Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu
  #891  
Old 10-30-2013, 16:56
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 15%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Sequator View Post
20 banknál is a százszorosából lophat, mint más faj,
hova akarod ennél jobban módosítani?
20 bank 200 hektáron teljesen oké, de 10ezer hektáron azért...............
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
Sponsored Links
  #892  
Old 10-30-2013, 17:08
Artista's Avatar
Artista Artista is offline
Junior Member
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 56
Activity: 0%
Longevity: 76%
Default

Quote:
Originally Posted by Sequator View Post
Egyébként sem hiszem, hogy a területarányos bank védelem miatt tömegével jelennének meg felesek A-ban, mivel ott a föld az érték, akár nullára is lophatsz, ha nem bírsz beverni, de téged leföldellek.
no kérem, ha nem számít, akkor ugye egy "jó" javaslat a bank területarányos védelme, hiszen te írod, hogy nem borítja fel az 1/A csoport erőviszonyait.

ha ilyen kis jelentéktelennek tartott erősítést se lehet megvalósítani, akkor mégis mit kellene csinálni
Reply With Quote
  #893  
Old 10-30-2013, 17:38
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 15%
Longevity: 100%
Default

Arra kérek mindenkit (itt ebben a témában is, és általánosságban is), hogy aki támogat egy megbeszélés alatt álló javaslatot, vagy annak egy részét, az írja ezt le, és fejtse ki, hogy miért. Ugyanez fordítva is: ha valaki ellenez egy megbeszélés alatt álló javaslatot, vagy annak egy részét, akkor írja ezt le, és fejtse ki, hogy miért. A "fejtse ki, hogy miért" rész a legfontosabb belőle.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #894  
Old 10-30-2013, 18:48
Sequator's Avatar
Sequator Sequator is offline
Member
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 128
Activity: 0%
Longevity: 77%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
20 bank 200 hektáron teljesen oké, de 10ezer hektáron azért...............
Eddig ha jól emlékszek valami 5% bank lett felhozva példaként a területarányos bank védelemre. Tehát ha van 5% bankom akkor a teljes bent lévő pénzem védve van. (egyébként nem értek egyet az 5%-kal, de ettől most tekintsünk el)

2000 hekin így kellene 100 bank, ami megvédi a bent lévő 4 milliárdomat, egy bank véd 40 millát. 4000 hekin kellene 200 bank, hogy szintén a, maximálisan bent tartható 4 milliárdomat védje, itt egy bank már csak 20 millát véd. 10000 hekin 500 bank védi a 4 milliárdot, itt már csak 8milliót védenek a bankok. Miért is védenek egyre kevesebbet? Nem értem...

Továbbá azt sem értem, hogy ezt miért a feleses témában kell megbeszélni. Remélem nem azért mert az a terv, hogy csak a felesek ellen kelljen területarányosan kialakítani a pénz védelmét. Mert akkor már minden fajnál kellene alkalmazni. Persze lehet a felesnek jobb lopási arányt adni, de mivel még az alap sincs kitalálva tök értelmetlen azon agyalni, hogy a feles majd hogy lop szét 10k hekin.

Egyébként 200 hekin a 20 bank (10%!) egyáltalán nem oké.

Quote:
Originally Posted by Artista View Post
no kérem, ha nem számít, akkor ugye egy "jó" javaslat a bank területarányos védelme, hiszen te írod, hogy nem borítja fel az 1/A csoport erőviszonyait.
Utálom, ha kiforgatják a szavaim.

Last edited by Sequator; 10-30-2013 at 18:55..
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Sequator For This Useful Post:
  #895  
Old 10-30-2013, 19:11
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 15%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Sequator View Post
2000 hekin így kellene 100 bank, ami megvédi a bent lévő 4 milliárdomat, egy bank véd 40 millát. 4000 hekin kellene 200 bank, hogy szintén a, maximálisan bent tartható 4 milliárdomat védje, itt egy bank már csak 20 millát véd. 10000 hekin 500 bank védi a 4 milliárdot, itt már csak 8milliót védenek a bankok. Miért is védenek egyre kevesebbet? Nem értem...
Ha a kerületednek van egy bankja, akkor némi sorbanállással, némi várakozással ugyan, de ki tudják szolgálni a kerületi lakosokat. Ha Budapesten lenne összesen egy darab ugyanilyen bank, akkor az komoly problémákat jelentene. Ha egész Magyarországon egy ilyen bank lenne, akkor pedig aztán végképp nem tudná kiszolgálni a teljes lakosságot.

Quote:
Originally Posted by Sequator View Post
Továbbá azt sem értem, hogy ezt miért a feleses témában kell megbeszélni. Remélem nem azért mert az a terv, hogy csak a felesek ellen kelljen területarányosan kialakítani a pénz védelmét.
Ezért.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #896  
Old 10-30-2013, 19:14
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 7%
Longevity: 99%
Default

Akkor tudnám támogatni ezt a bankos/területarányos, ha minden fajnál működne, nem csak a felesnél...
Persze figyelembe véve a faji sajátságokat (pl. óriás)
Reply With Quote
  #897  
Old 10-30-2013, 19:38
Padlócsempe Padlócsempe is offline
Member
 
Join Date: Jan 2009
Location: Budapest
Posts: 773
Activity: 0%
Longevity: 83%
Default

Én már egészen megbarátkoztam a jelenlegi felvetéssel, hogy 20% helyett 10%-t védjen a bank félelf ellen.
Kicsit nő a mozgástér, szerintem lesz jópár ori, aki a bankon próbál majd meg spórolni, ezért lophatóak lesznek.
Az árnyak erősítésével egész életképes faj lehet belőle.

Asztalon van még egyáltalán a területarányos védelem?
__________________
Padlócsempe (6) (#216127) [4/L]
Csempe (3) (#396380) [1/A]
Padlófütés (2) (#560612) [3/G]
Reply With Quote
  #898  
Old 10-30-2013, 19:48
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 15%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Padlócsempe View Post
Asztalon van még egyáltalán a területarányos védelem?
A magam részéről már levettem az asztalról, mert ha jól számoltam, akkor 3 támogatója volt összesen a javaslatnak. Ha észbe kap még sok-sok régi ember, hogy hoppá, ez újra téma, és támogatja ezért meg azért, akkor visszakerülhet az asztalra, bár erre túl sok időt most már nem szánok.

Folyamatosan jelzem különböző helyeken, hogy ugye mindenki hozzászólt már a témához, akit kicsit is érdekli.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Ati For This Useful Post:
  #899  
Old 10-30-2013, 19:57
none none is offline
Member
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,135
Activity: 0%
Longevity: 87%
Default

Quote:
Originally Posted by Sequator View Post
4 milliárd esetén a pénzlopás alapja:

20 banknál, ha feles lop: 486 millió, ha más faj lop: 46 millió
30 banknál, ha feles lop: 170 millió, ha más faj lop: 5 millió
40 banknál, ha feles lop: 59 millió, ha más faj lop: 500 ezer
50 banknál, ha feles lop: 20 millió, ha más faj lop: 57 ezer

20 banknál is a százszorosából lophat, mint más faj,
hova akarod ennél jobban módosítani?
egy vicc amit ellophatsz.. hova? oda ahol lenne értelme a felest választani.. de már pontosan leírtam hova..
__________________
same old song..
Reply With Quote
  #900  
Old 10-30-2013, 20:19
Tomka Tomka is offline
Junior Member
 
Join Date: Sep 2013
Posts: 12
Activity: 0%
Longevity: 57%
Default

Quote:
Originally Posted by Sequator View Post
50% lenne a jó, amikor találgattam a változtatás mértékén 60%-ra tippeltem, de végül is az 50% is sokat segít rajta. Így a 25% kocsmás felesek helyett elég a 18% kocsmás, ami ugye csak ezzel 7% más épületet (pl. barakkot) jelent.
A mértékkel egyetértek, viszont a 7% más épülettel nem. Egyrészt a 25%-os felesnek a kat. morálja 99% már a 20%-osnál is ez kb. 95% a 18%-os meg nyilván ennél is alacsonyabb, tehát 7%-al kevesebb kocsmát nem tarthat, mert nem éri meg.

Így nézve, nem is olyan jelentős ez az erősítés. Egy 25%-os felesnek elég lesz 20% kocsmát tartania, vagyis erősebb lesz tolikkal viszont bukott 4% kat. morált ergó mégsem erősebb. Effektív 5% területet nyerhet, de ez egyre magasabb hekin a kat. morál miatt egyre több barakkot, templomomt etc.-t jelent. Vagyis mennyi akkor a konkrét terület nyereség?
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Tomka For This Useful Post:
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Szövetségi fórum vissza olvashatóságának könnyítése Rotcsa Elvetett javaslatok 11 06-05-2010 14:58
A felfrissülés mennyi mozgáspontot tölt vissza? Fanatixxx Segítség 4 03-17-2010 07:06


All times are GMT +1. The time now is 13:47.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu