Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Elvetett javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

Elvetett javaslatok Könyörtelen leszek, de ami téma egész biztosan nem lesz, azt átmozgatom ebbe a topicba.

 
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #31  
Old 01-14-2007, 21:41
Xeper Xeper is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pécs/Bp
Posts: 2,240
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Gyula View Post
Ez számomra nagyon elfogadható és jó megoldásnak tünik.
Az X-valóban lehetne inkább 15%az szerintem egy jól termelő de még ne mextrém törpe lenne.
Ez az a rész, amit jól kellene belőni. Jogosan járjon a könnyítés, de ne túl erős %-ot követeljen meg...
__________________
"A tanult szerencsét hívják tudásnak"
Eben a mondatba három hiba van.
Sponsored Links
  #32  
Old 01-14-2007, 22:07
-Fegya-'s Avatar
-Fegya- -Fegya- is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,590
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Xeper View Post
Ez alatt én arra gondoltam, hogy ha X=10%, akkor egy min. 10% bányát tartó termelő ori fedezésekor nem számítana hogy mennyit fedezett eddig, tehát a lehető legolcsóbban fedezne területéhez mérten (még ez sem olcsó).

tehát a két javaslat ötvözetéből egy 6000 hekis, 15% bányát tartó, 50% fedezésű törpi fedezési költsége:
most: (6000/100)^1.6*(1+0.5*2)=1400 katona
az ötvözet alapján: (5100/100)^1.6*(1+0*2)=540 katona
Xepi, jobban tetszik a Te javaslatod, mint az enyém. Kezdtem írni a javaslatot, aztán közbe számolgattam, mire befejeztem, a tiéd már rég kész volt.

A javaslatodat úgy módosítanám, hogy a felfedezési arányt változatlanul hagynám, de a területből levonnám a bányák mondjuk kétszeresét.
Így a példád így alakulna:
most: (6000/100)^1.6*(1+0.5*2)=1400 katona
Te javaslatod : (5100/100)^1.6*(1+0*2)=540 katona
Én javaslatom (4200/100)^1.6*(1+0.5*2)=791 katona
Ez szerintem azért jobb, mert díjazza azt, aki alacsonyabban tartja a felfedezési arányt.

Természetesen a csökkentés nem mehet 2948 hektár alá.
  #33  
Old 01-14-2007, 22:21
Xeper Xeper is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pécs/Bp
Posts: 2,240
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by -Fegya- View Post
Xepi, jobban tetszik a Te javaslatod, mint az enyém. Kezdtem írni a javaslatot, aztán közbe számolgattam, mire befejeztem, a tiéd már rég kész volt.

Quote:
A javaslatodat úgy módosítanám, hogy a felfedezési arányt változatlanul hagynám, de a területből levonnám a bányák mondjuk kétszeresét.
Így a példád így alakulna:
most: (6000/100)^1.6*(1+0.5*2)=1400 katona
Te javaslatod : (5100/100)^1.6*(1+0*2)=540 katona
Én javaslatom (4200/100)^1.6*(1+0.5*2)=791 katona
Ez szerintem azért jobb, mert díjazza azt, aki alacsonyabban tartja a felfedezési arányt.

Természetesen a csökkentés nem mehet 2948 hektár alá.
Egyrészt jogos, másrészt viszont így kicsit kevés talán pl a Senki által említett 80% fedezéssel küszködő törp esetén. Tehát ha van 80% fedezése (mert beverik, és növekszik az aránya), akkor 30% bánya körül kellene tartani, hogy ne legyen durva malusa a fedezésre. Ez viszont egy újabb beverési hullámot gerjesztene.
Így vagy teljes nullázás kelene, vagy -hogy tényleg értékeljük a tartott bányák mértékét- a bányákkal csökkentett mértékű, de egy reálisan nagy mennyiségű bánya arány mellett szerintem célszerű elérni a nullázást. (tehát pl nem bánya arány*2, hanem bánya*4, így 100% fedezés mellett 25% bányát tartva nullázódik a hátrány)
__________________
"A tanult szerencsét hívják tudásnak"
Eben a mondatba három hiba van.
  #34  
Old 01-14-2007, 22:59
Wanax's Avatar
Wanax Wanax is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Hungary, Budapest
Posts: 270
Activity: 0%
Longevity: 99%
Post

Quote:
Originally Posted by Senki View Post
Süti, ha lehet, ne szólj bele, nem játtszol már!!! Körönként benézek A-ban, és nagyobb a védelmem mint amit te beírtál mégsem sikerül a védekezés mindig. Könnyű olyanba beleszólni amihez már nincs sok közöd. Szeretném látni mennyit játtszottál az új változások óta. Tudtommal egy grammot SE. Eszerint beszélj kérlek, azaz NE! - Az is kultúrérv, hogy azt mondod hogy én nem játtszok eleget azért történik velem ez. Köszönöm, hogy a módosítást azzal akarod kiütni a vágányról hogy engem fikázol, majd azzal akarod megkoronázni a postodat, hogy kijelented akkor foglalkoztam volna vele, amikor téma volt... Gratulálok a kultúra magas fokát bizonyítod azzal, hogy bár kértem, hogy ne ez legyen a témából, te rázendítesz a személyeskedésre. - vissza is kerültél megint a tiltólistámra...

Kiszaltam a temabol, mert nem jaccom es igy nem is lehet mar beleszolasom semmibe... megjegyeznem hogy a tamadosok kivedeset tudtommal nem befolyasoltak a felfedezesi szabaly modositasok! Es csak annyit kerdeznek meg a topicot latogatoktol hogy mi lehetett az irasomban olyan ami Senki jatekat irta le vagy egyaltalan utalas volt arra hogy neki olyan az orija! Ugy laccik hogy annyira nem ertek a kultur hulyesegekhez hogy csak na!

En olvastam egy problemarol es a tapasztalataimbol arra kovetkeztettem, hogy a torpet akkor szoktak allandoan beutogetni, ha irrealis felepitesu orival all le termelni es ebbol fakad az a problema hogy a felfedezes problemat okoz! Ha onnan kozelitem meg a promlemat hogy a jatek adta lehetosegekkel vedem meg az orszagomat akkor megszunik a problema es nem kell kivetelezni a torpe fajjal, mert ha megis megtesszuk akkor elszaporodhat a felfedezessel es banyakkal "olcsobban" felfedezo hadissa atalakulo torpek szama, es akkor majd a tobbi hadis fog "sirni" hogy ugyan mar neki is legyen olcsobb a felfedezes mert nem tudja athidalni a pontkulonbsegeket a tamadashoz pedig ő utne....
__________________
Exhódítós

  #35  
Old 01-14-2007, 23:12
Xeper Xeper is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pécs/Bp
Posts: 2,240
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Wanax View Post
Ha onnan kozelitem meg a promlemat hogy a jatek adta lehetosegekkel vedem meg az orszagomat akkor megszunik a problema es nem kell kivetelezni a torpe fajjal, mert ha megis megtesszuk akkor elszaporodhat a felfedezessel es banyakkal "olcsobban" felfedezo hadissa atalakulo torpek szama, es akkor majd a tobbi hadis fog "sirni" hogy ugyan mar neki is legyen olcsobb a felfedezes mert nem tudja athidalni a pontkulonbsegeket a tamadashoz pedig ő utne....
Egy normális hadisnaka a fedezési aránya nem fog az egekbeszökni.... az eddigi javaslataink a bányáért fedező törpék fedezési arányának leszorítását segítenék. Szerintem nem érné meg sereges termelőnek lenni pusztán a fedezés miatt -ha mégis elszaporodnának, akkor a rajtuk élő seregesek is elszaporodnának, ergo a rendszer stabil marad
__________________
"A tanult szerencsét hívják tudásnak"
Eben a mondatba három hiba van.
  #36  
Old 01-14-2007, 23:19
Wanax's Avatar
Wanax Wanax is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Hungary, Budapest
Posts: 270
Activity: 0%
Longevity: 99%
Post

Quote:
Originally Posted by Xeper View Post
Egy normális hadisnaka a fedezési aránya nem fog az egekbeszökni.... az eddigi javaslataink a bányáért fedező törpék fedezési arányának leszorítását segítenék. Szerintem nem érné meg sereges termelőnek lenni pusztán a fedezés miatt -ha mégis elszaporodnának, akkor a rajtuk élő seregesek is elszaporodnának, ergo a rendszer stabil marad
Azt hiszem nem ertettel meg.....

En arra gondoltam hogy ha bevezetik azt hogy a torpe a banyai utan olcsobban fedezhet fel akkor olcsobban lehet belole nagy hekis orit csinalni mint a tobbibol! Es tudtommal a full hadissal is meg fog tortenni hogy fedeznije kell hogy utol erjen tamadhato celpontot! De ha egy tope kihasznalja a felfedezesi "bonuszat" es utanna veglegesen lebontja az ossze banyait akkor igazan jo hadis lesz belole!!! Es nem lesz konnyu eloskodni egy 70% barakkal megaldott torpen, de akar fegyver termelo is lehet belole barmikor ha a helyzet ugy kivanja!
__________________
Exhódítós

  #37  
Old 01-14-2007, 23:33
Xeper Xeper is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pécs/Bp
Posts: 2,240
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Wanax View Post
Azt hiszem nem ertettel meg.....

En arra gondoltam hogy ha bevezetik azt hogy a torpe a banyai utan olcsobban fedezhet fel akkor olcsobban lehet belole nagy hekis orit csinalni mint a tobbibol! Es tudtommal a full hadissal is meg fog tortenni hogy fedeznije kell hogy utol erjen tamadhato celpontot! De ha egy tope kihasznalja a felfedezesi "bonuszat" es utanna veglegesen lebontja az ossze banyait akkor igazan jo hadis lesz belole!!! Es nem lesz konnyu eloskodni egy 70% barakkal megaldott torpen, de akar fegyver termelo is lehet belole barmikor ha a helyzet ugy kivanja!
Teljes mértékben megértettelek az előbb is

Mí megvannak a bányái, addig igenis sokkla könnyebb célpont mint bárki más, tehát ha csak a fedezésre játszik,akkor eléggé rosszul teszi -hiszen nem lesz olcsóbb a fedezése semmiképpen egy 0%-ot fedező haisnál -aki ezáltal holtpontra jutva ugyanannyiért fedezhet. Ha lebontja a bányáit, akkor onnantól már rá is teljes mértékbe érvényes lesz a fedezési aránya, ami valószínűleg több lesz mint a vele párhuzamba vont hadisé, mert neki az induló bányákért is fedeznie kellett valószínűleg.
Tehát az elején kiszolgáltatottabb helyzetben lesznek, feljebb (bánya bontás után) pedig a későbbi fedezések érezhetően nehezebbek lesznek az ilymódon felvitt sereges törpök számára. Akinek ez megéri, az vagy szerencsés, vagy elszámolt valamit
__________________
"A tanult szerencsét hívják tudásnak"
Eben a mondatba három hiba van.
  #38  
Old 01-15-2007, 09:20
-Fegya-'s Avatar
-Fegya- -Fegya- is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,590
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by -Fegya- View Post
A javaslatodat úgy módosítanám, hogy a felfedezési arányt változatlanul hagynám, de a területből levonnám a bányák mondjuk kétszeresét.
Így a példád így alakulna:
most: (6000/100)^1.6*(1+0.5*2)=1400 katona
Te javaslatod : (5100/100)^1.6*(1+0*2)=540 katona
Én javaslatom (4200/100)^1.6*(1+0.5*2)=791 katona
Ez szerintem azért jobb, mert díjazza azt, aki alacsonyabban tartja a felfedezési arányt.

Természetesen a csökkentés nem mehet 2948 hektár alá.
Quote:
Originally Posted by Xeper View Post


Egyrészt jogos, másrészt viszont így kicsit kevés talán pl a Senki által említett 80% fedezéssel küszködő törp esetén. Tehát ha van 80% fedezése (mert beverik, és növekszik az aránya), akkor 30% bánya körül kellene tartani, hogy ne legyen durva malusa a fedezésre. Ez viszont egy újabb beverési hullámot gerjesztene.
Így vagy teljes nullázás kelene, vagy -hogy tényleg értékeljük a tartott bányák mértékét- a bányákkal csökkentett mértékű, de egy reálisan nagy mennyiségű bánya arány mellett szerintem célszerű elérni a nullázást. (tehát pl nem bánya arány*2, hanem bánya*4, így 100% fedezés mellett 25% bányát tartva nullázódik a hátrány)
Ha valakit bevernek, akkor nem szabadna, hogy növekedjen a felfedezési aránya. Ez mindenképpen hiba, amit javítani kell. De egy hibát nem úgy kell korrigálni, hogy kitalálunk valami új szabályt, ami ellensúlyozza a hibát.

Továbbra is az a véleményem, hogy a felfedezési rátához ne nyúljunk. Így jutalmazzuk azokat a bányát tartó országokat (nemcsak törpét!), amelyeknek kisebb a felfedezési arányuk.

Úgy érzem, valamit elnéztél javaslatomban.
Javaslatom képlete:
((terület-bányák száma*2)/100)^1.6 * (1+fedezési arány*2)
Evvel a képlettel 6000 hektáron 25% bánya esetén 90%-s fedezési arány mellett kevesebb katona jön ki, mint a 6000 hektáros bányát nem tartó 0%-s fedezési arányúnál.
Ez így túl nagy csökkenés, ezért még azt is belevenném, hogy sohasem lehet a katonaigény kevesebb, mint a 0% fedezési arányú bányát nem tartó országnál. Lehet, hogy a bányák kétszeres szorzója is túl nagy és csökkenteni kéne.
  #39  
Old 01-15-2007, 09:58
Alba Alba is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pápa
Posts: 749
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Nah,

Én elég sokáig törpe voltam az A ban, vna némi rálátásom.
Nekem az orim védelme nem volt kicsi.szerintem egy 40% barakk 15 torony egy nem törpének is szép védelem.
És simán átütöttek.egy ork-gnom játszva átüt egy ilyen országot.És nekem Senki ötelete tetszik leginkább.
Amit irtok az az hogy a törpének hogy lesz jobb.De mi van a többi fajjal?Nem hiszem hogy ha a törpén javítunk kkor jobb lesz az elfnek az embernek vagy a félelfnek.VElük miért ne lehet jatszani A ban?
A jelenlegi heylzet miatt persze értelmetlen, sőt eddig is az volt. Mert a hadis oriknak áll a zászló.

De ha csak egy átlagos elfet nézünk. Ő hogy megy fel? A törpe a 3. legerősebb hadis faj az A ban de mégse tud felmenni. Mert ha ütne nem lenne bányája.De az elf???
  #40  
Old 01-15-2007, 11:26
Senki's Avatar
Senki Senki is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Café of Broken Dreams
Posts: 1,690
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Elmentek megint a felfedezés könnyítésébe... nekem tettszik hogy könnyebb legyen, de alapvetően nem is ezt akartam elérni, hanem azt, hogy legalább ahoz ne egyre több katona kelljen, hogy pótoljam a levert területeket... Úgy emelkedik a felfedezési rátám már 15%-kal többre, hogy összességében 2300 hektárral kevesebbem van, mint azóta, hogy bevezettük a számlálástés a fedezés drágulást. És bányák mellett ritkán sikerül a védekezés, abba meg ne menjünk bele, hogy mennyit kellene játtszani egyesek szerint, hogy ne legyen ez probléma...

arról nem is beszélve, hogy nem csak nyersanyagot kell megtermelni, hanem a fegyvert is és főleg az visz el területeket az országból...
Sponsored Links
 


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
felfedezés, felfedezett terület számítás Senki Segítség 21 04-27-2007 19:19
Felfedezés javaslat -Fegya- Megvalósult javaslatok 916 01-20-2007 21:04
Elkezdődött a felfedezett területek számolása Ati Fontos bejelentések 1 11-18-2006 14:43
Célzott felfedezés módosíítás aúú Elvetett javaslatok 11 06-20-2006 14:05


All times are GMT +1. The time now is 09:39.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu