Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Elvetett javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

Elvetett javaslatok Könyörtelen leszek, de ami téma egész biztosan nem lesz, azt átmozgatom ebbe a topicba.

 
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 12-13-2006, 17:11
Kisbér Kisbér is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 1,313
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default Autóvédelem egyszerre csapódó seregeknél...

Sziasztok!

A nagy port kavart körön belüli pontrendezés-változás eltörlését nem sikerült megvétóznunk. Viszont volt egy építő jellegű 5letem, amit az utána követő jópár hozzászólásban se nem cáfolt, se nem utasított el senki. Ati is csak azt kérdezte, hogy miért bonyolítjuk így túl - alapvetően nem biztos, hogy elvetné.

Tehát az alap az az, hogy ütések között ne legyen pontfrissítés. Ezek után meg kell valahogy szüntetni, hogy ha 1k hektárszámú orit támadnak 1k hektárszámú orik, azt ne tudják a földdel egyenlővé tenni.

Ati számítása szerint ha sikerül 16 seregnek alulról ütnie, akkor a területe 70%-át elveszti az illető. Ezt - tegyük fel - jogosnak érzem hogy meg kell szüntetni!

Viszont azt sem érzem jogosnak - ha már az elvi, alapvető hibáknál tartunk -, hogy egy 4-es ork szövi ha talál egy üres országot, akkor 32 sereggel beüsse.
Összesen durván az 1000 hektárból ilyen módon az új szabállyal 628 hektárt tudnál elveszíteni. Tehát a 62%-át!!!

Alapvetően mi játékosok azt sérelmezzük, ha valaki béna, vagy figyelmetlen, akkor nem tudjuk megtorolni, nem tudjuk megbüntetni, nem tudunk egységesen -minket nem károsítva - ütni szöviként.
Nem azt sérelmezzük, hogy egy 4-es szövi így nem tudja elvenni egy kitámadott ori 70%-át

Ati azt sérelmezi, hogy egy 1000 hektáros ori miért üthet egy 300 hektáros orit is alulról. (hozzáteszem hogy van az, hogy egy 1000 hektáros ori egyáltalán megüthet egy 300 hektáros orit?! )

Szóval ez így nem jó, tehát egy közös kompromisszum kell, hogy a figyelmetlen, ügyetlen se veszítse el az egész országát, de a többi játékosoknak is legyen értelme gondolkozni, kockáztatni (1, vagy több sereg?! ), hogy a szövik is tudjanak együtt mozogni, hogy a hadisok tényleg tudják az ő erősségüket is bizonyítván megtorolni az esetleges sérelmeket.

Szóval az ötletem az autóvédelem, ami minden, egy körben becsapódó seregnél (függően hogy alulról vagy felülről csapódik) egyre aktívabb lenne.

Szóval az ütéseknek minden csapódásnál egy bizonyos %-al kevesebb lenne a hatásfoka. Én alapból 1%-ot gondoltam alulról történő ütésnél, és 0,5%-ot alulról történő ütésnél.

Tehát ha ütés pillanatában alulról ütnél, akkor az első sereg 7%, a második 6%, a harmadik 5%-ot foglalna és így tovább. Ez minden körben "lenullázódna".

Tehát a hekiveszteségek 1k hektárról alulról csapódó seregek esetén: 70 + 56 + 44 + 33 + 24 + 15 + 8 = 250 hekit tudna veszíteni összesen. Minden további sereg esetén a hozott hektár 0.
Ez 25%...!!! Tehát a maximális veszteség 1 körön belül 25% (kivéve a harcos személyiség?! )!!!

(itt esetleg lehetne egy olyan, ha ennél több csapódna mégis, akkor azok már a csatát le sem "játszanák". Nem kapnának morálnövekedést, nem lennének egyik oldalon sem veszteségek)

Ez 2 ütés esetén (feltéve ha az első ütés után már elvileg pontban alatta lenne a támadóknak):

Régi rendszer:
70 + 65 = 135 heki
Mostani rendszer:
70 + 28 = 98 heki
Új rendszer:
70 + 56 = 126 heki

3 sereg csapódása esetén:

Régi rendszer:
70 + 65 + 61 = 196 heki
Mostani rendszer:
70 + 28 + 27 = 125 heki
Új rendszer:
70 + 56 + 44 = 170 heki

1k hekiből felülről is csak 6 sereggel érdemes csapódni, akik rendre: 30 + 24 + 19 + 14 + 9 + 5 hekit hoznának, ez összesen 101 heki.

Tehát fentről bármilyen kemény csávó is jön, bármennyi sereggel, csupán a területed 10,1%-át tudja elvinni.

Ez a régi (és a mostani is ilyen ugye) módszerhez viszonyítva 2 sereggel:

30 + 29 = 59 heki helyett, 30 + 24 = 54 hekit hozna.

3 sereggel:

30 + 29 + 28 = 87 heki helyett, 30 + 24 + 19 = 73 hekit hozna.

Vélemény? (Kérlek Ati kapásból ne rakd az elvetettek közé, szeretném tudni, hogy a többiek (elsősorban akik mellette voltak a mostani rendszernek) hogy gondolják)
Sponsored Links
  #2  
Old 12-13-2006, 17:32
Grabi Grabi is offline
Member
 
Join Date: Mar 2006
Location: Bp.
Posts: 1,634
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

maximálsisan egyetértek mindennel!!

ati szerintem talán azt gondolja a 300 hekisen, hogy beütöd 15 sereggel akkor lesz 300 hekin és a 16. sereg még alulról üti. gondolom

támogatásom adott
  #3  
Old 12-13-2006, 17:52
petyac petyac is offline
Member
 
Join Date: Jul 2006
Location: Budapest
Posts: 252
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Én maximálisan egyetértek,mert nekem is van hadisom,és rendszerint az egynél több ütésnél az első még jól hoz de a többi már nem igazán. De gondolom ezek a %ok érvényesek nem csak a földszerzésnél,hanem más beütés esetén is (pusztítás,mészár,fosztogatás). És a pontokat is a végén számolja csak?

De maximálisan támogatom!
  #4  
Old 12-14-2006, 12:06
dreaman68 dreaman68 is offline
Member
 
Join Date: Aug 2006
Location: Aszód
Posts: 676
Activity: 0%
Longevity: 96%
Default

Támogatom én is teccik teccik...
  #5  
Old 12-15-2006, 09:26
Kisbér Kisbér is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 1,313
Activity: 0%
Longevity: 99%
Question

Kicist behalt a topic... Csak tudnám, akik nagyon ellene voltak:

Ati, Atiii, csunyabogar, Goldy, laci, SATU, Smooth Scroller, Steve, wand, Xeper

Azok miért nem fejtik ki a véleményüket?!
  #6  
Old 12-15-2006, 09:30
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,199
Activity: 0%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Kisbér View Post
Kicist behalt a topic... Csak tudnám, akik nagyon ellene voltak:

Ati, Atiii, csunyabogar, Goldy, laci, SATU, Smooth Scroller, Steve, wand, Xeper

Azok miért nem fejtik ki a véleményüket?!
Én spec még nem foglalkoztam vele érdemben, mert ha megnézed, akkor jelenleg más témák vannak megfontolás alatt. Ezen túl már a topic címéből adódóan is komoly kétségeim vannak, szerintem nem gondoltad teljesen át, hogy ha a mostani változást is ellenezted, akkor miért kellene ezen felül még plusz védelmet biztosítani, amivel mégkevesebbet hoznál.

De ezzel majd foglalkozom amikor eljön az ideje, most ez egyelőre nálam nem aktuális téma.
__________________
Hódító * Queosia
  #7  
Old 12-15-2006, 13:12
Kisbér Kisbér is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 1,313
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Én spec még nem foglalkoztam vele érdemben, mert ha megnézed, akkor jelenleg más témák vannak megfontolás alatt. Ezen túl már a topic címéből adódóan is komoly kétségeim vannak, szerintem nem gondoltad teljesen át, hogy ha a mostani változást is ellenezted, akkor miért kellene ezen felül még plusz védelmet biztosítani, amivel mégkevesebbet hoznál.

De ezzel majd foglalkozom amikor eljön az ideje, most ez egyelőre nálam nem aktuális téma.
Én a mostani rendszert akarom erre kicserélni. Tehát nem plusz védelmet beiktatni.
Tehát visszaállítani, hogy a csapások közben ne legyen pontrendezés, viszont azt kiküszöbölve, hogy ezzel ne lehessen tönkretenni a célországot (lsd 16 sereg alulról példád), ezt vezetném be.
  #8  
Old 12-15-2006, 13:30
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,199
Activity: 0%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Kisbér View Post
Én a mostani rendszert akarom erre kicserélni. Tehát nem plusz védelmet beiktatni.
Tehát visszaállítani, hogy a csapások közben ne legyen pontrendezés, viszont azt kiküszöbölve, hogy ezzel ne lehessen tönkretenni a célországot (lsd 16 sereg alulról példád), ezt vezetném be.
Logikátlan dolog nem lesz bevezetve, tehát azt, hogy egy 1000 hektáros ország egy 300 hektárosat ALULRÓL üssön be, felejtsd el. Ez butaság.
__________________
Hódító * Queosia
  #9  
Old 12-15-2006, 13:35
Phoenix's Avatar
Phoenix Phoenix is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: In the UK
Posts: 1,518
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Logikátlan dolog nem lesz bevezetve, tehát azt, hogy egy 1000 hektáros ország egy 300 hektárosat ALULRÓL üssön be, felejtsd el. Ez butaság.
létszi...ezt elmagyaráznád, hogy mégis mire gondolsz????
__________________
"War. War never changes."

[SZ]Régi Nagy Magyarország/Phoenix (#322834)
[SZ]Picurmanoo (#396769)


"All this has happened before, and all this will happen again...
End of line..."

(BattleStar Galactica)
  #10  
Old 12-15-2006, 13:38
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,199
Activity: 0%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Phoenix View Post
létszi...ezt elmagyaráznád, hogy mégis mire gondolsz????
Olvass vissza az eredeti felvetéshez, ott sokszor leírtam. Eddig simán alulról üthetett be egy 1000 hekis ország, sőt egy 1200-1300 hektáros ország is egy 300 hektárosat, és most ezt szeretnék többen visszaállítani. Ez szerintem értelmetlen és teljesen logikátlan.
__________________
Hódító * Queosia
Sponsored Links
 


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 16:00.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu