Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Elvetett javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

Elvetett javaslatok Könyörtelen leszek, de ami téma egész biztosan nem lesz, azt átmozgatom ebbe a topicba.

View Poll Results: legyen-e a 9 személyiség után új és egyedi faj, 2 személyiségre korlátozva?
igen 5 20.83%
nem 19 79.17%
Voters: 24. You may not vote on this poll

 
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #11  
Old 05-10-2006, 14:08
Láma's Avatar
Láma Láma is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Budapest
Posts: 777
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by aúú
Hát pld ide volt írva...




Mellesleg ha logikusan nézzük, akkor:
1 az új fajnak amit a 9. szint után kapsz legalább annyit kell tudnia mint a mostani legerősebb fajnak,
2. Pótolnia kell azokat az előnyöket, amiket a 9 személyiség adna
3. Minden téren jónak kell lennie (hisz másképpen belekényszerít valamilyen szerepkörbe)
Ha ezek nem teljesülnek, akkor nem fogod feláldozni az évek alatt összeszedett kék 9-et, bármennyire szép is a következő körbe fordulás...
És ez így szinte megvalósíthatatlan anélkül, hogy ne egy olyan fajt alkotnál, ami ultratáp, hisz most sem lehet eldönteni, hogy igazából melyik faj a legerősebb (csak azt, hogy melyik nem az), így majdnem az összes mostani top fajt össze kéne gyúrnod (másképp nem fogják azt választani és így az ennek a fajnak az elkészítésére fordított idő puszta pazarlás)...

akinek kék 9ese van, hidd el at nem fogja érdekelni hogy nem olyna erős az új fajjal mint mondjuk 9 személyiséges gnómmal.
Sponsored Links
  #12  
Old 05-10-2006, 15:58
aúú's Avatar
aúú aúú is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 993
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Láma
akinek kék 9ese van, hidd el at nem fogja érdekelni hogy nem olyna erős az új fajjal mint mondjuk 9 személyiséges gnómmal.
Legyün reálisak...
A játékban a játékosokat egyetlen dolog mozgatja, mégpedig az, hogy az orijukkal minél jobban szerepeljenek, éppen ezért azoka a fajok, amelyek nem igazán erősek és éppen ezért nem túlélő képesek, erősen hanyagolják is... ezért van olyan sok óriás, gnóm és elf és ezért van a többi fajból kevés... ha most csinálunk egy olyan fajt, ami ezeknél a fajoknál nem erősebb, sőt talán még gyengébb is, akkor tuti, hogy felesleges időpazarlás volt, mert pár játékoson kívül senki nem fog velül játszani, ugyan úgy, ahogy a mostani gyengébb fajokkal is csak néhány fanatikus játszik (ha pedig a kihívás miatt kell az új faj, akkor ajánlom a 9 személyiséges zombit az 1/a-ban, tuti kihívás)... ezen nincs sok magyarázni való, ezt gondolom te is belátod, éppen ezért írtam, hogy nagyon nehéz olyan új fajt összehozni, aminek lesz is értelme 9. személyiség után...
__________________
Én mindig itt voltam
És mindig itt leszek,
Körülöttem pusztulnak
És születnek emberek.
  #13  
Old 05-10-2006, 16:12
zombie zombie is offline
Junior Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 25
Activity: 0%
Longevity: 98%
Unhappy Szerintem is elég halott ötlet...

Szerintem is elég halott ötlet, de pl egy új személyiség talán érdekelne, pl egy "kis helyen is elférő személyiség, aki +15 %ot kap lakáshelyzetre, vagy ilyesmi
  #14  
Old 05-10-2006, 16:15
zombie zombie is offline
Junior Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 25
Activity: 0%
Longevity: 98%
Unhappy Szerintem is elég halott ötlet...

Szerintem is elég halott ötlet, de pl. egy új személyiség érdekelne. Pl egy "kis helyen is elférő" vagy "csöves" személyiség, aki kap +15%ot lakáshelyzetre
  #15  
Old 05-10-2006, 16:17
zombie zombie is offline
Junior Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 25
Activity: 0%
Longevity: 98%
Talking eee...

Hehe, 4x frissítettem, és nem volt kint az üzim, oszt küldtem egy újat és tessék, most meg kinn van 2x , de két külömböző verzióban
  #16  
Old 05-12-2006, 07:16
Cybernaut's Avatar
Cybernaut Cybernaut is offline
Junior Member
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 13
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Szerintem kéne csinálni még 3 új fajt (hadis, varis, tolis), amik nem lennének (sokkal) erősebbek a a speciális területükön mint mondjuk a mostaniak, pl. hadisnak az ork, csak a hátrányukból lenne visszavéve egy kicsi. A személyisgüket egyről kéne indítani, hogy elkezdhessék megint gyűjteni őket.
Így még színesebb lehetne a játék, lenne miért hajtani hiszen ez egy elég nagy kiváltság, és a fejlesztőknek egy jó darabig nem lenne vele megint gond.
Szerintem ezt meglehetne valósítani szépen, kiegyensúlyozottan.

Last edited by Cybernaut; 05-12-2006 at 09:23..
  #17  
Old 05-12-2006, 09:11
Cybernaut's Avatar
Cybernaut Cybernaut is offline
Junior Member
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 13
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Ha belegondoltok, egy régebbi faj 2-3 személyiséggel simán ütősebb lehet mint az új faj 1 személyiséggel.
Így megmarad a kihívás a 9 személyiség után is és a tapazstaltabb járékosok egymás között simán elháborúzgathatnak. Ráadásul revansot vehet egy 2 személyiségű ország egy "10" személyiségűtől, és a nagyon régi járékosok se fásulnak be.
  #18  
Old 05-12-2006, 18:55
King
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Lightbulb

Kicsit kivártam a véleményeket.
Egy reálisan összeállitott új faj, bárhogy is nevezzük (pl. lych vagy hasonló), egyenes arányú elönyökkel és hátrányokkal egy profi kezében is ütöképes lehet.
Univerzálisnak kell lennie, hogy megérje hadis, varis és tolis szempontjából, ennyi!
Miért kéne túlbonyolitani?
  #19  
Old 05-12-2006, 19:14
King
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Ha ez sincs inyetekre?
1. hadisnak - törpe, gnóm összevonva (goblin) vagy óriás, ork összevonva (troll)
2. varisnak - óriás, elf összevonva (?)
3. tolisnak - fél-elf, elf összevonva (shadow)

és mindezeket lehetne ragozni a végletekig...

Egy a lényeg. Mivel itt a személyiségszám visszaszorul 2re, igy valami pluszt mindenképp kapnia kell az új faj(ok)nak. És megfelelö hátrány is dukálna.
  #20  
Old 05-13-2006, 11:35
Half's Avatar
Half Half is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 582
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Sajnálom, hogy igy leszavazták. Sok hóditós úgy érzem szeret konzervativ maradni iylen kérdésekbe...
De én úgy érzem, hogy egy ilyen új faj új szint vinne a játékba.

Nme kéen,h ogy erősebb legyen.
De mondjuk 9 személyiség után.

valljuk be kevés ember fogja elérni
Lehetne csinálni, hogy maga találja ki mindenki a saját faját.
saját név
saját bónuszok
saját hátrányok
Modik által ellenörizve
ez nem lenne erősebb mint bármelyik mostani faj. De mondjuk érdekes lenne.
és azért hosszú időre megoldaná a próblémát 4.5 év muéva megbeszélhetnénk mi legyen 9 személyiség és új faj után...
__________________
I like to fall on my face.
Sponsored Links
 


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Új személyiség lopások ellen SiMON Megbeszélések 288 02-24-2010 22:21
Mellik a legjobb személyiség? Tyborrex Általános beszélgetés Hódítós témákban 71 03-12-2007 23:46
Mi lesz a 9 személyiség után? King Elvetett javaslatok 117 06-15-2006 22:42
a 10. fordulás után milyen bónuszt kap országunk??? Stoky(Gárdi) NEXUS Általános beszélgetés Hódítós témákban 21 04-25-2006 13:23


All times are GMT +1. The time now is 13:35.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu