Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megvalósult javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #221  
Old 01-30-2008, 12:39
Stoky(Gárdi) NEXUS Stoky(Gárdi) NEXUS is offline
Member
 
Join Date: Apr 2006
Location: Gárdony
Posts: 796
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by Stoky(Gárdi) NEXUS View Post
H ba nem változna semmi
M be nagyjából a 16. helytől indulna a topx számítása
Y ba meg nemtom)


de itt a büvös egyenlet és bárki kiszámolhatja:

csoport létszáma = a
top30%
top22% ezek = b
top15%
top10%

(1700*15)= a hozzá legközelebbi területnyi ország helyezését beírni

a*b+(1700*15)= a topb kezdete
remélem mindenki számára érthetően írtam le

1700*15=25.500 heki és aki nagyjábol meg akarja kapni h az hány pontot takar szorozza be hozzávetőleg 47 el és megkapja
__________________
NewGárdony (#200400)
Reply With Quote
Sponsored Links
  #222  
Old 01-30-2008, 14:12
stampi's Avatar
stampi stampi is offline
Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Sárospatak
Posts: 135
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

Szasztok!

Próbáltam elolvasni az egészet (nem ment), de a fő problémát abban látom, hogy vannak akik játszanának, de a topba kerülés miatt magasabb csopiban meg vannak lőve. Oka:1) sok gigaori; 2) sok szabis ori
1) gigaori kell, gondolom ezek a termelők etetik a csopikat, látják el ezzel azzal. lehet sokan vannak, de senki se fogja forgatni saját oriját amíg nem látja értelmét, tehát nem jó megoldás.
2) szabisok: szerintem itt kell keresni a megoldást minden csopiban. aki szabizik, az szabizzon, ha mélyen ha nem, de ezzel ne rontsák le azok esélyeit, akik játszani szeretnének, akár egy vagy többszemélyiséges orikról van szó.
Tehát én a megoldást abban látnám, hogy aki elmegy szabira orijával, az menjen el a pontlistából is szabira, tehát ne foglalja feleslegesen a helyet azok elől, akik játszanának. Ha visszatérne, akkor térjen oda vissza, ahol egyébként is lehetne. Így ha vki megnézi pontlistát, az csak olyan orikat látna, akik nincsenek szabin. A szabis pedig ha visszalép akkor ne oda kerüljön ahonnan elment, hanem ahova orija alapján kerülhet (lehet h pont uaoda), így ők sem járnak rosszul.
És szerintem nem a többszemélyiséges orik fordulását kellene nehezíteni, hanem a gigaorik fenntartását inkább vmilyen módon.
Uff én beszéltem (lehet h sok huleséget írtam le, de asszem így kevesebb érdek csorbulna, és jobban pörögne a játék)
__________________
"Az elv, olyan mint a fing: tartja az ember, amíg tudja."

Aki vereséget szenved, annak még nincs vége.
Annak van vége, aki feladja.
/Richard Nixon/

Ahhoz, hogy az ember győzni tudjon,
hozzátartozik, hogy tudjon veszíteni is.

/ Segal/
Reply With Quote
  #223  
Old 01-30-2008, 14:15
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,198
Activity: 4%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by stampi View Post
Próbáltam elolvasni az egészet (nem ment)
Arra kérnélek, hogy legközelebb csak akkor szólj hozzá egy megbeszéléshez, ha már megy az addigi beírások elolvasása.

Lehet, hogy most felettébb bunkónak tűnök, de azt gondolom, hogy aki annyira nem tiszteli a játékostársait, hogy elolvassa, hogy eddig miről beszéltek az adott témában, az ne akarjon ahhoz a témához hozzászólni.

Köszönöm.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #224  
Old 01-30-2008, 14:17
Arden Arden is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 487
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

na nézzük.
ad1, a vipes orik mélyszabija egy másik topikban téma, nézz át oda, ha erről szeretnél beszélni.

ad2,
Quote:
Originally Posted by stampi View Post
Tehát én a megoldást abban látnám, hogy aki elmegy szabira orijával, az menjen el a pontlistából is szabira, tehát ne foglalja feleslegesen a helyet azok elől, akik játszanának. Ha visszatérne, akkor térjen oda vissza, ahol egyébként is lehetne. ... A szabis pedig ha visszalép akkor ne oda kerüljön ahonnan elment, hanem ahova orija alapján kerülhet (lehet h pont uaoda), így ők sem járnak rosszul.
ezt megmagyaráznád? mert nem annyira értem, megmondom őszintén.

ad3, kinek lenne rossz ez az új topkör rendszer? akárhogy töröm a fejem, nem találok olyan embert, akit rosszul érintene ez.
__________________




Last edited by Arden; 01-30-2008 at 14:20..
Reply With Quote
  #225  
Old 01-30-2008, 14:37
Stoky(Gárdi) NEXUS Stoky(Gárdi) NEXUS is offline
Member
 
Join Date: Apr 2006
Location: Gárdony
Posts: 796
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

szerintem egyelőre ne találjunk ki ujj "régi" megoldásokat hanem beszéljük át ami már nagyjábol ki van találva!

mindenki csak ahoz szoljon hozzá és mondja el róla a véleményét hogy jónak találja vagy esetleg rossznak és fejtse ki a véleményét!

és kérek mindenkit hogy vegye a fáradságot és olvassa végig a témát!!

köszönöm!
__________________
NewGárdony (#200400)
Reply With Quote
  #226  
Old 01-30-2008, 15:19
stampi's Avatar
stampi stampi is offline
Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Sárospatak
Posts: 135
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

Megpróbáltam végigolvasni, de sokadik oldalnál ugrottam, mert végig ugyanarról beszéltek. Én újabb ötletet akartam mondani ahhoz, hogy frissüljenek kicsit a dolgok, könnyebb legyen azoknak játszani, akik játzsani akarnak.
Tehát ha a szabis orik nem foglalnák a listát, rögtön könnyebb lenne bekerülni topba,akármelyik csopiban vagy, tehát könnyebb lenne forogni is. A szabisokat amíg szabiznak úgysem érdekli hogy hol vannak, ha visszatérnek akkor meg oda térnek vissza, ahova eppen pontjaik stb alapján vissza kell térniük. És itt nem arról van szó hogy mélyszabizok stb, hanem teljesen kikerülnének. Bár asziszem most is le leszek lőve
__________________
"Az elv, olyan mint a fing: tartja az ember, amíg tudja."

Aki vereséget szenved, annak még nincs vége.
Annak van vége, aki feladja.
/Richard Nixon/

Ahhoz, hogy az ember győzni tudjon,
hozzátartozik, hogy tudjon veszíteni is.

/ Segal/
Reply With Quote
  #227  
Old 01-30-2008, 15:21
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,198
Activity: 4%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by stampi View Post
Megpróbáltam végigolvasni, de sokadik oldalnál ugrottam, mert végig ugyanarról beszéltek. Én újabb ötletet akartam mondani ahhoz, hogy frissüljenek kicsit a dolgok, könnyebb legyen azoknak játszani, akik játzsani akarnak.
Tehát ha a szabis orik nem foglalnák a listát, rögtön könnyebb lenne bekerülni topba,akármelyik csopiban vagy, tehát könnyebb lenne forogni is. A szabisokat amíg szabiznak úgysem érdekli hogy hol vannak, ha visszatérnek akkor meg oda térnek vissza, ahova eppen pontjaik stb alapján vissza kell térniük. És itt nem arról van szó hogy mélyszabizok stb, hanem teljesen kikerülnének. Bár asziszem most is le leszek lőve
A szabadságról nem ez a téma szól. A szabadsággal foglalkozó téma linkje már előrébb be lett ide téve.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #228  
Old 01-30-2008, 15:34
stampi's Avatar
stampi stampi is offline
Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Sárospatak
Posts: 135
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

Quote:
Originally Posted by Dave View Post
nekem egy új ötletem volna. elnézést, ha már volt ,de télleg nincs időm 20 oldalt visszaolvasni.

Az Aban bevezetett rendszert kéne anarchosítani. Gondolok itt arra, hogy lennének aktív játszó orik, meg olyanok, akik nincsenek a pontlistában. Ugye ott aki nincs klánban, attól be tud lépni fórumozni, stb, de nincs a pontlisbában...

A D-ben is valami ilyesmit kéne alkalmazni, persze nem úgy hogy szöviben kéne lenni, mer akkor nem lenne anarch az anarch, de mondjuk egy listára be kéne jelentkezni, ha aktívan játszani akarsz. Ha mondjuk szabiról 5 nap múlva nem lépsz vissza, automatikusan ott lennél... most jöhet az ,hogy erre van a mélyszabi, de úgy vettem észre, hogy a mélyszabi ellenére, még mindíg kb a pontlistában lévő országok 70%-a inaktív... 8000 hekin volt az orim, és körülöttem legalább 30 helyezésre föl is, le is 1 aktív ország volt, de az is 16 körre. amióta meg van a fedezési arány, ugye ha nincs táporim xszázezer hekin, akkor fedezeéssel is lehetetlenség bekerülni a topba...

szóval egy olyan rendszer kéne, hogy aki játszani akar csak az látszódjon a pontlistában. persze ez is kijátszható, de nincs olyan dolog, amit ne lehetne megkerülni valahogy... (persze a hekiszámot sehogy se lehet megkerülni, azt elismerem . valami vagy 24000 vagy nem de 24k-ra is igen nehéz feljutni, ha nincs táporid, ezt el kell ismerni... én nem akarok többszázezer hekire felmenni, hanem inkább fordulnék, de szinte lehetetlen...
Na valamiilyesmire gondoltam
__________________
"Az elv, olyan mint a fing: tartja az ember, amíg tudja."

Aki vereséget szenved, annak még nincs vége.
Annak van vége, aki feladja.
/Richard Nixon/

Ahhoz, hogy az ember győzni tudjon,
hozzátartozik, hogy tudjon veszíteni is.

/ Segal/
Reply With Quote
  #229  
Old 01-30-2008, 15:36
stampi's Avatar
stampi stampi is offline
Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Sárospatak
Posts: 135
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
A szabadságról nem ez a téma szól. A szabadsággal foglalkozó téma linkje már előrébb be lett ide téve.
Nem a szabiról szólok, hanem hogy hogyan lehetne pörgősebbé tenni a játékot. Egy megoldást próbáltam leírni, pekkemre a szabisok eltüntetése teccik a legjobban.
__________________
"Az elv, olyan mint a fing: tartja az ember, amíg tudja."

Aki vereséget szenved, annak még nincs vége.
Annak van vége, aki feladja.
/Richard Nixon/

Ahhoz, hogy az ember győzni tudjon,
hozzátartozik, hogy tudjon veszíteni is.

/ Segal/
Reply With Quote
  #230  
Old 01-30-2008, 15:37
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,198
Activity: 4%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by stampi View Post
Nem a szabiról szólok, hanem hogy hogyan lehetne pörgősebbé tenni a játékot. Egy megoldást próbáltam leírni, pekkemre a szabisok eltüntetése teccik a legjobban.
Ez a már belinkelt, szabis témában részletesen ki van fejtve, hogy milyen komoly hátrányokkal jár. Kérlek, hogy olvasd el (tényleg!), és itt pedig térjünk vissza az anarchista csoport fordulására, mint téma. Köszönöm.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Tiltások, Anarchba helyezés lll Általános beszélgetés Hódítós témákban 10 08-01-2006 08:38
2B-ből való fordulás Milán™ Elvetett javaslatok 1 05-16-2006 16:12


All times are GMT +1. The time now is 15:05.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu