Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Általános beszélgetés Hódítós témákban
Register Stats Members List Today's Posts

Általános beszélgetés Hódítós témákban Hódítós témák, amik máshova nem férnek

View Poll Results: Szerinted okozhat-e gondot a jellenlegi helyzet a jövöben?
Elffel játszom és szerintem igen 13 26.53%
Elffel játszom és szerintem nem 10 20.41%
Nem elffel játszom és szerintem igen 15 30.61%
Nem elffel játszom és szerintem nem 3 6.12%
Nem játszom A-ban, de szerintem igen 6 12.24%
Nem játszom A-ban, de szerintem nem 2 4.08%
Voters: 49. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #171  
Old 12-01-2009, 09:55
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Reni View Post
Arra esetleg nincs ötlet hogy lehetne úgy megkönnyíteni a fordulást, hogy aki eddig állandó országot tartott a top30ban a forgáshoz jobban megérje neki A-ba menni és lefordulni?
Nem mindenki maszik fel par ezer koronkent A-ba a topba, barmit is talalsz ki. Van aki egyszeruen keptelen napi 18 oraban a gepnel lenni, A-hoz pedig az kell, ha folyamatosan ujra es ujra fel akarsz jutni a topba.

Max ugy tudod megkonnyiteni, hogy csinalsz egy "keruljek a topba" gombot.

Nem ertem, miert kellene bantani mar megint a B-bol fordulokat...

Ha konnyiteni akartok, egyszeruen az A-s fordulasi felteteleket konnyitsetek, de ne annyira, hogy a kek szamnak mar semmi erteke ne legyen. (ez nem konnyu feladat)

Igazabol, szerintem minden jo ugy, ahogy van.

Az A csoport a jatek teteje. Nem feltetlen erzem azt, hogy trivialisan mindenkinek azonnal 1000 kor alatt teljesitenie kellene, elso A-s jateka soran...

A tobbieknek meg nem okoz gondot jelenleg sem, szerintem...
__________________
Remedy
Reply With Quote
Sponsored Links
  #172  
Old 12-01-2009, 10:10
Von's Avatar
Von Von is offline
Member
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 1,223
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
Nem mindenki maszik fel par ezer koronkent A-ba a topba, barmit is talalsz ki. Van aki egyszeruen keptelen napi 18 oraban a gepnel lenni, A-hoz pedig az kell, ha folyamatosan ujra es ujra fel akarsz jutni a topba.

Max ugy tudod megkonnyiteni, hogy csinalsz egy "keruljek a topba" gombot.

Nem ertem, miert kellene bantani mar megint a B-bol fordulokat...

Ha konnyiteni akartok, egyszeruen az A-s fordulasi felteteleket konnyitsetek, de ne annyira, hogy a kek szamnak mar semmi erteke ne legyen. (ez nem konnyu feladat)

Az A csoport a jatek teteje. Nem feltetlen erzem azt, hogy trivialisan mindenkinek azonnal 1000 kor alatt teljesitenie kellene, elso A-s jateka soran...

A tobbieknek meg nem okoz gondot jelenleg sem, szerintem...
Ezekkel mind soronként egyetértek, ezt emelném ki:

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
Igazabol, szerintem minden jo ugy, ahogy van.
Én is erre a következtetésre jutottam, igazából az eddig elhangzó ötletek (pl. elfek könnyebb betüthetősége, ne mindenki számolódjon bele a topba, emeljük a B-s lépőhatárt) vagy rendszeridegenek voltak úgymond, vagy borították volna a játékmenetet valakinek a határozott kárára.
Viszont Gyula ötlete egészen innovatív, mert nem az A-s vagy B-s szabályok piszkálásával oldaná meg a helyzetet. Igen, azt szerintem kár tagadni, hogy helyzet az van, eddig 68% szavazott erre, és bár nem reprezentatív feltétlen, de nagyjából tükrözheti, hogy az emberek milyennek érzik a játékot.
Biztosan lehet finomítani a 2/C-s ötleten, és kell is, de "megér egy misét" mindenképp.
__________________
Vonetikusan fon
---------------
[SZK] Jetilábnyom (#553158) [1/A]
Raining Blood (2) (#562319) [3/G] [SZ]
Reign In Blood (2) (#592837) [5/W] [SZ]

www.unimarket.hu
Reply With Quote
  #173  
Old 12-01-2009, 10:26
Xeper Xeper is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pécs/Bp
Posts: 2,240
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by csabi View Post
5000 hektárnak a 25%-a 1250, kicsit félreérthető, h 25%ról beszélsz, pár sorral lejjebb pedig kerek 26%ot írsz!!
ez az elf is ház hiányos. de sebaj, tételezzük fel, h a vele játszó játékos minden körben ott tud lenni és intézőben cserélget. ezzel nincs semmi gond, hiszen köztudott, h minden elf mindig online, de hogy még a saját fogyasztását se termelje meg ezek mellé, nemhogy etessen egy orkot, vagy esetleg egy gnómot... milyen lenne, ha ki lenne élezve?

szerintetek hány ilyen rohangál A-ban?
Ha jól számolom, akkor 5 ház hiánya van, illetve kb 2600 kaja mínusz... gyakorlatilag önellátó, és normálisan működő ország... mint Zoli írta: a teljesség igénye nélkül. Egy példa után hozott hasraütésből egy konkrét esetet. "De sebaj."

djibron : Ha elolvasod amit írtam, akkor láthatod, hogy nem a változtatások ellen vagyok, hanem egy a jelenleginél is erősebb negatív hatást eredményező változtatás ellen -ezt magyaráztam meg.


Igazából azt nem értem, hogy a mostani helyzet elsősorban az elfeknek fog igen erős problémát okozni a nem túl távoli jövőben, mégis az elffel játszók zárkóznak el legmerevebben a változtatás gondolatától.
Az pedig tényleg abszurd, hogy orkon kívül szinte művészet ütni.
__________________
"A tanult szerencsét hívják tudásnak"
Eben a mondatba három hiba van.
Reply With Quote
  #174  
Old 12-01-2009, 10:31
none none is offline
Member
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,135
Activity: 0%
Longevity: 87%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Valaki játszani szeretne, de a népe szétgyújtja az országát minden különösebb ok nélkül.

Ezek a javaslatok most mire vannak?

Nekem is van egy tippem, ami sokkal kézenfekvőbb:

TÁMADJON AZ ORK! VAGY HA NEM TUD, AKKOR FEDEZZEN FEL. NE A SÜLTGALAMBOT VÁRJA!
szerintem a top30 tolódása nem az orkonak okoz igazi problémát.. ha eltünnének a fedező elfek az se lenne jobb az orkoknak..
szerintem az újonnan fellépő játékosoknak okoz igazábol ez problémát.. főleg azoknak, akiknek nincs sok mrd-os tartalék, vagy nincs ismerőse, aki segítheti.. és azok közül is leginkább az elfeknek
__________________
same old song..
Reply With Quote
  #175  
Old 12-01-2009, 10:52
Nagyoszvald Nagyoszvald is offline
Junior Member
 
Join Date: Sep 2008
Location: Kárpátalja
Posts: 20
Activity: 0%
Longevity: 85%
Angry

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
Nem mindenki maszik fel par ezer koronkent A-ba a topba, barmit is talalsz ki. Van aki egyszeruen keptelen napi 18 oraban a gepnel lenni, A-hoz pedig az kell, ha folyamatosan ujra es ujra fel akarsz jutni a topba.

Max ugy tudod megkonnyiteni, hogy csinalsz egy "keruljek a topba" gombot.

Nem ertem, miert kellene bantani mar megint a B-bol fordulokat...

Ha konnyiteni akartok, egyszeruen az A-s fordulasi felteteleket konnyitsetek, de ne annyira, hogy a kek szamnak mar semmi erteke ne legyen. (ez nem konnyu feladat)

Igazabol, szerintem minden jo ugy, ahogy van.

Az A csoport a jatek teteje. Nem feltetlen erzem azt, hogy trivialisan mindenkinek azonnal 1000 kor alatt teljesitenie kellene, elso A-s jateka soran...

A tobbieknek meg nem okoz gondot jelenleg sem, szerintem...


Remedy most felvázolom, hogy miért is nem jó ez úgy ahogy van.Mindig mindenki azon sír hogy jaj ha valamit változtatunk A ban akkor a kis kék szám már elveszti az értékét.Szerinted melyik kerül több melóba:

1 eset) Hamarább halottál a hódítóról mint mások, minden csoportot megmásztál 1000 kör alatt, aztán az1/A ban felütötted magad/felfedeztél (1 évvel ezelőtt) 5000 hektárig és közben a ből fordultál.Közben ahogy telt az idő mindig annyit fedeztél hogy benne legyél a top 30 ban, és ezután így oszcillálsz körbe körbe a másik országoddal, és így (ha az A -s országodon kívül csak 1 országod van) akkor 5000 körönként van egy új személyiséged.

2 eset) Fellépsz 1/A ig ideális esetben 4000 kör alatt.Ahol azzal találod szemben magadat hogy 7500 hektárig kell növeld az országod területét az olyan elfek miatt akik b-ből forognak a másik országukkal.Nos ezt a 7500 hektárt megszerezni.Ezt fedezéssel majdhogynem lehetetlen ha valaki nem húz fentről.Ütéssel meg amiatt nem lehet mert a betonelfeket beverni csak nagyon extrém orképlistával lehet.

Szerintem a megoldás az lehet, amit már többször beírtam de senki sem méltatta válaszra hogy: AZ 1/A ban lévő országod segítségével csak egy darab 2/B - s országot tudjál fordítani.Aztán ha megint B ből akarsz fordulni akkor nem fordulhatsz, csak A ból.Aki A ban akar játszani az játszon A ban aki személyiséget akar az forogjon ne csak B -ből hanem A - ból is.Persze nem kötelező ha valaki A ban akar játszani tegye azt de akkor ne növelje a személyiségei számát 5000 körönként.Mert emiatt veszti el a kék szám az érvényességét.És emiatt nemfordulnak az inaktív elf országok a top 30 ból.
Reply With Quote
  #176  
Old 12-01-2009, 11:10
Von's Avatar
Von Von is offline
Member
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 1,223
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Quote:
Originally Posted by Von View Post
Biztosan lehet finomítani a 2/C-s ötleten, és kell is, de "megér egy misét" mindenképp.
Bár ha a 2/C-nek az lenne a hatása, hogy az elfek meg egy rakat másik ori is eltűnnének az A-s pontlistából, és a helyükön eszméletlen lyukak tátonganának, azzal sem lennénk előrébb...
__________________
Vonetikusan fon
---------------
[SZK] Jetilábnyom (#553158) [1/A]
Raining Blood (2) (#562319) [3/G] [SZ]
Reign In Blood (2) (#592837) [5/W] [SZ]

www.unimarket.hu
Reply With Quote
  #177  
Old 12-01-2009, 11:15
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,198
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Von View Post
Bár ha a 2/C-nek az lenne a hatása, hogy az elfek meg egy rakat másik ori is eltűnnének az A-s pontlistából, és a helyükön eszméletlen lyukak tátonganának, azzal sem lennénk előrébb...
Legalább a "nem akarok ütni" kérdéssel nem kell tovább foglalkozni, elég a "nem akarok felfedezni"-vel.

Ez most lehet, hogy gonosz megjegyzés volt.

Mindenesetre ezt egyszer már "végigjátszottuk" anarch 2/D-ben.

Amint megtámadott valaki valakit, ment a vérigsértődés, és az egymásnak esés, hogy hogy képzeli, és miért teszi ezt, és micsoda szemét dög. Majd miután ki lett utálva mindenki, aki támadni mert, jött a probléma, hogy milyen magasra kell felfedezni az amúgy teljesen életképtelen országokkal.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Ati For This Useful Post:
  #178  
Old 12-01-2009, 11:24
Xeper Xeper is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pécs/Bp
Posts: 2,240
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Nagyoszvald View Post
Szerintem a megoldás az lehet, amit már többször beírtam de senki sem méltatta válaszra hogy: AZ 1/A ban lévő országod segítségével csak egy darab 2/B - s országot tudjál fordítani.Aztán ha megint B ből akarsz fordulni akkor nem fordulhatsz, csak A ból.Aki A ban akar játszani az játszon A ban aki személyiséget akar az forogjon ne csak B -ből hanem A - ból is.Persze nem kötelező ha valaki A ban akar játszani tegye azt de akkor ne növelje a személyiségei számát 5000 körönként.Mert emiatt veszti el a kék szám az érvényességét.És emiatt nemfordulnak az inaktív elf országok a top 30 ból.
Méltatták már válaszra a beírásodat, de úgy tűnik te nem méltattad elolvasni őket. A lényeg kb, hogy az A-s orit ne kelljen lefordítani az A tetejéről azért, mert több országod van. A kék szám ne üsse ki a nagy A-s ország lehetőségét!
__________________
"A tanult szerencsét hívják tudásnak"
Eben a mondatba három hiba van.
Reply With Quote
  #179  
Old 12-01-2009, 11:37
Princ's Avatar
Princ Princ is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Budapest
Posts: 1,087
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Von View Post
Bár ha a 2/C-nek az lenne a hatása, hogy az elfek meg egy rakat másik ori is eltűnnének az A-s pontlistából, és a helyükön eszméletlen lyukak tátonganának, azzal sem lennénk előrébb...
Ha ez párhuzamos csoport lenne, nem lenne olyan hirtelen a változás. De kétségtelen hogy idővel kisebb csoportlétszám alakulna ki - és aki szokott játszani kis csoportokban, az tudja hogy milyen hervasztó.

Persze ha csak ilyen kerülőúttal hajlandóak a hódítósok megtartani a játszók táborát, miért ne. Szembetűnő hogy a jelenlegi csoportrendszeren belül is lehetséges a fordulást könnyíteni, de ez sokak érdekét vagy meggyőződését túl közvetlenül érinti. Negatív szemszögből ezt nevezhetjük féltékenységnek is; ez a rendszertulajdonság az említett dilemmát mélyíteni szokta.
__________________

Reply With Quote
  #180  
Old 12-01-2009, 11:44
Padlócsempe Padlócsempe is offline
Member
 
Join Date: Jan 2009
Location: Budapest
Posts: 773
Activity: 0%
Longevity: 83%
Default

Quote:
Originally Posted by Princ View Post
Persze ha csak ilyen kerülőúttal hajlandóak a hódítósok megtartani a játszók táborát, miért ne. Szembetűnő hogy a jelenlegi csoportrendszeren belül is lehetséges a fordulást könnyíteni, de ez sokak érdekét vagy meggyőződését túl közvetlenül érinti. Negatív szemszögből ezt nevezhetjük féltékenységnek is; ez a rendszertulajdonság az említett dilemmát mélyíteni szokta.
Hogyan lehetséges a fordulást könnyíteni?

Fix hektárral lehessen lépni A-ból?
A legrosszabb ötlet, mert megszűnne a versenyhelyzet, mert senki sem konkurenciája fordulás tekintetében a másiknak.

Nagyobb top% legyen, mondjuk 40-50%?
Egy idő után ugyanott tartanánk mint most, csak még több lenne a defenzív elf ori, és nem top30%-nál tömörülnének, hanem top40-50%-nál.

Ki lehessen hagyni az 1/A-t?
Ez a játék csúcsa, és ugyanúgy szerves része a játéknak, mint a többi szint. Ahogy az 5-ös szintet sem lehet kihagyni, pedig lehet, hogy lenne rá igény, úgy ezt se lehessen kihagyni.
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 18:09.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu