Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Általános beszélgetés Hódítós témákban
Register Stats Members List Today's Posts

Általános beszélgetés Hódítós témákban Hódítós témák, amik máshova nem férnek

View Poll Results: Szeretnéd, hogy a javaslat megvalósuljon?
Igen, nagyon jó lenne! 2 16.67%
Nem lenne rossz, de lenne jobb megoldás is... 2 16.67%
Nekem teljesen mindegy. 2 16.67%
Ellenzem. 6 50.00%
Voters: 12. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 05-20-2008, 16:46
Liza itt is...'s Avatar
Liza itt is... Liza itt is... is offline
Member
 
Join Date: Nov 2006
Location: Budapest
Posts: 349
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default Az elfek felfedezéskor kapott nagy százalékú bányái.

Sziasztok!
Már felmerült bennem korábban is a kérdés, hogy az elfek felfedezéskor mért kapnak nagy arányban bányákat, hiszen egyrészt úgysem fognak bányászni, másrészt A csoportban a soport egy része azon fáradozik, hogy az elfeket ütögesse be és az építés maga majdnem egy nap hátrányt ad, és esélyt az ork szövetségeknek.
Valamint úgy gondolom, hogy az elfek már így is elég nagy hátrányba kerültek. Nem tudnak megfelelő arányban lopni, A csoportban a szövetségi raktárnak köszönhetően szinte lehetetlen ellenfelet találni, a varázslás nem haszonszerzés hosszútávon, hadilag pedig lehetetlen. Marad a tekercsírás a katonatermelés. A tekercsírás a piaci viszonyokhoz képest nem fedezi az építési költségeket ezért jobb lenne ha az elfek kevesebb arányban találnának bányákat.
Vélemény?
__________________
"Ha a helyzet értelmetlennek látszik, próbálj legalább te értelmesnek látszani:” Kant
Reply With Quote
Sponsored Links
  #2  
Old 05-20-2008, 16:55
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Liza itt is... View Post
Valamint úgy gondolom, hogy az elfek már így is elég nagy hátrányba kerültek. Nem tudnak megfelelő arányban lopni
Ha nem tudnak lopni, akkor marad a saját maguknak történő termelés, amihez bányák kellenek.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #3  
Old 05-20-2008, 17:11
Liza itt is...'s Avatar
Liza itt is... Liza itt is... is offline
Member
 
Join Date: Nov 2006
Location: Budapest
Posts: 349
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Ha nem tudnak lopni, akkor marad a saját maguknak történő termelés, amihez bányák kellenek.
Aham, de ha megnézed sikerült visszaszorítani az elfek termelését!
"a bányák 30%-kal kevesebbet termelnek"
Így elég nehéz a dolog, nemde?
__________________
"Ha a helyzet értelmetlennek látszik, próbálj legalább te értelmesnek látszani:” Kant
Reply With Quote
  #4  
Old 05-20-2008, 17:12
Druida Druida is offline
Member
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 818
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Quote:
Originally Posted by Liza itt is... View Post
Sziasztok!
Már felmerült bennem korábban is a kérdés, hogy az elfek felfedezéskor mért kapnak nagy arányban bányákat, hiszen egyrészt úgysem fognak bányászni, másrészt A csoportban a soport egy része azon fáradozik, hogy az elfeket ütögesse be és az építés maga majdnem egy nap hátrányt ad, és esélyt az ork szövetségeknek.
Valamint úgy gondolom, hogy az elfek már így is elég nagy hátrányba kerültek. Nem tudnak megfelelő arányban lopni, A csoportban a szövetségi raktárnak köszönhetően szinte lehetetlen ellenfelet találni, a varázslás nem haszonszerzés hosszútávon, hadilag pedig lehetetlen. Marad a tekercsírás a katonatermelés. A tekercsírás a piaci viszonyokhoz képest nem fedezi az építési költségeket ezért jobb lenne ha az elfek kevesebb arányban találnának bányákat.
Vélemény?
bár a szavazáson "nekem teljesen minden"-t nyomtam, de szerintem jó ötlet lenne.
Reply With Quote
  #5  
Old 05-20-2008, 17:22
Egon Egon is offline
Junior Member
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 12
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Üdv!
Elffel játszom már egy ideje és elmondhatom magamról, hogy valóban csak minimális mennyiségű bányát tartok, időnként pedig nem is tartok egyáltalán. Az a 30%-os termelésvisszesés még maximális tekercsekkel is sok.
Az építéshez szükséges nyersanyagokat a piacról szerzem, a pénzt gabonából és fegyverből szerzem elsősorban, a fegyverhez szükséges fémet ugyanúgy a piacról veszem.
Viszont megjegyezném azt is, hogy nem tudtam róla, hogy az elfek nagyobb arányban találnak lelőhelyeket felfedezéskor, mint más fajok, most öt perccel ezelőtt is megnéztem a fajok súgót és ott sem találtam semmi ilyesmit.

Szóval, ha ez tényleg így van, akkor vagy jobb lenne beleírni, vagy kivenni a funkciót a rendszerből. Jómagam elfként semmiképpen sem tartanám a bányákat annyira hasznosnak, hogy kiemelkedett arányban keljen lelőhelyeket találnom.
Reply With Quote
  #6  
Old 05-20-2008, 17:23
Liza itt is...'s Avatar
Liza itt is... Liza itt is... is offline
Member
 
Join Date: Nov 2006
Location: Budapest
Posts: 349
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Jó, a gabonatermelésből is lehet pénz, de az kompenzálja a 30% lakáshelyzeti tekercset így nem kell annyi tanya...
__________________
"Ha a helyzet értelmetlennek látszik, próbálj legalább te értelmesnek látszani:” Kant
Reply With Quote
  #7  
Old 05-20-2008, 17:32
Pepa's Avatar
Pepa Pepa is offline
Member
 
Join Date: Jun 2006
Location: Budapest XV. kerület
Posts: 2,334
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Ott a fedezési bónusz, nagyon magas hekire tud menni nagyon olcsón és ott tud termelni. Az meg, hogy A-ba semmire se jó, azért vitatkoznék.
__________________
Nem lehetsz olyan erős, hogy valaki ne legyen erősebb nálad.
Publikált írásaim:http://www.tortenetek.hu/szerzo-kere...P%C3%A9ter1985
Reply With Quote
  #8  
Old 05-20-2008, 18:04
Gyula's Avatar
Gyula Gyula is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Oroszlány
Posts: 1,738
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Liza itt is... View Post
Sziasztok!
Már felmerült bennem korábban is a kérdés, hogy az elfek felfedezéskor mért kapnak nagy arányban bányákat, hiszen egyrészt úgysem fognak bányászni, másrészt A csoportban a soport egy része azon fáradozik, hogy az elfeket ütögesse be és az építés maga majdnem egy nap hátrányt ad, és esélyt az ork szövetségeknek.
Valamint úgy gondolom, hogy az elfek már így is elég nagy hátrányba kerültek. Nem tudnak megfelelő arányban lopni, A csoportban a szövetségi raktárnak köszönhetően szinte lehetetlen ellenfelet találni, a varázslás nem haszonszerzés hosszútávon, hadilag pedig lehetetlen. Marad a tekercsírás a katonatermelés. A tekercsírás a piaci viszonyokhoz képest nem fedezi az építési költségeket ezért jobb lenne ha az elfek kevesebb arányban találnának bányákat.
Vélemény?
Az elfböl kiváló hadit lehet épiteni, nem értelek. Lopni is tud, annak ideján pont azért küzdöttem, hogy maluszt ne a katonai akciókra kapja hanem az úgynevezett haszonszerző akciókra. Tehát az elf gyujtani nem tud, de szerintem lopni továbbra is tud.
__________________
Sex, Drog és Rock and Roll

Gyulaword (#79796)
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to Gyula For This Useful Post:
  #9  
Old 05-20-2008, 18:18
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Egon View Post
Viszont megjegyezném azt is, hogy nem tudtam róla, hogy az elfek nagyobb arányban találnak lelőhelyeket felfedezéskor, mint más fajok, most öt perccel ezelőtt is megnéztem a fajok súgót és ott sem találtam semmi ilyesmit.
Így járok, amikor gondolkodás nélkül elhiszek mindent, ami a fórumon elhangzik.

Valóban, a bányatalálás magasabb aránya a FÉLELFnél van.

Az elfnek nem jár több bánya, mint másnak.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #10  
Old 05-20-2008, 18:30
Pepa's Avatar
Pepa Pepa is offline
Member
 
Join Date: Jun 2006
Location: Budapest XV. kerület
Posts: 2,334
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Én azért hozzá tenném, hogy mikor W-ből L-be mentem akkot óriásból elfre váltottam. az elf, ha nem csinál semmit is , akkor is elvan, amíg ez más fajokról nem lehet elmondani. ( talán gnóm)
__________________
Nem lehetsz olyan erős, hogy valaki ne legyen erősebb nálad.
Publikált írásaim:http://www.tortenetek.hu/szerzo-kere...P%C3%A9ter1985
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 15:56.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu