Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Elvetett javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

Elvetett javaslatok Könyörtelen leszek, de ami téma egész biztosan nem lesz, azt átmozgatom ebbe a topicba.

View Poll Results: Mi legyen az elfek specvarijával szabadság alatt?
Szabin lévő elf ország ellen nem lehet gömbözést kezdeményezni. 5 5.81%
Az elf specvarija szabi alatt is fentmarad, körönként levonva bizonyos rúnamennyiséget. 18 20.93%
A súgóba írjuk be hátránynak a specvari hiányát szabi alatt. 16 18.60%
Jó úgy ahogy most van. 27 31.40%
Szabin lévő, bármilyen fajú ország ellen nem lehet gömbözést kezdeményezni. 20 23.26%
Voters: 86. You may not vote on this poll

 
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 02-01-2006, 17:22
Artúr
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default Elf specvari

Sziasztok

Az elf specvarijával kapcsolatban vetném fel, hogy szabi alatt a (lejáró varázslatok miatt) gömbölésel látható milyen egységei vannak. Ezen talán lehetne változtatni mert minden más faj varázslata is lejár a szabival, de ez más fajnak nem is gond mivel nem lehet szabizó ellen akciózni. Gömbölni viszont lehet.

Ezen okokból, ha elfel játszom 10* is meggondolom elmenjek-e szabira.

2 megoldási javaslatot is tennék:

1. Szabin lévő elf elleni gömbölés mindig legyen sikertelen.
vagy
2. Ne járjon le a specvarija szabi alatt. (cserébe pl. körönként levenne valamennyi rúnát)

Ezzel talán orvosolhatnánk ennek a (príma) fajnak ezt a hiányosságát

(Igen tudom, el lehet adni az egységeket hogy ne legyenek "szem előtt", stb. de mért kéne trüközni ha más fajjal sem kell?)

Kösz a figyelmet.

Last edited by Artúr; 02-01-2006 at 17:31..
Sponsored Links
  #2  
Old 02-01-2006, 17:26
Senki's Avatar
Senki Senki is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Café of Broken Dreams
Posts: 1,690
Activity: 0%
Longevity: 99%
Thumbs up

Ezt az ötletet én is jónak tartom, nekem is van elfem és gyakran szembesülök azzal hogy át kell számolnom a köröket órára hogy megtudjam hogy amíg szabi alatt gömböltek megláthatták-e mit tartok, számítanom kell-e arra hogy "felszedem a horgonyt" és felmenekülök a pontlistán egy gyors fedezéssel, vagy nem lesz rá szükség....
  #3  
Old 02-01-2006, 18:38
Etyekwood's Avatar
Etyekwood Etyekwood is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 275
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Én nem tartom jó témának, mert nem én találtam ki

De amúgy én is voltam elf, és igen, azért ez egy kicsit diszkrimináció a többi fajjal szemben!
Sőt, ha valaki szabin volt és támadható volt, akkor meg is vártam és vertem, mert hiába a fantomsereg, tudtam, hogy mije van

Ja, tényleg kellene rá megoldás!
  #4  
Old 02-01-2006, 20:11
-Fegya-'s Avatar
-Fegya- -Fegya- is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,590
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Szerintem nem logikus, hogy szabis és SZK-s orik varázslatai lemennek, hisz készültsége nem jön vissza, elköltött rúnái nem pótlódnak. Visszaélni talán csak az SZK-s orik teljes krónika varázslatával lehetne, a többi varázslat senkinek sem okoz gondot, ha fentmarad.
Régen a varázslatok megmaradtak szabi és SZK alatt. Nem hiszem, hogy visszaállításra kerülne a megmaradás.
  #5  
Old 02-01-2006, 21:39
lacqa lacqa is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Göd
Posts: 430
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by -Fegya-
Szerintem nem logikus, hogy szabis és SZK-s orik varázslatai lemennek, hisz készültsége nem jön vissza, elköltött rúnái nem pótlódnak. Visszaélni talán csak az SZK-s orik teljes krónika varázslatával lehetne, a többi varázslat senkinek sem okoz gondot, ha fentmarad.
Régen a varázslatok megmaradtak szabi és SZK alatt. Nem hiszem, hogy visszaállításra kerülne a megmaradás.
de miért került ez bevezetésre? több okból is kényelmetlen, és a krónikás példán és a kiélezett multis gömborin kívül nem sikerült kitalálnom olyat ahol ez gondot okozna. az viszont, hogy lejárnak a varik, de a készültség nem tér vissza, kifejezetten zavaró, csakúgy mint az elf hátrányos helyzete...
  #6  
Old 02-01-2006, 22:03
-Fegya-'s Avatar
-Fegya- -Fegya- is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,590
Activity: 0%
Longevity: 99%
Cool

Quote:
Originally Posted by lacqa
de miért került ez bevezetésre? több okból is kényelmetlen, és a krónikás példán és a kiélezett multis gömborin kívül nem sikerült kitalálnom olyat ahol ez gondot okozna. az viszont, hogy lejárnak a varik, de a készültség nem tér vissza, kifejezetten zavaró, csakúgy mint az elf hátrányos helyzete...
Én akkor kérdeztem és azt a választ kaptam, azért, hogy az egyszer feltett varázslat ne legyen örök életű...
  #7  
Old 02-02-2006, 12:10
Senki's Avatar
Senki Senki is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Café of Broken Dreams
Posts: 1,690
Activity: 0%
Longevity: 99%
Lightbulb

Quote:
Originally Posted by lacqa
de miért került ez bevezetésre? több okból is kényelmetlen, és a krónikás példán és a kiélezett multis gömborin kívül nem sikerült kitalálnom olyat ahol ez gondot okozna. az viszont, hogy lejárnak a varik, de a készültség nem tér vissza, kifejezetten zavaró, csakúgy mint az elf hátrányos helyzete...
amíg a rendszer nem változik, ha fog egyáltalán, addig szabira menetel előtt úgy állítsdt bea varikat hogy a készültséged 100% legyen mikor emegy az országod pihizni...
  #8  
Old 02-02-2006, 15:27
lacqa lacqa is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Göd
Posts: 430
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Senki
amíg a rendszer nem változik, ha fog egyáltalán, addig szabira menetel előtt úgy állítsdt bea varikat hogy a készültséged 100% legyen mikor emegy az országod pihizni...
nem szoktam szabizni, minimum szabi nálam az 1 hónap, de volt orim szabin már 1.5 évig is a mostani főorim úgy ment fel az A-ba, hogy egyszer sem volt szabin, azóta is csak egyszer, mikor az egész klán elment szabira

amúgy egy olyan esetben ha kényszerű okból megy valaki szabira, és nem tervezetten, akkor ezzel a jótanáccsal elmehet a sóhivatalba. másrészt normális esetben - főleg ha van helytartód - úgy állítod be a varázslatokat, hogy ne egyszerre járjanak le, hogy ne vigye le nagyon a készültségedet. ha visszajössz még 100%-on is, mindjárt felteszel egy védelmet, egy specvarit, egy tisztánlátást, egy mágikus pajzsot....
  #9  
Old 02-06-2006, 10:12
LotR LotR is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Magyarország; Budapest
Posts: 933
Activity: 0%
Longevity: 99%
Thumbs down

Quote:
Originally Posted by Artúr
Sziasztok
Az elf specvarijával kapcsolatban vetném fel, hogy szabi alatt a (lejáró varázslatok miatt) gömbölésel látható milyen egységei vannak. Ezen talán lehetne változtatni mert minden más faj varázslata is lejár a szabival, de ez más fajnak nem is gond mivel nem lehet szabizó ellen akciózni. Gömbölni viszont lehet.
Ezen okokból, ha elfel játszom 10* is meggondolom elmenjek-e szabira.
2 megoldási javaslatot is tennék:
1. Szabin lévő elf elleni gömbölés mindig legyen sikertelen.
vagy
2. Ne járjon le a specvarija szabi alatt. (cserébe pl. körönként levenne valamennyi rúnát)
Ezzel talán orvosolhatnánk ennek a (príma) fajnak ezt a hiányosságát
(Igen tudom, el lehet adni az egységeket hogy ne legyenek "szem előtt", stb. de mért kéne trüközni ha más fajjal sem kell?)
Kösz a figyelmet.

Nem támogatom, ha azzal a fajjal vagy vállald ennek a kockázatát!
Ne haragudj nincs még egy faj akinek ilyen jó spec. varija lenne, ha meg elmész szabira vállald, vagy nagyon jól leírtad hogy trüközhetsz...
__________________
LotR
  #10  
Old 02-06-2006, 11:09
Senki's Avatar
Senki Senki is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Café of Broken Dreams
Posts: 1,690
Activity: 0%
Longevity: 99%
Talking

Quote:
Originally Posted by lacqa
amúgy egy olyan esetben ha kényszerű okból megy valaki szabira, és nem tervezetten, akkor ezzel a jótanáccsal elmehet a sóhivatalba.
hát nem tudom, én nem szoktam szabira menekülni, ha meg elmegy a net az más tészta... de ebben az esetben akárhogy beállíthatja a helytartót, ha éppen 51% a készültsége mert vihart szedett le magáról vagy valami
Sponsored Links
 


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 18:01.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu