Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megbeszélések

Megbeszélések Itt lehet felvetni a javaslatokat, gondolatokat

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #251  
Old 10-16-2012, 20:03
Padlócsempe Padlócsempe is offline
Member
 
Join Date: Jan 2009
Location: Budapest
Posts: 773
Activity: 0%
Longevity: 83%
Default

Quote:
Originally Posted by Pool View Post
Mondjuk még most sem értem, mitől lesz majd több tolvaj ország, ha a bankok át lesznek szervezve, illetve, miért is kell átszervezni a mostani felállását...

Ha vkinek a pénzem kell, legyen kemény és jöjjön érte sereggel, ne bújjon az ijjai/távolság mögé szaros módjára...
Azért, mert vannak, akiknek más gondolkodásuk van, mint neked és inkább sunyiban el szeretnék lopni a pénzed, közben pedig kiölteni rád a nyelvüket az íjászaik mögül, hogy bibibííí.

Az övék is egy játékstílus, egy stratégiai elem, ami ki lett ölve a játékból, és jó lenne visszahozni. Például azzal, hogy a félelf átlop a bankokon.
__________________
Padlócsempe (6) (#216127) [4/L]
Csempe (3) (#396380) [1/A]
Padlófütés (2) (#560612) [3/G]
Reply With Quote
Sponsored Links
  #252  
Old 10-16-2012, 20:11
NewJackCity NewJackCity is offline
Member
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 372
Activity: 0%
Longevity: 88%
Default

Quote:
Originally Posted by Padlócsempe View Post
Azért, mert vannak, akiknek más gondolkodásuk van, mint neked és inkább sunyiban el szeretnék lopni a pénzed, közben pedig kiölteni rád a nyelvüket az íjászaik mögül, hogy bibibííí.

Az övék is egy játékstílus, egy stratégiai elem, ami ki lett ölve a játékból, és jó lenne visszahozni. Például azzal, hogy a félelf átlop a bankokon.
ezt a ki lett olve a játékbol dolgot nem egészen értem
a feles ugyanolyan feltételekkel tud lopni mint 10 éve
konkrétan semmi nem változott
azon kivul hogy kevesebb a felelotlen célpont
Reply With Quote
  #253  
Old 10-16-2012, 20:37
Takanohana Takanohana is offline
Member
 
Join Date: Aug 2008
Location: Budapest
Posts: 279
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Quote:
Originally Posted by NewJackCity View Post
ezt a ki lett olve a játékbol dolgot nem egészen értem
a feles ugyanolyan feltételekkel tud lopni mint 10 éve
konkrétan semmi nem változott
azon kivul hogy kevesebb a felelotlen célpont
Nem lett kiölve, csak kihalófélben van magától. De a játék attól színes, ha többféle játékstílus is van benne. Most éppen ott tart a játék, hogy kevés a toli ország, mert a sok hadi ország között esélye sincs érvényesülni. Nem kell, hogy a 4-5 körre felette lévő, általa lopott hadi jöjjön le hozzá megtorolni, a közelében lévő hadisok leverik úgyis, mert könnyű föld. És ha lejjebb esett, ott megint lesz egy rakás hadi ország, akik megint leverik.

Annyi kellene, hogy valamilyen beavatkozás (ez lehet a bankreform, vagy a tolisok erősítése, tulajdonképpen mindegy) hatására emelkedjen a tolis országok száma, és a játék visszanyerje az egyensúlyát. Ami most nyomasztóan a hadizás felé billent. Egy hadi akkor is leveri majd a tolit, de akkor nem egyszerre húsz hadis ront az egy szál tolisra.

Vagy pedig - eddigi kommenteket olvasgatva - legyenek törölve a nem hadis fajok, úgyis csak az a legény, aki tanyafree, tolifree ork, és bever mindenkit aki elé kerül. Igaz, hogy előtte fél évig csak tekit írt, de hát ez egy izgalmas, pörgős játék, abba fél év semmittevés simán belefér. Kezdőket is nyilván megragadja majd a lehetőség, hogy ha boldogulni akar, akkor szánjon rá fél évet a felkészülésre.
Reply With Quote
  #254  
Old 10-16-2012, 20:58
Padlócsempe Padlócsempe is offline
Member
 
Join Date: Jan 2009
Location: Budapest
Posts: 773
Activity: 0%
Longevity: 83%
Default

Quote:
Originally Posted by NewJackCity View Post
ezt a ki lett olve a játékbol dolgot nem egészen értem
a feles ugyanolyan feltételekkel tud lopni mint 10 éve
konkrétan semmi nem változott
azon kivul hogy kevesebb a felelotlen célpont
Dehogynem. Bejött a mészárlás, amivel teljesen tönkre lehet tenni egy orit. A pusztítás és a földszerzés legalább korlátozott, mert hamar kikerül az ország 2 körről.

Bejött a hulla faj, rengetegen azzal regelnek, és tőlük nem tud a tolis lopni semmit.

Nagyobbak a fellépési hektárok, így már 4/L-ben is akkora hekik vannak, ahol a föld rengeteget ér a többi dologhoz képest.

És kikoptak az új játékosok, akiktől lehet lopni, a rutinosak ügyesen elrakják a pénzt.

Így kapásból ezek jutnak eszembe amik okai lehetnek annak, hogy régebben a félelfemmel pár yardot simán összeloptam 5-ös szinten, most viszont meg sem próbálnám.
__________________
Padlócsempe (6) (#216127) [4/L]
Csempe (3) (#396380) [1/A]
Padlófütés (2) (#560612) [3/G]
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Padlócsempe For This Useful Post:
  #255  
Old 10-16-2012, 21:02
NewJackCity NewJackCity is offline
Member
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 372
Activity: 0%
Longevity: 88%
Default

Quote:
Originally Posted by Padlócsempe View Post
Dehogynem. Bejött a mészárlás, amivel teljesen tönkre lehet tenni egy orit. A pusztítás és a földszerzés legalább korlátozott, mert hamar kikerül az ország 2 körről.

Bejött a hulla faj, rengetegen azzal regelnek, és tőlük nem tud a tolis lopni semmit.

Nagyobbak a fellépési hektárok, így már 4/L-ben is akkora hekik vannak, ahol a föld rengeteget ér a többi dologhoz képest.

És kikoptak az új játékosok, akiktől lehet lopni, a rutinosak ügyesen elrakják a pénzt.

Így kapásból ezek jutnak eszembe amik okai lehetnek annak, hogy régebben a félelfemmel pár yardot simán összeloptam 5-ös szinten, most viszont meg sem próbálnám.
nagy hekin tobb templom kell meg tobb barak hogy egy másik orit beverj
amit sporolsz a bankokon azt elbukod azon hogy a varik gyengulnek és az elfek combosabbak
ha egy teljesen passziv játékot akartok megalkotni akkor jo uton haladunk felé
ha gyengulnek a bankok mit érunk vele
2-3 honapig habzsi dőzsi lesz a tolvajoknak amég a csoportok alkalmazkodnak az uj rendszerhez
mivel a játékosok nem szeretik ha érdemtelenul rajtuk gazdagodnak éloskodő paraziták (nem személyeskedésnek szánom, és nem a tulajra hanem a felépitésre irom)
ezért ugyanugy el fogják gyepálni oket
magyarul adtunk a xarnak egy pofont kell majd 5-10%folosleges épulet mindenkinek
jaj de jo lesz nekunk
régen a sok felelotlen célpont mellett volt egy olyan réteg aki ellátták mindenféle foldi joval a csoportokat(multik)
ma ezt senki nem termeli meg helyettuk
ezért szoritották ki a tolisokat a torpék a szovikbol
és szerintem agyalhattok itt bármit
amég azt a nyersit nem termeli meg más addig a tolisoknak nem lesz helye a szovikben
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to NewJackCity For This Useful Post:
  #256  
Old 10-16-2012, 21:22
Padlócsempe Padlócsempe is offline
Member
 
Join Date: Jan 2009
Location: Budapest
Posts: 773
Activity: 0%
Longevity: 83%
Default

Jack szerintem azt jól látja, hogyha bármilyen változás történik, az ne azt eredményezze, hogy az eddigi 1% bank helyett 5-10% bankot tartanak az orik, hogy ne lopják ki őket, de minden más marad a régiben.
__________________
Padlócsempe (6) (#216127) [4/L]
Csempe (3) (#396380) [1/A]
Padlófütés (2) (#560612) [3/G]
Reply With Quote
  #257  
Old 10-16-2012, 21:52
RastArtist RastArtist is offline
Member
 
Join Date: Aug 2011
Location: Debrecen
Posts: 173
Activity: 0%
Longevity: 69%
Default

Annyi szamárságot sikerült itt pár embernek összehordani, hogy az már szinte fájdalmas. Főleg, hogy főként aktív, tapasztalt játékosok szájából hangoztak el.
Pár érdekes elemet kiemelnék:

-A tolvajok most is nagyon életképesek, halomra lopják a tekit, rúnát, stb.

Na, akkor álljunk meg egy percre. Indíts szépen egy félelf országot, mondjuk w-be, és nézz körbe! Nem, ismétlem nem találsz már lopható országokat(az esetek 99%-ban). Hogy miért? Mert -szinte- mindenki tekercsvédett fajokkal játszik. Pénzt egyáltalán nem lehet lopni. Minden más piacon. Akkor mégis mihajó manót lopjon szerencsétlen tolvaj? Az idődet, maximum. Amíg a lelket is kimészárolod belőle.

-A tolvajok piszok erősek, felveszik a versenyt a hadisokkal károkozás terén.

Gyújtogass már 400 hektáron, kedves játékos társam. Esetleg a borzalmas katonagyilok? Vagy mitől reszketsz? Ne vicceljünk már. Még a végén kihozzátok itt nekem, hogy a tolisok elverik a hadisokat, furcsamód mégsem játszik senki -sikeresen- félelffel, vagy emberrel. Pedig ők lennének a tolvajok!

Úgyhogy lépjünk túl a gyermekded meséken, ne azzal érveljünk, hogy a "mé' sírsz?".

A tolvajok jelenleg nem jók haszonszerzésre (Tekit írni biztonságosabb, kifizetődőbb, hatékonyabb. De még termelni is jobb.), ártani pedig szintén nem tudnak egy hadisnak(úgy, hogy közben a hadis ne tegyen benne négyszer annyi kárt).

Szerintem az is járható út, hogy a tolvajok károkozásának lehetőségét erősítjük, illetve az is, hogy a haszonszerzési hatékonyságát(nagyrészt erről szólna a téma) növeljük. Bár én az utóbbinak jobban örülnék. De ez már csak az én személyes ízlésem.
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to RastArtist For This Useful Post:
  #258  
Old 10-16-2012, 22:27
Bukta Bukta is offline
Member
 
Join Date: Jul 2011
Location: Felsőörs
Posts: 177
Activity: 0%
Longevity: 70%
Default

Szerintem bőven (ismétlem bőven) elég lenne, ha a félelf mondjuk 4x, az ember 3x tolierő-többlettel át tudná lopni a könyvtárkulcsot. Asszem a tekiírók nem 60-70% könyvtárral írnák a tekit.
Mondjuk így átgondolva ez is csak 200-on ér valamit, feljebb nincs annyi teki az orikba, hogy érdemes legyen belopni....

mindegy, megvertük a törököket! :-)
Reply With Quote
  #259  
Old 10-16-2012, 22:32
NewJackCity NewJackCity is offline
Member
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 372
Activity: 0%
Longevity: 88%
Default

Quote:
Originally Posted by RastArtist View Post
Annyi szamárságot sikerült itt pár embernek összehordani, hogy az már szinte fájdalmas. Főleg, hogy főként aktív, tapasztalt játékosok szájából hangoztak el.
Pár érdekes elemet kiemelnék:

-A tolvajok most is nagyon életképesek, halomra lopják a tekit, rúnát, stb.

-A tolvajok piszok erősek, felveszik a versenyt a hadisokkal károkozás terén.

Gyújtogass már 400 hektáron, kedves játékos társam. Esetleg a borzalmas katonagyilok? Vagy mitől reszketsz? Ne vicceljünk már. Még a végén kihozzátok itt nekem, hogy a tolisok elverik a hadisokat, furcsamód mégsem játszik senki -sikeresen- félelffel, vagy emberrel. Pedig ők lennének a tolvajok!

Úgyhogy lépjünk túl a gyermekded meséken, ne azzal érveljünk, hogy a "mé' sírsz?".
a tolvajok igenis hatékonyan tudnak lopni onnan ahol van mit
lehet nem 200on kéne probálkoznod ha ott mindenki gnom
ha kell tudok mutatni félelf lopássorozatot amivel tobb tarcsit lehet szerezni mint amennyit egy gnom 3 honap alatt megír
olyat meg senki nem irt hogy károkozás terén felvenné a versenyt
viszont anyagilag pozitiv mérleggel kijohet egy csatábol
ha neked az a mániád hogy gnomokba kotsz bele az már nem az én problémám
szabiztattam már le 3szemes nagymellényu orkot tolissal
ugy hogy szétloptam szétvariztam majd mikor jott sereggel hazakisérgettem
az tény hogy kevés a felelotlen célpont
de hogy a tolisok életképtelenek lennének az hatalmas ferdités és hazugság
Reply With Quote
  #260  
Old 10-16-2012, 22:44
RastArtist RastArtist is offline
Member
 
Join Date: Aug 2011
Location: Debrecen
Posts: 173
Activity: 0%
Longevity: 69%
Default

Quote:
Originally Posted by NewJackCity View Post
a tolvajok igenis hatékonyan tudnak lopni onnan ahol van mit
lehet nem 200on kéne probálkoznod ha ott mindenki gnom
ha kell tudok mutatni félelf lopássorozatot amivel tobb tarcsit lehet szerezni mint amennyit egy gnom 3 honap alatt megír
olyat meg senki nem irt hogy károkozás terén felvenné a versenyt
viszont anyagilag pozitiv mérleggel kijohet egy csatábol
ha neked az a mániád hogy gnomokba kotsz bele az már nem az én problémám
szabiztattam már le 3szemes nagymellényu orkot tolissal
ugy hogy szétloptam szétvariztam majd mikor jott sereggel hazakisérgettem
az tény hogy kevés a felelotlen célpont
de hogy a tolisok életképtelenek lennének az hatalmas ferdités és hazugság
Az első hozzászólásodnál is felfogtam, hogy te egy istencsászárszupercsillagharcos vagy. Nem kell óránként bizonygatni, hacsak nem magadnak teszed, de az már nem az én asztalom, így ne terhelj vele.

Te kivételeket akarsz beállítani általánosságként, ami egy baromi nagy ferdítés, csúsztatás, nevezd aminek akarod. Illetve ne keverd bele az anarchot a normál játékba. Normálban, félelffel, nem fogsz milliárdokat lopkodni. Mert akinek annyi pénze van, az vigyázni is tud rá. Pont.

u.i.:Egyébként meg basszus..."olyat meg senki nem irt hogy károkozás terén felvenné a versenyt " majd rá pár sorral: "szabiztattam már le 3szemes nagymellényu orkot tolissal
ugy hogy szétloptam szétvariztam majd mikor jott sereggel hazakisérgettem " Te most beszélgetni szeretnél, vagy egyszerűen csak kötekedni? Képes vagy leírni úgy 5 sort, hogy ne mondj magadnak ellent, miközben ki szeretnél oktatni?

Bukta: A te ötletedben ott a hiba, hogy egyszerűen kipakolják piacra...és akkor csak a ~13k-ból tudsz lopkodni. Illetve, szerintem nem kell tönkre tenni a tartalékok termelését, csak esélyt kell adni annak eltulajdonítására is.

Last edited by RastArtist; 10-16-2012 at 22:51..
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
bank Raven Segítség 6 08-13-2009 14:45
ház vs. bank Jakutszk Stratégia & Tippek 56 02-28-2009 21:55
Raktár reform volt eredetileg, de most már mindenről van benne szó Tyborrex Általános beszélgetés Hódítós témákban 93 08-26-2007 00:31
05.13. Bank Ati Hódító Kézikönyv 7 07-17-2007 12:02
Bank működése apija Elvetett javaslatok 8 03-07-2007 22:06


All times are GMT +1. The time now is 14:01.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu