Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Általános beszélgetések > Filmek, sorozatok, TV
Register Stats Members List Today's Posts

Filmek, sorozatok, TV Filmek és sorozatok minden mennyiségben

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #481  
Old 08-30-2010, 18:20
Blacky Blacky is offline
Member
 
Join Date: Mar 2007
Location: Szeged
Posts: 199
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Egy kicsis Háttérinfó még a MÁSODIK ÉVAD ElÉ


Az Õsök (más néven Elõdök, Lantisziak, Alteranok) több millió évvel ezelõtt érkeztek meg a Tejútrendszerbe, ahol elvetették az élet csíráit, majd a különbözõ bolygókon Csillagkapukat kezdtek el lerakni, hogy megkönnyítsék a kifejlõdõ civilizációknak az egymással történõ kapcsolattartást.

Az idõ elõrehaladtával azonban nagyon vágytak olyan idegen fajokkal találkozni, akik hozzájuk hasonló fejlettségi szinten álltak, és akikkel így kicserélhették volna a tudásukat. Ezért két hatalmas csillaghajót küldtek el az univerzum egy õsöreg szegletébe: az elsõ hajó járt elöl, ugyanis ez gyártotta és rakta le az új Csillagkapukat az idegen világokra; majd ezt követte a második hajó, amelynek legénysége a felderítést végezte. A felderítõk a Csillagkapuk 9. ékzára segítségével juthattak vissza az ûrhajójukra.

A küldetést azonban megszakította a Tejútrendszerben tomboló vírus, így az Õsök egy csoportja Atlantisszal elmenekült a Pegazus-galaxisba, egy másik felemelkedett, a többiek pedig lassan kihaltak. Így a felderítõ hajó a világmindenség mélyén leállt, a kaputelepítõ hajó pedig robotpilótával folytatta tovább útját. A Földön a tudósaink felfedezik e hajók létezését, és azt is, hogy miképpen lehet eljutni járuk, így egy új expedíció szervezõdik.

Ezzel a Csillagkapu Univerzum teljesen fel fogja fedni a Kapuhálózatok rejtélyét. Már az eredeti Csillagkapu mozifilm óta ismert, hogy a galaxison belüli kapucímek hét ékzárból állnak, a galaxison kívülre pedig nyolc ékzárral (és nagy mennyiségû energiával) lehet tárcsázni és mindkét esetben az utolsó ékzár jelöli a kiindulópontot, esetünkben a Földet. A kilencedik ékzár bevitele valószínûleg még több energiát fog igényelni.

Ezeken kívül mit tartogat még az új sorozat, amit még nem láttunk? Olyan népek, fajok egész arzenálját, akik az emberiséggel ellentétben nem az Õsök tevékenységének köszönhetik létüket, hanem nagyrészt maguktól fejlõdtek ki (tehát elvileg nem emberszerûek), és vagy csodálkozással, vagy ártalmasabb szándékokkal figyelik, ahogy az univerzum fiatalabb szegletébõl jött, friss energiával teli ûrhajók megjelennek öreg világaik felett.
Reply With Quote
The Following 5 Users Say Thank You to Blacky For This Useful Post:
Sponsored Links
  #482  
Old 08-30-2010, 18:40
Valezius Valezius is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Veresegyház
Posts: 3,662
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Valaki egy spoiler mögött leírná nekem, hogy hány idegen fajjal is sikerült találkozni? Mert az első 5rész alatt, amit néztem, bizony kevesebbel, mint elvártam volna.
__________________
A szenvedélyem
Reply With Quote
  #483  
Old 08-31-2010, 17:53
Blacky Blacky is offline
Member
 
Join Date: Mar 2007
Location: Szeged
Posts: 199
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by Valezius View Post
Valaki egy spoiler mögött leírná nekem, hogy hány idegen fajjal is sikerült találkozni? Mert az első 5rész alatt, amit néztem, bizony kevesebbel, mint elvártam volna.
Nem tudom mi az a Spoiler mögötti írás amit kérsz
De megpróbálom összeszedni
- Az a faj ami a sivatagos bolygón felszedtek az egy
- A második idegen faj akik elrabolták Dr.Rush-t és a szenátor lányát, és közben támadták a Destiny-t
- harmadik faj meg a LUCIAN szövetség akik az Icarus bázist is lerombolták...

Ennél több nem volt eddig..
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Blacky For This Useful Post:
  #484  
Old 08-31-2010, 18:32
Valezius Valezius is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Veresegyház
Posts: 3,662
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by Blacky View Post
Ezeken kívül mit tartogat még az új sorozat, amit még nem láttunk?
Ez a rész úgy látom jó nagy kamu volt. Elég szomorú, és sokatmondó, hogy a készítőknek ilyen eszközhöz kellett nyúlnia.
__________________
A szenvedélyem
Reply With Quote
  #485  
Old 09-01-2010, 14:41
Blacky Blacky is offline
Member
 
Join Date: Mar 2007
Location: Szeged
Posts: 199
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by Valezius View Post
Ez a rész úgy látom jó nagy kamu volt. Elég szomorú, és sokatmondó, hogy a készítőknek ilyen eszközhöz kellett nyúlnia.
Melyik részre is gondolsz ?? Mert Én az EREDETI a Szerzök által leírt elözeteseket raktam be azért is vannak dölt betüvel és az egésznek a forrása az ABYDOS GATE nevü lap...Alapjában ez az EGÉSZ SG-U nak a története hogy magától a sorozattól mit várhatunk Mi nézök a készítök szerint..
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Blacky For This Useful Post:
  #486  
Old 09-01-2010, 18:14
Valezius Valezius is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Veresegyház
Posts: 3,662
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by Blacky View Post
Melyik részre is gondolsz ?? Mert Én az EREDETI a Szerzök által leírt elözeteseket raktam be azért is vannak dölt betüvel és az egésznek a forrása az ABYDOS GATE nevü lap...Alapjában ez az EGÉSZ SG-U nak a története hogy magától a sorozattól mit várhatunk Mi nézök a készítök szerint..
Privátot akartam írni, mert kár szaporítanom aszót ebben a témában.

De röviden: A készítők szerinte azt várhatjuk, hogy lesz egy csomó új faj.
Erről pedig kiderült, hogy nem több, mint egy jó nagy átverés, ami mint nézőt felháborít.
__________________
A szenvedélyem
Reply With Quote
  #487  
Old 09-01-2010, 20:35
Blacky Blacky is offline
Member
 
Join Date: Mar 2007
Location: Szeged
Posts: 199
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by Valezius View Post
Privátot akartam írni, mert kár szaporítanom aszót ebben a témában.

De röviden: A készítők szerinte azt várhatjuk, hogy lesz egy csomó új faj.
Erről pedig kiderült, hogy nem több, mint egy jó nagy átverés, ami mint nézőt felháborít.
Kár háborogni , mert egyáltalán annak is örülni kell, hogy szégyenszemre nem lett egy évados ez a sorozat...Az elsö évadot 2 részletben adta le a SYFY csatorna közben megjelentették az elsö évad felét DVd-n felturbózva, hogy a második felére jobb legyen a nézzettség is..Aztán egy kicsit javult de összeségében az egész sorozat egy nagy nulla / szerintem /

Ahogy látom a magyar tendenciát ez az SG sorozat szerintem itt nálunk soha a büdös életben nem fog megjelenni..így aki nem töltögeti a torrentekröl az valószínüleg sosem fogja tudni, hogy létezett egy ilyen SG sorozat..

viszont tervben van egy SG Atlantisz film

A két Csillagkapu-filmet követően érkezik a Stargate Atlantis: Extinction munkacímet viselő projekt, mindössze az MGM hivatalos megerősítését kell megvárni a 2010-re tervezett filmmel kapcsolatban, melyet Andy Mikita fog rendezni Joseph Mallozzi és Paul Mullie forgatókönyvéből.

A tervek szerint a 6. évad nyitórészének szánt sztorit dolgoznák fel szűk másfél órában és az Atlantisz Pegazus-galaxisba való visszatéréséről szólna. A tervek szerint a visszatérő állandó sorozatszereplők mellett nem kevés ismert arc fog feltűnni az SGA-filmben, bár némelyik valóban csak egy-egy villanás erejéig.
Reply With Quote
  #488  
Old 09-01-2010, 20:42
Valezius Valezius is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Veresegyház
Posts: 3,662
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Engem már nem érdekel hány évados lesz, 5rész után megvolt róla a véleményem, így nem is néztem tovább.
Próbáltam érveket találni rá, hogy érdemes legyen tovább nézni, mert igényem van a jó sci-fire, de nem nagyon sikerült. Úgyhogy inkább elkezdtem újra az SG-1-et kényelmes heti egy részes tempóval

Nekem a két SG film is hatalmas csalódás volt, akárcsak a 10. évad. (A másodikat inkább már végig se néztem.)

Talán az SGA film jobb lesz (vagy a harmadi kSG-1 film...), bár én azt vártam, hogy az 5. évadot zárja majd le, ezért meg is lepődtem, hogy az 5x20 egy kerek történet, rengeteg eseménnyel, amit buta módon egy részbe zsúfoltak, egy dupla epizódot az is megérdemelt volna.
__________________
A szenvedélyem
Reply With Quote
  #489  
Old 09-01-2010, 20:55
Tsobi's Avatar
Tsobi Tsobi is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest, XV. kerület
Posts: 5,633
Activity: 15%
Longevity: 94%
Default

Lehet az én igényeim, elvárásaim az alacsonyabbak, de nekem bejön az SGU is.
__________________



A nemzetvédő katona, a nemzettartó paraszt, a nemzetépítő munkás, a nemzetvezető értelmiségi, a nemzetmegtartó nő és a nemzet halhatatlanságának záloga, a magyar ifjúság hitvallása:
Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet, de elfáradni soha!


„Extra Hungariam non est vita ; si est vita, non est vita.”


Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Tsobi For This Useful Post:
  #490  
Old 09-01-2010, 21:01
Valezius Valezius is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Veresegyház
Posts: 3,662
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by Tsobi View Post
Lehet az én igényeim, elvárásaim az alacsonyabbak, de nekem bejön az SGU is.
Az igényeken túl sajnos én megutáltam majdnem az összes szereplő, egyedül Eli volt valamennyire szimpatikus, ami után jó ok kellett volna, hogy mégis nézője maradjak.
__________________
A szenvedélyem
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 08:49.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu