Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Általános beszélgetések > Szabadidő, Sport > Túrák > 2006-os túrák
Register Stats Members List Today's Posts

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 06-19-2006, 18:35
Cassandra Cassandra is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 2,146
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default Falasok(k) 25

A Falasok(k) 25 megintcsak, a "nem tudom miről kaphatta a nevét" kategóriába tartozik(nekem úgylátszik az ilyen beszámolók jutnak.) :)

A starthelyre érkezésünk hihetetlen, de minden bonyodalomtól mentes volt, se eltévedés, se semmi... ez nálunk már magában csodaszámba megy.:)

A rajtnál a lassan rutinszerüvé váló előkészületek, válogatás mi kerüljön be a hátizsákba és mi ne, majd nevezés, reggeli, stb.

A túra útvonala hat ellenörzőponton vezetett keresztül valamint egy frissítő helyen és összesen 27,2km-nyi hosszú volt.
Az első ellenörzőpont elött még bíztunk benne, hogy megússzuk sár nélkül, hááát késöbb azért akadt egy-két hely, ahol csak kis hijján nem lettem nyakig sáros, de tény, nem lettem nyakig sáros.:)
Az első pontig tékép szerint teljesen sima utunk volt, ismétlem térkép szeint, a valóságban egy emelkedővel indítottunk.Na akkor kicsit megijedtünk, mert, ha térkép szerint ez az egyenes, akkor mi lehet ott, ahol igen komoly emelkedőket jelez.:)
Elértük a pontot begyüjtöttük a pecsétet, egy röpke jótanácsot, majd mentünk tovább.
A következő ellenörzőpont 4 és fél kilóméterrel késöbb, a Kecske-háton várt ránk.Az oda vezető szakasz egy meredekebb lejtővel kezdődöt, majd egy rövidke síkabb rész után egy emelkedővel folytatódott.Beiktattunk olykor egy-egy szusszanásnyi pihenőt, mert a folyamatosan tűző nap már ekkor éreztette hatását.Akkor még nem láttuk, ami elöhhünk állt, a fák közül kikeveredve elöttünk egy nagy sziklás hegyoldal.Gyors elmélkedés, hogy vajon jó irányba jöttünk-e vagy ez csak valakinek az elvetemült vicce, de rá kellett jönnünk, hogy nem, ez a kijelölt útvonal.:)
Atit ez akkora sokként érte, hogy még fotózni is elfelejtett.:)))
Az emelkedő mely a Fekete-fejre vezetett a legoptimistább tippem szerint is minimum 45-50fokos lehetett.Na itt jól feltorlódott a csapat.:)
A társaság ezen részével úton-útfélen összefutottunk innentől kezdve.
A mászás után egy kissé meredek lejtő következett, ami után kiértünk egy rétre, az erős napsütés elöl menekülve megláttunk egy facsoportot, Ati örömmel közölte, hogy "ott már kezdődik az erdő", mint kiderült az ERDŐ maximum négy szál fából állt... hát igen a remény hal meg utoljára...:)))
Aztán egyszercsak valóban elértük az erdőt...innentől már könnyedén elértkük a Kecske-hátat.Itt pecsétet és egy marék fura állagu tejkaramellát zsákmányoltunk.
3.Pontig (Remete hegy nyerge) vezető útról homályosak az emlékeim, az biztos, hogy útközben majdnem sikerült felfrissülnöm egy kis patak vizében, hogy hosszú ideig az utunk a továbbra is tűző napon, egy aszfaltúton vezetet, valamint egy ponton nagyszerü kilátás nyilt a környező vidékre.Nagyjából ennyi rémlik a röpke 5km-es útból.:P
A negyedik Ellenörzőponthoz az út kicsit egyszerübb volt néhány kisebb nagyobb emelkedővel.Több alkalommal áthaladtunk a Paprikás patak fölött, Ati szerint ez az útszakasz olyannyira egyszerű volt, hogy a legtöbbször nem is a hídon jött át, hanem a patakban levő köveken egyensúlyozott át.:)
Ezekután elértük a Rózsikaforrást és egy kis könnyed séta után megleltük a frissítőpontot.:)Itt kicsit megpihentünk, időnk annyi volt, mint a tenger, tehát kapkodnunk igazán nem kellett.Lassan újra nekieredtünk es szinte fel se tünt és már elöttünk volt a 4.pont, aminél bájosan volt megoldva a szúnyogok távoltartása, két fáklya állt a két pontőr jobb- illetve baloldalán..:)
Ezek után nagy lélegzetet vettünk, mert a térképen látszott, hogy a java csak most jön.:)
Az itinerben szó szerint a következő szerepelt "Innét továbbra is a zöld sáv jelzést követve haladunk felfelé a "kicsit" meredek úton:) " nekem volt egy gyanúm (és szerintem igazam is volt;) ), a Tojás 20-on annó ugyanezen az úton mentünk lefele és ez már akkor, úgy is sok(k) volt.:))
Itt félúton újra csak arra lettem figyelmes, hogy mintha megint sürübbé vált volna a mezőny.:)Ezekután egy olyan emelkedőn kellett tovább felfelemennünk, amit alul csalán ővez, kétoldalról pedig mindenféle bokrok ágai akadályoztak a szabad továbbhaladásban.És mintegy megkoronázandó az eddigieket egy újabb "érdekes" kis emelkedő következett és itt elértük az Újlaki-hegy csúcsát, ahol újabb pecsétet és némi sütit kaptunk és amennyire csak lehetett kifújtuk magunkat.:)
A következő ell.pontig szinte folyamatosan lefele haladtunk és egyre több és több ismerős szakaszt érintettünk.A meredek lejtőt - amire külön felhívták a figyelmünket a leírásban - korábban már megjátuk, igaz akkor szakadó esőben, de így kicsit magabiztosabban haladhattunk rajta.Picit furcsa volt, mert egy szakasz teljesen megyegyezett egy korábbi túra útvonalával, csak éppen akkor visszafele haladtunk rajta.:)
Így Atinak lehetősége nyílott rá, hogy bepótolja az akkor elmaradt fotókat.:))
Az ismert utakon hamar elértük a Libanoni Cédrust, ahol a pont volt.Itt magamhozragadtam egy almát, amit a pontőr kínálgatott, és már ott sem voltunk.
A következő pontra vezető út jókora része a városban haladt, ami magában nem lett volna baj, de az utcán egy idő után elfogytak a szalagok,és hiába is kerestük a Csibor utcát nem leltük.:)A hüvösvölgyi útra kikeveredve a helyiek segítségével ráleltünk a helyes irányra.:) És innentől tényleg csak a finis volt hátra, az a két kilóméter már szinte fel se tünt a végén.:)
Ati az utolsó métereken átkeresztelte a helyi büfét (két megfelelőnek tűnő nevet is talált neki).:)))
És hét óra elteltével, kicsit megfáradtan, pár évvel öregebbnek érezve magunkat, de mégis vidáman megláttuk a CÉL-t.:)

A 27,2km-es túra nem lett volna az igazi, ha legalább egyszer nem tévedünk el, de mi biztosra akartunk menni és kétszer cselekedtünk így, míg végül az út hosszát sikerült megint felkerekíteni minimum 28km-re.:)

Összegezve:Egy újabb remek kis túra részesei lehettünk hála a szervezőknek.:)
__________________
"Csak keresed magad,
Hogy mire vagy jó?
Csak kérdezed magad,
Hogy mire vagy jó?
Ha a szíved cserben hagy,
Mire vagy jó?
Ha a dühöd elragad,
Mire vagy jó?"

Last edited by Cassandra; 06-19-2006 at 18:41..
Reply With Quote
Sponsored Links
  #2  
Old 06-19-2006, 19:18
Goldy's Avatar
Goldy Goldy is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,166
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Jó kis beszámoló)

A Falasokk vmi netes oldalról kapta a nevét ahol a főrendező infós nem tom micsoda ha érdekel kikeresem a hozzászólásaiból vagy megkérdem Tőle

Azért nem semmi lehetett az ellátás, süti, karamella.... nyammi Melasz még említett túrórudit hűtőtáskából meg vmi üdítőt is
/Amúgy ő nem csak a városban kavart L hozta a szokott formánkat méltó a Hegyfaltipró névre) büszke vagyok Rá!/

Mégis csak L kellett volna menni, de most hogy itt olvadozom a gép előt hááááát. már előre sajnálom magam a hétvégei 50 + 30-am miatt:PPP

De igérve volt vmi best of Ati beszólások a túrán című összeállítás is!
Reply With Quote
  #3  
Old 06-19-2006, 19:20
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,198
Activity: 4%
Longevity: 100%
Default

Képek majd külön. :) Most csak a reakciók. :D

Quote:
Originally Posted by Cassandra
A következő ellenörzőpont 4 és fél kilóméterrel késöbb, a Kecske-háton várt ránk.Az oda vezető szakasz egy meredekebb lejtővel kezdődöt, majd egy rövidke síkabb rész után egy emelkedővel folytatódott.
Most tedd el az itinert, és ugyenezt ismételd el fejből! :D

Quote:
Originally Posted by Cassandra
Gyors elmélkedés, hogy vajon jó irányba jöttünk-e vagy ez csak valakinek az elvetemült vicce, de rá kellett jönnünk, hogy nem, ez a kijelölt útvonal.:)
A szervezők elvetemült vicce. :D

Quote:
Originally Posted by Cassandra

3.Pontig (Remete hegy nyerge) vezető útról homályosak az emlékeim
Nekem mintha az rémlene, hogy egy hatalmas medve üldözött minket... ;)


Quote:
Originally Posted by Cassandra
az biztos, hogy útközben majdnem sikerült felfrissülnöm egy kis patak vizében, hogy hosszú ideig az utunk a továbbra is tűző napon, egy aszfaltúton vezetet, valamint egy ponton nagyszerü kilátás nyilt a környező vidékre.Nagyjából ennyi rémlik a röpke 5km-es útból.:P
... és a maci! :D


Quote:
Originally Posted by Cassandra
Ezekután elértük a Rózsikaforrást és egy kis könnyed séta után megleltük a frissítőpontot.:)Itt kicsit megpihentünk, időnk annyi volt, mint a tenger, tehát kapkodnunk igazán nem kellett.
A "frissítőpont"-ról én ejtenék azért pár szót. :) Ez leginkább egy hatalmas majálishoz hasonlított az egyik oldalon, és egy jó hangulatú családi piknikre a másik oldalon. Patakban behűtött üdítők, bográcsban fővő ebéd, napozó fürdőruhás emberek. :D No túrán ilyet még nem láttam. :) A 2torony túrán a rancs hasonló volt, csak kisebb helyen, rosszabb időben, és több siető emberrel. :D


Quote:
Originally Posted by Cassandra
nekem volt egy gyanúm (és szerintem igazam is volt;) ), a Tojás 20-on annó ugyanezen az úton mentünk lefele és ez már akkor, úgy is sok(k) volt.:))
Szerintem nem. ;)


Quote:
Originally Posted by Cassandra
Itt félúton újra csak arra lettem figyelmes, hogy mintha megint sürübbé vált volna a mezőny.:)Ezekután egy olyan emelkedőn kellett tovább felfelemennünk, amit alul csalán ővez, kétoldalról pedig mindenféle bokrok ágai akadályoztak a szabad továbbhaladásban.
A lényeget kihagytad. :D

Random időnként egy-egy betontömböt öntöttek az útra, hogy ha a bokrokat figyeled, esetleg arra vigyázol, hogy bal oldalt a szakadékba, esetleg szögesdrótba ne ess, akkor azért tutita sikerüljön hasraesned. :)


Quote:
Originally Posted by Cassandra
És mintegy megkoronázandó az eddigieket egy újabb "érdekes" kis emelkedő következett és itt elértük az Újlaki-hegy csúcsát, ahol újabb pecsétet és némi sütit kaptunk és amennyire csak lehetett kifújtuk magunkat.:)
Én itt megállapítottam, hogy az ejtőernyősök se teljesen komplettek, idáig felmászni azzal a hatalmas ernyővel, hogy innen indulhassanak le a mezőre. :D Van róluk pár kép, az indulásról is, az érkezésről is, és a kettő közötti állapotokról is. :)


Quote:
Originally Posted by Cassandra
Picit furcsa volt, mert egy szakasz teljesen megyegyezett egy korábbi túra útvonalával, csak éppen akkor visszafele haladtunk rajta.:)
Így Atinak lehetősége nyílott rá, hogy bepótolja az akkor elmaradt fotókat.:))
... a macikról. :D Ezzel megtévesztve az utánunk jövőket, akik --látva, hogy onnan jövünk ki-- szintén betévedtek a játszótérre, és keresték a pontőröket. :D


Quote:
Originally Posted by Cassandra
És hét óra elteltével, kicsit megfáradtan, pár évvel öregebbnek érezve magunkat, de mégis vidáman megláttuk a CÉL-t.:)
Én tuti fiatalodtam inkább. :D


Quote:
Originally Posted by Cassandra
A 27,2km-es túra nem lett volna az igazi, ha legalább egyszer nem tévedünk el, de mi biztosra akartunk menni és kétszer cselekedtünk így, míg végül az út hosszát sikerült megint felkerekíteni minimum 28km-re.:)
Nem is 2x, csak egyszer. :P A második, amit eltévedésnek nevezel, nem is volt az. Megkérdeztem a helyieket, akik megmondták merre kell menni, és kész. :P Összegyűltünk ott 9-en, és senki nem merte a helyieket megkérdezni, ejj-ejj... :D (Pedig helyes csajok voltak... Naaa, Cassandra, teszed azt le! :D:D:D)


Quote:
Originally Posted by Cassandra
Összegezve:Egy újabb remek kis túra részesei lehettünk hála a szervezőknek.:)
Jövőre ugyanott, minimum félórával rövidebb idővel. :D
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #4  
Old 06-19-2006, 19:23
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,198
Activity: 4%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Goldy
Melasz még említett túrórudit
Az a mi távunkon nem volt. Amit annyira nem is bánok.

Quote:
Originally Posted by Goldy
De igérve volt vmi best of Ati beszólások a túrán című összeállítás is!
Azokat öööö, megette a maci!
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #5  
Old 06-19-2006, 19:34
Goldy's Avatar
Goldy Goldy is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,166
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati
A szervezők elvetemült vicce.
Ha gondolod összehozlak Vlaszijjal és megbeszélitek


Quote:
Originally Posted by Ati
Én itt megállapítottam, hogy az ejtőernyősök se teljesen komplettek, idáig felmászni azzal a hatalmas ernyővel, hogy innen indulhassanak le a mezőre. Van róluk pár kép, az indulásról is, az érkezésről is, és a kettő közötti állapotokról is.
Azok siklóernyősök Az ejtőernyő az más de infóstól ezis ok
Asszem Wand is ilyesmit művel bizti bővebb infót tud adni Neked róla hogy ebben mi a jó, de tuti hogy Ő sem komplett
Quote:
Originally Posted by Ati
Jövőre ugyanott, minimum félórával rövidebb idővel.
Mi ez a nagy teljesítmény orientáltság így hirtelen?
Reply With Quote
  #6  
Old 06-19-2006, 19:39
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,198
Activity: 4%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Goldy
Ha gondolod összehozlak Vlaszijjal és megbeszélitek
Nem vele van a baj... A HEGYET ki tervezte?

Quote:
Originally Posted by Goldy
Azok siklóernyősök
Tényleg, láttunk útközben siklót. Most is, és múltkor is errefele. Akkor erről kaphatták a nevüket, és akkor lehet, hogy télleg siklóernyősök...
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #7  
Old 06-19-2006, 19:46
Cassandra Cassandra is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 2,146
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Ati gonosz vagy tudd meg!

Quote:
Originally Posted by Ati
Most tedd el az itinert, és ugyenezt ismételd el fejből!
Mi az, hogy tegyem le az itinert, akkor még elő se vettem.
Quote:
Originally Posted by Ati
Szerintem nem.
Szerintem meg de...))
Quote:
Originally Posted by Ati
(Pedig helyes csajok voltak... Naaa, Cassandra, teszed azt le!)
Engem nem érdekelnek a csajok.
Na de ezt még megbeszéljük mikor nem lesz ennyi tanu.


Egyébként nem tudom Te mit nevezel eltévedésnek, ha nem azt, hogy három utcányit kerülsz....

És fennakadt két ág között, bizonyítékom van rá!
__________________
"Csak keresed magad,
Hogy mire vagy jó?
Csak kérdezed magad,
Hogy mire vagy jó?
Ha a szíved cserben hagy,
Mire vagy jó?
Ha a dühöd elragad,
Mire vagy jó?"

Last edited by Cassandra; 06-19-2006 at 19:51..
Reply With Quote
  #8  
Old 06-19-2006, 19:52
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,198
Activity: 4%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Cassandra
Egyébként nem tudom Te mit nevezel eltévedésnek, ha nem azt, hogy három utcányit kerülsz....
Az kerülő. És direkt volt. ))))))))))
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #9  
Old 06-19-2006, 19:57
Cassandra Cassandra is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 2,146
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati
Az kerülő. És direkt volt. ))))))))))
Direkt mi?
Mit akartál elkerülni?
__________________
"Csak keresed magad,
Hogy mire vagy jó?
Csak kérdezed magad,
Hogy mire vagy jó?
Ha a szíved cserben hagy,
Mire vagy jó?
Ha a dühöd elragad,
Mire vagy jó?"
Reply With Quote
  #10  
Old 06-19-2006, 20:05
Cassandra Cassandra is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 2,146
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Goldy
A Falasokk vmi netes oldalról kapta a nevét ahol a főrendező infós nem tom micsoda ha érdekel kikeresem a hozzászólásaiból vagy megkérdem Tőle
Köszi és ha már itt tartunk azt is megtudakolhatnád, hogy miért 25, ha leginkább 27km volt a táv.
__________________
"Csak keresed magad,
Hogy mire vagy jó?
Csak kérdezed magad,
Hogy mire vagy jó?
Ha a szíved cserben hagy,
Mire vagy jó?
Ha a dühöd elragad,
Mire vagy jó?"
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 01:51.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu