Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megvalósult javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #11  
Old 11-05-2007, 10:22
[HTPA]GeeForce's Avatar
[HTPA]GeeForce [HTPA]GeeForce is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Csonka-Magyarország
Posts: 4,643
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

Nem lenne rossz.

Végülis mindegy, hogy anarch, vagy normál. A lényeg, hogy ilyen többszáz körökre sehol sem indul el az ember ütni. (87 körre sem.) Alapból esélytelen, hiszen aki annyival felettem van, sokkal nagyobb az országa, így sokkal több egysége lehet, mitn nekem. Nem beszélve az útközben elhulló egységekről, ami egy ilyen ütést figyelembe véve nem kevés darabszám.

De végülis mindegy, ez csak egy példa volt, amit írtam, mert épp az az ori volt nyitva. Normálban is van, hogy 30-40 körökre csapkod az ember lefelé, mert közötte mindenki szabadságon van, meg felfelé is mindenki szabis.

Úgyhogy kénytelen fedezni. nem azért, mert fedezési bajnokságot szeretne nyerni, hanem mert gyakorlatilag nincs más lehetősége. Sajnos..
__________________
ஜ۩۞۩ஜ 
~~~ SHUT UP AND ENJOY THE HARDCORE ~~~
ஜ۩۞۩ஜ 
Reply With Quote
Sponsored Links
  #12  
Old 11-05-2007, 10:53
-Fegya-'s Avatar
-Fegya- -Fegya- is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,590
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

A felfedezés fő korlátja jelenleg, hogy a csoport első 4 helyezettje nem fedezhet. Ez a korlát kijátszható liftezéssel a pontlistán, valamint megbeszélt baráti ütésekkel.
Tartok tőle, hogy a fedezés könnyítése esetén ezt a korlátot ki fogják játszani.
Ezért én az 1/A-ban bevezetnék egy abszólút korlátot. Egy fix hektárszám felett az 1/A-ban senki sem fedezhetne. Ezt a fix hektárszámot aztán mondjuk évente felül lehetne vizsgálni. A fix korlát a mostani 4. hely környékén lévő ország területe lehetne kerekítve.

Szóval Arwyl javaslatát támogatom avval a kiegészítéssel, hogy az 1/A-ban x hektár fölé fedezéssel ne lehessen jutni.
Így a fedezés könnyítése tényleg azt a célt szolgálná, hogy
-ne fogyjon az 1/A összes földterülete
-a szakadékokat könnyebb legyen áthidalni
__________________
Egér a sajton... (#3744)
Reply With Quote
  #13  
Old 11-05-2007, 11:42
Arwyl szelleme's Avatar
Arwyl szelleme Arwyl szelleme is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Mezőberény vagy Ildeenél Szegeden :-)
Posts: 861
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by -Fegya- View Post
A Ez a korlát kijátszható liftezéssel a pontlistán, valamint megbeszélt baráti ütésekkel.
Tartok tőle, hogy a fedezés könnyítése esetén ezt a korlátot ki fogják játszani.
Szerintem az egész csopi figyeli a nagy klánok minden mozdulatát. Kétlem, hogy ilyen rizikót felvállalna bárki is 30k hekin.

+ volt valami olyasmi javaslat is már, hogy a 4. legnagyobb hekiszámú oriig lehessen fedezni, nem pedig a 4. helyezettig...
__________________
Egy: törj az égig!
Kettő: tarts ki végig!
Három: nevess, ha fáj!
Négy: üss, ha muszáj!
Öt: tartsd a várat!
Hat: védd a társad!
Hét: tiéd a hit!
Nyolc: a zászlót vidd!

Egészséges Fejbőr : Skinhead nyolcparancsolat
Reply With Quote
  #14  
Old 11-05-2007, 12:18
wand wand is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,144
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Arwyl szelleme View Post
Szerintem az egész csopi figyeli a nagy klánok minden mozdulatát. Kétlem, hogy ilyen rizikót felvállalna bárki is 30k hekin.
nem? pedig szerintem te is benne voltál akkor a szkarában amikor sikerült pár ezer hekit feltolni a felfedezési határt. nektek és pannonnak.
akkor sem volt semmi szankciója, nem hiszem, hogy ezek után más ne vállalná be, ha lehetősége van rá..


Quote:
Originally Posted by -Fegya- View Post
Szóval Arwyl javaslatát támogatom avval a kiegészítéssel, hogy az 1/A-ban x hektár fölé fedezéssel ne lehessen jutni.
Így a fedezés könnyítése tényleg azt a célt szolgálná, hogy
-ne fogyjon az 1/A összes földterülete
-a szakadékokat könnyebb legyen áthidalni
ez alapban egy jó ötlet. de részemről azért jobban szabályoznám:
10.000 hektárig simán bárki fel tud menni, tehát addig semmi szükség könnyítésre,
utána adnék mondjuk 4.000 hektár felfedezéshez kedvezményt, mondjuk a most szükséges katonamennyiség negyedéért felfedezheti ezt bárki, azzal a megkötéssel, hogy jelenlegi toppnál feljebb nem lehet ezzel fedezni.

bár hozzáteszem, hogyha ennyi ember a felfedezés kikönnyítése helyett, az ütések könnyítésére létrehozott topikokban irogatna, lehet jobb és játszahtóbb megoldás születne..
úgy mint:
- Klánbalépések csökkentése, klánütések könnyebbé tétele
- 1A alszövetség
- 1/A egyéni csaták megreformálása 0-hekis ütések
Reply With Quote
  #15  
Old 11-05-2007, 14:16
Grabi Grabi is offline
Member
 
Join Date: Mar 2006
Location: Bp.
Posts: 1,634
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

wand a részkánt és a klánütés könnyítést annyiszor leírtam, hogy nem támogatom, pedig nagyjából talán csak az óvodának lenne jó. helyzeti előnyben vagyunk anyagilag a többi "kisebb" klánnal szemben.

0 hekis ütésről pedig vannak okosságok, az igazából szerintem csak atin múlik.
__________________
Hüpp-hüpp-hüpp barbatrükk (#316178)
Elkapom a grabancodat! (#355763) ANARCH
Barrigon (#64904)
Y Ddraig Goch (#428537)
Reply With Quote
  #16  
Old 11-05-2007, 17:21
Arwyl szelleme's Avatar
Arwyl szelleme Arwyl szelleme is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Mezőberény vagy Ildeenél Szegeden :-)
Posts: 861
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by wand View Post
nem? pedig szerintem te is benne voltál akkor a szkarában amikor sikerült pár ezer hekit feltolni a felfedezési határt. nektek és pannonnak.
akkor sem volt semmi szankciója, nem hiszem, hogy ezek után más ne vállalná be, ha lehetősége van rá..


Miről beszélsz? Pannonékkal szóbeli MNT volt, amíg szó nélkül Ákos, állítólag Serg utasítására, beverte a törpénket. Indok: mi ütöttünk klánt, de ők nem tudtak hozzánk fedezni, mert direkt úgy csináltuk hogy csak 3 orink területe nőjjön. Ezt Serg átverésnek minősítette, ezért történt a törpénk beütése. Ekkor Suzy is Levi is és én is kimentünk szkra. Szóval még véletlenül sem lehet azt mondani hogy mi növeltük a fedezési határt!!

Úgy nőttek meg ekkorára, hogy a 14-15ks orijaikat mellénk fedezték 20-21k-ra, majd ezzel az ütéssel kb 22k-ra. Utánna Serg ütött külön is, majd felbontották az MNT-t CL-kel mikor már megerősödtek, és nem szolgálta az érdekeit az az MNT, és beküldték őket külön klánnal. A többi ori meg fedezett utánnuk.
Lényegében össz-vissz ennyit ütöttek, ~12-14k hekit. A többi 120-130k hekit ami benne van a klánban fedezték.

És ekkor lett bevezetve a fedezés módosítás! Ami kiegészítve a Big Gunos MNT-vel és az Ovis puszipajtásokkal teljes elérhetetlenséget biztosít nekik.


Nem véletlen volt a bevezetése ellen Serg! Tudta jól, hogy ezzel meg is halt az 1/A.
__________________
Egy: törj az égig!
Kettő: tarts ki végig!
Három: nevess, ha fáj!
Négy: üss, ha muszáj!
Öt: tartsd a várat!
Hat: védd a társad!
Hét: tiéd a hit!
Nyolc: a zászlót vidd!

Egészséges Fejbőr : Skinhead nyolcparancsolat
Reply With Quote
  #17  
Old 11-05-2007, 18:12
wand wand is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,144
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Arwyl szelleme View Post


Miről beszélsz? Pannonékkal szóbeli MNT volt, amíg szó nélkül Ákos, állítólag Serg utasítására, beverte a törpénket. Indok: mi ütöttünk klánt, de ők nem tudtak hozzánk fedezni, mert direkt úgy csináltuk hogy csak 3 orink területe nőjjön. Ezt Serg átverésnek minősítette, ezért történt a törpénk beütése. Ekkor Suzy is Levi is és én is kimentünk szkra. Szóval még véletlenül sem lehet azt mondani hogy mi növeltük a fedezési határt!!
nem sárdobálás, csak a tények kedvéért:
ez valóban így volt ahogy meséled, csak kimarad belőle, hogy előtte egész jóban votlatatok és közös "projektben" fedezgettetek..
2006-08-06 20:00:52 sergia (#169153) elfoglalt 1159 hektárt MySuzyland (#131356) országától.
majd miután Suzy pár nap alatt visszafezett a már ütéssel megemlet maximumig, majd ő ütötte be valemely pannonost, hirtelenjében nem találom, de ha gondolod elő kerítem..
természetesen az ütő fél minden esetben pánikszerűen a 4. helyre bontott, és a fedezési határ 2200 hekivel nőtt is pár nap alatt..

mondtam már nem kötözködést, de lássuk már be a felfedezési határt ki lehet tolni megbeszélt ütéssel, mintahogy erre már volt példa.
továbbá egy 4 fős klánnal egy sima klánütéssel, is lehet felfedezési határt tolni, ha ténylegesen 4. földterülettel rendelkező orinak a területe számít..

szal ezt az esztelen fedezgetést hagyni kéne, Fegya ötlete viszont a fix határig fedezhetőségről szerintem még mindig nem rossz.

Last edited by wand; 11-05-2007 at 18:15..
Reply With Quote
  #18  
Old 11-05-2007, 18:28
Serg Serg is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 916
Activity: 2%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Arwyl szelleme View Post


Miről beszélsz? Pannonékkal szóbeli MNT volt, amíg szó nélkül Ákos, állítólag Serg utasítására, beverte a törpénket. Indok: mi ütöttünk klánt, de ők nem tudtak hozzánk fedezni, mert direkt úgy csináltuk hogy csak 3 orink területe nőjjön. Ezt Serg átverésnek minősítette, ezért történt a törpénk beütése. Ekkor Suzy is Levi is és én is kimentünk szkra. Szóval még véletlenül sem lehet azt mondani hogy mi növeltük a fedezési határt!!

Úgy nőttek meg ekkorára, hogy a 14-15ks orijaikat mellénk fedezték 20-21k-ra, majd ezzel az ütéssel kb 22k-ra. Utánna Serg ütött külön is, majd felbontották az MNT-t CL-kel mikor már megerősödtek, és nem szolgálta az érdekeit az az MNT, és beküldték őket külön klánnal. A többi ori meg fedezett utánnuk.
Lényegében össz-vissz ennyit ütöttek, ~12-14k hekit. A többi 120-130k hekit ami benne van a klánban fedezték.

És ekkor lett bevezetve a fedezés módosítás! Ami kiegészítve a Big Gunos MNT-vel és az Ovis puszipajtásokkal teljes elérhetetlenséget biztosít nekik.


Nem véletlen volt a bevezetése ellen Serg! Tudta jól, hogy ezzel meg is halt az 1/A.
Hmmm ....Megint van valaki aki okosnak tünteti fel magát mások előtt,de gőze sincs az egészről illetve a neki kényelmetlen részeket eltörpíti .
Kedves Arwyl neked fogalmad se volt arról hogy milyen egy klánütés amikor én már 200 klánütésen túl voltam és ezért megkérlek hogy hülyeségeket ne beszélj már tényként feltüntetve.A Pannon területe egy részét igaz hogy felfedezve szerezte mint a többi nagy klán(Szkara és a Kecskések is na meg a Big Gun) de mellesleg nem keveset ütöttünk egyéniben és klánban is.Még a két törpének a területe sem származik teljes mértékben felfedezésből Jajde Viccessel nagyon szépeket ütöttünk klánban amikor te még valahol a alsóbb szinteken játszottál.A személyes ellenszenvedet megkérlek ne itt fejtsd ki nyiss neki egy topikot (ki,miért és mennyire utálja Serg-et cimmel).Az szk-ra menés történetét meg inkább ne szinezd mert amennyit már mesélsz róla az már tragikomikus.
Reply With Quote
  #19  
Old 11-05-2007, 18:34
Bogár Bogár is offline
Member
 
Join Date: Mar 2006
Location: Csíkszereda
Posts: 1,312
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Arwyl szelleme View Post
Nos!

Javaslatom:

2250 heki alatt változatlan
2250 heki felett: terület 10%-a legyen a katonaigény 1 hekihez

Fegya írta hogy valahogy figyelembe kellene venni a fedezési arányt is, ezt meg lehetne tenni egy szorzóval. pl. 10%os fedezési aránynál 1,1-el beszorozzuk ezt a számot és kész. Ezzel még mindig elfogadható a katiigény.
nekem a jelenlegi rendszer is tetszik... a baj azzal van, hogy amikor bevezették, akkor már voltak óriási orik, amiket nem lehet elérni. ha nem vennénk figyelembe az első 20-25 orit, akkor teljesen korrekt lenne a mostani képlet. azalatt nem nagyon vannak áthídalhatatlan szakadékok. egyébként lehetne változtatni bármit a fedezésen, előbb-utóbb úgyis ki fognak alakulni óriási szakadékok. ez szerintem azért van, mert nagyon sok játékos nem szándékozik óriási területeket szerezni... ez van. bevallom, hogy én is tökéletesen meg vagyok elégedve azzal, hogy jelenleg van egy orim a top30%-ban.

na de Fegya számolásait nézegetve nem annyira rossz a javaslat. a fedezési arány meg sztem is maradjon. nagyon jó ötlet volt anno.

és szeretném javasolni, hogy az egyszerűség kedvéért akkor már 1000 hekitől legyen terület*10% a katiigény... vagyis:

1000 heki alatt: (terület/100)^2 kati
1000 heki fölött: (terület*0,1) kati (szorozva esetlegesen a fedezési %-kal)
__________________
"To be
the eyes
and ears
and conscience
of the Creator of the Universe,
you fool.
"


Last edited by Bogár; 11-05-2007 at 18:36..
Reply With Quote
  #20  
Old 11-05-2007, 20:03
Robin Robin is offline
Member
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 262
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by csunyabogar View Post
nekem a jelenlegi rendszer is tetszik... a baj azzal van, hogy amikor bevezették, akkor már voltak óriási orik, amiket nem lehet elérni. ha nem vennénk figyelembe az első 20-25 orit, akkor teljesen korrekt lenne a mostani képlet. azalatt nem nagyon vannak áthídalhatatlan szakadékok. egyébként lehetne változtatni bármit a fedezésen, előbb-utóbb úgyis ki fognak alakulni óriási szakadékok. ez szerintem azért van, mert nagyon sok játékos nem szándékozik óriási területeket szerezni... ez van. bevallom, hogy én is tökéletesen meg vagyok elégedve azzal, hogy jelenleg van egy orim a top30%-ban.
Magyarban elérhető a top30% nagyon könnyen. Angolban, románban és majd németben viszont a top30% elérése egy álommal ér fel a kevés ori miatt. Az ő számukra a jelenlegi fedezéses rendszer egy átok
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
17. Felfedezés Ati Hódító Kézikönyv 3 07-11-2007 17:11
felfedezés, felfedezett terület számítás Senki Segítség 21 04-27-2007 19:19
Felfedezés javaslat -Fegya- Megvalósult javaslatok 916 01-20-2007 21:04
Célzott felfedezés módosíítás aúú Elvetett javaslatok 11 06-20-2006 14:05


All times are GMT +1. The time now is 13:23.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu