Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megvalósult javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

View Poll Results: Melyik változatot szeretnéd a játékban látni?
A klán ki- és beléptetési ideje 1 körrel nő 2 3.03%
A klán ki- és beléptetési ideje 1 körrel nő, és ugyanabba a szövetségbe való visszalépés 12 körre nő 3 4.55%
A klán ki- és beléptetési ideje 1 körrel nő, és ugyanabba a szövetségbe való visszalépés 24 körre nő 30 45.45%
Ne változzon semmi, csak akkor, ha befejeztem a termelést, és én is szeretnék klánban ütni 2 3.03%
Ne változzon semmi, stratégiai játékban a menekülés lehetőségét tényleges stratégiának gondolom 29 43.94%
Voters: 66. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #451  
Old 11-19-2011, 23:15
Reaktor Reaktor is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 470
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Tsobi View Post
Ha en egy nyeszlett kis senki vagyok, akit a kigyurt kopasz allat meg akar verni, csak azert nem fogom neki hagyni, mert ertekelem a testepitesbe s hajnyirasba befektetett energiajat, hanem ha lehez elkerulom.
Végiggondoltam a hasonlatot, és egy gond van vele.

Kis nyeszlett senkik nem kerülhetnek kopasz kigyúrt állatok közelébe, mert az 1/3 klánfoglalási szabály megvédi őket!!!


Ha a kigyúrt kopasznak a célpontja lehetsz (érdemes klánnal megtámadnia) akkor már neked se sok hajad van, kikopaszodtál már Te is, és pumpálod már egy ideje a bicepszedet :-)

Itt van Pl a Furiánok klán, tele kikopaszodott, hónapok, évek óta gyúrós Kétajtós Szekrényekkel! Nehogy már Ők akarjanak védelmet más kopasz gyúrósoktól úgy, hogy bemennek közéjük az arénába, aztán, ha valaki tetemre hívja őket akkor kell a lehetőség, hogy egy
-Teleport Trükk-
használatával elhagyják az arénát.
(Azért hoztam példaként a Furiánokat, mert régi tőkeerős csapat szénnégyúrhatták magukat hosszú hónapok alatt, de a vezérük azt nyilatkozta, hogy kidobálna mindenkit egy harci helyzetben.)

Milyen dolog már az, hogy van egy harctér, amin ott vannak a seregek, majd egyes harcolni nem akaró seregeknek van egy azonnali elmenekülök gombja, amivel fenyegetettség esetén szinte azonnal elhagyhatja a hadszínteret?
Erre való szerintem a szabadság, ha nincs ideje a csapatnak, de ez így irreális.

Szerintetek, (és itt öszinte véleményeket kérek) joga van-e egy előkelő helyen parkolnia bárkinek is, aki azt vallja, hogy itt harcolni nem akarok, ha egy mód van rá menekülni fogok.

És azért nem kell menekülnöm se, mert a rendszer a támadómat olyan áldozatra kényszeríti a támadási pozíció felvételéhez, ami teljesen értelmetlen és felesleges, ha a parkoló elhagyja a hadszínteret.

Jó-e az, ha a harci érintkezések azért csökkennek, mert a parkolópályás "megtanítja" a harcosoknak, hogy ne támadj, mert ha idejössz akkor megnyomom a "teleport" gombot, és mindaz az idő, szervezés, emberi, és anyagi erőforrás kidobott lesz. Ellenem csak akkor nyerhetsz, ha nem is veszlek észre.
Ezért a támadó olyan támadási kényszerbe kerül, hogy ha már odaért a célhoz akkor mindenképpen lób@ó nagy sereggel kell mennie, mert ha elsőre nem üt be akkor megint jön a teleport gomb. Ez a körülmény megintcsak jelentősen beszűkíti a stratégiai lehetőségek tárházát.

És, hogy tisztán lásson mindenki!

Itt nem a nyüzüge kissrácok menekülnek, mivel ott nagyrészt olyan sűrű a lista, hogy szinte mindíg van 2 körre klán.

A felpuhult lusta "nehézfiúk" menekülnek más kigyúrt kopaszok elől!
__________________
Jó Reggelt, jó Mészárlást!

Last edited by Reaktor; 11-19-2011 at 23:21..
Reply With Quote
The Following 9 Users Say Thank You to Reaktor For This Useful Post:
Sponsored Links
  #452  
Old 11-20-2011, 06:13
Takanohana Takanohana is offline
Member
 
Join Date: Aug 2008
Location: Budapest
Posts: 279
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Hát én nem értek az 1/A-hoz, nem szeretem, és - főleg olvasgatva róla - valószínűleg soha nem is fogom szeretni.
Szeretem viszont a stratégiai játékokat, játszom is jópárral. De ha lenne köztük olyan, ahol az ellenfél, miután rákészültem, megtermeltem egy csomó pénzt, legyártottam a megfelelő harci egységeket, és felvonultam ellene, egy sima "kitérek a harc elől minimális veszteséggel" gomb alkalmazásával pofára ejtene, tuti nem játszanék vele.
Szerencsére ilyen játékkal még nem találkoztam. Fentiek szerint a Hódító kivétel.
Reply With Quote
  #453  
Old 12-08-2011, 10:06
Princ's Avatar
Princ Princ is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Budapest
Posts: 1,087
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Hex View Post
Lehet, hogy te szétdobálnád a klánt, de sem vityu, sem Bence nem tenné meg, ahogy eddig sem tették meg.
Szépen összevesztetek szavakon, közben az érdeketek ugyanaz.

Amúgy jelzem, én 1 tagot, ha csak magamnak lettem volna, a legutóbb előfordult 3 körös esetben valószínűleg kirakok. Mondjuk magamat. Majdnem az összes tagot nem, mert a kisklánozások lehetősége értékesebb.

A témából pedig azt eleveníteném fel, hogy bár szintén nem érzem önmagában igazságosnak a klán szétdobálásával menekülést a támadóval szemben, de legalább ennyire aránytalan a kisklánokkal való könnyű ráállás lehetősége.
A régi rendszer persze rosszabb volt, a jelenlegiben legalább adott a lehetőség, hogy az offenzív klánok összemérjék erejüket.
__________________

Reply With Quote
  #454  
Old 12-08-2011, 10:09
Merengő Merengő is offline
Member
 
Join Date: Aug 2007
Location: Komárom
Posts: 1,545
Activity: 0%
Longevity: 91%
Default

amíg ilyen a szavazás állása szerintem nincs is miről beszélgetni
Reply With Quote
  #455  
Old 12-08-2011, 10:12
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 6%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Merengő View Post
amíg ilyen a szavazás állása szerintem nincs is miről beszélgetni
A szavazásnak semmi köze a megbeszéléshez -- sose volt. Érvek számítanak, nem gombnyomogatások. Vedd úgy, hogy nincs is ott az a szavazás. Csak az számít, ami le van írva érvként és ellenérvként.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #456  
Old 12-08-2011, 10:15
Merengő Merengő is offline
Member
 
Join Date: Aug 2007
Location: Komárom
Posts: 1,545
Activity: 0%
Longevity: 91%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
A szavazásnak semmi köze a megbeszéléshez -- sose volt. Érvek számítanak, nem gombnyomogatások. Vedd úgy, hogy nincs is ott az a szavazás. Csak az számít, ami le van írva érvként és ellenérvként.
vagyis a nagyklánok és kisklánok érvei? szerintem egyértelmű ki melyiket támogatja. a szavazásból is látszik
Reply With Quote
  #457  
Old 12-08-2011, 10:36
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Merengő View Post
vagyis a nagyklánok és kisklánok érvei? szerintem egyértelmű ki melyiket támogatja. a szavazásból is látszik
Ezt inkabb fogalmazd at ugy, hogy "akik utni szeretnenek" es "akik olcson menekulni szeretnenek".

Nagyklanok kozott is van, amelyik az utobbit kepviseli, es tuti van kisklanok kozott is, ami az elsot.

Igazabol en azt nem ertem, hogy azt miert nem lehet megerteni, hogy ez nem egy tervezett, atgondolt dolog. Ez egy amugy tok jo modositas felesleges mellektermeke. Szerintem egy aktiv kisklan, ha ertelmes tagjai es vezere van, orul, ha rajuk allnak. A kidobalas lenyege ugye, hogy a raallas is eszre legyen veve, ergo valamilyen szinten aktiv klannak kell lenni.

Szerintem az 1/A lenyege a klanutes, amit ez a kiskapu sokak szamara teljesen bezar, es hazardjatekka teszi.
__________________
Remedy
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Remedy For This Useful Post:
  #458  
Old 12-08-2011, 11:28
Merengő Merengő is offline
Member
 
Join Date: Aug 2007
Location: Komárom
Posts: 1,545
Activity: 0%
Longevity: 91%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
Ezt inkabb fogalmazd at ugy, hogy "akik utni szeretnenek" es "akik olcson menekulni szeretnenek".

Nagyklanok kozott is van, amelyik az utobbit kepviseli, es tuti van kisklanok kozott is, ami az elsot.

Igazabol en azt nem ertem, hogy azt miert nem lehet megerteni, hogy ez nem egy tervezett, atgondolt dolog. Ez egy amugy tok jo modositas felesleges mellektermeke. Szerintem egy aktiv kisklan, ha ertelmes tagjai es vezere van, orul, ha rajuk allnak. A kidobalas lenyege ugye, hogy a raallas is eszre legyen veve, ergo valamilyen szinten aktiv klannak kell lenni.

Szerintem az 1/A lenyege a klanutes, amit ez a kiskapu sokak szamara teljesen bezar, es hazardjatekka teszi.
de azt is szem előtt kell tartani, hogy az sem tartható állapot, hogy felépítesz egy olyan klánt egy olyan mezőnyben ami lazán bever egy jól összerakott klánt. egyéniben nem kell tartani senkitől, és még védeni is tud rendesen. mert a lentebbi országoknak védeniük kell a pozícióját is úgy, hogy mellette fenntartsa az ország kiadásait. egy 800k értékponton lévő orikból felépített klán lazán megteheti, hogy a környékkel mnt-t köt termel pár hónapot majd felhúz 70% barakot 15% toronnyal kidobál pár tagot és már mehet is az 500-600k értéken lévőkre akiknek nincs mnt-je a környékkel benne van a pontlista sűrűjébe, nem teheti meg, hogy ne tartson tanyát kovácsot stb. a piaci árak miatt nem tud akkora sereget bevenni kp-ből amekkora elég lehet nagyobb orik beveréséhez, és ha ki is támad őt biztosan hiénázni fogják ellentétbe a nagy országgal. még azt is tegyük hozzá, hogy a támadó fél ráálláshoz több milla egységet is elfokozhat, amit bontóversenyben űberelni szinte lehetetlen. én ezért nem támogatom a felvetett javaslatot.
Reply With Quote
  #459  
Old 12-08-2011, 11:31
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Merengő View Post
de azt is szem előtt kell tartani, hogy az sem tartható állapot, hogy felépítesz egy olyan klánt egy olyan mezőnyben ami lazán bever egy jól összerakott klánt. egyéniben nem kell tartani senkitől, és még védeni is tud rendesen. mert a lentebbi országoknak védeniük kell a pozícióját is úgy, hogy mellette fenntartsa az ország kiadásait. egy 800k értékponton lévő orikból felépített klán lazán megteheti, hogy a környékkel mnt-t köt termel pár hónapot majd felhúz 70% barakot 15% toronnyal kidobál pár tagot és már mehet is az 500-600k értéken lévőkre akiknek nincs mnt-je a környékkel benne van a pontlista sűrűjébe, nem teheti meg, hogy ne tartson tanyát kovácsot stb. a piaci árak miatt nem tud akkora sereget bevenni kp-ből amekkora elég lehet nagyobb orik beveréséhez, és ha ki is támad őt biztosan hiénázni fogják ellentétbe a nagy országgal. még azt is tegyük hozzá, hogy a támadó fél ráálláshoz több milla egységet is elfokozhat, amit bontóversenyben űberelni szinte lehetetlen. én ezért nem támogatom a felvetett javaslatot.
Ezt mondjuk a "konnyites" elott is meg lehetett ugyanigy tenni, csak egyre tobb aldozatot kivant a kidobalt orszagoktol.
__________________
Remedy
Reply With Quote
  #460  
Old 07-12-2012, 20:56
Merengő Merengő is offline
Member
 
Join Date: Aug 2007
Location: Komárom
Posts: 1,545
Activity: 0%
Longevity: 91%
Default

egyre jobban azt gondolom, hogy ezen nem kell változtatni annyian kipróbálták már.. én még nem de ..
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Rúnatermelés módosítása Steve Elvetett javaslatok 185 07-16-2007 14:24
A wapos történő játékkal kapcsolatos jó tanácsok werden Segítség 20 05-22-2007 23:07
Piaci belépések nullázása, Aréna fordulózárása Ati Fontos bejelentések 0 10-30-2006 12:23
Személyiségek módosítása Walron Elvetett javaslatok 6 06-14-2006 09:07


All times are GMT +1. The time now is 14:45.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu