Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Stratégia & Tippek
Register Stats Members List Today's Posts

Stratégia & Tippek Stratégiák megbeszélései, tippek, trükkök az egyes fajokhoz, személyiségekhez

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #21  
Old 04-03-2007, 23:24
Kutyuleee's Avatar
Kutyuleee Kutyuleee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest
Posts: 2,965
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by AndrewB View Post
csak cirka 56%-al lenne gyopább a védelme (15% tornyoshoz hasonlítva)
viszont a hadis tudna vinni még egy halom elitet
eléggé agresszív fölállásnál megoldható
5.en necces, 4.től meg van viszonylag müködö kati piac a legtöbb csopiban. egy fél-elfnek meg 4.-re bőven kell annyi pénzének lennie hogy tudjon sereget cserélni ha kell
__________________
Az élet olyan mint 1 simson, ha nem megy be kell rúgni



Reply With Quote
Sponsored Links
  #22  
Old 04-04-2007, 07:45
Szecsa
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Félelf
Ház 37 19% 2590 lakos
Barakk 19 10% 0 Elit / Lovas
Tanya 0 0% 0 Bála/kör
Raktár 15 8% 5,52 körre elegendő
Őrtorony 19 10% 1064 Íjász
Templom 45 23% 6300 Varázsló
Kocsma 65 33% 3640 Tolvaj
Bank 0 0% 0

Könyvtár 0 0% 0 tekercs/20 kör
200 hektár
Érték 9518 pont

Ételfogyasztás: 2 719
Foglalkoztatottság: 94%


Tultoltesselkb. 7 orankent kell ranezni vagy a szovitol karavannak erkeznie, szerintem megoldhato, nyilvan nem kezdoknek ajanlom.


Félelf
Ház 45 18% 3150 lakos
Barakk 25 10% 0 Elit / Lovas
Tanya 0 0% 0 Bála/kör
Raktár 20 8% 5,83 körre elegendő
Őrtorony 25 10% 1400 Íjász
Templom 60 24% 8400 Varázsló
Kocsma 75 30% 4200 Tolvaj
Bank 0 0% 0

Könyvtár 0 0% 0 tekercs/20 kör
250 hektár
Érték 11880 pont

Ételfogyasztás: 3 430
Foglalkoztatottság: 98%


Detto..


Félelf
Ház 54 18% 3780 lakos
Barakk 30 10% 0 Elit / Lovas
Tanya 0 0% 0 Bála/kör
Raktár 22 7% 5,49 körre elegendő
Őrtorony 30 10% 1680 Íjász
Templom 64 21% 8960 Varázsló
Kocsma 100 33% 5600 Tolvaj
Bank 0 0% 0

Könyvtár 0 0% 0 tekercs/20 kör
300 hektár
Érték 14256 pont

Ételfogyasztás: 4 004
Foglalkoztatottság: 98%


Félelf
Ház 64 18% 4480 lakos
Barakk 35 10% 0 Elit / Lovas
Tanya 0 0% 0 Bála/kör
Raktár 26 7% 5,66 körre elegendő
Őrtorony 35 10% 1960 Íjász
Templom 70 20% 9800 Varázsló
Kocsma 120 34% 6720 Tolvaj
Bank 0 0% 0

Könyvtár 0 0% 0 tekercs/20 kör
350 hektár
Érték 16646 pont

Ételfogyasztás: 4 592
Foglalkoztatottság: 96%



Nyilvan, minel feljebb lesz az emberke, annal tobb kajat eszik naponta az ori, igy tobbet es tobbet kell lopni a tekit, majd eladni őket.
Elég jol jovedelmez a tekercslopas, igy fenntarthato az ori.
Haborukor erdemes a szovitagoktol segitosereget hivni, mert a tolis a legsebezhetobb celpont.
Reply With Quote
  #23  
Old 04-04-2007, 08:27
richardka richardka is offline
Member
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 702
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

elit nem jo, a félelf az segitse a szövit másban minthogy add 400-1000 elitett
akkor már az egész szövi felállása rossz

Ezt ne is eröltesd) Egy jo félelf szinte nagyon meg tudja szedni magát lopival
jol betornyozva) ártozni nem tudják, lelopni se, max a sereggel lehet átgyalogolni rajta. Akkor meg bontás (torony le) 4-5 körre és akár napokig lehet garázdálkodni,ha meg ök is bontanak akkor még mindig lehet bontani tornyot.
Max meg lehet spékelni egy kis hulla támadásra nem baj ha van egy kis betegség) igy jöhet az ellen. Elég 1 ijat elküldeni a pestist az is hazahozza

Mivel önekik is bontani kell igy ki lesznek hegyezve, na onnan már cumi nekik)

Arra kell csak vigyázzni hogy a sereg melett be ne férjen még vaamelyik vari is, ezért arra vigyázzni kell.

MF-be legjobb az 5-ös szinten 40% plusz és ez a segitség mindig időben érkezik

Last edited by richardka; 04-04-2007 at 08:29..
Reply With Quote
  #24  
Old 04-04-2007, 15:42
Andrew's Avatar
Andrew Andrew is offline
Member
 
Join Date: Dec 2006
Location: Tatabánya/Szeged
Posts: 2,796
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by richardka View Post
elit nem jo, a félelf az segitse a szövit másban minthogy add 400-1000 elitett
akkor már az egész szövi felállása rossz

Ezt ne is eröltesd) Egy jo félelf szinte nagyon meg tudja szedni magát lopival
jol betornyozva) ártozni nem tudják, lelopni se, max a sereggel lehet átgyalogolni rajta. Akkor meg bontás (torony le) 4-5 körre és akár napokig lehet garázdálkodni,ha meg ök is bontanak akkor még mindig lehet bontani tornyot.
Max meg lehet spékelni egy kis hulla támadásra nem baj ha van egy kis betegség) igy jöhet az ellen. Elég 1 ijat elküldeni a pestist az is hazahozza

Mivel önekik is bontani kell igy ki lesznek hegyezve, na onnan már cumi nekik)

Arra kell csak vigyázzni hogy a sereg melett be ne férjen még vaamelyik vari is, ezért arra vigyázzni kell.

MF-be legjobb az 5-ös szinten 40% plusz és ez a segitség mindig időben érkezik
halmozott marhaságok
az elitest pedig egy mellékes lehetőségnek írtam, nem tudom észrevetted-e, de odaírtam h mennyivel gyengébb lenne

viszont a félelfet gond nélkül beártózzák, ráadásul kettesével verik be sereggel
ráadásul mf-ben a félelf halott, de azért persze jó az a 40% bónusz, csak éppen a hajára kenheti
a pestist pedig lehet pótolni fokozással, ráadásul ha bontanak, akkor kevesebb lakos kell nekik, ergó a pestist a háború idejére meg sem érzik
Reply With Quote
  #25  
Old 04-05-2007, 09:36
richardka richardka is offline
Member
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 702
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by AndrewB View Post
halmozott marhaságok
az elitest pedig egy mellékes lehetőségnek írtam, nem tudom észrevetted-e, de odaírtam h mennyivel gyengébb lenne

viszont a félelfet gond nélkül beártózzák, ráadásul kettesével verik be sereggel
ráadásul mf-ben a félelf halott, de azért persze jó az a 40% bónusz, csak éppen a hajára kenheti
a pestist pedig lehet pótolni fokozással, ráadásul ha bontanak, akkor kevesebb lakos kell nekik, ergó a pestist a háború idejére meg sem érzik
észrevettem))
A gond nélkül beártozzák azért az tulzás)) nagyon erös tulzás. Max gömb.
A 40% bonusz nagyon jol jön mivel nem tudnak 2-3 sereggel menni ellene. Egy sereg meg kaki) azt az elopott tekikből böven fedezi.
Igazad van fokozással lehet potolni, de .... Akkor fokozzol és már valamiből kevés van) kevesebb van. itt most nem 4-10 épületről van szo) az nem bontás.


Mondjuk az tény a félelfnél észnél kell lenni) nem olyan tamagocsis )

de továbbra is az a véleményem a félelfnek nem az elitekkel kell segitséget nyujtani támadáshoz ha meg zsákmány részesedés miatt irtad akkor is megkapja ha töle senki se megy)
Reply With Quote
  #26  
Old 04-05-2007, 12:18
Atmos Atmos is offline
Junior Member
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 3
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by AndrewB View Post
...viszont a félelfet gond nélkül beártózzák, ráadásul kettesével verik be sereggel
ráadásul mf-ben a félelf halott, de azért persze jó az a 40% bónusz, csak éppen a hajára kenheti...
Ismerősöm 1/a-ig ment mf félelf orival. Viszonylag kevés védelemmel(íj + torony), viszont sok varival és rengeteg tolival.

Lehet, hogy gond nélkül beártózzák, vagy könnyedén átgyalogolnak egy félelfen de ahhoz tudni kell hogy ő lopott. Tehát ha rengeteg tolit tartassz nem csinálsz gömböt, hanem csak pár térkaput nyitsz néhány körrel fölötted levő orikra, amikat kapuzáródás előtt kicsivel végigpróbálsz nagy valószinűséggel sikerülni fog zsákmányt találni. És ez naponta 2szer -kedvtől és időtől függően- eljátszható .
Szerintem ez a taktika játszható. Főleg fentebb ahol az emberek leszoknak a rájuk nyitott kapuk figyeléséről (mostanáig ). És mivel gömb se készül ez se adhat okot lebukásra. Sőt a lebukást tovább csökkenti, ha az mf-et átállíthuk szövetség tagjára. És ugyanahoz nem járunk visza lopás után egy ideig.
Tudom, hogy ez így elég kamikáze és szerencse is kell egy kevés. De ha összejön akkor jövedelmező.

És most cáfoljatok meg
Reply With Quote
  #27  
Old 04-05-2007, 12:29
Grabi Grabi is offline
Member
 
Join Date: Mar 2006
Location: Bp.
Posts: 1,634
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

fentebb egyre többen néznek 8 körönte kaput és buko szegény pici félelfecske
__________________
Hüpp-hüpp-hüpp barbatrükk (#316178)
Elkapom a grabancodat! (#355763) ANARCH
Barrigon (#64904)
Y Ddraig Goch (#428537)
Reply With Quote
  #28  
Old 04-05-2007, 15:23
Andrew's Avatar
Andrew Andrew is offline
Member
 
Join Date: Dec 2006
Location: Tatabánya/Szeged
Posts: 2,796
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by richardka View Post
észrevettem))
A gond nélkül beártozzák azért az tulzás)) nagyon erös tulzás. Max gömb.
A 40% bonusz nagyon jol jön mivel nem tudnak 2-3 sereggel menni ellene. Egy sereg meg kaki) azt az elopott tekikből böven fedezi.
Igazad van fokozással lehet potolni, de .... Akkor fokozzol és már valamiből kevés van) kevesebb van. itt most nem 4-10 épületről van szo) az nem bontás.


Mondjuk az tény a félelfnél észnél kell lenni) nem olyan tamagocsis )

de továbbra is az a véleményem a félelfnek nem az elitekkel kell segitséget nyujtani támadáshoz ha meg zsákmány részesedés miatt irtad akkor is megkapja ha töle senki se megy)

látom mániád a '))' de ettől sem lesz jobb amit írtál, mert még mindig marhaság, és össze vissza beszélsz
folyamatosan az elites félelfen lovagolsz, megpróbálsz kioktatni, hogy 0 seregnél is kap zsákmányt... képzeld tudom
szövitagként így is bemegyek az mf félelfhez 2 sereggel
de egy varis beártózza, megkockáztatom, hogy még egy hadivaris is
tehát egyszerre az állításaid semmi esetre sem valósak, mert ha mindkettő igaz lenne, akkor meg lelopnák... egyedül az embert nem ártózzák be!

látom magasabb szintek messze állnak Tőled... kimész a piacra, és veszel fokozni valót - és az az érzésem, mint ha itt ott kevernéd az elfet a félelffel

én sem 4-10 épüléetes bontásra gondoltam, épp ebben van a lényeg, ha lebontassz egy halom épületet, kevesebb ember kell, hogy működjön a többi épületed, és ha esetleg beteg lennél, utána bonthatsz házat is (persze ha a bontás nem ház és tanya de akkor még mindig ott a katipiac)
Reply With Quote
  #29  
Old 04-06-2007, 09:15
richardka richardka is offline
Member
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 702
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by AndrewB View Post
látom mániád a '))' de ettől sem lesz jobb amit írtál, mert még mindig marhaság, és össze vissza beszélsz
folyamatosan az elites félelfen lovagolsz, megpróbálsz kioktatni, hogy 0 seregnél is kap zsákmányt... képzeld tudom
szövitagként így is bemegyek az mf félelfhez 2 sereggel
de egy varis beártózza, megkockáztatom, hogy még egy hadivaris is
tehát egyszerre az állításaid semmi esetre sem valósak, mert ha mindkettő igaz lenne, akkor meg lelopnák... egyedül az embert nem ártózzák be!

látom magasabb szintek messze állnak Tőled... kimész a piacra, és veszel fokozni valót - és az az érzésem, mint ha itt ott kevernéd az elfet a félelffel

én sem 4-10 épüléetes bontásra gondoltam, épp ebben van a lényeg, ha lebontassz egy halom épületet, kevesebb ember kell, hogy működjön a többi épületed, és ha esetleg beteg lennél, utána bonthatsz házat is (persze ha a bontás nem ház és tanya de akkor még mindig ott a katipiac)

probáljuk ki)) nem jösz be 2 sereggel)
Reply With Quote
  #30  
Old 04-06-2007, 10:11
Andrew's Avatar
Andrew Andrew is offline
Member
 
Join Date: Dec 2006
Location: Tatabánya/Szeged
Posts: 2,796
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by richardka View Post
probáljuk ki)) nem jösz be 2 sereggel)
említettem, hogy a szövifelállásunk általában 3db 53-55% barakkos óriásból és egy 40% barakkos óriás hadivariból (20% templomos) szokott állni? cirka 10% toronnyal, többi paci...

ahhoz, hogy ennek mf tudós félelfként megfogd 2 seregét, 18.5% barakkra és toronyra van szükséged, és akkor már minden gond nélkül beártózlak
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Tippek törpe országoknak... Stratégiák törpékkel... tohom Stratégia & Tippek 563 06-11-2011 22:07
párbaj stratégiák Half Stratégia & Tippek 82 03-18-2007 10:14
Tippek és trükkök laziga Stratégia & Tippek 155 01-13-2007 13:53


All times are GMT +1. The time now is 00:04.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu