Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu
  #121  
Old 02-14-2011, 11:03
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Merengő View Post
akkor most jöhetne a kérdés, ha egységes 1% lesz akkor mondjuk más fajok maluszát is elvesszük bizonyos akcióknál? vagy csak a varázslatban gyenge fajoknak kedvezünk?

Hátrányok:

a tolvajok és a varázslók minden alkalommal 1%-kal jobban fáradnak

gondolom az előnyök és hátrányok úgy lettek felállítva, hogy kiegyenlítik egymást. ha eltörlünk mf ork esetében egy hátrányt akkor megbomlik az egyensúly

szerintem ne nézzen távot ugyanannyiért egy mf óriás, mint egy mf ork, mert más téren sem egyenlőek a feltételek. egyik faj ebben a másik faj abban jobb.
Erdemes azt is elolvasnod, amit en irtam. Valamint ne ferdits, kerlek. Nem toroljuk el a faji hatranyukat, hiszen az osszes tobbi varazslatra ervenyes lesz. Neked is csak azt tudnam irni, amit az elobb: ilyen jelentos konnyitesnel az 1%-os reszlet, amit masodjara is beidezel, mar 100%-os buntetest jelent, ami egymashoz viszonyitva rengeteg.

Kepzeld el mondjuk, hogy a terkapu az orknak/gnomnak ezentul nem 5%, hanem 10% lenne. (Ez most csak pelda, nem gondoltam, hogy a gondolatom erzekeltetni is kell)

Ujra irnam, ettol az osszes tobbi varazslatra megkapja a maluszt, ami rengeteget szamit.

Igazabol az ellenzoeket nem ertem, szegeny mf-el igy is alig vannak, talan egy minimalis szinten konnyebbe lehetne tenni az eletuket...

Mi okotok van ellenkezni, mitol tartotok? Ettol meg ugyanugy gyenge lesz az mf...
__________________
Remedy
Reply With Quote
Sponsored Links
  #122  
Old 02-14-2011, 11:08
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 15%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
ilyen jelentos konnyitesnel az 1%-os reszlet, amit masodjara is beidezel, mar 100%-os buntetest jelent, ami egymashoz viszonyitva rengeteg.
Ha 2% készültségkönnyítéstől életképtelenné válik az adott faj (egy könnyítéstől miért?!), akkor válassz másik fajt, ami nem rendelkezik az általad 100%-os büntetésnek tartott malusszal.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Ati For This Useful Post:
  #123  
Old 02-14-2011, 11:18
Dew's Avatar
Dew Dew is offline
Member
 
Join Date: Oct 2008
Location: Budapest
Posts: 556
Activity: 0%
Longevity: 84%
Default

Quote:
Originally Posted by Merengő View Post
akkor most jöhetne a kérdés, ha egységes 1% lesz akkor mondjuk más fajok maluszát is elvesszük bizonyos akcióknál? vagy csak a varázslatban gyenge fajoknak kedvezünk?

gondolom az előnyök és hátrányok úgy lettek felállítva, hogy kiegyenlítik egymást. ha eltörlünk mf ork esetében egy hátrányt akkor megbomlik az egyensúly
-->
Quote:
Originally Posted by Dew View Post
ennyi erővel miért nézzen távot egy mf ork olcsóbban, mint egy szövis óriás? "egyik faj ebben a másik faj abban jobb."

Quote:
Originally Posted by Merengő View Post
és ha neked ebből a mondatból az ered, hogy a szövetségi státusz miatt kap maluszt, akkor szövegértelmezés egyes. NEM NEM az miatt kap, hanem faji mivoltából.
Nem azért kell minden körben saját magának távoloznia, mert ork. Azért fogy annyi készüli körönként, mert MF. és mivel itt az MF-ek segítése a téma, ahogy ezt Te is kiemelted, ezért nem a „rossz varázsló” fajokat szeretnénk erősíteni, hanem általánosságban az MF-eket.

Illetve megint megjegyezném, hogy egy MF óriás abból a készüliből ami az 1%os távollal maradna többet tudna varázsolni, mint egy ork, mivel ennek a malusza a többi varázslatra ugyanúgy vonatozik, és a többi védővarit ugyanúgy fel kell tegye. Arról nem is beszélve, hogy általában egy MF óriás több varival rendelkezik, amikre nagyobb bónusza van, szóval a maradék készülit sokkal „eredményesebben” fel tudja használni, mint egy ork.

Úgyhogy nem bomlana semmilyen egyensúly...
Reply With Quote
  #124  
Old 02-14-2011, 11:22
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Ha 2% készültségkönnyítéstől életképtelenné válik az adott faj (egy könnyítéstől miért?!), akkor válassz másik fajt, ami nem rendelkezik az általad 100%-os büntetésnek tartott malusszal.
Ati, teljes tisztelettel megkernelek, hogy ne irj olyanokat, amit meg csak nem is emlitettem. De ha megis, legyszives mondd meg, hol irtam, hogy ettol barmelyik faj is eletkeptelen lenne. Koszonom.

Nem ertem a mentalitasod: Van egy szinte betonba vesett velemenyed, es jofejsegbol azt a latszatot akarod kelteni, hogy szamit a velemenyunk? Sut az osszes beirasodbol, hogy Te ezt mar reg eldontotted, es mondvacsinalt ervekkel probalod megvedeni az igazad. Hidd el, erre nincs szukseg. Ird be, hogy igy lesz, igy dontottem, punktum, mint par mar esetben mar volt erre pelda. Szerintem sokkal korrektebb, mint felesleges koroket futtatni a fel hoditoval.

(Irjatok erveket, amiket ugy is ledorongolok es kiferditem amiket irtok, es csak a sajat szemszogembol latom a dolgokat... - Ennek mi ertelme?)

Bocs a kifakadasert, de ez mar nem az elso olyan beirasod, amiben olyanok vannak, ami az idezett hszben nincsenek, maximum nagyon elrugaszkodott ertelmezessel lehetne belenezni.
__________________
Remedy
Reply With Quote
The Following 3 Users Say Thank You to Remedy For This Useful Post:
  #125  
Old 02-14-2011, 11:24
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 15%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
Bocs a kifakadasert, de ez mar nem az elso olyan beirasod, amiben olyanok vannak, ami az idezett hszben nincsenek, maximum nagyon elrugaszkodott ertelmezessel lehetne belenezni.
Rengeteg büntetésről írsz, miközben 2% könnyítést kap. Én a 2% könnyítést nem látom rengeteg büntetésnek.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to Ati For This Useful Post:
  #126  
Old 02-14-2011, 11:25
Merengő Merengő is offline
Member
 
Join Date: Aug 2007
Location: Komárom
Posts: 1,545
Activity: 0%
Longevity: 91%
Default

Quote:
Originally Posted by Dew View Post
-->





Nem azért kell minden körben saját magának távoloznia, mert ork. Azért fogy annyi készüli körönként, mert MF. és mivel itt az MF-ek segítése a téma, ahogy ezt Te is kiemelted, ezért nem a „rossz varázsló” fajokat szeretnénk erősíteni, hanem általánosságban az MF-eket.

Illetve megint megjegyezném, hogy egy MF óriás abból a készüliből ami az 1%os távollal maradna többet tudna varázsolni, mint egy ork, mivel ennek a malusza a többi varázslatra ugyanúgy vonatozik, és a többi védővarit ugyanúgy fel kell tegye. Arról nem is beszélve, hogy általában egy MF óriás több varival rendelkezik, amikre nagyobb bónusza van, szóval a maradék készülit sokkal „eredményesebben” fel tudja használni, mint egy ork.

Úgyhogy nem bomlana semmilyen egyensúly...
és nem segítettél az mf-en? úgy beszéltek róla mintha én büntetést adnék neki. segítve van ugyanolyan mértékben van segítve mint a másik mf faj. miért erősítsük jobban, mint a másikat??

akkor ismét megjegyezném, hogy az óriás jó varázsló az ork nem. ezért ne is csodálkozz rajta, hogy jobban fog varázsolni mint egy olyan faj, ami nem pont varázslásra van kitalálva. és az könnyítés ugyanolyan mértékben segítené az mf orkot meg mf óriást is.
Reply With Quote
  #127  
Old 02-14-2011, 11:26
Merengő Merengő is offline
Member
 
Join Date: Aug 2007
Location: Komárom
Posts: 1,545
Activity: 0%
Longevity: 91%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
Valamint ne ferdits, kerlek. Nem toroljuk el a faji hatranyukat, hiszen az osszes tobbi varazslatra ervenyes lesz.
miben látod a ferdítést? ha jól emlékszem azt írtam adott varázslatra, vagyis a távolról beszélek csak.
Reply With Quote
  #128  
Old 02-14-2011, 11:30
Dew's Avatar
Dew Dew is offline
Member
 
Join Date: Oct 2008
Location: Budapest
Posts: 556
Activity: 0%
Longevity: 84%
Default

Quote:
Originally Posted by Merengő View Post
és nem segítettél az mf-en? úgy beszéltek róla mintha én büntetést adnék neki. segítve van ugyanolyan mértékben van segítve mint a másik mf faj. miért erősítsük jobban, mint a másikat??

akkor ismét megjegyezném, hogy az óriás jó varázsló az ork nem. ezért ne is csodálkozz rajta, hogy jobban fog varázsolni mint egy olyan faj, ami nem pont varázslásra van kitalálva. és az könnyítés ugyanolyan mértékben segítené az mf orkot meg mf óriást is.
jobban is varázsol az óriás, mint az ork

"# a varázslók 10%-kal erősebbek (óriás)"

azért mert az ork malusz nem vonatkozna a távolra még nem lenne jó varázsló. ugyanis ez a készüli fogyását befolyásolja, nem a varázslás erejét, sikerességét.

a törpe a legrosszabb varázsló, mert 15%kal gyengébbek a varázslói (átkozás esetén).
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Dew For This Useful Post:
  #129  
Old 02-14-2011, 11:37
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Rengeteg büntetésről írsz, miközben 2% könnyítést kap. Én a 2% könnyítést nem látom rengeteg büntetésnek.
Latod, direkt igy nezed. Valoban, ezentul konnyebb lesz nekik, mint eddig. _Ellenben_ az osszes tobbi fajnak ezen a kettol kivul _sokkal_ konnyebb lesz.

Azt probalom mar magyarazni 3-4 hsz ota, hogy az eredetileg bevezetett faji malusz emiatt a konnyites miatt 100%-os hatasfoku lesz a tavolra. Ertheto ez az allaspont, kell-e meg magyaraznom, vagy el tudod fogadni, hogy ez is egy nezopont?


Quote:
Originally Posted by Merengő View Post
miben látod a ferdítést? ha jól emlékszem azt írtam adott varázslatra, vagyis a távolról beszélek csak.
Igazad van, ferdites akkor nincs, a hszem tobbi resze az ervekkel akkor is all iranyodban is.
__________________
Remedy
Reply With Quote
  #130  
Old 02-14-2011, 11:41
Takanohana Takanohana is offline
Member
 
Join Date: Aug 2008
Location: Budapest
Posts: 279
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Mi a lényeg? Hogy a kedvezményt mint MF kapja, és akkor vonatkozzon minden MF-re egyformán, vagy mint ilyen-és-ilyen fajú MF, és akkor számítson a faji malusz.

Szerintem ez elég egyértelmű. Minden MF valamilyen fajú, ezt nem lehet figyelmen kívül hagyni. Vagy akkor tudjon az MF hulla is távolozni, mindegy, hogy faja képtelen varázsolni, az csak egy faji sajátosság, most az a lényeg, hogy MF, akkor járjon neki is.
Reply With Quote
The Following 3 Users Say Thank You to Takanohana For This Useful Post:
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
1/A klánvezér szerep erősítése Ati Megbeszélések 340 09-21-2010 09:33
Szemelyisegek erositese. SATU Elvetett javaslatok 0 12-07-2006 16:16
Üzenetküldés apró könnyítése Artúr Elvetett javaslatok 23 09-11-2006 06:54
Élőhalott faj erősítése. Rém Elvetett javaslatok 10 07-30-2006 09:29
Szövik erősítése Tyborrex Elvetett javaslatok 4 04-19-2006 21:14


All times are GMT +1. The time now is 12:10.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu