Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megvalósult javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

View Poll Results: Melyik ötleteteket tartanád jónak, a hulla erősítésére?
tripla szintenkénti hadibónusz 29 21.64%
dupla szintenkénti hadibónusz 27 20.15%
gyújtás elleni rezisztencia 33 24.63%
minden mágikus és tolvaj akció elleni reziszdetencia (szintenként +5%-ot növekszik) 29 21.64%
férőhelye szintenként +2-vel növekszik 12 8.96%
férőhelye szintenként +10%-ot növekszik 65 48.51%
nem kell erősíteni, vagy ezek közül egyiket se tartom jónak. (alapos kifejtést igényel!!!) 19 14.18%
Multiple Choice Poll. Voters: 134. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #201  
Old 11-01-2008, 18:02
KPeti999 KPeti999 is offline
Member
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 182
Activity: 0%
Longevity: 88%
Default

Quote:
Originally Posted by Peti View Post
Visszaolvasva folyamtosan azt látom hogy a hulla védelmére panaszkodnak a legtöbben, mégis a támadóját akarjátok erősíteni, pár oldallal ezelött írtam hogy a védelmén kellene erősítést végrehajtani, akkor pár embernek tetszett a dolog egy része, most picit átdolgoztam, hátha így jobban tetszene nektek.

1.
állandó vérszomj:a bent csücsülő a seregeknek is legyen vérszomja, ami 30% védő bónuszt jelentene

2.
támadó seregenként kapja a betegséget a hullát ütő ori, úgy hogy a 2. sereg csak 50%nyi betegséget visz, s a 3.-4...8. sereg is csak 50%al növelné a betegséget, így ha kimegy ütni a hulla azért mindenki meggondolja hogy annyi tábivel verje be mint amennyije van

3.
50%al kevesebb nyersanyag kelljen neki egy épület felhúzásához.

4.
szintenkénti férőhely növelés 2 hellyel mint ahogy már többen is leírták

5. szint 42
4. szint 44
3. szint 46
2. szint 48
1. szint 50
Igen gyenge a hulla védelme, mert kevés a támadó és a védőtűzereje is, ezért az összes katit ki kell küldenie támadni, míg más fajok, ahhoz hogy beüssenek valakit nem kell vinniük minden egységüket. Ha a hulla hadibónját és/vagy férőhelyét növeljük, akkor a védelme is nő ezáltal nem csak a támadóbónja. A plusz hadi és férőbónok hatására alapból több lesz a védőereje, plusz mivel kevesebb katonával is ki tud támadni még több marad otthon, így még nagyobb lesz a védelme. Tehát ha a hadi vagy a férőbónt növeljük az egyszerre két féle módon növeli a védelmét is.
Reply With Quote
Sponsored Links
  #202  
Old 11-01-2008, 20:30
Peti Peti is offline
Member
 
Join Date: Feb 2007
Location: Pusztaszabolcs
Posts: 265
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by KPeti999 View Post
Igen gyenge a hulla védelme, mert kevés a támadó és a védőtűzereje is, ezért az összes katit ki kell küldenie támadni, míg más fajok, ahhoz hogy beüssenek valakit nem kell vinniük minden egységüket. Ha a hulla hadibónját és/vagy férőhelyét növeljük, akkor a védelme is nő ezáltal nem csak a támadóbónja. A plusz hadi és férőbónok hatására alapból több lesz a védőereje, plusz mivel kevesebb katonával is ki tud támadni még több marad otthon, így még nagyobb lesz a védelme. Tehát ha a hadi vagy a férőbónt növeljük az egyszerre két féle módon növeli a védelmét is.
Lehet ezért fogom kapni a lefele nyilakat de NEM kell a hulla támadóját erősebbé tenni hanem a védelmét kell erősíteni. Ha kap férőhely bónuszt meg támadó bónuszt illetve a betegséget is növelnénk akkor kapnánk egy olyan orit, ami akármilyen szinten 55% barakkot meg 10% tornyot simán kitud állítani. A barakkban több katona férne el gyújtani is alig lehet, tekit nem lehet tőle lopni, a szárazvihar semmit nem ér. (ha van pénze jelen pillanatban is simán megoldható az ilyen hulla)
Engem pl iszonyatosan idegesítene hogy van olyan faj amibe nem kell sem vari sem toli, betegséget kapok ha beütöm, tekit sem kell neki írnia mert kapna laki hely bónuszt, kap támadó bónuszt, s magasabb hekin majdnem annyi %ék a laki meg a hadi bónusza mint egy másik hadis orinak ráadásul nem lehet tőle ellopni, nem kopik, ha egy hétig nem lép be akkor se megy el egy szem katija se mert nem kopik be a tekije. Azok az épületek amik szükségesek egy normál hadi orinak templom-kocsma-tanya azok neki mind barakk vagy torony.
Az én véleményem hogy ne üssön nagyobbat a hulla mint amekkorát eddig ütött, legyen több helye, s ezzel levan tudva a támadó szekciójának az erősítése.
Így ha a férőhelyét növeljük, illetve még a védelmét megspékeljük 30% védelmi bónusszal akkor már kevesebb sereggel tudják kísérni, + ha még a kísérő seregek seregenként kapnák a bacit, akkor nem biztos hogy bevállalnának egy hosszú betegséget. Kihangsúlyozandó hogy a hulla legnagyobb fegyvere a betegség, ez ami rá vall ez tartozik hozzá, ezt akár felfoghatnánk mint speciális vari.
Reply With Quote
  #203  
Old 11-01-2008, 22:49
KPeti999 KPeti999 is offline
Member
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 182
Activity: 0%
Longevity: 88%
Default

Quote:
Originally Posted by Peti View Post
Lehet ezért fogom kapni a lefele nyilakat de NEM kell a hulla támadóját erősebbé tenni hanem a védelmét kell erősíteni. Ha kap férőhely bónuszt meg támadó bónuszt illetve a betegséget is növelnénk akkor kapnánk egy olyan orit, ami akármilyen szinten 55% barakkot meg 10% tornyot simán kitud állítani. A barakkban több katona férne el gyújtani is alig lehet, tekit nem lehet tőle lopni, a szárazvihar semmit nem ér. (ha van pénze jelen pillanatban is simán megoldható az ilyen hulla)
Engem pl iszonyatosan idegesítene hogy van olyan faj amibe nem kell sem vari sem toli, betegséget kapok ha beütöm, tekit sem kell neki írnia mert kapna laki hely bónuszt, kap támadó bónuszt, s magasabb hekin majdnem annyi %ék a laki meg a hadi bónusza mint egy másik hadis orinak ráadásul nem lehet tőle ellopni, nem kopik, ha egy hétig nem lép be akkor se megy el egy szem katija se mert nem kopik be a tekije. Azok az épületek amik szükségesek egy normál hadi orinak templom-kocsma-tanya azok neki mind barakk vagy torony.
Az én véleményem hogy ne üssön nagyobbat a hulla mint amekkorát eddig ütött, legyen több helye, s ezzel levan tudva a támadó szekciójának az erősítése.
Így ha a férőhelyét növeljük, illetve még a védelmét megspékeljük 30% védelmi bónusszal akkor már kevesebb sereggel tudják kísérni, + ha még a kísérő seregek seregenként kapnák a bacit, akkor nem biztos hogy bevállalnának egy hosszú betegséget. Kihangsúlyozandó hogy a hulla legnagyobb fegyvere a betegség, ez ami rá vall ez tartozik hozzá, ezt akár felfoghatnánk mint speciális vari.
A hulla csak akkor veszi hasznát a 30% védelmi bónusznak, ha kitámadáskor otthon hagyja a seregének egy részét, de mivel gyenge ezt nem fogja megtenni. Minden egységére szüksége van ahhoz, hogy beüthessen valakit vakon.
A hulla jelenleg harmat gyenge, akárki akármit mond. Szüksége van egy kis plusz hadi vagy férőbónra.

A betegséget viszont mindenképpen érdemes felhasználni a védelmének az erősítésére, bár szerintem nem jó ötlet az, hogy mondjuk egy 2000 hekis ország 2000 kör betegségnél többet összetudjon szedni. Ez persze csak az én véleményem... Egyrészt sokkal nehezebb utólag utánaszámolni, hogy körülbelül mikor tudja az illető kiheverni a betegséget, mert az eseményekből nem derül ki, hogy mikor hány tábornokkal mentünk ki támadni. Egy háború során pedig ahol folyamatos ütés-vágás esete forog fent... hát nem tudom. Ember legyen a talpán aki azt a sok1000 vagy 10000 kör betegséget lepucolja magáról. Ha valamit félreértettem akkor szóljatok, de ez szerintem nagyon dúrva lenne. Szóval azt, hogy seregenként vagy tábornokonként kapjon a támadó az ország területén felül még több környi betegséget, nem támogatom.
Az ahogy most ki van találva, hogy megbetegedés esetén egy 2000 hekis ori 2000 kör betegséget kap, ez így jól ki van találva. Az ország 100%-ka megbetegszik. Ez a % érték körönként a kórházak mennyiségétől is függően csökken, a még megmaradt és megfertőzött lakosok bizonyos százaléka pedig körönként meghal. Újrafertőződés esetén pedig ismét 100%-kos a fertőződöttség. A betegséget én így képzelem el, nem úgy, hogy csak az ország bizonyos százaléka betegszik meg, de aki beteg lesz az biztosan meghal. Szóval ez alapján ha egy 2000 hekis ori 3000 kör betegséget kap, az olyan mintha az ország 150% meg lenne betegedve, az meg hülyeség.
Ne tartson hosszabb ideig a betegség mint eddig, csak legyen erősebb.

Last edited by KPeti999; 11-01-2008 at 22:51..
Reply With Quote
  #204  
Old 11-01-2008, 22:56
Andrew's Avatar
Andrew Andrew is offline
Member
 
Join Date: Dec 2006
Location: Tatabánya/Szeged
Posts: 2,796
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by KPeti999 View Post
A betegséget viszont mindenképpen érdemes felhasználni a védelmének az erősítésére, bár szerintem nem jó ötlet az, hogy mondjuk egy 2000 hekis ország 2000 kör betegségnél többet összetudjon szedni. Ez persze csak az én véleményem... Egyrészt sokkal nehezebb utólag utánaszámolni, hogy körülbelül mikor tudja az illető kiheverni a betegséget, mert az eseményekből nem derül ki, hogy mikor hány tábornokkal mentünk ki támadni. Egy háború során pedig ahol folyamatos ütés-vágás esete forog fent... hát nem tudom. Ember legyen a talpán aki azt a sok1000 vagy 10000 kör betegséget lepucolja magáról. Ha valamit félreértettem akkor szóljatok, de ez szerintem nagyon dúrva lenne.
Durva lenne --> beválna, amit céloztak vele, mert biztos, hogy kevesebben ütnének hullát.
Vicces, mert ezt csak félkomolynak szántam, mégis mi lett belőle

Quote:
Originally Posted by KPeti999 View Post
Az ahogy most ki van találva, hogy megbetegedés esetén egy 2000 hekis ori 2000 kör betegséget kap, ez így jól ki van találva. Az ország 100%-ka megbetegszik. Ez a % érték körönként a kórházak mennyiségétől is függően csökken, a még megmaradt és megfertőzött lakosok bizonyos százaléka pedig körönként meghal. Újrafertőződés esetén pedig ismét 100%-kos a fertőződöttség. A betegséget én így képzelem el, nem úgy, hogy csak az ország bizonyos százaléka betegszik meg, de aki beteg lesz az biztosan meghal. Szóval ez alapján ha egy 2000 hekis ori 3000 kör betegséget kap, az olyan mintha az ország 150% meg lenne betegedve, az meg hülyeség.
Ne tartson hosszabb ideig a betegség mint eddig, csak legyen erősebb.
Érdekes eszmefuttatás... Egy fiktív, valószerűtlen dolgot szeretnél reálissá tenni. Mert ha most azt nézzük, hogy van egy 200 hekis ori - ő ősszeszed 200 kör betegséget (már furcsán hangizk, hogy körben mérjük a betegséget ) és 200 kör alatt gyógyul me alapból. Míg ugyanezt a 200 'kör' vagy éppen egység betegséget ha 2db 100 hekis ori szedi össze, akkor már is feleződött a gyógyuláshoz szükséges idő... Furcsa mi?

Nem úgy lenne ésszerűbb (ha már valószerűvé szeretnénk tenni), hogy minden egyes hektárra a betegség végéig jut egy törtszám mennyiségű betegség?

Last edited by Andrew; 11-01-2008 at 23:02..
Reply With Quote
  #205  
Old 11-01-2008, 23:02
KPeti999 KPeti999 is offline
Member
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 182
Activity: 0%
Longevity: 88%
Default

Quote:
Originally Posted by AndrewB View Post
Durva lenne --> beválna, amit céloztak vele, mert biztos, hogy kevesebben ütnének hullát.
Vicces, mert ezt csak félkomolynak szántam, mégis mi lett belőle
Hát de gondolj bele, a hiénáknak kevesebb kárt okoznánk vele, mint azoknak akik hulla elleni háborúkban vesznek majd részt. Egyébként tábornokonként vagy seregenként kapná a támadó a plusz betegsék köröket?
Reply With Quote
  #206  
Old 11-01-2008, 23:05
KPeti999 KPeti999 is offline
Member
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 182
Activity: 0%
Longevity: 88%
Default

Meg szerintem tök logikus úgy, ahogy eddig ki volt találva, ahogy a második felébe leírtam. Szerintem ezen nem kéne változtatni. Úgy is lehet erősíteni a betegséget, ha nem ugyanazt a betegséget kapja a támadó hosszabb időre, hanem az eddiginél erősebb bacit kapna, de ugyanannyi ideig tartana a betegség mint eddig.
Reply With Quote
  #207  
Old 11-01-2008, 23:06
Andrew's Avatar
Andrew Andrew is offline
Member
 
Join Date: Dec 2006
Location: Tatabánya/Szeged
Posts: 2,796
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by KPeti999 View Post
Hát de gondolj bele, a hiénáknak kevesebb kárt okoznánk vele, mint azoknak akik hulla elleni háborúkban vesznek majd részt. Egyébként tábornokonként vagy seregenként kapná a támadó a plusz betegsék köröket?
Én sereget javasoltam.
Reply With Quote
  #208  
Old 11-01-2008, 23:23
KPeti999 KPeti999 is offline
Member
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 182
Activity: 0%
Longevity: 88%
Default

Quote:
Originally Posted by AndrewB View Post
Érdekes eszmefuttatás... Egy fiktív, valószerűtlen dolgot szeretnél reálissá tenni. Mert ha most azt nézzük, hogy van egy 200 hekis ori - ő ősszeszed 200 kör betegséget (már furcsán hangizk, hogy körben mérjük a betegséget ) és 200 kör alatt gyógyul me alapból. Míg ugyanezt a 200 'kör' vagy éppen egység betegséget ha 2db 100 hekis ori szedi össze, akkor már is feleződött a gyógyuláshoz szükséges idő... Furcsa mi?

Nem úgy lenne ésszerűbb (ha már valószerűvé szeretnénk tenni), hogy minden egyes hektárra a betegség végéig jut egy törtszám mennyiségű betegség?
Igazából amíg nem olvastam a topicban "betegségkörökről", addig így képzeltem el a betegséget:
egy 200 hekis ori ha megbetegszik, akkor 200 fertőzött hektár lesz az országban. A fertőzött hektárokon élő lakosok (tegyük fel egyenlően oszlanak el) bizonyos százaléka körönként meghal. A fertőzött terület körönként egy hektárral csökken, ez sokat nem oszt nem szoroz, csak arra jó, hogyha valaki direkt megfertőzi az országát akkor 1 fertőzött hektárral ne tudjon akár örökre beteg maradni, mert ugye 1 fertőzött hektárral csak 1/200-ad annyi lakos hal meg körönként mint a betegség kezdetekor, az pedig semmi, ráadásul védi másoktól is a betegség így. Az ésszerűbb lenne ha az ori területének a 0,5%ka gyógyulna meg körönként. Az 200 hekin 1 hekit jelentene mint eddig. Így ha magas hektáron nem marad heteken keresztül beteg az illető. Így az is logikus lenne amit írtál

Last edited by KPeti999; 11-01-2008 at 23:25..
Reply With Quote
  #209  
Old 11-02-2008, 07:22
vityu vityu is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Tihany
Posts: 4,640
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Quote:
Originally Posted by KPeti999 View Post
magas hektáron nem marad heteken keresztül beteg az illető.
Akkor most erősíteni, vagy gyengíteni akarjátok a hullát?
__________________
BorzalmakVárosa (#199867) 1/A Black Dragon (#3270)
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to vityu For This Useful Post:
  #210  
Old 11-24-2008, 23:41
empty empty is offline
Junior Member
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 69
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Már elég régóta olvasom ezt a fórumot, meg is próbáltam hullával játszani de mindig elment tőle a kedvem. De azért tennék én is egy javaslatkísérletet a tuningra.
Mi lenne ha: a hulla férőhelyét a morálhoz kötnénk?
pl a lak morál, a lakosság férőhelyét módosíthatná, /akár pénzért is ugye /, és a 100% morálhoz fokozott bevándorlás járna, emberrablás ellen. ill a kat. morál a barakkokét, akár 50 % al is.Ez elég helyet adna a taktikázásra. és erősítené a hullát sztem. Ráadásul jutalmazza az aktív/és eredményes/ játékot.
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
egy apro tuning hullahoz exair Megvalósult javaslatok 970 03-01-2010 17:40
hulla orilistája hulla Országlisták 72 05-04-2009 12:23
Hulla és a súgó összhangba hozása Valezius Megvalósult javaslatok 18 04-04-2008 12:34
Hulla faj, és egy fontos észrevételem! fandras73 Segítség 26 02-22-2008 13:14
Hulla elleni akciókor minimális hírnév. Kisbér Elvetett javaslatok 0 02-06-2007 09:45


All times are GMT +1. The time now is 05:01.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu