Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megvalósult javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #141  
Old 02-14-2011, 11:28
Takanohana Takanohana is offline
Member
 
Join Date: Aug 2008
Location: Budapest
Posts: 279
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
Nem csak az orkokrol beszelunk, azzal amugyis szinte ongyilkossag mfnek lenni A-n es 5. szinten kivul. (Lehet utalod az orkokat, azert irsz ilyeneket? :P)
Ha ilyen kicsinyes vagy, cseréld ki tetszés szerint az orkot gnómra, szerintem érted a lényeget, csak kikerülöd. Ha bármelyik fajnál simán figyelmen kívül hagyod a faji sajátosságát a távolozásnál, a hullánál miért kéne figyelembe venni, hogy nem is tud varázsolni? Faji sajátossága ugyan, akárcsak gnómnál és orknál a jobban fáradás, de ha egyik esetben nem fontos a faji sajátosság, akkor a másikban sem.
Reply With Quote
Sponsored Links
  #142  
Old 02-14-2011, 11:31
Dew's Avatar
Dew Dew is offline
Member
 
Join Date: Oct 2008
Location: Budapest
Posts: 556
Activity: 0%
Longevity: 84%
Default

Quote:
Originally Posted by Takanohana View Post
Mi a lényeg? Hogy a kedvezményt mint MF kapja, és akkor vonatkozzon minden MF-re egyformán, vagy mint ilyen-és-ilyen fajú MF, és akkor számítson a faji malusz.

Szerintem ez elég egyértelmű. Minden MF valamilyen fajú, ezt nem lehet figyelmen kívül hagyni. Vagy akkor tudjon az MF hulla is távolozni, mindegy, hogy faja képtelen varázsolni, az csak egy faji sajátosság, most az a lényeg, hogy MF, akkor járjon neki is.
nem értem miért kevered ide a hullát.... az mf hullának is olcsóbb lesz a távol, csak éppen nem tud távolozni.

Quote:
Originally Posted by Takanohana View Post
Mert ide tartozik.

Hulla faji sajátossága, hogy nem tud varázsolni. Orknak meg az, hogy 1%-kal jobban fáradnak a varijai. Ha az orknál nem akarod figyelembe venni a faji sajátosságát, a hullánál miért kéne?
a törpének, meg hogy gyengék a varázslói... abszolút köze nincs a témához ezeknek a dolgoknak.

Készültség a kérdés, beszéljünk készültségekről...
Reply With Quote
  #143  
Old 02-14-2011, 11:36
Merengő Merengő is offline
Member
 
Join Date: Aug 2007
Location: Komárom
Posts: 1,545
Activity: 0%
Longevity: 91%
Default

Quote:
Originally Posted by Dew View Post
nem értem miért kevered ide a hullát.... az mf hullának is olcsóbb lesz a távol, csak éppen nem tud távolozni.



a törpének, meg hogy gyengék a varázslói... abszolút köze nincs a témához ezeknek a dolgoknak.

Készültség a kérdés, beszéljünk készültségekről...
szerintem annak sincs köze a témához hogy változtassunk egy olyan dolgon ami eddig jólbevált volt. vagy az mf-ek erősítésében kitérünk minden egyes fajra mit kéne átírni a hátrányoknál? vagy csak 2 fajjal csináljuk meg?
Reply With Quote
  #144  
Old 02-14-2011, 11:37
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Takanohana View Post
Ha ilyen kicsinyes vagy, cseréld ki tetszés szerint az orkot gnómra, szerintem érted a lényeget, csak kikerülöd. Ha bármelyik fajnál simán figyelmen kívül hagyod a faji sajátosságát a távolozásnál, a hullánál miért kéne figyelembe venni, hogy nem is tud varázsolni? Faji sajátossága ugyan, akárcsak gnómnál és orknál a jobban fáradás, de ha egyik esetben nem fontos a faji sajátosság, akkor a másikban sem.
Szolj, ha ertelmes ervet is fel tudsz hozni, addig maradnek Nalad is az indok nelkuli velemenynyilvanitasnal, koszi. (Legalabbis en, szemely szerint)
__________________
Remedy
Reply With Quote
  #145  
Old 02-14-2011, 11:37
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 3%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Dew View Post
Készültség a kérdés, beszéljünk készültségekről...
Az a kérdés, hogy mi a racionális oka annak, hogy két kiválasztott faj az egyik varázslatát a többiekhez képest könnyebben kapja. Ráadásul pont azok a fajok, akiknek nem erősségük a varázslás.

Nem szeretem ezeket a kivételeket, amik nem racionális okból történnek, hanem azért, mert "így könnyebb lesz nekik". Tény, hogy könnyebb lesz nekik, ezt nem vitatom. De most ennek a két fajnak az erősítéséről beszélünk, vagy egy általános MF-könnyítésről?

Én úgy látom, hogy kezdünk átmenni abba, hogy oké, oké, hogy könnyítve van minden MF élete, de erősítsük mellé még az orkokat és a gnómokat is. Merthát ugye ha az MF távolbalátását extrán könnyítjük, akkor ugyanezt tegyük meg szöviben is, különben megint mi ez a kivételezés, hogy csak egy réteg kap könnyítést valamire, amire mások ugyanúgy rászorulnak stb.

Ha az MF ork varázslatát könnyítjük, akkor az kihatással van a szövetséges ork varázslatára is!!! Ezt senki ne felejtse el!!! És ez már nem az MF-ek erősítéséről szól, hanem az orkok és gnónok erősítéséről, szövetségi státusztól függetlenül! Biztos erősíteni kell ezt a két fajt?
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
The Following 4 Users Say Thank You to Ati For This Useful Post:
  #146  
Old 02-14-2011, 11:46
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Ha az MF ork varázslatát könnyítjük, akkor az kihatással van a szövetséges ork varázslatára is!!! Ezt senki ne felejtse el!!! És ez már nem az MF-ek erősítéséről szól, hanem az orkok és gnónok erősítéséről, szövetségi státusztól függetlenül! Biztos erősíteni kell ezt a két fajt?
4 fős szovetsegben ugyanennyi lenne neki, mint most, ha jol ertelmeztem a beirasod. Vagy tevednek? Vagy az zavar, hogy a 2-3 fős eletkeptelen szovik is konnyebben varazsolnak?

(Amugy a javaslatom csak az mf-ekre szolt, nem erzem feltetlen jo otletnek, hogy ezt barmilyen szinten terjesszuk ki szovetsegesekre is.)
__________________
Remedy
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to Remedy For This Useful Post:
  #147  
Old 02-14-2011, 11:46
Zoli's Avatar
Zoli Zoli is offline
Member
 
Join Date: Mar 2007
Location: Gyula
Posts: 1,086
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Élőhalottnak variképességet adni röhejes és kicsit elferdíti az egész érvelést.

Nem tudom, kinek milyen HÁTRÁNYA származna abból, hogy a maluszos fajok is ugyanannyiért távoloznának MF-KÉNT, mint a nem maluszosak.
Nem értem, hogy kinek fájna ez, ki nem tudna miatta aludni.
A logikátlanságról már korábban kifejtettem a véleményem: ez nem indok!

Mint tapasztaltuk, faji sajátosságokat meg lehet változtatni a kívánt cél elérése érdekében, tehát arra hivatkozni, hogy ennek ez, meg az a faji tulajdonsága, megint csak fölösleges.
Mert meg lett erősítve a hulla, ott senki nem mondta, hogy dehát az a faji tulajdonsága, hogy nem zavarja a vihar (többek közt), akkor miért legyen több férőhelye...
És pl az hatással van a játékmenetre

Ez a változás, amit kérünk a játszhatóságra lenne hatással. Ettől nem lenne több MF, nem lennének sikeresebbek az MF-ek, csak játszhatóbbak lennének.

Azért írtam ezt, és így, mert azok, akik az egységes 1% mellett vannak, érvelnek. Azok, akik ellene vannak, szajkózzák a súgót, Ati is.
Ez nem érvelés.
Miért csak az egyik félnek kell érvelnie, a másiknak nem?

Még egyszer: Kinek, miért fájna, ha egységes lenne a távolozás MF-ként minden fajnak?
__________________
"Bocsáss meg ellenségeidnek, de jegyezd meg a nevüket"

Ecto
Reply With Quote
  #148  
Old 02-14-2011, 11:50
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 3%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
4 fős szovetsegben ugyanennyi lenne neki, mint most, ha jol ertelmeztem a beirasod. Vagy tevednek? Vagy az zavar, hogy a 2-3 fős eletkeptelen szovik is konnyebben varazsolnak?
Nem ugyanannyi lenne. Ha eltöröljük a távolbalátásra adott maluszt ezeknél a fajoknál, akkor a 10 fős klánban is el kell törölni.

Ne csináljunk olyan nyakatekert módosításokat, hogy "mindenkinek 2% könnyítés, kivéve az orknak és a gnómnak, akiknek 3%, de csak akkor, ha magányosok, 2 fő esetén ők már nem kapnak könnyítést, csak a többi faj."

Hogy mi?!

Ha arról beszélünk, hogy az ork és a gnóm malusza a távolbalátásra el legyen törölve, akkor erről beszélünk, nem arról, hogy KIVÉVE, HA 1 főnél nagyonn szövetségben van, mert akkor mégsem.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #149  
Old 02-14-2011, 11:52
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 3%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
(Amugy a javaslatom csak az mf-ekre szolt, nem erzem feltetlen jo otletnek, hogy ezt barmilyen szinten terjesszuk ki szovetsegesekre is.)
???

A javaslat lényege az volt, hogy mivel nincsenek négyen (vagy 10-en), ezért szegénynek egyedül kell távolbanéznie, miközben máshol ezt 4-es (vagy 10-en) felosztják egymás között.

Ha ketten vannak, akkor is előnyben lesz egy 4 (vagy 10) fős szövetség, hiszen kettejük között kell beosztani azt, amit máshol 4 (vagy 10) ember végez.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #150  
Old 02-14-2011, 11:52
Zoli's Avatar
Zoli Zoli is offline
Member
 
Join Date: Mar 2007
Location: Gyula
Posts: 1,086
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Ha az MF ork varázslatát könnyítjük, akkor az kihatással van a szövetséges ork varázslatára is!!! Ezt senki ne felejtse el!!!
Hogyan?

Ha csak ez a bajod, akkor csináld meg úgy, hogy MF-ként 1%, 2 fős szöviben meg már 3%-ba kerüljön neki, többtagú szöviben meg max 4-be, ahogy most.
Könyörgöm te írod a játékot, ne ezzel érvelj. Te döntöd el, és szerintem az ellen semmi kifogása nem lenne senkinek.

Ez kicsit olyan, mintha csinálnék magamnak kakaót, de már előre sírok, hogy tejet akarok...
__________________
"Bocsáss meg ellenségeidnek, de jegyezd meg a nevüket"

Ecto
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
1/A klánvezér szerep erősítése Ati Megbeszélések 340 09-21-2010 08:33
Szemelyisegek erositese. SATU Elvetett javaslatok 0 12-07-2006 15:16
Üzenetküldés apró könnyítése Artúr Elvetett javaslatok 23 09-11-2006 05:54
Élőhalott faj erősítése. Rém Elvetett javaslatok 10 07-30-2006 08:29
Szövik erősítése Tyborrex Elvetett javaslatok 4 04-19-2006 20:14


All times are GMT +1. The time now is 05:09.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu