Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Általános beszélgetések > Filmek, sorozatok, TV
Register Stats Members List Today's Posts

Filmek, sorozatok, TV Filmek és sorozatok minden mennyiségben

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #501  
Old 10-09-2010, 06:59
Blacky Blacky is offline
Member
 
Join Date: Mar 2007
Location: Szeged
Posts: 199
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Nem hiszem, hogy ne tudnának. Alapvetően adott a lehetőség, a mostani helyzetből rengeteg jó történetet ki lehetne hozni.
Van Rossz Hírem gyakorlatilag a második Évadnak a több mint fele le van forgatva Változtatni a történeten max a részek megvágásával lehetne..A forgatókönyvíróknak sajnos az a koncepciójuk, hogy a legnagyobb költségvetéssel rendelkezö SG sorozat tapossa már sárba az egész SG portfóliót..

SZÉGYEN és GYALÁZAT Röviden ez a sorozat
Reply With Quote
Sponsored Links
  #502  
Old 10-09-2010, 10:39
Valezius Valezius is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Veresegyház
Posts: 3,662
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Nem hiszem, hogy ne tudnának. Alapvetően adott a lehetőség, a mostani helyzetből rengeteg jó történetet ki lehetne hozni.
Adódik a kérdés, hogy miért nem előbb hozták létre a mostani helyzetet.
Majd meglátjuk, mi lesz ebből, ha semmi, akkor se fogok könnyeket hullatni
__________________
A szenvedélyem
Reply With Quote
  #503  
Old 10-09-2010, 16:50
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 4%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Valezius View Post
Adódik a kérdés, hogy miért nem előbb hozták létre a mostani helyzetet.
Majd meglátjuk, mi lesz ebből, ha semmi, akkor se fogok könnyeket hullatni
Új évad, új helyzet? Passz. Eddig sok jó helyzetet vittek olyan irányba, ami szerintem nem volt a legjobb, ígyhát lehet, hogy ennek a folytatása se fog nekem tetszeni. De az is lehet, hogy végre igen! Meglátjuk.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #504  
Old 10-09-2010, 16:59
Blacky Blacky is offline
Member
 
Join Date: Mar 2007
Location: Szeged
Posts: 199
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Egy érdekes cikk Október 4-i dátummal forrás SG.U

Visszatért a képernyőkre a Stargate Universe és népszerűtlenebb, mint valaha. Ha ilyen ütemben apad továbbra is a sorozat nézettsége, akkor szinte biztos, hogy nem készül harmadik évad belőle.

Kedden folytatódott Amerikában a Stargate Universe című scifisorozat a Syfy csatornán a 2. szezonjával, melyet minden bizonnyal azért rendelt be a programigazgatóság, mert bízott abban, hogy a nézők ismét rátalálnak a szériára. Azonban úgy tűnik, hogy az első évad fináléja és a második évad premierje között sokan arról is elfeledkeztek, hogy létezik a Stargate Universe.

A Stargate Universe szeptemberi visszatérését 1,17 millióan kísérték figyelemmel mindössze, s ezzel a sorozat a legalacsonyabb nézettségét érte el fennállása során. Az eredmény azért is csalódásnak számít, mert péntekről keddre került át az SGU, ahol eddig a nemsokára a TV6-on bemutatkozó 13-as raktár (Warehouse 13) című scifi volt látható, mely hétről-hétre 2,5 millió körüli nézettséget produkált.
Reply With Quote
  #505  
Old 10-09-2010, 17:08
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 4%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Blacky View Post
Az eredmény azért is csalódásnak számít, mert péntekről keddre került át az SGU, ahol eddig a nemsokára a TV6-on bemutatkozó 13-as raktár (Warehouse 13) című scifi volt látható, mely hétről-hétre 2,5 millió körüli nézettséget produkált.
A két sorozatot én nem raknám egy mérce alá. Szerintem ég és föld a kettő, egészen más stílus és más célközönség.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Ati For This Useful Post:
  #506  
Old 10-13-2010, 19:18
Kutyuleee's Avatar
Kutyuleee Kutyuleee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest
Posts: 2,965
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Sztem az SGU eddigi legjobb részét láthattuk. Asszem mostmár tényleg ellehet kezdeni bizakodni,hogy új évad új hozzáállás... Sztem baromi jól volt megcsinálva,még a feszültségkeltés is müködött,mert nem volt teljesen kiszámitható. Tetszik,hogy nem tudjuk hovatenni az új lényeket nemúgy mint a "kékeket" Ráadásul a poénok is kellően jó helyeken voltak
__________________
Az élet olyan mint 1 simson, ha nem megy be kell rúgni



Reply With Quote
  #507  
Old 10-13-2010, 23:39
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 4%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Kutyuleee View Post
Sztem az SGU eddigi legjobb részét láthattuk. Asszem mostmár tényleg ellehet kezdeni bizakodni,hogy új évad új hozzáállás... Sztem baromi jól volt megcsinálva,még a feszültségkeltés is müködött,mert nem volt teljesen kiszámitható. Tetszik,hogy nem tudjuk hovatenni az új lényeket nemúgy mint a "kékeket" Ráadásul a poénok is kellően jó helyeken voltak
Milyen kékek?

SPOILER! Ha nem láttad, ne olvasd tovább!!!

Nekem egész máshogy jött át ez a rész. Ugyanúgy, mint az eddigi részek: ki lehetne belőle hozni egy csomó jó sztorit, de valahogy mégsem...

Ott lenne a rejtély, hogy kik ezek a lények, mit akarnak stb. Erre egy félmondattal elintézték, hogy jah, hát azok csak kutatók. Ott volt a több tucatnyi csillagkapu, készen a telepítésre. Mindegyikhez kell egy energiaforrás. Nem ám azokat elvitték volna, neeeeeeeeeem, az egész gyárat elkönyvelték, hogy még a megnézése is időpocséklás. Semmi nem maradt függőben sem. Ha itt most vége lenne a sorozatnak, akkor se lenne hiányérzetem.

Régen az volt az alap törtéteni szál, hogy ott vannak egyedül, és saját maguknak kell mindent megoldani. Most "ne használjuk a köveket, és hozzunk ide valaki profit?"

Az se izgat senkit, hogy a Rush mindig a végkifejlet alatt tűnik el.

A mostani "megoldás" is pofonegyszerű volt: az eszméletlenül fekvő, 2 katona által cipelt, másik 3-4 katona által kísért Rush egyszercsak észrevétlenül meglóg, és ez csak akkor tűnik fel nekik, amikor a vezérlőbe kellene vinniük.

Számomra ez még mindig nem az igazi. Az Atlantisban sokkal több nekem tetsző rész volt.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #508  
Old 10-14-2010, 00:55
Kutyuleee's Avatar
Kutyuleee Kutyuleee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest
Posts: 2,965
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Milyen kékek?

SPOILER! Ha nem láttad, ne olvasd tovább!!!

Nekem egész máshogy jött át ez a rész. Ugyanúgy, mint az eddigi részek: ki lehetne belőle hozni egy csomó jó sztorit, de valahogy mégsem...

Ott lenne a rejtély, hogy kik ezek a lények, mit akarnak stb. Erre egy félmondattal elintézték, hogy jah, hát azok csak kutatók. Ott volt a több tucatnyi csillagkapu, készen a telepítésre. Mindegyikhez kell egy energiaforrás. Nem ám azokat elvitték volna, neeeeeeeeeem, az egész gyárat elkönyvelték, hogy még a megnézése is időpocséklás. Semmi nem maradt függőben sem. Ha itt most vége lenne a sorozatnak, akkor se lenne hiányérzetem.

Régen az volt az alap törtéteni szál, hogy ott vannak egyedül, és saját maguknak kell mindent megoldani. Most "ne használjuk a köveket, és hozzunk ide valaki profit?"

Az se izgat senkit, hogy a Rush mindig a végkifejlet alatt tűnik el.

A mostani "megoldás" is pofonegyszerű volt: az eszméletlenül fekvő, 2 katona által cipelt, másik 3-4 katona által kísért Rush egyszercsak észrevétlenül meglóg, és ez csak akkor tűnik fel nekik, amikor a vezérlőbe kellene vinniük.

Számomra ez még mindig nem az igazi. Az Atlantisban sokkal több nekem tetsző rész volt.
A "kékek" az előző évad 2.felében lévő idegen faj, mivel nincs egyenlőre konkrét nevük így becézgetem őket

a kik ezek a lényekre még sztem úgyis lesz magyarázat, mert tuti nem tünnek itt el, de amikor a hazajutás a tét, érthető hogy nem ezzel probáltak meg törödni. Ahogy Rush-t sem a csillagkapu telepités érdekelte, mert van még pár tucat ilyen hajó, és az információk is megvannak amit áttöltöttek,ellenben neki sietnie kellett a konzolhoz, hogy vmi úton módon megprobálja megakadályozni,hogy hazajussanak. (ami érthető mert otthon nem várja semmi és senki, ellenben itt megérthet csomó olyan dolgot, amire ha hazamennek nem lesz többet lehetősége.) Az Atlantisban pl az első 2évad sztem nem volt jobb ennél, utána hoztak ki vmit. Azt se felejtsük el hogy ez az évad 3.része és itt nem lehet csak úgy elvarrni meg kifejteni szálakat, hanem újabbakat kell feldobni, hogy érdekes legyen az évad közepén végén a kibontakozása.
Amúgy véleményem szerint az energia megfordulását Rush okozta és nem az idegenek. Ez magyarázná is,hogy miért hagyták ott a konzolt utána egyedül (mert nem értettek hozzá)

csak hogy felsoroljam hogy nálam sztem mik az érdekesebb szálak most:
-Rush mikor bukik majd le, és mi lesz vele utána,milyen plusz infókkal rendelkezik,
-Kik is ezek az idegenek? sztem kivállóan oldották meg azt,hogy ne lehessen egyenlőre eldönteni,hogy barát vagy ellenség. Mert a támadó szándék nem volt egyértelmü, sőt... kábitottak és túszul sem ejtettek senkit.
-Young karaktere. egyenlőre kezdik elvinni egy alkoholista kissé ideggyenge irányba aminek nagy befolyása lehet egy esetleges vezető váltásra.
-A kékek megjelennek-e újra...sztem tuti megfognak mert minden rész elött szerepelnek a previousley-ben
-és persze a hova tünt a székesember?

Én véleményem szerint lesz elég sok nagydurranás az évadban, bár a következő rész sztem szutyok lesz. a 4.rész mindig az
De nekem tetszik benne még mindig ez a szereplő központusság. Sokkal kidolgozatabb karakterek vannak benne mint eddig bármelyik SG sorozatban.
Ha ehez tényleg lesz végre cselekmény is, és több új bolygó mászkálás akkor sztem jó lehet ez még. Ne felejtsük el,hogy az alapkoncepció arra épül hogy itt nincs egy nagy főmájer enemy ami az sg-1-ben és sga-ban, így nem igazán tudnak és sztem nem is akarnak túl sok évadokon átívelő sztorit mesélni.
__________________
Az élet olyan mint 1 simson, ha nem megy be kell rúgni



Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to Kutyuleee For This Useful Post:
  #509  
Old 10-14-2010, 08:15
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 4%
Longevity: 100%
Default

SPOILER!!!

Ez alapján az a sorozat "vonzereje", hogy annyira nem mond meg semmit, hogy a nézők kénytelenek találgatni, és beszélni róla. Hogy ez jó, vagy rossz, fene tudja.

Hiszen ugyanazt néztük, mégis egészen másként magyarázzuk a történteket.

Quote:
Originally Posted by Kutyuleee View Post
Amúgy véleményem szerint az energia megfordulását Rush okozta és nem az idegenek. Ez magyarázná is,hogy miért hagyták ott a konzolt utána egyedül (mert nem értettek hozzá)

csak hogy felsoroljam hogy nálam sztem mik az érdekesebb szálak most:
-Rush mikor bukik majd le, és mi lesz vele utána,milyen plusz infókkal rendelkezik,
-Kik is ezek az idegenek? sztem kivállóan oldották meg azt,hogy ne lehessen egyenlőre eldönteni,hogy barát vagy ellenség. Mert a támadó szándék nem volt egyértelmü, sőt... kábitottak és túszul sem ejtettek senkit.
-Young karaktere. egyenlőre kezdik elvinni egy alkoholista kissé ideggyenge irányba aminek nagy befolyása lehet egy esetleges vezető váltásra.
-A kékek megjelennek-e újra...sztem tuti megfognak mert minden rész elött szerepelnek a previousley-ben
-és persze a hova tünt a székesember?
Energiamegfordulás: akár rá is foghatják később Rush-ra. A mostani epizód alapján nekem az jött át, hogy az idegenek okozták, hiszen pont előtte mutatták őket a konzoloknál.

Rush lebukása: megint egy olyan momentum, amit bármikor felhasználhatnak egy olyan szituban, amit meg kellene magyarázni. Nem fogják, egyszerűen előveszik Rush-t, azzal, hogy "ő már rég tudja". Ahogy ezt számlatanszor csinálták már, amikor valamit meg kellett volna oldani. Számomra itt az okozza a feszültséget, hogy simán átvehetné a hajó irányítását, és végre vezető szerepbe kerülhetne, de valamiért nem teszi. Mi lehet ez a valami, ami miatt nem teszi? Régen ez volt a célja.

Kik ezek az idegenek: ez is jó kérdés lehet. Az elsődleges magyarázat szerint kutatók, akiket az "ősök" hátrahagytak, hogy a hajón való hosszútávú élet lehetőségét vizsgálják. Ez vagy nem így van, vagy nagyon rossz a grafikai megjelenítésük. A hajó kezelőfelületéhez nem illenek ezek a karomszerű ujjak, ráadásul sem a lény mozgása, sem a fekvőhelyük nem volt emberszerű, ami ellentmond a hajó emberi léptékű kialakításának.

Young: rá azt mondom, hogy el van találva a karakter. Kivéve az előző részt. A fulladás az egyik legrosszabb halálforma a tudomány mai állása szerint. Ennek ellenére, amikor egy szenvedő, hamarosan elvérző társa azt kéri, hogy ölje meg, akkor mit csinál vele? Nem lelövi, hanem hosszasan megfolytja.

"Kékek": ebből egyelőre nem tudom mit akarnak kihozni. Most azt a szálat viszik erősen, hogy a kékek fogságában lévők sokkal gyorsabban gyógyulnak. Lehet, hogy ez is fel lesz használva egyszer, mint "dehát 50-szer fejbelőttem Rush-t, hogyhogy még él?!" magyarázat. Ha igen, az egy elég kivételes magyarázat lesz, emrt eddig semmit nem készítettek így elő, csak hasraütésszerűen mondtak valamit, hogy az úgy van. Úgyhogy talán nem ez a célja.

A "székesember" már jelent meg az előző (?) részben Rush "fejében", mint a hajó számítógépébe rekedt, és Rushnak kivetített "kép". (Vagy az nem ő volt? Az egyik a volt felesége, a másik pedig szerintem ez a fickó.) Ha nem akarják ezt különösebben kifejteni, akkor ott a magyarázat máris: a számítógépben ragadt és időnként megjeleník, hogy segítse Rush-t. Itt se különösebben fejtegették ennek az okát, vagy hogy ezen hogy lehetne segíteni, ahogy a többi kulcsfontosságú kérdést sem forszírozzák, amit minden épeszű ember megragadna. A feleségének a jelenléte az egyértelmű: amikor Rush a székben volt, a feleségének az emléke segítette hozzá a kulcs megszerzéséhez. Mint emlékkép, megmaradt. A másik fickó viszont... valahogy teljesen egyértelműnek vette Rush, hogy ő is ott van, nem kell ezt magyarázni. A szokásos "ott van és kész" megoldás, ami végigsöpör a sorozaton.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #510  
Old 10-14-2010, 11:51
Kutyuleee's Avatar
Kutyuleee Kutyuleee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest
Posts: 2,965
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

[quote=Ati;267222]

Quote:
Energiamegfordulás: akár rá is foghatják később Rush-ra. A mostani epizód alapján nekem az jött át, hogy az idegenek okozták, hiszen pont előtte mutatták őket a konzoloknál.

Rush lebukása: megint egy olyan momentum, amit bármikor felhasználhatnak egy olyan szituban, amit meg kellene magyarázni. Nem fogják, egyszerűen előveszik Rush-t, azzal, hogy "ő már rég tudja". Ahogy ezt számlatanszor csinálták már, amikor valamit meg kellett volna oldani. Számomra itt az okozza a feszültséget, hogy simán átvehetné a hajó irányítását, és végre vezető szerepbe kerülhetne, de valamiért nem teszi. Mi lehet ez a valami, ami miatt nem teszi? Régen ez volt a célja.
a hajó irányitása nála van, és nem azért volt az a célja hogy ő vezesse az expediciót,mert annyira vezér akar lenni,hanem egyszerüen csak mindent megakart tudni a destiny-ről és a küldetéséről. jópárszor kiderült már,hogy a legénység többi tagja számára csak pórnép, aki hátráltatja... így viszont a háttérből úgy tudja irányitani a destinyt,hogy neki jó legyen és ne is az ő döntései legyenek. ugye ne felejtsük el,hogy mivel nem katona így nem igazán fogadná el a katonai személyzet sem.
Quote:
Kik ezek az idegenek: ez is jó kérdés lehet. Az elsődleges magyarázat szerint kutatók, akiket az "ősök" hátrahagytak, hogy a hajón való hosszútávú élet lehetőségét vizsgálják. Ez vagy nem így van, vagy nagyon rossz a grafikai megjelenítésük. A hajó kezelőfelületéhez nem illenek ezek a karomszerű ujjak, ráadásul sem a lény mozgása, sem a fekvőhelyük nem volt emberszerű, ami ellentmond a hajó emberi léptékű kialakításának.
Hát ez sztem nem így lesz, de ha igen, akkor is vedd figyelembe hogy a hajót elsődlegesen az ősők tervezték, maguknak, nem idegeneknek. ha az ősők is hagyták hátra akkor is maximum ideiglenes megoldásnak szánhatták
Quote:
Young: rá azt mondom, hogy el van találva a karakter. Kivéve az előző részt. A fulladás az egyik legrosszabb halálforma a tudomány mai állása szerint. Ennek ellenére, amikor egy szenvedő, hamarosan elvérző társa azt kéri, hogy ölje meg, akkor mit csinál vele? Nem lelövi, hanem hosszasan megfolytja.

"Kékek": ebből egyelőre nem tudom mit akarnak kihozni. Most azt a szálat viszik erősen, hogy a kékek fogságában lévők sokkal gyorsabban gyógyulnak. Lehet, hogy ez is fel lesz használva egyszer, mint "dehát 50-szer fejbelőttem Rush-t, hogyhogy még él?!" magyarázat. Ha igen, az egy elég kivételes magyarázat lesz, emrt eddig semmit nem készítettek így elő, csak hasraütésszerűen mondtak valamit, hogy az úgy van. Úgyhogy talán nem ez a célja.

A "székesember" már jelent meg az előző (?) részben Rush "fejében", mint a hajó számítógépébe rekedt, és Rushnak kivetített "kép". (Vagy az nem ő volt? Az egyik a volt felesége, a másik pedig szerintem ez a fickó.) Ha nem akarják ezt különösebben kifejteni, akkor ott a magyarázat máris: a számítógépben ragadt és időnként megjeleník, hogy segítse Rush-t. Itt se különösebben fejtegették ennek az okát, vagy hogy ezen hogy lehetne segíteni, ahogy a többi kulcsfontosságú kérdést sem forszírozzák, amit minden épeszű ember megragadna. A feleségének a jelenléte az egyértelmű: amikor Rush a székben volt, a feleségének az emléke segítette hozzá a kulcs megszerzéséhez. Mint emlékkép, megmaradt. A másik fickó viszont... valahogy teljesen egyértelműnek vette Rush, hogy ő is ott van, nem kell ezt magyarázni. A szokásos "ott van és kész" megoldás, ami végigsöpör a sorozaton.
Igen ő jelent meg, de ez megint nem 100% hogy a számitógép kivetitése. sőt sztem tuti nem. legalábbis ha igen az hatalmas baki lenne. Ugye Atlantis egy sokkalta újabb és fejlettebb hajó, mégis csak a tanitó szobában használtak virtuális kivetítést, és ott sem ilyen minőségben. Én amondója vagyok,hogy vagy felemelkedett a tudás birtokában mielött esetlegesen meghal (ugye a lucianok szerint is meglehet az ehez szükséges tudás a hajón, fél mondat volt erről amikor a tudós csaj beszélgetett Wray-el...) a másik verzió szerintem hogy rush képzeletének kivetülései,egyszerü halucinációk. Ugye amióta beült a székbe újra átélte a felesége elvesztését és újra magányosabbnak érezte magát mint valaha, ez szépen látható volt a karaktere változásán is.
__________________
Az élet olyan mint 1 simson, ha nem megy be kell rúgni



Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 23:44.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu