Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megbeszélések
Register Stats Members List Today's Posts

Megbeszélések Itt lehet felvetni a javaslatokat, gondolatokat

View Poll Results: Mi a véleményed az alábbi témában?
A vari és toli akciók (info szerző kihagyása mellett) hatására változzon a katonai morál 6 16.22%
A katonai morál ne legyen hatással a tolvaj és vari akciókra sikerességére 2 5.41%
Maradjon így ahogyan van 19 51.35%
Igyunk egy SÖRt és keressünk más megoldást. . 10 27.03%
Voters: 37. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #91  
Old 12-03-2011, 12:37
Cpt Balu Cpt Balu is offline
Junior Member
 
Join Date: Mar 2011
Posts: 47
Activity: 0%
Longevity: 72%
Default

Quote:
nos a változást is valószínűleg azok a hadis orik fogják ellenezni, akik pont ezt használták ki ütéshez
Én mondtam h nem fog tetszeni hadisoknak... Ezért is tettem hozzá, hogy akkor tolikra nem vonatkozna (elvégre kocsmájuk már megvan), csak varisoknak lehetne kis segítség.
Mégegyszer összefoglalva:
- hadisoknál van sereg, lehet ütni, van morál, cserébe kisebb toli/vari erő, pro-kontra: 1-1
- tolisoknál van kocsma, magas morál, cserébe gyengébb sereg/vari, pro-kontra: 1-1
- varisoknál nincs kocsma (ha van akkor kevés a nagy létszám miatt), gyenge sereg és toli, pro-kontra: 0-2

így remélem már szembetűnőbb, mi is lett volna a javaslat lényege... Ha már ennyire azt mondod, hogy valamit valamiért, akkor talán a "valamit" és a "valamiért" tag is egyaránt szerepelhetne...
És nem téged akarlak meggyőzni, akinek épp gondja van A-s elfekkel, hanem rávilágítani hogy lehetne finomítani a balanszon, pusztán a logikusabb játékmenet érdekében (nem pedig előnyhöz juttatásért, hiszen minden változás előnyt hoz valakinek, ezek alapján soha nem szabadna feljeszteni)
Reply With Quote
Sponsored Links
  #92  
Old 12-03-2011, 13:12
vityu vityu is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Tihany
Posts: 4,640
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Quote:
Originally Posted by Cpt Balu View Post
És nem téged akarlak meggyőzni, akinek épp gondja van A-s elfekkel, hanem rávilágítani hogy lehetne finomítani a balanszon, pusztán a logikusabb játékmenet érdekében (nem pedig előnyhöz juttatásért, hiszen minden változás előnyt hoz valakinek, ezek alapján soha nem szabadna feljeszteni)
Imádom, amikor valaki, aki nem járt életében az A-ban, nagyszerű döntésekkel akarja a játékot segíteni.
Javaslom, hogy juss el A-ba, aztán majd csodálkozhatsz te is, hogy az országok 2/3-a elf. Nem sír a szám, mert elfogadtam, hogy nekik ez a jó, de hogy kockáztatás nélkül még több védelmet szerezzenek maguknak. Azért az már túlzás.

A varázsló is kockáztasson, ha mer, és lesz jobb morálja.
__________________
BorzalmakVárosa (#199867) 1/A Black Dragon (#3270)
Reply With Quote
  #93  
Old 12-03-2011, 14:01
Cpt Balu Cpt Balu is offline
Junior Member
 
Join Date: Mar 2011
Posts: 47
Activity: 0%
Longevity: 72%
Default

Quote:
Originally Posted by vityu View Post
Imádom, amikor valaki, aki nem járt életében az A-ban, nagyszerű döntésekkel akarja a játékot segíteni.
Nem ez lenne a fórum ezen részének lényege? Nemcsak a "Senior" tagok és a 11szemesek mondhatják el, hogy tapasztaltak, vagy akik A-ban teljesítenek. Másoknak is lehet jó ötletük, csak talán el kellene rendesen olvasni...
Az, hogy a varikat mondjuk kivesszük a kocsmaarányból, hogyan segíti az A-ban lévő elfes tolikat? ha jól tudom ők nem sok varit tartanak, legalábbis nem annyit, mint az ebbe a szerepbe utasított szövitagok (ez nemcsak A-ban, hanem mindenhol így van)
És miért kell ahhoz A-ban járni, hogy érdemi tagja legyek a közösségnek? Enélkül már nem is számít hogy itt vagyok? Ha van egy (jogosnak vélhető) változtatási lehetőség, am egyetlen csoport néhány (az általad kimondatlanul is elitnek titulált) tagjának hátrányt jelentene, de mások esetleg örülnének neki (még azok is, akik tudják, hogy nekik személy szerint hátrány lenni, pl. én is tervezek egy második országot indítani, hogy más téren is kipróbáljam magam, akkor nyilván a kerítés túloldalára kerülnék), akkor máris a jól megszokott "zöldfülű vagy, nem értesz hozzá" típusú ellenérvek érkeznek.
Varisként az ember már azzal is elég kockázatot vállal, hogy a minden 500-ra jutó kocsmát bevállalja (nálam így tart 86%-hoz a morál), mert tényleg sok kell belőle, próbálj meg akár 20% templomnál minden 150-re... és akkor még nem is vérbeli varist írtam példának. Ez volna a javaslat lényege, már egy jó ideje nem beszélek tolisokról, akik mivel nem tartanak sok varit, ezért rájuk nem hatna annyira.
Egyébként, fordított esetben (vagyis már létezne ez a variáció, és mondjuk épp az eltörléséért lobbiznék) ha az elfeket hoznám fel példaként, tuti megkapnám a képembe hogy akkor tessék 70% barakkot tartani... vagy pedig ne akarjak elfet ütni Úgyhogy inkább térjünk vissza a javaslathoz, hogy hogyan lehetne belőle kihozni egy megoldást, mert igény az van rá, legfeljebb (teljesen érthető módon) mások már nem is veszik a fáradságot, hogy próbálkozzanak, kímélvén magukat a hasonló leteremtésektől.
Reply With Quote
  #94  
Old 12-03-2011, 14:17
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Balu: ha a varisnak total felesleges kocsmak helyett barakkot huzol, talan utni is tudsz majd szovihelppel. Ezen kivul is van meg par megoldas. Oldd meg a katmoralod. Teljesen ellenzek egy ilyen javaslatot. Csak azert tenyleg nem kell modositas, mert egy kezdobb jatekos nehezebben tartja a katmoraljat variskent.

Nem veletlen nem tudsz topicot nyitni: egy kezdobb jatekos eloszor tapasztalja ki a jatekot, mielott vilagmegvalto javaslatokat hozna.
__________________
Remedy
Reply With Quote
  #95  
Old 12-03-2011, 15:11
Cpt Balu Cpt Balu is offline
Junior Member
 
Join Date: Mar 2011
Posts: 47
Activity: 0%
Longevity: 72%
Default

Quote:
Nem veletlen nem tudsz topicot nyitni: egy kezdobb jatekos eloszor tapasztalja ki a jatekot, mielott vilagmegvalto javaslatokat hozna.
Netkapu mond valamit? mert nekem igen, nem ma kezdtem ha érdekel Csak fórumtól voltam eddig távol, most már tudom, miért is. És nem fogok azért összehozni 50 postot viccekkel vagy offolva, hogy ettől máris tapasztaltnak számítsak...
Még mindig ott a másik variáció, hogy vari/toli akciók hassanak (kisebb) mértékben morálra (ha már egyszer katonának számítanak... vagy mégsem?), hisz ti is jól tudjátok, hiába hadisodik egy vari, hiába a szövi help, akkor is keveset tud majd ütni, ami csak ideig-óráig ad megemelt morált.
És nem azért kell a módosítás, mert egy kezdő játékos nem tudja tartani a morálját, hanem mert az összes élezett varis ország (kezdő vagy 9 szemes) hasonló cipőben jár, és talán örülnének ennyi lehetőségnek (amit hadisodás esetén amúgy is elvesztenének, tehát választhatnának, milyen utat követnek).
A tippeket meg köszi, de tudom hogy a jelenlegi országomnak melyik stratégiára van szüksége. De megint kirívó példája annak, hogy míg a kezdőknek az "ez a sorsod, fogadd el, és oldd meg ahogy tudod" jut, addig a változások többsége pont amiatt esik el, mert a régi motorosok rinyálnak, hogy az nekik megoldhatatlan problémákat okozna (akár a kezdők...) Ezen azért elgondolkoznék...
Reply With Quote
  #96  
Old 12-03-2011, 15:39
vityu vityu is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Tihany
Posts: 4,640
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Quote:
Originally Posted by Cpt Balu View Post
Netkapu mond valamit? mert nekem igen, nem ma kezdtem ha érdekel
Pedig amilyen gondolataid vannak az 1/A-ról, nem ezt mutatja.

Az elv szép és jó, de ne legyen belőle az, hogy olyat erősítünk, akit nem kellene.
__________________
BorzalmakVárosa (#199867) 1/A Black Dragon (#3270)
Reply With Quote
  #97  
Old 12-03-2011, 16:01
Cpt Balu Cpt Balu is offline
Junior Member
 
Join Date: Mar 2011
Posts: 47
Activity: 0%
Longevity: 72%
Default

Quote:
Originally Posted by vityu View Post
Pedig amilyen gondolataid vannak az 1/A-ról, nem ezt mutatja.
Mást nem is gondolhatnék, hisz mondtam már, nem jártam még ott De nem is kell ahhoz, hogy tapasztalt legyek (pont azért nem jutottam még fel, mert többször is újrakezdtem, mindig más és más séma alapján, majd egyszer sor kerül fordulásra is), hisz van elég másik csoport is, ahol meg A-hoz képest más a felállás, rájuk is lehetne gondolni. És kicsit nem tetszett, hogy csak ilyen személyes példa szerepelt ellenérvként, hogy A csoport elfjei miatt... Mi lenne, ha arról panaszkodnék, mennyire nem tetszenek az erős orkok vagy veszélyes hullák? Kapnám azonnal a hideget-meleget, és teljes joggal. Ezért gondoltam hátha akad más érv is.
Új témát érdemelne, vagy mehetne a "hogyan tartsuk meg az új játékosokat" kezetű topicba is, de néha talán nem is ártana a játéknak ha az addigi erőviszonyok módosulnának, új helyzet elé állítva a játékosokat. Rengeteg más helyen nagy sikerrel alkalmaznak hasonlókat. Hol a javadra válik, hol pedig elveszíted az addigi előnyödet stb.
Reply With Quote
  #98  
Old 12-03-2011, 16:21
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Cpt Balu View Post
És nem azért kell a módosítás, mert egy kezdő játékos nem tudja tartani a morálját, hanem mert az összes élezett varis ország (kezdő vagy 9 szemes) hasonló cipőben jár, és talán örülnének ennyi lehetőségnek (amit hadisodás esetén amúgy is elvesztenének, tehát választhatnának, milyen utat követnek).
Nincs mar olyan, hogy varis orszag. Ha megis van, hamar eltunik a sullyesztoben.
Nincs igazad, en siman tudnam tartani a katmoralom hadisvaris orszaggal.

Quote:
Originally Posted by Cpt Balu View Post
A tippeket meg köszi, de tudom hogy a jelenlegi országomnak melyik stratégiára van szüksége.
Ezekszerint megsem tudod, ha problemat okoz a katmoral, es ezert jatekmodositast kovetelsz. Nem konnyu valoban, de ha minden nehezebb problemara jatekmodositast kernenk, semmi kihivas nem lenne a hoditoban.

(Az az otlet meg egyenesen noonszensz, hogy pl rengetnek is, es a katmoralom direkten is csokkenjen tole - ha erre gondoltal) - raadasul kisebb mertekben ez mar igy is benne van a jatekban.

Tiszta jo lenne, hogy alulrol 6-7 korrol szetrengetnek, a katmoralom is szetesik, es meg be sem tudom verni az illetot.

Netkapu ide vagy oda, en nem a forumregisztraciodbol, hanem a mondataidbol iteltem a kezdobbet. (nem tipikus kezdot)
__________________
Remedy

Last edited by Remedy; 12-03-2011 at 16:43..
Reply With Quote
  #99  
Old 12-03-2011, 16:50
Cpt Balu Cpt Balu is offline
Junior Member
 
Join Date: Mar 2011
Posts: 47
Activity: 0%
Longevity: 72%
Default

Quote:
Nincs mar olyan, hogy varis orszag.
Lehet, hogy nekem nincs A-ban tapasztalatom, de úgy tűnik, nektek meg lassan más csoportokban nincs... Az enyém spec köszöni jól van, nyilván előrelépve majd változni fog a körülményeknek megfelelően, de ez másik történet. Nem azért akarom ezt a változtatást, mert nem vagyok elégedett a morálommal (megvagyok most a 86%-kal, nem emiatt kaptam be 5 sereget, hanem mert véletlenül lovakat vettem íj helyett ), hanem mert szerintem logikusabb és következetesebb lenne, hogy ha vari és toli beleszámít kocsmaarányba, mint sereg, akkor beleszámíthatna minden másba is (ugyanúgy alakíthatnák akcióikkal a saját morált, mint a sereg is, persze súlyozva), vagy pedig semmibe. Arra nem is gondoltam, hogy az ellenfél morálját lehetne befolyásolni, szerintem bőven elég a rengetés okozta lakossági morál csökkenés (különösen a nag ymértéke miatt), ill a vihar által nyújtott "szolgáltatás". Gondolom az ötlet eredeti szerzője is csak saját változóra gondolt.
Nyilván önmagában egy ilyen módosítás nagy eltolódást eredményezne, de ezért kellene a finomhangolás (ahova viszont akkor lehet eljutni, ha nem a "hagyjuk, jó a régi és kész" hozzáállással próbálunk állítólag fejleszteni és jobb játékot létrehozni) pl. a 85%-hoz tartó elfnél másként hatna (hogy azért legyen különbség, ne az legyen h amit elf összeszed plusz, azt mások meg ezzel, akkor nincs értelme egyiknek sem), kis utánagondolással szerintem kialakítható lenne.
Reply With Quote
  #100  
Old 12-03-2011, 16:59
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Cpt Balu View Post
Lehet, hogy nekem nincs A-ban tapasztalatom, de úgy tűnik, nektek meg lassan más csoportokban nincs...
Van ket masik orszagom, amik aktivan fordulnak a tobbi csoportokban A-n kivul. Errol ennyit...
__________________
Remedy
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Vari-toli túltöltés Bakter_ium Stratégia & Tippek 11 03-28-2007 12:44
A vari és toli személyiség bubuman1 Stratégia & Tippek 12 03-19-2007 18:46
Hadi, vari, toli??? DearCody Általános beszélgetés Hódítós témákban 6 05-02-2006 10:47
Hadi, vari, toli??? DearCody Általános beszélgetés Hódítós témákban 1 04-21-2006 09:48
Hadi, vari, toli??? DearCody Általános beszélgetés Hódítós témákban 0 04-20-2006 21:55


All times are GMT +1. The time now is 18:13.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu