Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Stratégia & Tippek
Register Stats Members List Today's Posts

Stratégia & Tippek Stratégiák megbeszélései, tippek, trükkök az egyes fajokhoz, személyiségekhez

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #21  
Old 12-30-2007, 10:41
Ferenc5259 Ferenc5259 is offline
Junior Member
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 45
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Azért is irtam a végére, hogy másképp számolva más az eredmény. Én a saját listámat állítotam fel, nem azt mondom, hogy abszolult tökéletes. Azért vettem alapul az azonos barakkszámot, mert nem biztos, hogy a felszabaduló helyekre barakk kerül. Pl: orknak kevesebb tanya kell a faji varázs miatt, de lehet hogy a tanyák helyére, kocsma kerül, hogy ne lopják szét 4-5 körös távolságból.
Reply With Quote
Sponsored Links
  #22  
Old 12-30-2007, 10:44
Andrew's Avatar
Andrew Andrew is offline
Member
 
Join Date: Dec 2006
Location: Tatabánya/Szeged
Posts: 2,796
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by [HTPA]GeeForce View Post
Ha 45% barakkal nem tudsz kezdőket fosztani.....
Szóval ha a tanyákat kicseréled raktárra, és naponta 4x kimész fosztani, akkor akár toli nélkül is elvagy 200-on.
És a katmorálod is 100% lesz.
mellesleg jobban szeretek min 10-20 millás orikat fosztani, és kezdőktől lopni a kaját
jobban kijövök
Reply With Quote
  #23  
Old 12-30-2007, 10:47
[HTPA]GeeForce's Avatar
[HTPA]GeeForce [HTPA]GeeForce is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Csonka-Magyarország
Posts: 4,643
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

A 10-20 millás orikból is jön kaja, meg rúna a pénz mellé... Kezdő hullákat meg 1 kocsmával is...
__________________
ஜ۩۞۩ஜ 
~~~ SHUT UP AND ENJOY THE HARDCORE ~~~
ஜ۩۞۩ஜ 
Reply With Quote
  #24  
Old 12-30-2007, 10:47
[HTPA]GeeForce's Avatar
[HTPA]GeeForce [HTPA]GeeForce is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Csonka-Magyarország
Posts: 4,643
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

Quote:
Originally Posted by Ferenc5259 View Post
Azért is irtam a végére, hogy másképp számolva más az eredmény. Én a saját listámat állítotam fel, nem azt mondom, hogy abszolult tökéletes. Azért vettem alapul az azonos barakkszámot, mert nem biztos, hogy a felszabaduló helyekre barakk kerül. Pl: orknak kevesebb tanya kell a faji varázs miatt, de lehet hogy a tanyák helyére, kocsma kerül, hogy ne lopják szét 4-5 körös távolságból.
Így van. Kevesebb tanya kell bele, mint a többibe. Egész konkrétan 0 db.
__________________
ஜ۩۞۩ஜ 
~~~ SHUT UP AND ENJOY THE HARDCORE ~~~
ஜ۩۞۩ஜ 
Reply With Quote
  #25  
Old 12-30-2007, 10:50
Andrew's Avatar
Andrew Andrew is offline
Member
 
Join Date: Dec 2006
Location: Tatabánya/Szeged
Posts: 2,796
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by [HTPA]GeeForce View Post
A 10-20 millás orikból is jön kaja, meg rúna a pénz mellé... Kezdő hullákat meg 1 kocsmával is...
nekem sosem jött elég
meg szerettem felméregetni is a gazdagabb orikat, meg 1 kocsmás gnóm 200-on veszélyes, én pl félnék, hogy egy bosszúszomja ori lebont a francba, és 10 körről öldösi a varikat 10 kocsmával
Reply With Quote
  #26  
Old 12-30-2007, 11:03
Synkel Synkel is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,191
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Szerintem ne menjünk bele abba, hogy melyik faj a legerősebb hadis, erről van már egypár topic. Annyit fűznék hozzá, hogy a röhögés jön rám, mikor az óriást besorolja valaki 4-dik helyre...


Gnómhoz se adok éplistát, mert nem hiszek az ilyesmiben, inkább általános tapasztalatot, hogy nekem mi és hogy jött be, illetve én hogy csinálom.
Nem szeretem a varis gnómot, úgyhogy nekem 7-8% templom bőven elég, kocsmát viszont tartok 15% körül. A gnóm rohadt jó tolis annak ellenére, hogy tekit nem bír lopni, ráadásul ha valaki támad, kénytelen vakon jönni. Arra odafigyelek, hogy mf orival ne lopjak olyan szövitől akik utána ártani tudnak nekem, ha viszont én is szöviben vagyok akkor ez a része mellékes. Torony 10%, némi éheztetés- ez leginkább piacfüggő, hogy mennyire győzöm anyagilag- és barakk ami fér.

Ja. és mielőtt valaki belekötne: 200 hekin 15% kocsmát még simán letoliznak, legfeljebb nem éri meg nekik, 1k heki környékén viszont már sose volt problémám ellenséges tolisokakl.
__________________
"Véres kardot hoztam
Őseink véres kardját"

Last edited by Synkel; 12-30-2007 at 11:07..
Reply With Quote
  #27  
Old 12-30-2007, 11:24
[HTPA]GeeForce's Avatar
[HTPA]GeeForce [HTPA]GeeForce is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Csonka-Magyarország
Posts: 4,643
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

Ha 7% templomot tartassz, hogy létezik, hogy vakon jönnek?
Egy 30% templomos óriás csak be tud gömbözni. Olyanok meg rohangálnak 1k hekin simán... Még nekem is van olyan orim. Pedig nem is vagyok nagy varis. És még a 30% óriás tudós templommal is van olyan a csoportban (10 kröön belül) akit nem bírok legömbözni.
__________________
ஜ۩۞۩ஜ 
~~~ SHUT UP AND ENJOY THE HARDCORE ~~~
ஜ۩۞۩ஜ 
Reply With Quote
  #28  
Old 12-30-2007, 11:42
Synkel Synkel is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,191
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by [HTPA]GeeForce View Post
Ha 7% templomot tartassz, hogy létezik, hogy vakon jönnek?
Egy 30% templomos óriás csak be tud gömbözni. Olyanok meg rohangálnak 1k hekin simán... Még nekem is van olyan orim. Pedig nem is vagyok nagy varis. És még a 30% óriás tudós templommal is van olyan a csoportban (10 kröön belül) akit nem bírok legömbözni.
Gondolom ez az óriás azt is megnézi mennyi a tornyom.
__________________
"Véres kardot hoztam
Őseink véres kardját"
Reply With Quote
  #29  
Old 12-30-2007, 11:51
Andrew's Avatar
Andrew Andrew is offline
Member
 
Join Date: Dec 2006
Location: Tatabánya/Szeged
Posts: 2,796
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by Synkel View Post
Gondolom ez az óriás azt is megnézi mennyi a tornyom.
én gnóm esetében pl 10%-ra tippelnék
de ha számolok, úgyis mindet tornyosnak számolok
Reply With Quote
  #30  
Old 12-30-2007, 12:08
[HTPA]GeeForce's Avatar
[HTPA]GeeForce [HTPA]GeeForce is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Csonka-Magyarország
Posts: 4,643
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

Quote:
Originally Posted by Synkel View Post
Gondolom ez az óriás azt is megnézi mennyi a tornyom.
Senkit nem izgat mennyi tornyod van. Mindig úgy számolom a támadást, hogy megnézem mennyi íjászod van, és leosztom azzal a számmal, amennyi elfér egy toronyban. Tehát mindig max toronnyal számolom a védőt, akármennyi is van.

Egy toli meg a 15%-oddal is megnézi a tornyaid, ha arra kíváncsi. Márpedig óriás varázslók nem mászkálnak MF-ként. (Tudtommal.)

Egy valamiben viszont nagyon egyet értek.

Ezek az éplistázós izék CSOPORTFÜGGŐK! Lehet, hogy ahol te játszol, ott az a gnóm szuper. Ahol meg én játszom, ott meg az enyém állja a sarat.

És ez mindenkire vonatkozik. Jó éplista NINCS!
Mindenkinek meg kell találni neki mi a jó. Mondhatunk valakinek 70% barakkos ork tábornokot hadinak, csak épp lehet nem fog tudni vele játszani... Vagy olyan csoportban van, ahol semmi értelme egy olyan országnak.

Szóval senki ne vegyen mérget arra, hogy ha a külső fórumon kér egy éplistát, és azt megépíti, akkor ő lesz az überálleszatyaúristen a csoportban.

Nem lesz az! Mindig lesz valaki, akinek jobb a szövije. Vagy szerencsésebb. Vagy csak több a pénze, mert egy kiárult orit lelopott lépés vagy újrázás előtt...

Ettől függetlenül, amit leírtam, nem támogatnék egy bányákkal meg minden ilyen izével ellátott deffenzív gnómot. Mert azt biztos hogy mindneki szétkapja, aki 5 körön belül van. (Szerintem.)
__________________
ஜ۩۞۩ஜ 
~~~ SHUT UP AND ENJOY THE HARDCORE ~~~
ஜ۩۞۩ஜ 
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 16:49.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu