Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Általános beszélgetések > Filmek, sorozatok, TV
Register Stats Members List Today's Posts

Filmek, sorozatok, TV Filmek és sorozatok minden mennyiségben

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #431  
Old 11-30-2009, 23:47
Tsobi's Avatar
Tsobi Tsobi is online now
Senior Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest, XV. kerület
Posts: 5,633
Activity: 15%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Kutyuleee View Post
Hát, ha most átugranál 1-2DVD-vel akkor éppenséggel tudnék segiteni
Csábító ajánlat ez így éjnek évadján, de nagyon késő van. Viszont nagyon megköszönném, ha reggelre az ajtóm előtt lenne díszcsomagolásban
__________________



A nemzetvédő katona, a nemzettartó paraszt, a nemzetépítő munkás, a nemzetvezető értelmiségi, a nemzetmegtartó nő és a nemzet halhatatlanságának záloga, a magyar ifjúság hitvallása:
Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet, de elfáradni soha!


„Extra Hungariam non est vita ; si est vita, non est vita.”


Reply With Quote
Sponsored Links
  #432  
Old 11-30-2009, 23:51
Kutyuleee's Avatar
Kutyuleee Kutyuleee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest
Posts: 2,965
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Tsobi View Post
Csábító ajánlat ez így éjnek évadján, de nagyon késő van. Viszont nagyon megköszönném, ha reggelre az ajtóm előtt lenne díszcsomagolásban
Amúgy most nézem,hogy nekem is hiányos a 4.évad, 3rész nincs is itt meg a gépen, hanem csak anyámnál... őt nem fogom most felébreszteni ezért, úgyhogy sajnos késik a díszcsomagolás. mikor is lesz szülinapod???
__________________
Az élet olyan mint 1 simson, ha nem megy be kell rúgni



Reply With Quote
  #433  
Old 12-04-2009, 09:46
Blacky Blacky is offline
Member
 
Join Date: Mar 2007
Location: Szeged
Posts: 199
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by Kutyuleee View Post
Ahogy nézem akkor neked az eredeti stargate SG-1 sem techetet nagyon az első pár évadban... mert ott sem volt jellemző egy állandó összefüggő fő szál. kb az epizód nyitó és záró részekben meg évközben 1-2rész még ezzel foglalkozott, de a 20részből 15 karakter épitő,bolygó felfedezős rész volt,új létformákkal, goauld mentesen...
De Nekem az eddigi ÖSSZES rész tetszett ..Söt voltam olyan gyarló és egy ismimmel aki kinnt él az USA ban a DVD-ket is megvetettem itthon meg egy másik haver "rászerkesztette" a magyar szinkront, mert ugye itthon ezt megent nem lehet kapni..de ez az SG-U Ez egy ilyen sorozat.... "Más"
És ez nem is fog változni....sajnos.
Lehet mondani, hogy "nem kell nézni, ha nem tetszik", de ez egy kicsit "egyszerű" hozzáálás lenne , hiszen miután megnéztem tudom eldönteni, hogy tetszett-e.
És én azért nézem, mert SG-fan vagyok (de ez nem SG sorozat)
Akár jó is lehetne, ha nem azt várnám tőle, amit egy SG-től vár az ember, de én már csak ilyen gyarló vagyok.
Ha "indiános" filmet nézek; lovakat, prérit, bölényeket, csúnya,rossz fehér embereket, igazszívű indiánokat, hosszú hajakban tollakat akarok látni!...

Nikotinmentes cigi, alkoholmentes sör, cukormentes csoki, laktózmentes tej, gólnélküli döntetlen, ("biztonságos" sex)
Ez a sorozat is valami ilyen lett.
Csak az nincs benne, (a sava-borsa) ami miatt szeretjük(nénk). és emiatt a sok "rinyálás".
Úgyhogy azt kívánom, hogy legközelebb. mikor beleharapsz egy milka csokiba legyen kolbászos pizza íze (amit egyébként akár szerethetsz is), majd akkor talán el tudod képzelni, hogy ez a sorozat nézésekor mit érezhetek

Nem lelöve a poént az alaptörténetet elolvasva ami egyébként ez:/ az ABYDOS GATE oldalról másolva /

" Az idegen bolygón lévõ Icarus Kutatóbázison Dr. Nicholas Rush csapata a Csillagkapuk 9. ékzárán dolgozik, méghozzá Everett Young ezredes ideiglenes parancsoksága alatt. Mikor a Csillagkapu Program Nemzetközi Felügyelete (rövidítve IOA) Armstrong szenátor vezetésével vizsgálóbizottságot küld a bázisra, a bolygót megtámadja egy idegen faj, és az egyetlen menekülési útvonal a Csillagkapun keresztül vezet, amely azonban nem a Földre viszi vissza õket, hanem a 9. ékzárral a Destiny-re, a Kapuépítõk õsi csillaghajójára. A Destiny automatikusan elindul és folytatja soha véget nem érõ küldetését az univerzum legmélyének felderítésére.

A Stargate Universe gyakorlatilag a franchise újraformálása lesz, amely az eddigi mitológiára építi a történetét, de fiatalosabb, friss felhanggal, ráadásul ez lesz az eddigi legdrágább Csillagkapu produktum. Míg az Atlantisz sorozat az SG-1 egyik mellékágának volt tekinthetõ (történet szempontjából mindenképpen), addig a Universe a saját lábain fog állni. A régi csillagkapus elemekbõl megmarad a jelenkorban játszódó történet, a felderítés a Csillagkapukon keresztül, illetve az elamaradhatatlan humor, de Stargate Universe-ben több lesz az ûrhajós elem, mint elõdeiben és a sorozat maga is karakterközpontúbb lesz."

Nos Én ezen elözetes alapján szerintem Joggal gondolhattam, és még rajtam kívül nagyon nagyon sokan , hoyg ez lesz minden idök legjobb legelementárisabb legelsöpröbb SG sorozata pazar látvánnyal megtámogatva ha már 2009-et írunk meg ha már a legdrágább sorozat..ezzel szemben meg kaptuk azt amit látunk lehet nekem voltak, meg a soezer rajongónak magasak az elvárásai, hogy egy pörgös sorozatot szeretnék sok akcióval, és mégtöbb ÖS technológiával ?, Ha már felmenetek arra az Ös hajóra ????

Továbbra sem lelöve a poént hiszen a sorozat elsö Évadjának a tartalma már Réges rég fennt van a neten de Én a 14. epizódot már remegve várom

"Dr. Rush arra használja fel a Destiny számítógépes rendszerét, hogy újraélje élete kulcsfontosságú időszakát: amikor felvették a Csillagkapu Programba és szörnyű veszteség érte." No comment....

Nem fikázni akarom a sorozatot de a véleményem továbbra is az hogy ezt nem lett volna szabad Stargate Néven bemutatni..Legalább is az elsö 9 epizód alapján..Lehet ha megéri a második Évadot / amit ezen részek alapján erösen kétlek, de ne legyen igazam / lehet kibontakozik valami, ezért is várom mindig a köv részeket hogy hátha majd "berobban " az SG feeling..

Azért ezt a cikket érdemes még elolvasni, hogy lehet nem egyedül vagyok ezzel a véleménnyel sajnos
http://www.sg.hu/cikkek/71236/lekeru...rgate_universe

Last edited by Blacky; 12-04-2009 at 10:11..
Reply With Quote
The Following 3 Users Say Thank You to Blacky For This Useful Post:
  #434  
Old 12-04-2009, 11:50
szamóka's Avatar
szamóka szamóka is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,146
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

A spoilereket légyszíves töröld, vagy háttér közeli színnel írd, előre is köszi.
__________________
קפוד!
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to szamóka For This Useful Post:
  #435  
Old 12-04-2009, 12:50
Valezius Valezius is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Veresegyház
Posts: 3,662
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by Kutyuleee View Post
Ahogy nézem akkor neked az eredeti stargate SG-1 sem techetet nagyon az első pár évadban... mert ott sem volt jellemző egy állandó összefüggő fő szál. kb az epizód nyitó és záró részekben meg évközben 1-2rész még ezzel foglalkozott, de a 20részből 15 karakter épitő,bolygó felfedezős rész volt,új létformákkal, goauld mentesen...
Én 5 rész után abbahagytam az SGU-t, de hasonlóságot nem fedeztem fel az SG1-hez képest.
SGU 3.rész:
45 percen át mennek a sivatagban.
AZ SG1-ben hol volt ilyen rész? Hál' istennek sehol.
Mi értelme volt ilyen környezetbe helyezni ezt a részt? Gondolom az, hogy így lehetett még egy felesleges rész a víz megszerzéséről.

4. rész:
Elmegy az áram, aztán a maradék időben csak ülnek a sötétben.
Na jó néhol csinálnak is valamit, főleg Eli. De miért nem lehetett úgy ráfókuszálni a többi karakterre, hogy a háttérben a kemény munka látszata folyjon?
5. rész
Tovább ülnek a sötétben, és várják a csodát...
Erről a részről olvastam egy kritikát, amivel mélyen egyetértek, nem tudom hogy gondolták, hogy ennek izgalmas lesz a vége.
SG1-ben is sokszor lehetett tudni, hogy mi lesz a vége a résznek, de nem ilyen szánalmasan adták elő.
Például van az a rész, amikor Jacket elkapja Baal, és Daniel felemelkedettként segíteni akar neki. Tudjuk, hogy a végén úgyis hazatér, de az a rész meg van csinálva.
Igazából annyira nem is nézhetetlen a számomra ez az egész, de a 6. rész tartalma alapján pont ugyanazt lehetett várni, ami addig is volt, arra annyira meg már nem voltam kíváncsi.
__________________
A szenvedélyem
Reply With Quote
  #436  
Old 12-05-2009, 20:22
-Fegya-'s Avatar
-Fegya- -Fegya- is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,590
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Nekem a 10. rész tetszett. Végre történik valami...
__________________
Egér a sajton... (#3744)
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to -Fegya- For This Useful Post:
  #437  
Old 03-28-2010, 14:59
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Season 1, Episode 11: Space

Original Air Date—2 April 2010

A várva várt folytatás.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #438  
Old 04-18-2010, 16:10
Blacky Blacky is offline
Member
 
Join Date: Mar 2007
Location: Szeged
Posts: 199
Activity: 0%
Longevity: 93%
Unhappy

Akit még érdekel a Stargate Universe már a 13. epizódot is leadták, és egyre "izgalmasabb " lesz..egyszerüen aki kihagyja az élete baklövését követi el...Elérkezettt az a pilanat az SG sorozatok történetében, hogy az lesz egy epizód legizgalmasabb része , hogy egy orvosi tisztet teherbe ejtenek...Ez aztán az izgalom igen...Most már kíváncsian várom, hogy a gyerek apja vajon most mit csinál?? elmondja-e a kövek segítségével a földön lévö feleségének vagy nem??? mert ennél nagyobb izgalomra szerintem nem lehet várni..egyszerüen hihetetlen, hogy a kommunikációs kövekkel már mindenkit a hajóra hoztak, még egy mütétet is elkezdtek, de hogy egy 4 milliardos Földön ne találjanak egy nyamvadt tudóst aki segíteni tudna Nekik ez egyszerüemn hihetetlen..10 évad SG -1 és 5 Évad Atlantis után azért kicsit többet várna az alkotógárdától az ember....
Reply With Quote
  #439  
Old 04-18-2010, 20:47
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Nem láttam még az új részeket, az elsők nem annyira jöttek be nekem. A "félévad" végére egész izgalmas lett, abból akár sokmindent ki is lehet hozni, de ezek szerint inkább nem hiztak ki belőle semmi izgalmasat. Pedig az alap sztori alapvetően igéretes lehetne.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #440  
Old 04-18-2010, 20:50
Valezius Valezius is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Veresegyház
Posts: 3,662
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Season 1, Episode 11: Space

Original Air Date—2 April 2010

A várva várt folytatás.
Akkor mégse vártad annyira

Ha felpörög, akkor lehet visszatérek a sorihoz, de egyelőre még kibírom nélküle
__________________
A szenvedélyem
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 10:20.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu