthetőségét, védtelenségét forszírozzák, pontosan ezért jutott eszembe, hogy ezen a téren lehet inkább a játékosokkal van a gond. Vagy nem fordítanak elég időt erre a fajra vagy csak simán nem megfelelő éplistával próbálnak játszani. E két dolog választ adhat azoknak is, akik a felesek "elszegényedése" miatt eregetnek krokodilkönnyeket.
Jó kérdés, mert vagy két éve voltam vele utoljára, 5. szinten.
Az országot mindig a körülményekhez igazítom, így most meg nem mondanám, hogy mondjuk G-ben mi lehet a tuti egy mf vagy egy szövis félelfnek.

Egy 16-17% ház, 12-15% torony, 15-15% templom és kocsma, 3-5% raktár, többi barakk felépítésű félelf talán el tudna evickélni valameddig, ha mf-ekre mászik csak rá. A legutóbb valami hasonló felépítésű orim lehetett mf-ként és működött. 5. szinten még nem volt akkora probléma körönként 2-3k gabona összekaparása.
Szöviben kevesebb templom is elég és akkor 10-12% tanyával és 1-2% raktárral is azt mondom rá, hogy oké. De ez puszta elmélet... a gnóm igazából bármelyik verzió helyett használhatóbbra építhető.
Reply With Quote
  #304  
Old 10-30-2012, 14:54
Pirostraktor Pirostraktor is offline
Member
 
Join Date: Sep 2012
Posts: 137
Activity: 0%
Longevity: 63%
Default

Quote:
Originally Posted by Takanohana View Post
ha azt az irányvonalat erőltetjük, hogy a feles védelmét kell erősíteni, hogy ne legyen haddal olyan könnyen üthető, akkor létrehozzuk a kiherélés előtti elfet, amire majd megint a kiherélés vár.
mert akkor majd az lesz, hogy szegény hadisok összeszedik minden erejüket, hogy leüssék a felest, erre az könnyedén szarrá gyújtja őket 5-6 körről alulról, és ez tönkreteszi a játékot.
Szerintem minden értelmes hadis belátja, hogy jelenleg vicc a feles védelme... Én kétlem, hogy ha erősödne a védelme, akkor azzal ilyen mértékben vissza lehetne élni.
__________________
'We know what we are, We know what we are.
Champions of Europe, We know what we are!'
Reply With Quote
  #305  
Old 10-30-2012, 15:00
Hex's Avatar
Hex Hex is offline
Member
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,626
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Quote:
Originally Posted by Pirostraktor View Post
Szerintem minden értelmes hadis belátja, hogy jelenleg vicc a feles védelme... Én kétlem, hogy ha erősödne a védelme, akkor azzal ilyen mértékben vissza lehetne élni.
egy átlag hadis, nem is a feles védőértéke miatt kerüli a fél-elfet, hanem az miatt, mert pl. egy orkban nem jártas egyént egy feles is simán megborít, ha ügyes. B-ben egyszer láttam egy négy felesből álló szövit. Úgy gondoltam, hogy inkább nem kötök beléjük és nem azért mert nem tudtam volna beütni őket, szimplán azért, mert én jártam volna rosszul.
Reply With Quote
  #306  
Old 10-30-2012, 17:14
Takanohana Takanohana is offline
Member
 
Join Date: Aug 2008
Location: Budapest
Posts: 279
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Quote:
Originally Posted by Pirostraktor View Post
Szerintem minden értelmes hadis belátja, hogy jelenleg vicc a feles védelme... Én kétlem, hogy ha erősödne a védelme, akkor azzal ilyen mértékben vissza lehetne élni.
pont ez az, hogy vicc a feles védelme, és ha mondjuk annyi lesz a változás, hogy a +10% védelmet +20%-ra emelik, attól még mindig vicc marad.

ezért írtam, hogy ha ezt a vonalat követjük, akkor komolyabb védelmi erősítés kell neki, hogy ne legyen ingyenföld, ez viszont azt hozza majd maga után, hogy a toliereje lesz korlátozva, mint az elfé annakidején.

szóval csak azt akartam mondani, hogy a védelmének a combosítása szerintem zsákutca, vagy nem lesz elég az erősítés ahhoz, ami a cél lenne, (meg tudja védeni a földjét), vagy komolyabb védelem esetén elindul majd a mozgalom a toliereje csökkentéséért, mint az elfnél már tapasztalhattuk.
Reply With Quote
  #307  
Old 10-30-2012, 18:49
Von's Avatar
Von Von is offline
Member
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 1,223
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Quote:
Originally Posted by Tsobi View Post
Egy általános, mindenkinek szóló kérdést tennék fel, remélem minél többen válaszolnak rá: milyen Fél-elf éplistával szoktatok játszani? Elegendő csak százalékos arányban megadni, akár privát üzenetben is.

Nagyon csodálkozom a rengeteg azt taglaló hozzászólást, amiben a feles üthetőségét, védtelenségét forszírozzák, pontosan ezért jutott eszembe, hogy ezen a téren lehet inkább a játékosokkal van a gond. Vagy nem fordítanak elég időt erre a fajra vagy csak simán nem megfelelő éplistával próbálnak játszani. E két dolog választ adhat azoknak is, akik a felesek "elszegényedése" miatt eregetnek krokodilkönnyeket.
22% templom és 33% kocsmával szoktam mindig, de csak 5. szinten. Fentebb nem azért nem vagyok feles, mert gyönge a védelme, hanem mert nincs mit lopni, nem éri meg.
Épp ezért pedzegettem a KK-t és épp ezért nem a védelmet növelő javaslatokat forszírozom, mert szerintem a felesbe ne azért ne kössenek bele, mert nehéz leütni, hanem mert rosszabbul járnak ha nem sikerül rendesen leütni.
Túl magasan úgysem lesz játszható faj akármilyen védőbónuszt kap, mert drága fedezni és szintén nincs mit lopni, tehát nincs miből finanszírozni a fedezést.
Én ezért mondtam, hogy azt kéne lehetővé tenni, hogy tudjon lopni, de ez ellen nagy volt az ágálás, úgyhogy ráhagytam inkább, végül is nekem mindegy.
__________________
Vonetikusan fon
---------------
[SZK] Jetilábnyom (#553158) [1/A]
Raining Blood (2) (#562319) [3/G] [SZ]
Reign In Blood (2) (#592837) [5/W] [SZ]

www.unimarket.hu
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Von For This Useful Post:
  #308  
Old 10-30-2012, 18:53
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 3%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Von View Post
Túl magasan úgysem lesz játszható faj akármilyen védőbónuszt kap, mert drága fedezni és szintén nincs mit lopni, tehát nincs miből finanszírozni a fedezést.
Ezt a "nincs mit lopni" kérdést körüljárhatjuk újra.

1/A-ban minden országban átlagosan 1,5 milliárd arany készpénz van, plusz az egyéb tartalékok. A B csoport se sokkal marad le, ott is bőven 1 milliárd fölötti az átlag készpénz az országokban.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
The Following 3 Users Say Thank You to Ati For This Useful Post:
  #309  
Old 10-30-2012, 18:56
RastArtist RastArtist is offline
Member
 
Join Date: Aug 2011
Location: Debrecen
Posts: 173
Activity: 0%
Longevity: 69%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Ezt a "nincs mit lopni" kérdést körüljárhatjuk újra.

1/A-ban minden országban átlagosan 1,5 milliárd arany készpénz van, plusz az egyéb tartalékok. A B csoport se sokkal marad le, ott is bőven 1 milliárd fölötti az átlag készpénz az országokban.
Ami ugye a bankok miatt ellophatatlan.
Reply With Quote
  #310  
Old 10-30-2012, 18:57
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 3%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by RastArtist View Post
Ami ugye a bankok miatt ellophatatlan.
Így van, erről beszélünk.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 2 (0 members and 2 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Szövetségi fórum vissza olvashatóságának könnyítése Rotcsa Elvetett javaslatok 11 06-05-2010 13:58
A felfrissülés mennyi mozgáspontot tölt vissza? Fanatixxx Segítség 4 03-17-2010 06:06


All times are GMT +1. The time now is 08:24.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu