Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Elvetett javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

Elvetett javaslatok Könyörtelen leszek, de ami téma egész biztosan nem lesz, azt átmozgatom ebbe a topicba.

 
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 05-10-2006, 15:30
Sheenka
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default piaci limit

Nos miután a drágakő ára meg húszszorozódott, a Q ban (én csak ide látok be, de gondolom más szinteken is) erős infláció indult be.
Jelenleg kb 1 hete a katonapiac nem üzemel, mert egyszerűen az elérhető legmagasabb árnál többet ér egy egység. Tetszőleges egység 50000 arany áron kerül ki, és nagyjaból a piacra érkezésekor el is fogy.
Tehát szerintem, épp itt lenne az ideje, h az 50000 -es limitet egy kicsit feljebb emeljék
ez elvileg ügye a csalások megakadályozására lett kitalálva, de jelen esetben éppen a legálisan játszó embereket szivatja meg a legjobban.
Sponsored Links
  #2  
Old 05-10-2006, 15:38
solven solven is offline
Member
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 255
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

hát példáúl az anarchban tökéletesen mükszik a katoonapiac (a legmagasabb ár 35000 volt amikor utóljára láttam, az pedig néhány órája volt)

és az infláció se nagyon mükszik mindenhol, mert van csopi, ahol fixen tartja a drágakő a 200-es határt, mégsem vannak maxon a piac árak
  #3  
Old 05-10-2006, 15:43
Sheenka
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Quote:
Originally Posted by solven
hát példáúl az anarchban tökéletesen mükszik a katoonapiac (a legmagasabb ár 35000 volt amikor utóljára láttam, az pedig néhány órája volt)

és az infláció se nagyon mükszik mindenhol, mert van csopi, ahol fixen tartja a drágakő a 200-es határt, mégsem vannak maxon a piac árak

nem ragaszkodom hozza h mindenhol legyen emelés, vagy ahhoz sem h fix legyen..
nekem az is jó lenne, ha csak a q ban emelkedne, vagy ha valami algoritmus szerint, ha megközeliti a felő határt egy termék, akkor nőne a határ...
ezzel ki lehetne védeni a csalásokat is, és ahol nem éri el a limitet, ott nem okozna változást.
Minenesetre a Q ban, meghalt a katonapiac, és ez tény
  #4  
Old 05-10-2006, 15:50
-Fegya-'s Avatar
-Fegya- -Fegya- is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,590
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Sheenka
Nos miután a drágakő ára meg húszszorozódott, a Q ban (én csak ide látok be, de gondolom más szinteken is) erős infláció indult be.
Jelenleg kb 1 hete a katonapiac nem üzemel, mert egyszerűen az elérhető legmagasabb árnál többet ér egy egység. Tetszőleges egység 50000 arany áron kerül ki, és nagyjaból a piacra érkezésekor el is fogy.
Tehát szerintem, épp itt lenne az ideje, h az 50000 -es limitet egy kicsit feljebb emeljék
ez elvileg ügye a csalások megakadályozására lett kitalálva, de jelen esetben éppen a legálisan játszó embereket szivatja meg a legjobban.
Én most az 5X-ben vagyok. Még a drágakő árának emelése előtt is nagyon gyakran minden katonafajta ára 50000-hez közel volt. Ennek a drágakőhöz semmi köze, hiszen csoportomban alig drágult a drágakő. Ezért szerintem is emelni kéne a limitet, hiszen egy lovas legalább 2 fegyverrel többet ér, mint egy síma katona, de ennyiért a limit miatt nem lehet eladni.
  #5  
Old 05-10-2006, 15:54
Sheenka
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Quote:
Originally Posted by -Fegya-
Én most az 5X-ben vagyok. Még a drágakő árának emelése előtt is nagyon gyakran minden katonafajta ára 50000-hez közel volt. Ennek a drágakőhöz semmi köze, hiszen csoportomban alig drágult a drágakő. Ezért szerintem is emelni kéne a limitet, hiszen egy lovas legalább 2 fegyverrel többet ér, mint egy síma katona, de ennyiért a limit miatt nem lehet eladni.
Mondom én csak a q-t látom, ahol a stabil 25k s árról jutottunk el oda az emelést követően, h már 50000 ért sem látni egységet.
Egyébként meg tény, h az E ben, régen is probláma volt, h az fontosabb egységek, pl ijjas, elit, nem voltak kaphatóak, mert 50000 ért akármennyit is raktál ki, egyből elfogyott... (mondjuk nem mostanában jártam ott)
  #6  
Old 05-11-2006, 05:08
director
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Post

Quote:
Originally Posted by Sheenka
Mondom:) én csak a q-t látom, ahol a stabil 25k s árról jutottunk el oda az emelést követően, h már 50000 ért sem látni egységet.
Egyébként meg tény, h az E ben, régen is probláma volt, h az fontosabb egységek, pl ijjas, elit, nem voltak kaphatóak, mert 50000 ért akármennyit is raktál ki, egyből elfogyott... (mondjuk nem mostanában jártam ott)
szerintem a drágakőnek elég elhanyagolható köze van a katipiachoz.. de ezt mintha már mondta volna itt vki.. áh, még álmos vagoyk..
  #7  
Old 05-11-2006, 12:04
Kisbér Kisbér is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 1,313
Activity: 0%
Longevity: 99%
Exclamation

Quote:
Originally Posted by Sheenka
Mondom én csak a q-t látom, ahol a stabil 25k s árról jutottunk el oda az emelést követően, h már 50000 ért sem látni egységet.
Egyébként meg tény, h az E ben, régen is probláma volt, h az fontosabb egységek, pl ijjas, elit, nem voltak kaphatóak, mert 50000 ért akármennyit is raktál ki, egyből elfogyott... (mondjuk nem mostanában jártam ott)
Ha elitet, vagy lovast, vagy íjászt szeretnél eladni, fokozd le katonának, és úgy tedd ki a piacra
Nehogymá kész katonát kapjanak...

Teljesen jó, ahogy van most...

Ha felemelnénk 75k-ra a limitet (vagy akár 100k-ra is), akkor is ugyanolyan gyorsan elfogyna ezekben a csoportokban a katona.. Hidd el... !
  #8  
Old 05-11-2006, 13:58
Sheenka
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Quote:
Originally Posted by Kisbér
Ha elitet, vagy lovast, vagy íjászt szeretnél eladni, fokozd le katonának, és úgy tedd ki a piacra
Nehogymá kész katonát kapjanak...

Teljesen jó, ahogy van most...

Ha felemelnénk 75k-ra a limitet (vagy akár 100k-ra is), akkor is ugyanolyan gyorsan elfogyna ezekben a csoportokban a katona.. Hidd el... !
nos lehet h en vagyok hulye, de ugy tanultam anno kozgazbol, h letezik egy piaci egyensuly, kereslet/kinalat ilyesmi, es ebbe most ez a limit eleg durvan beleszol... ha 75k is keves lenne, akkor 100k n allna meg, de a lenyeg, h elobb utobb kialakulhatna egy olyan ar, amin beallna az egyensuly, es lehetne egysegeket ugy kirakni, h haza is erjen...
  #9  
Old 05-11-2006, 14:11
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Sheenka
nos lehet h en vagyok hulye, de ugy tanultam anno kozgazbol, h letezik egy piaci egyensuly, kereslet/kinalat ilyesmi, es ebbe most ez a limit eleg durvan beleszol... ha 75k is keves lenne, akkor 100k n allna meg, de a lenyeg, h elobb utobb kialakulhatna egy olyan ar, amin beallna az egyensuly, es lehetne egysegeket ugy kirakni, h haza is erjen...
Egy másik topicban épp azt írta valaki, hogy 38k az íjász, és ez milyen iszonyatosan drága. Nem hiszem, hogy az elérhetetlenségig kellene emelni az árakat csak azért, mert van a csoportban olyan is, aki meg tudja venni drágán is. Ezért akkor csak ők vehessenek katonát? Nem hiszem, hogy ez jó ötlet lenne.
__________________
Hódító * Queosia
  #10  
Old 05-11-2006, 14:16
Sheenka
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati
Egy másik topicban épp azt írta valaki, hogy 38k az íjász, és ez milyen iszonyatosan drága. Nem hiszem, hogy az elérhetetlenségig kellene emelni az árakat csak azért, mert van a csoportban olyan is, aki meg tudja venni drágán is. Ezért akkor csak ők vehessenek katonát? Nem hiszem, hogy ez jó ötlet lenne.
Tudom h a lassu csopik nem tul nepszeruek a modik kozott, de azert gondolom oda tudtok nezni.
Nem arrol van szo h milyen draga, hanem arrol h nem lehet kapni.
Es ennel egy fokkal azert jobb lenne, ha lehetne kapni, max nagyon dragan...
ami szinten relativ.
Jelenleg egy kezdo ori 4 dragakobanyaval kereshet koronkent 50000 aranyat... igy megnezve, azert ez nem olyan hude magas ar...
foleg mert barmi mast termel, nem keres ennyit...
legalabbis a bevetel/felhasznalt hektar alapjan.
Sponsored Links
 


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Minden ami 1/A Északföld Általános beszélgetés Hódítós témákban 1400 03-09-2012 17:43
About the 90 day group limit Remedy Help for new players 31 09-09-2007 02:37
Tisztességtelen piaci magatartás fogalmának bevezetésére. Wanax Elvetett javaslatok 209 06-08-2006 12:56
Csopik piaci helyzete DerMedve Általános beszélgetés Hódítós témákban 1 02-12-2006 13:58


All times are GMT +1. The time now is 16:17.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu