Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Általános beszélgetés Hódítós témákban
Register Stats Members List Today's Posts

Általános beszélgetés Hódítós témákban Hódítós témák, amik máshova nem férnek

View Poll Results: Földleadás gátlása (részleteket találsz a 19. oldalon, lap alján)
Minimum föld 5 5.00%
Minimum föld + az újrázás után is megmaradó minimum föld 5 5.00%
Minimum föld + az újrázás után is megmaradó minimum föld + baráti mallusz 51 51.00%
Anarchista csoportba áthelyezés 22 22.00%
J.K.SZ. bejelentő 26 26.00%
Újrázási lehetőségek lekorlátozása 14 14.00%
Földvesztés 20 20.00%
Katonai morál romlása 16 16.00%
Gyújtogatás erősödése 20 20.00%
Multiple Choice Poll. Voters: 100. You may not vote on this poll

Closed Thread
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1191  
Old 01-06-2008, 20:15
-Fegya-'s Avatar
-Fegya- -Fegya- is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,590
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Hóhér View Post
a szokásos ára 100, de most éppen 49 000, felkeltél éjjel egy ütésre ahol nyernél több 100 hekit, és most marha pipa vagy, hogy menjen e a sereg vagy ne, mert 49 000 a gabona, és van 1 perced indulni, és a fránya 100 ft os gabona nem érkezik ki a piacra.

akkor nem 100 az ára hanem 49 000.
Igazad van, a vásárló bizonyos esetekben védhető. Különben is, én csak arra reagáltam, hogy nem 'értetted' Norb felvetését.
Viszont az eladó is védhető?
__________________
Egér a sajton... (#3744)
Sponsored Links
  #1192  
Old 01-06-2008, 20:30
Hóhér Hóhér is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 806
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by -Fegya- View Post
Igazad van, a vásárló bizonyos esetekben védhető. Különben is, én csak arra reagáltam, hogy nem 'értetted' Norb felvetését.
Viszont az eladó is védhető?

igen.

ha ő félre akar tenni x mennyiségű gabonát, hogy biztosan legyen neki kinn egyes esetekre gabona,(pl. támadás) ne vehessék üresre a piacot.

vagy úgy véli 50 000es áron akar valaki utalgatni, és befogózza 49 000 es tételekkel.

én úgy gondolom, hogy nem tudnánk olyan esetet mondani, ahol a jksz egyértelműen bizonyítható lenne piaci utalásnál. mint ahogy a földleadásnál sem.
( kivéve a szándékosan bután elkövetett szabálytalanságok)

amúgy engem a jksz elnevezés nagyon zavar a piaci utalásnál, nevezzük akkor már nevén a dolgokat, szerintem piaci info kiadásáról van szó,nem jksz-ről.
  #1193  
Old 01-06-2008, 20:32
Xeper Xeper is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pécs/Bp
Posts: 2,240
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Hóhér View Post
amúgy engem a jksz elnevezés nagyon zavar a piaci utalásnál, nevezzük akkor már nevén a dolgokat, szerintem piaci info kiadásáról van szó,nem jksz-ről.
Játékon kívül megbeszéled valakivel, hogy utal pénzt ~ gazdasági szövetségbe léptek

Ez JKSZ
__________________
"A tanult szerencsét hívják tudásnak"
Eben a mondatba három hiba van.
  #1194  
Old 01-06-2008, 20:35
Hóhér Hóhér is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 806
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by Xeper View Post
Játékon kívül megbeszéled valakivel, hogy utal pénzt ~ gazdasági szövetségbe léptek

Ez JKSZ

ha én beveszem az 50 000 aranyos gabonádat, nem követek el szabálytalanságot, nem meríti ki a jksz fogalmát, hiszen nincs meg tiltva, hogy csak a szövetségesem gabonáját vehetem meg.

a szabálytalanságot akkor követem el, amikor a piaci infohoz jutok, hogy kinek a gabonáját veszem meg. vagyis piaci info kiadása

azt hittem ez mindenkinek egyértelmű...


Last edited by Hóhér; 01-06-2008 at 20:39..
  #1195  
Old 01-06-2008, 20:41
-Fegya-'s Avatar
-Fegya- -Fegya- is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,590
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Hóhér View Post
igen.

ha ő félre akar tenni x mennyiségű gabonát, hogy biztosan legyen neki kinn egyes esetekre gabona,(pl. támadás) ne vehessék üresre a piacot.

vagy úgy véli 50 000es áron akar valaki utalgatni, és befogózza 49 000 es tételekkel.

én úgy gondolom, hogy nem tudnánk olyan esetet mondani, ahol a jksz egyértelműen bizonyítható lenne piaci utalásnál. mint ahogy a földleadásnál sem.
( kivéve a szándékosan bután elkövetett szabálytalanságok)
Igazad van, egyetértek.

Quote:
Originally Posted by Hóhér View Post
amúgy engem a jksz elnevezés nagyon zavar a piaci utalásnál, nevezzük akkor már nevén a dolgokat, szerintem piaci info kiadásáról van szó,nem jksz-ről.
Játékon kívül megállapodnak, hogy az egyik kiteszi drágán, a másik pedig megvásárolja drágán. Én JKSZ-nek tartom, ha nem is büntethető.
__________________
Egér a sajton... (#3744)
  #1196  
Old 01-06-2008, 20:47
-Fegya-'s Avatar
-Fegya- -Fegya- is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,590
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Hóhér View Post
a szabálytalanságot akkor követem el, amikor a piaci infohoz jutok, hogy kinek a gabonáját veszem meg. vagyis piaci info kiadása

azt hittem ez mindenkinek egyértelmű...

Szerintem a szabálytalanságot akkor követed el, amikor játékon kívül megbeszéled az utalás módját.
__________________
Egér a sajton... (#3744)
  #1197  
Old 01-06-2008, 22:00
Hóhér Hóhér is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 806
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by -Fegya- View Post
Szerintem a szabálytalanságot akkor követed el, amikor játékon kívül megbeszéled az utalás módját.
azaz piaci infot adsz ki, mit teszel ki mennyiért.

de hozok egy példát.

a közelemben van a cimbim orija

Begömbözöm.
Veszem a gabonát.
Megint begömbözöm.

Hopp ott van +200 milla, még veszem a gabonát ami kinn van 4 milliárdért.

Nem adott ki infot, egyszerűen kiszúrtam, hogy a csopiban kihez megy a lé a piacon.

Nem követtem el szabálytalanságot, sem én se ő, hiszen BEVEHETEM a gabonáját, MÉG AKKOR IS, ha rájöttem magamtól, hogy az övét veszem.

Semmiképp nem lehet jksz, hanem piaci info kiadása a szabálytalanság.
Ha jksz lenne a másik piaci támogatása, akkor ha gömb után látom, hogy oda megy a lé, már mehetnék is anarchba, nem vehetném be a cuccot, de ilyen szabályról nem tudok.

Sőt, egyáltalán nem tudok olyan BIZONYÍTHATÓ JKSZ nevű szabálytalanságról, ami nem kifejezetten valaki ellen irányuló szabálytalanság. Azaz nem akció valaki ellen.
Lehet én gondolom rosszul, győzzetek meg, hogy még is van ilyen.
(nem gondoltam végig minden lehetőséget )

Last edited by Hóhér; 01-06-2008 at 22:11..
  #1198  
Old 01-06-2008, 22:24
Synkel Synkel is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,191
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

A JKSZ Játékon Kívüli Szövetség.
Azaz ha te megbeszéled valakivel aki nem szövetségesed, hogy tegye ki 50k-ért a gabonát ami a csopiban egyébként 100 arany szok lenni, mert te megveszed, az bizony jksz, és nem piaci infó kiadása.

Az se piaci infó, ha neked mondja valaki, hogy kitette 50k-ért, és vedd meg.
__________________
"Véres kardot hoztam
Őseink véres kardját"
  #1199  
Old 01-06-2008, 22:43
Hóhér Hóhér is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 806
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by Synkel View Post
A JKSZ Játékon Kívüli Szövetség.
Azaz ha te megbeszéled valakivel aki nem szövetségesed, hogy tegye ki 50k-ért a gabonát ami a csopiban egyébként 100 arany szok lenni, mert te megveszed, az bizony jksz, és nem piaci infó kiadása.

Az se piaci infó, ha neked mondja valaki, hogy kitette 50k-ért, és vedd meg.

hanem mi? nem piaci infot ad ki, hogy 50 000ért van kinn cucc?

nem csak úgy kerülhet ki valakinek a gabonája 50 000 ért hogy meg van beszélve.

az előbb vezettem le, hogy miért nem lehet JKSZ, legalább próbáld végig gondolni mit írok, mielőtt reagálsz rá. bele sem kötöttél a gondolatmenetbe, hanem írsz egy téves gondolatot arra, amit korábban leírtam hogy miért téves.

de leírom neked még egyszer,hátha most...
ha szabályos eszközökkel tudomásomra jutott,(gömb) hogy kié az árú a piacon, attól függetlenül bevehetem , hiszen azt veszek meg amit akarok,és nem lesz soha jksz.

a megbeszélés az szabálytalan valóban, de az piaci info kiadása, mert elég csak annyit elárulni hogy 50 000 ért van kinn gabona és ennyi.
nem kell hozzá regény, hogy légyszi vedd be, be veszed? mennyit? semmilyen más info nem kell hozzá, csak a piaci áru mivolta, és akárhogy is nézem az, piaci info kiadása.
a saját piacának az infoja. ami tilos.

Last edited by Hóhér; 01-06-2008 at 22:46..
  #1200  
Old 01-07-2008, 08:40
Kutyuleee's Avatar
Kutyuleee Kutyuleee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest
Posts: 2,965
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Hát az utalás csúnya dolog, de igaza van Ákosnak ez szinte bizonyithatatlan,kivéve ha zöldben beszélik meg,mert a leglátványosabb utalás is lehet véletlen elbaxás....
jksz-nek jksz, ha tudatosan jutattsz vkit elönyhöz aki nem szövetségesed. ergo ez az, de semmikép sem piaci infó kiadása. Ákos már csak azért sem lehet az, mert a piaci infó kiadása az a fórum szabályzatban van benne tudtommal, és magánbeszélgetésekre nem vonatkozik
__________________
Az élet olyan mint 1 simson, ha nem megy be kell rúgni



Sponsored Links
Closed Thread


Currently Active Users Viewing This Thread: 3 (0 members and 3 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 10:31.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu