Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu
  #761  
Old 10-21-2013, 14:50
none none is offline
Member
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,135
Activity: 0%
Longevity: 87%
Default

akkor most azt kéne kitalálni mennyire lopja át a bankokat?
én mint korábban még mindig a tolierőhöz kötném ezt is, minél több a feles tolvaja, annál jobban lopja át az ellenfelet, persze van egy maximum amit átlop.. de én ezt a maximumot kevesebbre tenném minthogy 15 bank mindig véd..
__________________
same old song..
Reply With Quote
Sponsored Links
  #762  
Old 10-21-2013, 15:19
Donát Donát is offline
Junior Member
 
Join Date: Aug 2011
Location: Budapest-Keszthely
Posts: 26
Activity: 0%
Longevity: 69%
Default

Nem nagyon olvastam vissza..meg lehet butaságot is írok. Nyugodtan hurrogjatok le. De tételezzük fel az orkomat el kezdi lopni teszem azt 6k ponttal alattam lévő feles. Aki átmegy a bankjaimon is. Akkor én azt kezdjem el fentről x körről megtorolni neki? Kezdjek bele teszem azt akár egy bontogatás versenybe a felessel? Illetve mire én odaérek a pacikkal addigra ő úgy pakolja el pénzt piacra/szövihez ahogy akarja. Ergo ha aktív a feles a pénzem már nem látom soha úgy hogy nem is tudom megvédeni előle. Kicsit kiszolgáltatva érezném magam. Aztán lehet én látom rosszul.
Arról nem beszélve,h tételezzük fel, hogy amikor lelop nem vagyok gépnél és mire odaérek ő már szabin van mert most már azt is megteheti....
Reply With Quote
  #763  
Old 10-21-2013, 15:20
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 12%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by none View Post
akkor most azt kéne kitalálni mennyire lopja át a bankokat?
A bankátlopás, és a sereg céljának felmérése a két nyitott téma. Szerintem minden más meg lett beszélve.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #764  
Old 10-21-2013, 15:21
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 12%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Donát View Post
Nem nagyon olvastam vissza..
Légyszi-légyszi ezzel kezdd. Ha nem tudod miről beszélünk, miket beszéltünk meg eddig, miket zártunk ki, milyen lehetőségek merültek fel, akkor nem lehet érdemben hozzászólni. Köszönöm.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #765  
Old 10-21-2013, 15:21
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Ez az egész bankátlopós dolog egyvalamire lenne jó: rengeteg stratégiai lehetőséget elvenne az összes többi országtól, hiszen vagy nem tarthatsz benn pénzt, vagy lényegesen meggyengülsz. Ráadásul olyan javaslat is van, hogy csak az első lépjen érvénybe, bármit csinálsz: nem tarthatsz benn pénzt, és a lopást megtorolni sem vagy képes adott esetben. Biztos, hogy ez jó irány?
__________________
Remedy
Reply With Quote
  #766  
Old 10-21-2013, 15:22
Donát Donát is offline
Junior Member
 
Join Date: Aug 2011
Location: Budapest-Keszthely
Posts: 26
Activity: 0%
Longevity: 69%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Légyszi-légyszi ezzel kezdd. Ha nem tudod miről beszélünk, miket beszéltünk meg eddig, miket zártunk ki, milyen lehetőségek merültek fel, akkor nem lehet érdemben hozzászólni. Köszönöm.
Rendben. Amint lesz annyi időm megteszem és akkor majd annak tükrében módosítom a hozzászólásom.
Reply With Quote
  #767  
Old 10-21-2013, 15:24
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Az például teljesen biztos, hogy ha majd nem lehet benn pénzt tartani ezentúl, mert alulról 6 körről lelop 2-3 feles, és semmit sem lehet tenni ellene(vagy csak lényeges gyengüléssel), én tuti azonnal abbahagyom a játékot az alsó szinteken. Valamint kb a hód 80%-a is, akik nem tolit játszanak, a tolvajok meg majd lopkodhatnak egymástól. :P
__________________
Remedy
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to Remedy For This Useful Post:
  #768  
Old 10-21-2013, 15:28
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 12%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by none View Post
én mint korábban még mindig a tolierőhöz kötném ezt is, minél több a feles tolvaja, annál jobban lopja át az ellenfelet, persze van egy maximum amit átlop.. de én ezt a maximumot kevesebbre tenném minthogy 15 bank mindig véd..
Összehasonlításként:

15 bank mellett 1 millió aranyból 35.184 képezi a lopás alapját. (96,5%-os védettség)

10 bank mellett 1 millió aranyból 107.374 képezi a lopás alapját. (89,3%-os védettség)

5 bank mellett 1 millió aranyból 327.680 képezi a lopás alapját. (67,2%-os védettség)
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Ati For This Useful Post:
  #769  
Old 10-21-2013, 15:43
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 12%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
ha majd nem lehet benn pénzt tartani ezentúl, mert alulról 6 körről lelop 2-3 feles, és semmit sem lehet tenni ellene(vagy csak lényeges gyengüléssel), én tuti azonnal abbahagyom a játékot az alsó szinteken. Valamint kb a hód 80%-a is, akik nem tolit játszanak, a tolvajok meg majd lopkodhatnak egymástól. :P
Ez a 80% ez hogy jött ki? 5. szinten például 15 banknál többje az aktív országok 2,4%-ának van, tehát ez a korlátozás ugye maximum 2,4%-ot érint. 4. szinten az aktív országok 7,1%-a rendelkezik 15 banknál többel. Tehát ott már 7,1%-ot érint. 3. szinten már 17%-os az arány.

Ha erre a 80%-ra reflektálok, akkor azt jelenti, hogy a 80%-ból 63% csak azért hagyja szerinted abba, mert tőle ugyan semmivel nem fog többet lopni egy félelf, de van, akitől igen.

Ezt nem tartom reálisnak.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Ati For This Useful Post:
  #770  
Old 10-21-2013, 15:53
none none is offline
Member
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,135
Activity: 0%
Longevity: 87%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
Az például teljesen biztos, hogy ha majd nem lehet benn pénzt tartani ezentúl, mert alulról 6 körről lelop 2-3 feles, és semmit sem lehet tenni ellene(vagy csak lényeges gyengüléssel), én tuti azonnal abbahagyom a játékot az alsó szinteken. Valamint kb a hód 80%-a is, akik nem tolit játszanak, a tolvajok meg majd lopkodhatnak egymástól. :P
most sincs szerintem 1 mrdnál több az alsó 3-4 csoportban a nem szabis, nem védelem alatt lévő orik nagy részében.. plusz ha ilyen ütemben fogynak a játékosok>>velük a piac, akkor kb ugyan úgy meg vagy lőve, mert egy szövi simán kiveszi a lovat/íjat/elitet és máris nem mehetsz szembe.. már most is volt gben, hogy 1 orit nem bírtam tölteni piacról nemhogy a szövim vett volna még lovat.. régen is meg lehetett ezt oldani, most meg már erőlködni sem kell hozzá lassan..
amúgy meg tehetsz ellene.. van varitok letolja a készülit majd leöli a tolikat, van tolitok, akkor még vissza is lopja..
viszont az hogy a 3 órás szabit ne használhassa ki én is támogatnám..
__________________
same old song..
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 3 (0 members and 3 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Szövetségi fórum vissza olvashatóságának könnyítése Rotcsa Elvetett javaslatok 11 06-05-2010 14:58
A felfrissülés mennyi mozgáspontot tölt vissza? Fanatixxx Segítség 4 03-17-2010 07:06


All times are GMT +1. The time now is 11:30.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu