Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Elvetett javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

Elvetett javaslatok Könyörtelen leszek, de ami téma egész biztosan nem lesz, azt átmozgatom ebbe a topicba.

View Poll Results: Lehessen-e alulrol tobb sereggel beutni, mint eddig?
A seregek egyaránt alulról, vagy felülről ütnek, mint eddig(eddigi kiskapu bezarasa) 44 78.57%
Pontértékben amíg felettem van, addig alulról, a pontérték minden ütés után frissül(ami most van) 12 21.43%
Legalabb az 1/A-ban mukodjon az 1-es pont, tobbiben a 2-es pont. 4 7.14%
Multiple Choice Poll. Voters: 56. You may not vote on this poll

 
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #271  
Old 12-08-2006, 17:23
Lunnda Lunnda is offline
Junior Member
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 38
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Te meg tudsz vajon győzni, hogy az én területem háromszorosával rendelkező országnál teljesen normális, hogy alulról üssön be?
sem ő,sem más nem tud meggyőzni,ez elég világos!hiába volt itt rengeteg érv a te érved ellen(ami teljesen érthető és jogos,de ez 1eset a többi 10zel szemben)!amit te mondasz,nem fair,nem szép,de példával is alá tudod támasztani??szóval van olyan eset,amikor ezt megteszi vki??ha esetleg vki tud ilyenről,küldje el nekem,ha lehetséges,mert nagyon érdekel!
Sponsored Links
  #272  
Old 12-08-2006, 17:24
monro's Avatar
monro monro is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 2,050
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Te meg tudsz vajon győzni, hogy az én területem háromszorosával rendelkező országnál teljesen normális, hogy alulról üssön be?
Erről eszembe jut egy másik kérdés

Te meg tudsz győzni arról, hogy ugyanaz a sereg ami elsőre 100 hekit foglal el egy oritól teljesen normális, hogy ha felülről üt akkor csak 40-et képes elfoglalni?
  #273  
Old 12-08-2006, 17:25
NorB NorB is offline
Member
 
Join Date: Mar 2006
Location: Budapest
Posts: 322
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Te meg tudsz vajon győzni, hogy az én területem háromszorosával rendelkező országnál teljesen normális, hogy alulról üssön be?
Talán a fő érv a "rossz" rendszer mellett, hogy a várható nagyobb eredmény több akcióra sarkalja a játékosokat
ha tudom, hogy csak az egyik seregemnek van esélye nagyot ütni, minek üssek többet? Egyet ütök, de azt biztosan. Eddig volt értelme több sereggel centizni, hátha bejön, akkor nagy lesz az edermény. Az ellenfélnek is nagyobb az esélye a sok sereget védeni, mint a keveset, ügyesen lehet a mohók ellen taktikázni
  #274  
Old 12-08-2006, 17:26
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,198
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by monro View Post
Erről eszembe jut egy másik kérdés

Te meg tudsz győzni arról, hogy ugyanaz a sereg ami elsőre 100 hekit foglal el egy oritól teljesen normális, hogy ha felülről üt akkor csak 40-et képes elfoglalni?
A számok többsége és a tényezők le vannak írva a súgóban. Értékfüggő foglalás, illetve feltele/lefele támadás.

Ez nem meggyőzés kérdése, ez így működik, ez a szabály. Lehetne más is, de nem más, mert ezek lettek kitalálva, és ez jó régóta nem is változott, mert semmi szükség a változtatásra.
__________________
Hódító * Queosia
  #275  
Old 12-08-2006, 18:35
Kisbér Kisbér is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 1,313
Activity: 0%
Longevity: 99%
Question

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
A számok többsége és a tényezők le vannak írva a súgóban. Értékfüggő foglalás, illetve feltele/lefele támadás.

Ez nem meggyőzés kérdése, ez így működik, ez a szabály. Lehetne más is, de nem más, mert ezek lettek kitalálva, és ez jó régóta nem is változott, mert semmi szükség a változtatásra.
Szerintem erre a változásra sem volt szükség. Így van 7-8 éve

Viszont van egy szerintem elég jó 5letem (bár az utóbbi időben 2 tök jó 5letet is adtam, mind2 az "elvetett 5letek" csoportba landolt )

Szóval Ati, akkor állíts be körönkénti autóvédelmet az egyszerre csapódó seregeknél.
Tehát ha ütés pillanatában alulról ütnél, akkor az első sereg 7%, a második 6%, a harmadik 5%-ot foglalna, és így tovább. Ez minden körben "lenullázódna" Tehát csak az adott körben csapódó seregeknél lenne.

A Te tökéletesen valós, és mindennapi "16 ütés 1 körben alulról" példádat felhozva ez a módszer már a 8. ütéstől 0 hekit hozna:

Tehát a hekiveszteségek: 70 + 56 + 44 + 33 + 24 + 15 + 8 = 250 hekit tudna veszíteni összesen. Ez 25%... Mégsem 70%, mint korábban

Így a régi módszerhez képest 2 ütés esetén a veszteség (tudom, hogy nem olyan gyakori, mint a 16 ütés, de hátha valakit ez is érdekel)

70 + 65 = 135 heki helyett, 70 + 56 = 126 hekit vesztene az illető.
A mostani vesztesége 70 + 28 = 98 heki. (feltéve ha az első után helyet cserélnek pontban)

3 sereg csapódása esetén:

70 + 65 + 61 = 196 heki helyett, 70 + 56 + 44 = 170 hekit vesztene az illető.
A mostani vesztesége 70 + 28 + 27 = 125 heki. (feltéve ha az első után helyet cserélnek pontban)

Ekkor viszont jobban megéri, ha 10 sereggel ütsz be felülről, hiszen ott ugye fix 3%-ot foglalsz, szóval a felülről csapódó seregek esetén is kell autóvédelem, de az nem olyan mértékűnek kell lennie, tehát az "csak" 0,5%-al indítja be az autóvédelmet.

Azaz 1k hekiből felülről csak 6 sereggel érdemes csapódni, akik rendre: 30 + 24 + 19 + 14 + 9 + 5 hekit hoznának, ez összesen 101 heki.

Tehát fentről bármilyen kemény csávó is jön, bármennyi sereggel, csupán a területed 10,1%-át tudja elvinni.

Ez a régi (és a mostani is ilyen ugye) módszerhez viszonyítva 2 sereggel:

30 + 29 = 59 heki helyett, 30 + 24 = 54 hekit hozna.

3 sereggel:

30 + 29 + 28 = 87 heki helyett, 30 + 24 + 19 = 73 hekit hozna.

Szerintem ez bevállalható. Nagyobb hangsúly lesz a bontásokon, és meg tudod torolni a kitámadott orit, mégsem tudod leütni a béka feneke alá.

Vélemény?
  #276  
Old 12-08-2006, 18:53
Lunnda Lunnda is offline
Junior Member
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 38
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by Kisbér View Post
Szerintem erre a változásra sem volt szükség. Így van 7-8 éve

Viszont van egy szerintem elég jó 5letem (bár az utóbbi időben 2 tök jó 5letet is adtam, mind2 az "elvetett 5letek" csoportba landolt )

Szóval Ati, akkor állíts be körönkénti autóvédelmet az egyszerre csapódó seregeknél.
Tehát ha ütés pillanatában alulról ütnél, akkor az első sereg 7%, a második 6%, a harmadik 5%-ot foglalna, és így tovább. Ez minden körben "lenullázódna" Tehát csak az adott körben csapódó seregeknél lenne.

A Te tökéletesen valós, és mindennapi "16 ütés 1 körben alulról" példádat felhozva ez a módszer már a 8. ütéstől 0 hekit hozna:

Tehát a hekiveszteségek: 70 + 56 + 44 + 33 + 24 + 15 + 8 = 250 hekit tudna veszíteni összesen. Ez 25%... Mégsem 70%, mint korábban

Így a régi módszerhez képest 2 ütés esetén a veszteség (tudom, hogy nem olyan gyakori, mint a 16 ütés, de hátha valakit ez is érdekel)

70 + 65 = 135 heki helyett, 70 + 56 = 126 hekit vesztene az illető.
A mostani vesztesége 70 + 28 = 98 heki. (feltéve ha az első után helyet cserélnek pontban)

3 sereg csapódása esetén:

70 + 65 + 61 = 196 heki helyett, 70 + 56 + 44 = 170 hekit vesztene az illető.
A mostani vesztesége 70 + 28 + 27 = 125 heki. (feltéve ha az első után helyet cserélnek pontban)

Ekkor viszont jobban megéri, ha 10 sereggel ütsz be felülről, hiszen ott ugye fix 3%-ot foglalsz, szóval a felülről csapódó seregek esetén is kell autóvédelem, de az nem olyan mértékűnek kell lennie, tehát az "csak" 0,5%-al indítja be az autóvédelmet.

Azaz 1k hekiből felülről csak 6 sereggel érdemes csapódni, akik rendre: 30 + 24 + 19 + 14 + 9 + 5 hekit hoznának, ez összesen 101 heki.

Tehát fentről bármilyen kemény csávó is jön, bármennyi sereggel, csupán a területed 10,1%-át tudja elvinni.

Ez a régi (és a mostani is ilyen ugye) módszerhez viszonyítva 2 sereggel:

30 + 29 = 59 heki helyett, 30 + 24 = 54 hekit hozna.

3 sereggel:

30 + 29 + 28 = 87 heki helyett, 30 + 24 + 19 = 73 hekit hozna.

Szerintem ez bevállalható. Nagyobb hangsúly lesz a bontásokon, és meg tudod torolni a kitámadott orit, mégsem tudod leütni a béka feneke alá.

Vélemény?
ezen gondolkodhattál sokat ahogy látom
de ezzel is lesz gond tuti,csak még nemtom melyiket fogják kiemelni
  #277  
Old 12-08-2006, 18:56
Kisbér Kisbér is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 1,313
Activity: 0%
Longevity: 99%
Talking

Quote:
Originally Posted by Lunnda View Post
ezen gondolkodhattál sokat ahogy látom
de ezzel is lesz gond tuti,csak még nemtom melyiket fogják kiemelni
Csak legközelebb ne idézd be az egész levelem pls Kicsit nagy lett a levelem...

Amúgy valószínű, hogy ez sem fog tetszeni valakiknek...

De mondjuk ilyenben lehetne módosítani, hogy az autóvédelem 1%-nál megáll.. Tehát mondjuk ha alulról csapódsz 16 sereggel, akkor azok rendre
7,6,5,4,3,2,1,1,1,1,1,1... %-ot hoznának.

Mondjuk...

Így már nem lenne érv az, hogy "nehogymááá, ha én megyek valakihez támadni, akkor ne hozzak tőle fődet vazze"!

  #278  
Old 12-08-2006, 19:02
Lunnda Lunnda is offline
Junior Member
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 38
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by Kisbér View Post
Csak legközelebb ne
így jó?
amúgy kapsz majd nemsokára tuti indokot arra,hogy mért nem jó,pedig ez sem tűnik rossznak,de ez már sokadik olyan,ami jó,már lassan túl sok lesz,mindenki megmutatja kreativitását,de nem biztos,hogy ez elég lesz
  #279  
Old 12-09-2006, 08:15
Szecsa
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Nekem tetszik Kisber otlete.
Nem nyitsz neki uj topicot?
  #280  
Old 12-09-2006, 09:57
Synkel Synkel is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,191
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Ne terjesszétek rólam, de nekem is tetszik Kisbér ötlete Egy elég jó áthidaló megoldás, hogy a kekke is megmaradjon, meg a káposzta is jóllakjon
Sponsored Links
 


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 15:42.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu